REPORT BADMINTON – Vánoční turnaj 21.12.2023

Finálová utkání  ZDE
Foto turnaje  ZDE
Video sestřih turnaje ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE

Dámy a pánové, chlapci a děvčata, máte zde první společnou akademie, na kterou jsme se všichni moc těšili! Vánoční turnaj čtyřher je za námi! Nádherný turnaj, kterého se zúčastnilo 74 sporťáků! Viděli jsme hned několik vyrovnaných zápasů, pár prasklých raket a v neposlední řadě obrovskou radost z vítězných zápasů. Každý pár hrál 5 zápasů na dva sety do jedenácti bodů. A jak to probíhalo? Na to se pojďme podívat!

1.kolo
Tomáš Křetinský, František Česlík    vs        Šimon Trnka, Jáchym Kiša                1:1 (11:9, 8:11)
Hned v prvním kole velmi vyrovnaní soupeři. Tom s Frantou, který už netrénuje, proti nově vytvořené dvojici Jáchym s Šimon. Také Franta s Tomem jsou poprvé společně. A bylo to vidět. Oba páry celkem dost kazily. V prvním setu se štěstí usmálo na Frantu s Tomem, ve druhém setu se projevila lepší technika Šimona oproti Frantovi, na kterém byl přece jen vidět tréninkový výpadek.

2.kolo
Laura Pátková, Zuzka Straková        vs        Marie Gaubová, Johana Uhrová      0:2 (2:11, 2 :11)
Sice čtyři moje oblíbené svěřenkyně, ale rozdílné kvality. Laura se Zuzkou teprve začínají, kdežto Matuška s Johi už jsou tady druhý rok. A bylo to vidět. Maruška s Johankou hrály na půl plynu a stačilo čekat, až soupeřky zkazí. Ale nevadí, pro Lauru se Zuzkou to jsou cenné zkušenosti. A obě chtějí hodně trénovat, takže příště už bude lépe.

3.kolo
Markéta Životská, Marek Životský  vs        Aleš Gavenda, Matyáš Lambert       2:0 (11:6, 11 :10)
Marek s Markétou měli od začátku výškovou převahu. Ovšem energie soupeřů byla nevyčerpatelná. Kluci do zápasu od počátku dávali 200 procent. Matěj s Alešem sice prohrávali od začátku 6:1, ale svým nasazením začali snižovat! Životští byli skvěle sehraní. Přesné míče a taktika jim zajistila vítězství v prvním setu. Neutuchající energie kluků začala v druhém setu fungovat a hra byla velmi vyrovnaná. Matěj s Alešem začali více clearovat a tlačit na Mara. Ale ten situaci ustál a skvělými přesnými dropy do kříže kluky odzbrojil. Nakonec si Životštví odnesli z kurtu vítězství 2:0, ale ve druhém setu se podařilo klukům uhrát 10 bodů a tím připravili Životské o body! Skvělý zápas plný dlouhých výměn.

4.kolo
Veronika Nedělová, Tereza Maršálková     vs        Tereza Dostálová, Timea Kuchařová 0:2 (6:11, 4:11)
Zápas jednoznačně rozhodly zkušenosti Terky s Timeu. I když nebyly sehrané a občas s obě potkaly na jednom místě, bylo jasně vidět, že jsou silově a technicky jinde. Verča se snažila holky dostat do defenzívy, Terka M. běhala, bojovala, ale ze zadní části kurtu nebyly schopny Terku s Timeou dostat od sítě a to znamenalo jediné, prudké zakončení, smeč a konec výměny. V prvním setu byla nesehranost Timey s Terkou znatelnější, proto byl set v první části vyrovnanější. Ve druhém setu už vítězky dominovaly a přesnými smeči zaslouženě vyhrály. Pro začínající bojovnici Terku Maršálkovou cenné zkušenosti ze zápasu, Verča už věděla jak na to, ale chyběla délka úderů, aby mohla holky více ohrozit.

5.kolo
Matyáš Lambert, Aleš Gavenda                   vs        Adam Szarowski, Jan Gavenda         2:0 (11:2, 11:7)
Zápas mladých nadějí! Divoká podívaná. Kluci clearovali o sto 6! Dlouhé výměny dávaly klukům zabrat a i takticky hráli obě strany skvěle. Maty s Alešem měli převahu a to hlavně díky skvělé obraně. V útoku byly obě strany vyrovnané. Čekali často na chybu soupeře. Honza s Adamem odolávali dlouho a snažili se držet míč, co nejdéle ve hře. Ale přesné returny Matyho bylo těžké odvracet. Ve druhém setu Adam s Honzíkem začali dotahovat, ale Maty držel s Alešem otěže zápasu pevně v rukou. Nakonec i přes dva auty Aleše dotáhli zápas do vítězného konce.