Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMITNON – GPF U11, U13, GPC U17 v badmintonu v Ostravě dne 19.02.-20.2.2022

Video sestřih turnaje v sobotu ZDE

V sobotu 19.2. se v Ostravě na Rideře uskutečnil badmintonový turnaj GPC U17.
Byl to pouhý týden po minulém turnaji ve Vendryni.
Naši borci se zase chtěli zúčastnit v plné sestavě, ale hned tři z nich skolil covid.
A tak jsme vyjeli v sestavě tří hráčů. A opět to jednou „cinklo“, tentokrát v chlapeckém deblu.

V neděli 20.2. se v Ostravě uskutečnil turnaj GPF Pohár rytíře Vítka v mnoha kategoriích. FAJNE reprezentovali čtyři borci. V kategorii do 11-ti let to byli Kuba s Ondrou a v kategorii do 13-ti let Šimon a Šimon. Tento turnaj byl obzvláště výjimečný, protože pro všechny borce se jednalo o turnajovou premiéru! A dařilo se znamenitě! 🙂
Turnaj se hrál Švýcarským systémem, tudíž každý z hráčů odehrál pět zápasů. Hrálo se na dva sety do 15-ti bodů. Jelikož mohlo dojít k remíze, tak každý bod byl důležitý! Borci přišli do haly natěšení a hladoví na každý zápas a všechny volné chvíle využívali k rozehrávce nebo probírání taktiky s trenérem Honzou. Společně se radovali z prví výhry na turnaji, utřeli první slzu z těsné prohry a hlavně si všichni užívali turnajovou náladu. 🙂

Celkové výsledky sobota:

Dvouhra holky:
U17     Pavlištíková Bára                               9.-16. místo
Dvouhra kluci:
U17     Česlík František                                 5.-8. místo
U17     Brantal Martin                                     5.-8. místo
Čtyřhra kluci:
U17     Česlík František/Brantal Martin         3 . místo
Smíšená čtyřhra:
U17     Česlík František/Pavlištíková Bára   5.-8. místo
U17     Brantal Martin/Kniezková Kateřina   9.-16. místo

Celkové výsledky turnaje neděle:

Dvouhra kluci:
U11     Vymazal Jakub             6. místo
U11     Šíma Ondřej                 3. místo
U13     Mayer Šimon               11. místo
U13     Trnka Šimon                3. místo

Vymazal Jakub
Kuba byl stejně jako ostatní hráči ze startu lehce nervózní, ale s postupem času a přibývajících zápasů se nervozita přeměnila v bojovnost a chuť vítězit. Kuba mě mile překvapil tím, že do hry zařadil i údery, které jsme na tréninku zatím nepilovali. Využíval taktiku, kterou viděl u ostatních soupeřů a správně ji zapojil. Trošku ještě zapracujeme na jistotě podání a bude to TOP.

Šíma Ondřej
Ondra by ještě normálně patřil do věkové kategorie U9, ale rozhodli jsme se pro kategorii vyšší, což se hezky vyplatilo! Svou bojovností a taktickým uvažováním soupeřům ukázal, že není žádné ořezávátko. J Když dodržel správnou taktiku a nespěchal se zakončením výměny dokázal nad svými soupeři vyhrávat.
A vyhrával natolik, že si domů odvezl svou první medaili. Co víc si přát… Velká pochvala!

Mayer Šimon
Šimon hraje teprve tři měsíce a moc badmintonových zkušeností ještě nemá, to ale na turnaji nebylo vůbec vidět. Bojoval i přes nervozitu od začátku až do konce! V posledním zápase používal dokonce údery, které ještě na tréninku niky nehrál. To vše podpořil svou rychlostí a obětavostí vrátit všechny míče na soupeřovu polovinu. Jen tak dál Šimi!

Trnka Šimon
Šimon patřil jednoznačně k nejzkušenějším hráčům naší výpravy. Aktuálně trénuje v závodní skupině a bylo krásně vidět, že zapojuje pokročilejší údery a taktiku, kterou vidí u svých starších spoluhráčů. Občasná nervozita Šimona nutila hrát místy opatrně, což ho stálo i nějakou tu prohru. Ale o to více mě těší, že to Šimi dokázal v průběhu zápasu změnit a použít vždy taktiku, kterou jsme si domluvili. Svým taktickým uvažováním a umisťováním úderů své soupeře přehrával a to mu přineslo krásné premiérové třetí místo!
Velká gratulace Šimone. 🙂

U17 Pavlištíková Bára
Dvouhra
Pavlištíková Bára                               vs  Holá Bára                                            2:1 (21:19, 20:22, 21:13)
Pavlištíková Bára                               vs  Kozielková Anna                                 0:2 (8:21, 15:21)
Mix
Česlík František/ Pavlištíková Bára    vs  Walder Jakub/Wojewodová Marie      2:0 (21:18, 21:18)
Česlík František/ Pavlištíková Bára    vs  Raška Jakub/Fliglová Nela                 0:2 (7:21, 11:21)

Bára už druhý týden startuje na turnajích s děvčaty o dva roky staršími. Každé vítězství ji sice stojí hodně sil, a každá prohra hodně smutku, ale určitě to stojí za to. Už se těším, jak tyto zápasové zkušenosti zúročí na turnajích v její věkové kategorii. Dnes to Báře s novým výpletem moc nešlo a také musíme ještě hodně zapracovat na dodržování taktiky. Nakonec ve dvouhře v prvním zápase po nekonečné bitvě přece jen vydřela vítězství. Škoda, že ji onemocněla na poslední chvíli její parťačka do čtyřhry.


U17 Česlík František
Dvouhra
Česlík František                                  vs  Kraus Martin                                      2:0 (21:2, 21:7)
Česlík František                                  vs  Raška Libor                                       1:2 (19:21, 21:14, 7:21)
Čtyřhra
Česlík František/Brantal Martin        vs  Kraus Martin/Ondra Petr                      2:0 (21:15, 21:9)
Česlík František/Brantal Martin        vs  Durčák Ondřej/Stebel Samuel             1:2 (21:14, 13:21, 15:21)
Mix
Česlík František/ Pavlištíková Bára    vs  Walder Jakub/Wojewodová Marie     2:0 (21:18, 21:18)
Česlík František/ Pavlištíková Bára    vs  Raška Jakub/Fliglová Nela                0:2 (7:21, 11:21)

František dnes zahrál lépe než minulý týden. Ve dvouhře opět svedl ve druhém kole vyrovnaný boj s Liborem Raškou a tentokrát moc nechybělo k vítězství. Škoda koncovky v prvním setu. Rovněž ve čtyřhře se s Martinem v semifinále vytáhli proti nasazené jedničce. V prvním setu je jasně přehráli, škoda že se v dalších dvou setech zalekli případného vítězství a možné účasti ve finále. V mixu s Bárou to pořád zatím není ono.


U17 Brantal Martin
Dvouhra
Brantal Martin                                   vs  Walder Jakub                                     2:1 (19:21, 21:13, 21:15)
Brantal Martin                                   vs  Ondra Petr                                         0:2 (19:21, 13:21)
Čtyřhra
Česlík František/Brantal Martin        vs  Kraus Martin/Ondra Petr                    2:0 (21:15, 21:9)
Česlík František/Brantal Martin        vs  Durčák Ondřej/Stebel Samuel           1:2 (21:14, 13:21, 15:21)
Mix
Brantal Martin/Kniezková Kateřina   vs  Waliszewski Marek                            0:2 (12:21, 19:21)

Rovněž Martin měl dnes lepší formu než minulý týden. Na úvod sice v mixu prohráli, ale po velmi dobrém výkonu. Pak se sice Martin potrápil v prvním setu dvouhry s nevýrazným soupeřem, ale to bylo vše. Následovaly už jen skvělé výkony jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Zvláště v posledním zápase v deblu proti nasazeným jedničkám, zahráli oba s Františkem skvělý zápas. Byla vidět veliká motivace postupu do finále. Nakonec jim to sice nevyšlo, ale určitě je tento zápas posune dopředu.

 

Turnaj byl velmi dobře organizován, atmosféra byla již tradičně skvělá a s našimi borci už musí všichni soupeři počítat. Pryč jsou doby, kdy náš Badminton Ostrava klub nikdo neznal a naši hráči jen nesměle koukali.

Chceme všechny borce a borkyně velmi pochválit za předvedené výkony a reprezentaci SC FAJNE a připojuji gratulaci za skvělé umístění v turnaji!

Pavel
Somča

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739