Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Vánoční turnaj akademie 20.12.2021

Video sestřih ZDE
Rozhovor s vítězi turnaje ZDE
Video sestřih zápasu ZDE
Foto z turnaje ZDE

Nadešel den D, den oblíbeného každoročního vánočního turnaje čtyřher se spoustou dobrot na stolech a zároveň druhá společná akce akademie.

Turnaje se zúčastnilo celkem 64 hráčů, kteří byli rozděleni do tří skupin – starší a mladší (popř. začátečníci) a ti nejmenší.  Hrálo se na jeden vítězný set do 15 bodů, kdy při dosažení jedenáctého bodu hráči získali z daného zápasu alespoň jeden bod, byť zápas prohráli, vítěz pak 2 body. V každém zápase si hráč mohl ulovit tedy celkem 3 body.

Turnaj byl jako vždy plný bojovnosti, radosti, pohody ale i občasných pocitů zklamání. Opět šlo vidět posun mnoha hráčů a odvážná účast začátečníků. Každý turnaj s sebou nese další a další zkušenosti, společnou atmosféru a to je to, co je potřeba zažívat.

Celkovým vítězem mladší kategorie se stala dvojice Lenka Dráberová a Natálie Slámová. Krásně to holky se svým nasazením a pěknou hrou zvládly, byť Leňa má za sebou pár tréninků a Natka byla poslední měsíc nemocná. V kategorii starších si nakonec odnesli vítězství Martin Brantal a Natálie Lazarová. Nejmladší kategorii pak ovládl náš dlouholetý hráč Matteo Bolom

 

1.kolo

Ondřej Šíma, Šimon Mayer        vs           Eliška Zmydlená, Aneta Akritidiu              1:0 (15:10)

Kluci hned v prvním kole do toho vlítli a holkám nic neusnadnili. Naopak svým nadšením z pohybu a hry děvčata tlačili do obrany a vytvořili si náskok. V závěru setu však Eliška s Anetkou začaly dotahovat a chybělo jen trošičku štěstíčka k zisku 11 bodů, který by jim zaručil jeden bod ke konečnému výsledku. Kluci to svým parádním nasazením nakonec dotáhli až k druhému místu v kategorii mladších. Tady mám fotky já na mobilu, kdyby někdo chtěl

 

2.kolo

Martin Brantal, Natálie Lazarová   vs   Barbora Pavlištíková, Gabriela
Šebestová            1:0 (15:11)

Natka dlouho váhala, zda do turnaje nastoupí, protože ji v poslední době zlobí kotník s nártem. S Martinem předváděli krásný badminton, který korunovala Martinova ,,rybička,, v polovině setu. Díky skvěle sehranosti zvládli Gabču s Barčou udolat 15:11. Tento zápas určil první dvě místa a  Natčino rozhodnutí nastoupit stálo zato, protože se proměnilo v celkovou výhru v kategorii starších!!

 

3.kolo

Barbora Hamplová, Klára Lajtochová      vs           Jakub Vadas, Matouš Klukavý
1:0 (15:3)

Na to, že jsou Kuba s Matoušem v akademii úplní nováčci, tak podali velice pěkný výkon. Výměny byly delší, než se na první pohled z výsledku zdá. Matouš dokázal přetavit tvrdý trénink do zápasu, a pokud jim s Kubou nadšení vydrží, tak budou tvořit společně skvělý tandem. Barča s Klárkou potvrdily roli favoritek a právem vyhrály.

4.kolo

Martin Brantal, Natálie Lazarová              vs           Jakub Slavík, Martin Škubala      1:0 (15:6)

Ve 4. kole nás čekal další zajímavý zápas dvou ambiciózních soupeřů ze skupiny závoďáků. Bohužel Kuba s Martinem nepodali svůj nejlepší výkon nebo spíše Martin s Natkou prodali větší sehranost z turnajů, hráli klidně bez zbytečných chyb a to bohatě stačilo na poměrně snadné vítězství

5.kolo

Barbora Valičková           vs           Šimon Olbřímek               1:0 (15:14)

Tady máme kategorii těch nejmenších a zároveň nejnadějnějších. Velice napjatý zápas o druhé místo, ve kterém byla nakonec šťastnější Barča. Dokázala si prosadit svou hru a taky díky štěstíčka vyhrála nejtěsnějším možným stavem 15:14.

 

6.kolo

Štěpán Mohyla, Denis Akritidis    vs   Jakub Vadas, Matouš Klukavý
1:0 (15:10)

Mladší z kategorie střední třídy. Kluci bojovníci, kteří ukázali, že umí bojovat. Za stavu 5:5 se začalo dařit dvojici Vadas, Klukavý a získali v řadě 4 body. Pak stáhli Štěpán s Denisem soupeřův náskok a za stavu 11:11 opět zaúřadovali Vadas, Klukavý a dotáhli zápas do vítězného konce.

 

POŘADÍ TURNAJE NEJMALDŠÍ:
1. místo: 
Matteo Bolom
2. místo: 
Barbora Valičková
3. místo:
 Šimon Olbřímek

VÝSLEDKY TURNAJE MLADŠÍ:VÝSLEDKY TURNAJE STARŠÍ:


 

Díky všem za hojnou účast a parádní odpoledne,

krásné sváteční chvíle a beďasu zdar přeje

Katka,
Pavel,
Honza,
Ondra,
Maro

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj