Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMITON – Letní kondiční kemp badminton 2023

Ve dnech 17.-21. července se ve FAJNE uskutečnilo kondiční soustředění pro badmintonisty. Kemp probíhal pod vedením kondičního trenéra Vojty Vlčka, který hráčům připravil pestrý program.

Každý den na sportovce čekaly hned čtyřfázové tréninky. Sportovci začínali vždy atletikou na ovále, nebo v případě nepřiznivého počasí v hale, následně byl na programu badminton, kde borci pracovali na technice pohybu a nácviku podání a přijmu. Po moc dobrém obědě v nedaleké restauraci La Strada byl prostor k odpočinku a načerpání sil do dalších tréninků. Dále následoval trénink v posilovně, kde se hráči učili správné technice cviků na strojích, s vlastní vahou, nebo odporovými gumami, či TRX. Poslední fáze byla ve znamení zápasů, nebo různých funny games. K regeneraci měli sportovci k dispozici krytý bazén SAREZA, kde načerpávali síly do dalších dnů.

Níže si můžete přečíst postřehy některých hráčů, kteří se kempu zúčastnili:

Bára
V termínu od 17. do 21. července jsem se společně s dalšími hráči zúčastnila kondičního kempu, který měl za úkol zdokonalit naši fyzickou přípravu a zlepšit výkonnost na kurtech. Každý den nás čekaly intenzivní tréninky, které byly zaměřené převážně na sílu, rychlost a vytrvalost. Nechyběl však důraz na správnou regeneraci, a tak jsme pracovali také na kompenzaci, válcování a také jsme nejednou navštívili bazén, abychom byli připraveni na další náročné tréninky. Všichni jsme si odnesli spoustu nových poznatků a zkušeností a budeme se je snažit i nadále aplikovat do naší běžné přípravy.

Saša
Zúčastnila jsem se náročného kondičního campu a stálo to za to. Trenéři byli znalí a tréninky byly rozmanité a intenzivní. Mimo jiné jsem nasbírala plno nových informací a zkušeností. Také jsem ocenila osobní pozornost ze strany trenérů. Vřele doporučuji tento kondiční camp každému, kdo si chce na sobě pořádně máknout (ať už ve fitku nebo na kurtu) a dozvědět se plno nových informací, jak si zlepšit fyzickou kondici.

Ondra                                                                                                                              Letošní kondiční soustředění mi dle mého velice pomohlo. Tipy od Vojty byly velice užitečné pro budoucí posilování. I přesto, že jsem zde byl druhým rokem, tak jsem se ledacos přiučil, nebo přinejmenším zopakoval. Bylo milé vidět zapojení i nezávodních hráčů, pro které to jistě bylo zpestření prázdnin. Určitě se zúčastním i příští rok.

Závěrem bych chtěl všechny hráče moc pochválit za předvedené výkony a pozitivní přístup po dobu celého kempu. Věřím, že získané zkušenosti budou ku prospěchu všem borcům k dalšímu sportovnímu rozvoji a zlepšení své výkonnosti.

 

Badmintonu zdar,

Somča

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739