REPORT BADMINTON – Závěrečný turnaj akademie 17.6.2023

Video sestřih ZDE
Video záznam finálových utkání ZDE
Rozhovor s vítězi turnaje a putovního poháru ZDE

Poslední obrovská párty této sezony!
58 vyhecovaných sporťáků se přišlo porvat o každý každičký bod, který by jim mohl dopomoct k co nejlepšímu celkovému umístění v turnaji, ale také k co nejlepšímu výsledku v rámci celoročního žebříčku D-Tour.
Navíc pro ty, co zvládli všechny společné akce, byla připravena speciální trička, vytvořena přesně na míru jen pro ony vyvolené!

Dnešními absolutními šampiony mladší kategorie se stali Kuba Vadas společně s Matym Lambertem.
U obou borců šlo vidět, že už mají několik turnajů za sebou.
Nevypustili ani jednu výměnu, makali doslova na 120%, a i když to kolikrát nevypadalo úplně růžově, vždy dokázali zatáhnout za záchranou brzdu a zdolat soupeře.
Kategorii starších ovládlo ostřílené duo ve složení Natky Lazarové a Báry Pavlištíkové.
Holky nedávno korunovaly sezonu svým prvním vítězstvím ve čtyřhrách na turnaji GPC do 19 let, a tuhle skvělou formu dokázaly přetavit do dnešního vítězství se ztrátou pouze jednoho jediného setu!
Turnaj byl ale celou dobu boj na krev.
Šimon Trnka si zvládl zranit záda, Ondra Filipec se málem udusil smíchem a Ráďa Muška zvládl přijít dokonce o hodinu později.

Hráči byli rozděleni do dvou hracích skupin – začátečníci a pokročilí hráči.
Hrálo se na dva vítězné sety do 11 bodů, kdy při dosažení sedmého bodu hráči získali z daného setu alespoň jeden bod, byť ho prohráli, vítěz pak 2 body.
V každém zápase si hráč mohl ulovit tedy celkem 6 bodů.

Za sbírání náramků jsme rozdali jako speciální cenu 19 FAJNE triček s motivy všech akcí a motivačními slogany.

Putovní poháry získal za kategorii mladších získal Marek Životský a Matěj Čentík za kategorii starších.

1.kolo
Marek Životský, Marko Topić                    vs      Samuel Knypl, Ondřej Filipec              2:0 (11:8, 11:9)
Marek Životský, potencionální adept na vítěze celoroční tour kategorie mladších spolu se svým kamarádem Markem Topićem nebadmintonistou proti pohledem starším klukům Samovi a Ondrovi.
První set vybojovali Marek s Markem 11:8.
Celý zápas byl plný vyrovnanosti, napětí a bojovnosti na obou stranách.
V druhém setu se ujali mírného náskoku Ondra se Samem, ale kluci postupně dorovnali a nenechali si vzít vítězství ani ve druhém setu.
Marek díky dnešnímu turnaji zvítězil v celoročním žebříčku D-Tour.

2.kolo
Barbora Trnková, Šimon Trnka                 vs      Alexandra Janíková, Jáchym Kisza      1:1 (11:1, 6:11)
Bára a Šimon Trnkovi překonali sourozenecký ostych a zkusili to spolu.
Proti nim také narychlo postavený pár Saša s Jáchymem, talent, který hraje cca tři měsíce.
V prvním setu se projevila nervozita Saši a nováčská daň Jáchyma.
Sourozenci Trnkovi neměli téměř žádnou práci.
Druhý set už bylo vše jinak, nervozita opadla a Jáchym se chytil.
Nakonec spravedlivá remíza.

3.kolo
Marie Gaubová, Tereza Hillová                 vs      Matyáš Lambert, Jakub Vadas            1:1 (6:11, 11:10)
V prvním setu se holkám nedařilo dohodnout se ve středu kurtu, ale i přesto snaživě vybíraly smeče kluků a vytvářely napínavou hru.
V druhém setu se situace na kurtě otočila – kluci šli často na míč oba nebo žádný a holky předváděly chvályhodné výkony, což stačilo na těsné vítězství ve druhém setu 11:10.

4.kolo
Natálie Lazarová, Barbora Pavlištíková    vs      Ondřej Koloničný, Sára Šušková         1:1 (11:5, 9:11)
Předfinále dnešního turnaje započalo.
Holky už ze začátku jely na sto procent a vyhrávaly 5:0.
Ondra se Sárou nebyli moc rozehraní a na kurtu se tolik nehýbali.
V druhém setu byla hra velice vyrovnaná.
Holky začaly více chybovat a Ondra se Sárou toho využili a urvali druhý set 9:11.

5.kolo
Marie Gaubová, Tereza Hillová                 vs      Marek Životský, Marko Topić             0:2 (6:11, 9:11)
Pravděpodobně finálový zápas tohoto turnaje mužského a ženského typu proti sobě. Holky použily taktiku umístění míče do míst, kde kluci nestáli.
Boj to byl obrovský, Markové smečovali a tlačili, ale děvčata byla vybavena skvělou obranou.
Ve druhém setu dokonce držely vyrovnaný stav až do stavu 7:7.
Poté kluci zatlačili, ale bitva to byla neskutečná. Skvělá podívaná až do konce.

6.kolo
Rozálie Bajerová, Denisa Vávrová             vs      Laura Hamplová, Kristýna Turková    2:0 (11:9, 11:9)
Tady se potkaly na kurtě holky ze stejné tréninkové skupiny.
Róza hned na prvním svém turnaji vyhrála kategorii mladších, později přešla do starší kategorie.
I přes celkové umístění Rózy a Denči , které hrají cca jednu sezónu, holky vždy bojovaly a ujaly se statečně své pozice v kategorii starších v zápasech se zkušenými závoďáky.
V tomto zápase se holky rvaly o každý míček a byl k vidění opravdu hezký a vyrovnaný zápas.