REPORT SQUASH – 1. společná akce Vánoční turnaj 1.12.2023

Finálové utkání mladších a Evelínka 😀 ZDE
Foto turnaje  ZDE
Video sestřih turnaje ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE

Vánoční turnaj máme za sebou a Vánoce před sebou 😊.
Atmosféra byla na turnaji vážně skvělá. Rekordní počet trenérů zajistil coachování na každém kurtu a dělání blbostí s trenéry za kurtem 😊.
Hráčů se sešlo nádherných 37, takže za kurty to žilo.
Hráči mohli napsat trenérovi Vánoční přání.
Všechny nás moc potěšily a některé ze srdce pobavily :-D.

Zároveň jsme na tomto turnaji slavili úspěch našeho trenéra a především hráče Jakuba Solnického, který se den před turnajem vrátil z MISTROVSTVÍ SVĚTA DRUŽSTEV VE SQUASHI a skončili na neuvěřitelném 9. MÍSTĚ…..NA SVĚTĚ!!!!!!

Starší hráči se mohli tváří v tvář setkat na kurtu s hráči TOP12 a trenéry FAJNE Janou Brodovou, Matyášem Závackým (1.místo na MČR v kategorii B13) a Patrikem Závackým.
Jídlo ze stolu zmizelo jako výplata před Vánoci, ale cukry vydržely v tělech sportovců po celou dobu turnaje a na výkonu neubralo.
Občas se mihla nějaká ta slza, ale věříme, že zkušenosti přijdou časem. Hlavní je chuť a tu všichni prokázali.

Hráli jsme systémem švýcar, aby nikdo z hráčů nikdy nevypadl na 2 hrané sety do 11 bodů.

1.kolo
Natálie Semanová     vs      Anastázie Capoušková     2:0 (11:2, 11:4)
První kolo odstartovalo pěkně zostra, a to i na kurtu č. 1. Tam se proti sobě utkaly holky rozdílné výkonnosti. Natka jako daleko zkušenější hráčka nepodcenila situaci a na zápas se maximálně připravila. Stázka v prvním zápase nebyla úplně favoritkou, ale s o to větší vášní a zájmem do hry „skočila“. Další kola proti sobě budou mít holky vyrovnanější soupeře a soupeřky, a věříme, že se holkám bude dařit doslova nadprůměrně.

2.kolo
Oliver Štrunc             vs      Lukáš Procházka               1:1 (11:8, 5:11)
Do zápasu lépe nastoupil Oliver, ale Lukáš na nic nečekal a hned se na svého soupeře začal dotahovat. Byl to boj o každý míček, ale na konci setu se více dařilo Olíkovi, který následně první set vyhrál 11:8.  Druhý set byl obdobný tomu prvnímu. Oliver do druhého setu vstoupil opět lépe, ale po skvělém začátku přišlo pár individuálních chyb, po kterých se  Lukáš  dostal do vedení. Své vedení si dokázal pohlídat a druhý set vyhrál za 11:5.

Vítek Vizibla               vs      Matyáš Závacký                0:2 (2:11, 4:11)

Zápas aktuální české jedničky do 13ti let proti velmi pravděpodobné budoucí české jedničky do 11ti let :-D.
Maty ještě neměl strach v očích z Vítkovy hry, ale to jednou přijde :-D. Vítek hrál precizně a v plné soustředěnosti. Trochu bojoval s tím, že je v kategorii starších, ale v mladších by to byl příliš easy win a to by ho jistě vůbec netěšilo :-D. Buď hrdý na to, že jsi tak dobrý, že hraješ se staršími.

3.kolo
Evelína Faturová       vs      Laura Stašová                   0:2 (0:11, 1:11)
Evelínka byla na svém prvním turnaji, kde se odhodlávala přijít a jsme moc rádi, že přišla. Cením moc snahu obou holek, kde šlo vidět, že každá za sebe mačká všechno. I když Evelin měla trošku emoční výkyvy, ale to je normální na prvním turnaji. (podává se ruka i po prohraném zápase, že Evelin :-D).

4.kolo
Jana Pěkníková          vs      Amélie Radev                    2:0 (11:0, 11:4)
V prvním setu jasně vládla Janča, soupeřku drtila především krásným, dlouhým, lobovaným servisem, které dolétlo až na sklo a Amy si s ním vůbec neuměla poradit. Do druhého setu ale Amy vstoupila vítězným returnem a najednou se i Janča musela strachovat o osud druhého setu. Po pěkných výměnách, které trvaly i 20 odehrání, byl stav 4:4. V tento moment se Janča opět chytila na podání a nedala soupeřce ani čichnout a vyhrála tak oba dva sety za plný počet bodů.