Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Vánoční turnaj akademie 20.12.2021

Video sestřih ZDE
Rozhovor s vítězi turnaje ZDE
Video sestřih zápasu ZDE
Foto z turnaje ZDE

Nadešel den D, den oblíbeného každoročního vánočního turnaje čtyřher se spoustou dobrot na stolech a zároveň druhá společná akce akademie.

Turnaje se zúčastnilo celkem 64 hráčů, kteří byli rozděleni do tří skupin – starší a mladší (popř. začátečníci) a ti nejmenší.  Hrálo se na jeden vítězný set do 15 bodů, kdy při dosažení jedenáctého bodu hráči získali z daného zápasu alespoň jeden bod, byť zápas prohráli, vítěz pak 2 body. V každém zápase si hráč mohl ulovit tedy celkem 3 body.

Turnaj byl jako vždy plný bojovnosti, radosti, pohody ale i občasných pocitů zklamání. Opět šlo vidět posun mnoha hráčů a odvážná účast začátečníků. Každý turnaj s sebou nese další a další zkušenosti, společnou atmosféru a to je to, co je potřeba zažívat.

Celkovým vítězem mladší kategorie se stala dvojice Lenka Dráberová a Natálie Slámová. Krásně to holky se svým nasazením a pěknou hrou zvládly, byť Leňa má za sebou pár tréninků a Natka byla poslední měsíc nemocná. V kategorii starších si nakonec odnesli vítězství Martin Brantal a Natálie Lazarová. Nejmladší kategorii pak ovládl náš dlouholetý hráč Matteo Bolom

 

1.kolo

Ondřej Šíma, Šimon Mayer        vs           Eliška Zmydlená, Aneta Akritidiu              1:0 (15:10)

Kluci hned v prvním kole do toho vlítli a holkám nic neusnadnili. Naopak svým nadšením z pohybu a hry děvčata tlačili do obrany a vytvořili si náskok. V závěru setu však Eliška s Anetkou začaly dotahovat a chybělo jen trošičku štěstíčka k zisku 11 bodů, který by jim zaručil jeden bod ke konečnému výsledku. Kluci to svým parádním nasazením nakonec dotáhli až k druhému místu v kategorii mladších. Tady mám fotky já na mobilu, kdyby někdo chtěl

 

2.kolo

Martin Brantal, Natálie Lazarová   vs   Barbora Pavlištíková, Gabriela
Šebestová            1:0 (15:11)

Natka dlouho váhala, zda do turnaje nastoupí, protože ji v poslední době zlobí kotník s nártem. S Martinem předváděli krásný badminton, který korunovala Martinova ,,rybička,, v polovině setu. Díky skvěle sehranosti zvládli Gabču s Barčou udolat 15:11. Tento zápas určil první dvě místa a  Natčino rozhodnutí nastoupit stálo zato, protože se proměnilo v celkovou výhru v kategorii starších!!

 

3.kolo

Barbora Hamplová, Klára Lajtochová      vs           Jakub Vadas, Matouš Klukavý
1:0 (15:3)

Na to, že jsou Kuba s Matoušem v akademii úplní nováčci, tak podali velice pěkný výkon. Výměny byly delší, než se na první pohled z výsledku zdá. Matouš dokázal přetavit tvrdý trénink do zápasu, a pokud jim s Kubou nadšení vydrží, tak budou tvořit společně skvělý tandem. Barča s Klárkou potvrdily roli favoritek a právem vyhrály.

4.kolo

Martin Brantal, Natálie Lazarová              vs           Jakub Slavík, Martin Škubala      1:0 (15:6)

Ve 4. kole nás čekal další zajímavý zápas dvou ambiciózních soupeřů ze skupiny závoďáků. Bohužel Kuba s Martinem nepodali svůj nejlepší výkon nebo spíše Martin s Natkou prodali větší sehranost z turnajů, hráli klidně bez zbytečných chyb a to bohatě stačilo na poměrně snadné vítězství

5.kolo

Barbora Valičková           vs           Šimon Olbřímek               1:0 (15:14)

Tady máme kategorii těch nejmenších a zároveň nejnadějnějších. Velice napjatý zápas o druhé místo, ve kterém byla nakonec šťastnější Barča. Dokázala si prosadit svou hru a taky díky štěstíčka vyhrála nejtěsnějším možným stavem 15:14.

 

6.kolo

Štěpán Mohyla, Denis Akritidis    vs   Jakub Vadas, Matouš Klukavý
1:0 (15:10)

Mladší z kategorie střední třídy. Kluci bojovníci, kteří ukázali, že umí bojovat. Za stavu 5:5 se začalo dařit dvojici Vadas, Klukavý a získali v řadě 4 body. Pak stáhli Štěpán s Denisem soupeřův náskok a za stavu 11:11 opět zaúřadovali Vadas, Klukavý a dotáhli zápas do vítězného konce.

 

POŘADÍ TURNAJE NEJMALDŠÍ:
1. místo: 
Matteo Bolom
2. místo: 
Barbora Valičková
3. místo:
 Šimon Olbřímek

VÝSLEDKY TURNAJE MLADŠÍ:VÝSLEDKY TURNAJE STARŠÍ:


 

Díky všem za hojnou účast a parádní odpoledne,

krásné sváteční chvíle a beďasu zdar přeje

Katka,
Pavel,
Honza,
Ondra,
Maro

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739