Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMITNON – Ostravský KANÁR JUNIOR 26.11.2022

Foto z turnaje ZDE

Rozhovory s vítězi ZDE

Video záznam zápasů ZDE

Nadešel opět den D, další herní sezóna našeho oblíbeného badmintonového turnaje dvouher, první letošní OSTRAVSKÝ KANÁR JUNIOR.

Turnaje se tentokrát zúčastnilo 55 hráčů, což je daleko více, než jsme byli doposud zvyklí. Byli rozděleni do tří skupin – starší, mladší a nejmladší (popř. začátečníci). Švýcarský herní systém zahrnoval zápas na dva sety do 11 bodů, kdy při dosažení sedmého bodu hráči získali z daného setu alespoň jeden bod, byť zápas prohráli, vítěz pak 2 body. V každém zápase si hráč mohl ulovit tedy celkem 6 bodů.

Turnaj byl plný bojovnosti, překvapení, radosti ale i občasných slz. Zúčastnilo se i spousta našich nových hráčů, kteří se nebáli po pár tréninzích nastoupit do´´boje´´. Každá herní zkušenost je všem ku prospěchu jejich osobního vývoje. Mnozí z nich pak dosáhli krásných umístění.

Celkovým vítězem nejmladší a začátečnické kategorie se stala Rozálie Bajerová, která hraje badminton teprve pár týdnů. V mladších zazářil bez jediné prohry Mark Šuška, který s přehledem porazil všechny naše mladé závodní hráče. Největším soupeřem mu byl Adam Broda a Honza Adamovský, kteří se umístili na druhém a čtvrtém místě. Kategorii starších pak ovládl náš závodní hráč Martin Brantal.

 1. kolo
  Adamovský Jan vs. Králová Valerie     2:0 (11:6, 11:7)

V prvním kole kategorie mladších se potkali dva bývalí tenisté, které se snažíme odnaučit jejich tenisové návyky. Oba potvrdili svou sportovní všestrannost a hlavně rychlý a kvalitní pohyb. Nakonec zvítězila přece jen větší síla, kterou Honza prokázal.

 1. kolo
  Brantal Martin
  vs. Koloničný Ondřej 1:1 (11:4, 10:11)

Druhé kolo starších a hned dva současně nejlepší hráči chlapecké kategorie. Martin a Ondra v posledním období trénují s velkou radostí a intenzitou. První set sice Martin s přehledem vyhrál, ale v setu druhém se rozpoutala opravdová bitva, kterou nakonec v dramatické koncovce vyhrál Ondra. Bravo oběma borcům za předvedenou hru, která byla dle konečných výsledků i předčasným finále.

 

 1. kolo
  Pavlištíková Bára       vs.     Brantal Martin      1:1 (11:10, 9:11)

Za zmínku stojí i další Martinův vyrovnaný zápas s Bárou. Souboj holčičího citu pro hru a klučičí síly úderů. Barča začala lehce nervózně, Martin naopak s lehkostí a přesnými útoky získává bod po bodu. Barča se ale nenechala a hezkými dropy hru vyrovnala a získala první set i díky Martinovým chybám. V druhém setu byly vidět dlouhé výměny a spousta krásných zakončení.  Mírné vedení si udržoval Martin a i přes Barčin závěrečný tlak získal druhý set. Oba si tak zaslouženě odnesli 3 body.

 1. kolo
  Vymazalová Anna
  vs. Bajerová Rozálie   0:2 (4:11, 2:11)

Přestože výsledek těch nejmladších, potažmo začátečníků, vypadá celkem jednoznačně, tak Anička, naše nejmladší závodní hráčka, po celý zápas nic nevzdávala a bojovala do poslední kapky krve. Měla snahu Rozu přehrát, dávala do toho velké úsilí a i když se to nepodařilo, tak si může sama za sebe odnést dobrý pocit pro další její badmintonové zápasy.

 1. kolo
  Mayer Šimon
  vs. Šíma Ondřej          2:0 (11:8, 11:5)

Dva z našich nejnadanějších závoďáků v mladší kategorii a věční rivalové na všech tréninzích se konečně potkali i na turnaji. Krásné dlouhé výměny se líbí hlavně divákům, méně už hráčům samotným. Nakonec Šimon přece jen potvrdil svou mírnou roli favorita a zvítězil.

 1. kolo
  Sedlačíková Monika  vs.     Bajerová Rozálie   1:1 (6:11, 11:9)

Holky, které se potkávají i na tréninku si zápas náležitě užily. Bylo to plné smíchu a radosti. První set byl více jednoznačný pro Rózu, druhý se už holky po celou dobu tahaly bod po bodu, kde to pro změnu dotáhla do vítězného konce Monča. Parádní zápas pro obě holky.

 1. kolo
  Staš Vojtěch               vs.     Nguyen Kevin       2:0 (11:8, 11:2)

Dva ,,naspídovaní,, kluci plní energie, zápas plný bojovnosti, pádů na zem pro každý míček zejména v prvním setu. Vojta se nebál za každou cenu riskovat na síti. Kevin šel herně za krátkou dobu velice nahoru. Vojta ač se věnuje primárně florbalu a na badminton není příliš čas, tak i s raketou v ruce není vůbec ztracený. Oběma klukům je jejich cesta otevřena a nastartovaná k lepším zítřkům. Vzhůru do toho kluci, hlavně ať to baví , držíme pěsti 🙂

Celkové pořadí – starší

1. Brantal Martin
2. Koloničný Ondřej
3. Česlík František
4. Kobolková Beáta
5. Vyroubal František
6. Pavlištíková Bára
7. Šušková Sára
8. Buchta Radek
9. Kostelník Marek
10. Račický Tomáš
11. Čentík Matěj
12. Slíva Robert
13. Kyjovský Adam
14. Bosák Matěj
15. Máca Ondřej
16. Formánek Adam
17. Lepiař Daniel
18. Trnka Šimon
19. Šlachtová Kristýna
20. Lokaj Martin

Celkové pořadí – mladší

1.Šuška Mark
2. Broda Adam
3. Šíma Ondřej
4. Adamovský Jan
5. Životský Marek
6. Pejšman Jan
7. Mayer Šimon
8. Trojek Jiří
9. Turková Kristina
10. Černík Hynek
11. Životská Markéta
12. Vymazal Jakub
13. Králová Valerie
14. Nedělová Veronika
15. Lipina Marek
16. Gaubová Marie

Celkové pořadí – nejmladší (začátečníci)

1.Bajerová Rozálie
2. Škvrna Maxmilián
3. Sedlačíková Monika
4. Yeonwoo Son
5. Vymazalová Anna
6. Zálubská Sára
7. Oczadlý Alex
8. Bedeč Vojtěch
9. Staš Vojtěch
10. Nguyen Kevin
11. Hillová Tereza
12. Nguyen David
13. Pepe Marco
14. Barčáková Amy
15. Cviček Tobiáš
16. Rosa Alex
17. Vaněk Matyáš
18. Beránková Hanna
19. Dimitrov Aneta

Výsledky i s konkrétním bodovým skóre

Díky všem za skvělé podzimní odpoledne a krásné výkony.

Katka, Pavel, Somča, Solňa a Bára 🙂

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739