REPORT BADMITNON – GPC U19 Ostrava, 12.11.2022

Video sestřih turnaje ZDE

V sobotu 12. listopadu se v Ostravě odehrál další turnaj, a to GPC do 19-ti let. Náš klub reprezentovalo hned 5 hráčů. Martin, Ondra, Bára, Sára a Gabka. I když ne všichni aktuálně patří do kategorie U19, rozhodli se již nyní sbírat zkušenosti ve vyšší kategorii. Konkurence byla obzvlášť velká, protože na tomto turnaji hráči bojovali o postup na blížící se mistrovství České republiky.

Tentokráte Vám své postřehy z turnaje popíší sami hráči a zhodnotí celý průběh turnaje! 😊

Dvouhra
Šebestová Gabriela    vs    Krmášková Natálie     2:0       (21:1,21:15)
Šebestová Gabriela    vs    Hrubá Viola                1:2       (19:21,11:0 scr.)
Šebestová Gabriela    vs    Pawliková Veronika    1:2       (21:16,19:21,11:21)
Čtyřhra
Šebestová Gabriela/Krmášková Natálie   vs           Čmielová Agáta/Kozeilková Anna        0:2     (21:11,22:20)
Mix
Raška Jakub/Šebestová Gabriela              vs           Dostál Tomáš/Mičkerová Veronika      1:2     (17:21,16:21)

Ráno při rozehrávce to nevypadalo vůbec dobře. Hodně to šlo poznat v mixu, kde jsem se spíše rozehrávala. Při dvouhře se to zlepšilo, první zápas byl taková rozehrávka, v první setu šlo vše po másle. V druhém setu soupeřka vzala jiný míček a ten hrozně létal, musela jsem otáčet stav 4:11, ale nakonec jsem to zvládla. V druhém zápase jsem natropila spoustu chyb. Vše létalo do autu. V druhém setu jsem hrála tak, aby moje míče padaly do hřiště a soupeřka najednou začala kazit a nakonec skrečovala. Poslední zápas byl jak na houpačce, ke konci jsem to možná trochu vypustila. Ve čtyřhře mi chyběla moje spoluhráčka Natka, ale hlavu si z toho nedělám. Jsem spokojená s dnešním turnajem a doufám, že moje hra zůstane na té nejlepší úrovni.

Trnková Barbora
Čtyřhra
Trnková Barbora/Šušková Sára                vs           Glacová Anna/Szturcová Nela       1:2 (21:10,15:21,16:21)
Mix
Brantal Martin/Trnková Barbora              vs           Raška Libor/Czajová Tereza          0:2  (5:21,5:21)

V mixu jsme s Martinem chytili těžké soupeře. Možná kdybychom méně vyhazovali dozadu a byli trochu více sehraní, uhráli bychom toho víc. Bylo ale poznat, že máme co dohánět. Čtyřhra se Sárou byla vyloženě zkrat. Po prvním setu jsme se radovaly, zároveň jsme ale přestaly hrát a začaly spíše panikařit. Všechno nám lítalo moc krátké, moc vysoké, nebo prostě moc špatné. Myslím, že to byla fakt škoda, protože jsme měly vyhrát.

Šušková Sára
Čtyřhra
Trnková Barbora/Šušková Sára       vs    Glacová Anna/Szturcová Nela           1:2(21:10,15:21,16:21)
Mix
Koloničný Ondřej/Šušková Sára      vs    Klimeš Vojtěch/Vavrečková Adéla     0:2 (9:21,12:21)

Na dnešním sobotním turnaji jsem hrála pouze párové disciplíny (mix a čtyřhra). Ani jedno nedopadlo dobře…. V mixu s Ondrou jsme chytili Klimeše s Vavrečkou. Chtěli jsme se poučit z Ondrových minulých zkušeností s tímto párem, ale i tak jsme dělali stejné chyby. Klimeš nám totiž rád sklepával naše výhozy, ale s trochou štěstí jsme je v druhém setu doháněli. Stejně jsme, ale prohráli… Čtyřhra, kde začít… První set byla pohodička. Druhý set? stalo se, ale teď to napravíme. Třetí set? Co na to říct. Chyby a zbytečná panika nás dohnala k prohře.

Koloničný Ondřej
Dvouhra
Koloničný Ondřej        vs    Hučík Adam                2:0       (21:19,21:16)
Koloničný Ondřej        vs    Lubeník Ondřej           0:2       (13:21,9:21)
Čtyřhra
Koloničný Ondřej/Brantal Martin             vs         Čermák Filip/Kašpárek Adam                 0:2     (16:21,16:21)
Mix
Koloničný Ondřej/Šušková Sára                vs         Klimeš Vojtěch/Vavrečková Adéla         0:2       (9:21,12:21)

Mix jsme se Sárou dlouho nehráli, přesto se mi líbilo, jak jsme hráli. Ve singlech jsem na začátek dostal o něco lehčího soupeře, ale v zápase jsem dělal zbytečné chyby. V druhém zápase si myslím, že jsem hrál mnohem lépe, ale hrál jsem proti lepšímu hráči. Čtyřhra s Martinem se mi úplně nelíbila. Celý zápas jsem se nesoustředil a dávali soupeři body zadarmo. Celkově bych chtěl do příště zlepšit souhru v párových disciplínách.

Brantal Martin
Dvouhra
Brantal Martin            vs    Stebel Samuel             0:2       (8:21,18:21)
Čtyřhra
Koloničný Ondřej/Brantal Martin             vs         Čermák Filip/Kašpárek Adam               0:2       (16:21,16:21)
Mix
Brantal Martin/Trnková Barbora              vs         Raška Libor/Czajová Tereza                 0:2       (5:21,5:21)

V prvním zápase jsme s Barčou bohužel neuspěli, protože jsme nebyli rozerhraní natolik, abychom porazili naše protihráče. Udělal jsem hodně zbytečných chyb, ale zároveň jsem pár bodů i zvládl uhrál. Dařilo se mi odehrávat míče na zadní čáru, takže protihráči nemohli lehce smečovat. V druhém zápase, v prvním kole jsem nebyl moc rozehřátý, proto jsem se těžko pohyboval po kurtu a soupeř mě dokázal lehce porazit. Avšak v druhém setu to neměl tak lehké, protože jsem byl už rozehřátý a přehazoval jsem ho dozadu. Třetí zápas nám s Ondrou bohužel také nevyšel, ale nebylo to úplně marné. Poráželi nás v drivech, ale mi jsem je zase přehrávali v delších výměnách. Tento turnaj bych zhodnotil tak, že jsem si dobře zahrál, ale bohužel nic nevyhrál.

Na závěr chci hráče pochválit za předvedené výkony, i přes negativní individuální zpětnou vazbu předvedli bojovné výkony a se soupeři drželi krok! 😊 Gabči gratuluji ke krásnému třetímu místu.