Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – CZECH JUNIOR OPEN 2019 – Praha 17. – 20. 1. 2019

Foto z turnaje ZDE
Výsledky turnaje ZDE

Ďábelské 4 dny, luxus v hotelu, dřina na kurtu. Nejprestižnější mezinárodní turnaj ESF, Super Série v ČR, Czech junior open. Turnaje se  zúčastnilo 280 hráček a hráčů ze 34 zemí celého světa. Hráči budou moct sledovat své jméno na Evropském žebříčku ZDE.
Hráli jsme na 3 squash centrech. Nevíme jak se to fotografce Ireně Vanišové povedlo, ale vyfotila všechny naše hráče :-). Pro naše hráče jsme některé zápasy natočili úplně celé na gopro. Dostanete je domů a můžete prožívat náročné okamžiky vašich dětí na kurtu ještě jednou z pohodlí gauče :-). Video sestřih nezvládneme, protože máme několik hodin videí a jsme strašně unavení 😀 :-D. Věříme, že tento turnaj byl tzv. nakopávacím a hráče namotivoval na MČR. Vidět ostatní hráče světa je skvělá zkušenost. Občas nabydeme dojmu, že naši hráči top 3 v kategoriích jsou nejlepší a nedosažitelní. Potom je vidíme prohrát s někým o mnoho tříd lepším. Nikde není stanoven strop našich výkonů, vše je jen o našich ambicích, cílech, vůli a chuti dělat pro sebe maximum. Pojďme do toho!

Celkové výsledky

Čtvrtek – neděle 17. – 20. 01. 2019

G 11    Nikol Kubíčková        5. místo
G 13    Nikol Kubíčková        21. místo
G 19    Barbora Brodová      10. místo
B 11     Daniel Stypa              8. místo
B 13     Daniel Šrámek           33. místo
B 15     Matyáš Hrubý            34. místo
B 19     Jakub Slavíček          41. místo

 

G 11    Nikol Kubíčková 5.místo
Nikol Kubíčková        vs    Anna Plzáková           2:3   ( 10:12, 12:10, 11:7, 8:11, 4:11)
Nikol Kubíčková        vs    Ella Pelikánová          0:3  (5:11, 5:11, 6:11)
Nikol Kubíčková        vs    Hasti Shemirani         0:3  (12:14, 6:11, 9:11)
Nikol Kubíčková        vs    Barbora Komárková   0:3   (1:11, 4:11, 3:11)

Niki je poprvé na mezinárodním turnaji Czech junior open. Ve vlaku i v autobuse jsme nespaly, ale povídaly o spoustě zajímavostech a pří zmínce o nervozitě mě Niki vyvedla z omylu, že je úplně v klidu. Nervózní jsem tady asi spíše já :-D. Snad tedy na kurtu bude stejně v pohodě.

Uuuf 🙂 před kurtem nálada na výbornou. První 2 nejvyrovnanější sety obě skvěle bojovaly. Niki měla krapet menší nasazení než minulý víkend v Praze. Jistě na to mělo vliv několik faktorů v podobě polského rozhodčího se stopkami, cizích tváří za kurtem různých národností, angličtiny za kurtem a počítání statistiky proher a výher s Aničkou. Vše se tedy dělo mnohem rychleji než je zvykem. Čas mezi sety byl opravdu 90s. Velká chvála za zpracování vlastních emocí mezi sety. Nebyl čas pro slzy a cokoliv, co by znemožnilo vymyslet taktiku a nachystat se do dalšího setu. Anička měla o něco otevřenější mysl v taktice v závěru setu, kombinovala více úderů a skvěle hrála podání. Niki začala v posledních dvou setech přemýšlet nad tím, že pokud chce být na bedně, tak bude muset vyhrát, což pravděpodobně způsobilo, že přišla i větší nervozita a příjem, který obvykle brala, najednou netrefila. Míče, které obvykle letěly do zadní části kurtu, teď doletěly na polovinu, trošku byly svázané i nohy a rozhodčí nám trošku uškodil. Celý zápas byl ovšem skvělý. Niki nevzdala jediný míč, bojovala úplně o každý bod. Nádherný vstup pětiseťákem na prvním mezinárodním turnaji :).
Lásečky dvě :). Ale vocaď pocaď :). Niki ví, že je Elli lepší, ale taky si je vědoma, že chce získat každý bod. Občas se dařilo držet delší výměny, ale dle standardního procesu, kdy Niki udělá dříve chybku než Ella. Poslední set byl opravdu dobrý. Niki buď netrefila příjem podání, nebo opravdu většinu míčů skvěle umísťovala do zadních rohů. Zřejmě jsem ji znervózňovala svým natáčením, ale tento tlak na tebe Niki chci vyvíjet, protože to, co se děje za kurtem nesmí ovlivnit to, co se děje na kurtu. Na kurtu jsi jen ty, tvá hlava, tvé nohy, tvá mysl, míč a soupeř. Sklo si představ jako další bílou stěnu, za kterou nejde vidět, a soustřeď se jen na to, co je za kurtem. S Ellou to byl poslední zápas dne, věřím, že poslední set byl dostačující rozehrávkou na sobotní ranní zápas se skvělou hráčkou z Iranu.
Ráno v shuttle busu:
,,Pamatuješ si Niki taktiku, kterou jsme včera probraly na Barču?´´.
,,Eeeeeeem, asi ne :-D.´´
Těsně před zápasem:
,, Takže Niki, víš jaké údery máš hrát hlavně?´´
,,Jo lajny a takové ty věci.´´
Taktika tedy jasná :-D.
Samozřejmě jsme se před zápasem ještě poradily co a jak. Niki trápil zřejmě přetažený sval nebo posunutý nerv na pravé ruce. Otázka je, jak moc je to používáno jako obrana a jak moc to skutečně bolelo. Pravděpodobně bolela ruka Niki v neděli víc než v sobotu a náročný zápas, to mohl vše vystupňovat. S Barčou dnes hrály daleko přesněji do zadních rohů, takže byly sice výměny z obou stran kratší, za to s kvalitnějšími údery. Poslední sety byl opravdu vyrovnaný. Tahaly se bod po bodu, ve vedení se střídaly. Niki vybrala těžké boasty v BH zadním rohu a všechny míče šly podél zdí nebo přesně do rohů. Barča však zahrála jeden nick a 2x velmi přesný BH roh vzadu a získala zápas pro sebe. Ještě kousíček Niki potřebujeme J. Jsi skvělá, že jsi i přes trápení s rukou překonala a našla si cestu jak sto udělat, aby to na kurtu méně bolelo a přesto zahrála pěkný zápas.

G 13    Nikol Kubíčková 5.místo
Nikol Kubíčková        vs    Leona El Nakhala          0:3         (1:11, 4:11, 3:11)
Nikol Kubíčková        vs    Barbora Komárková      0:3         (6:11, 8:11, 8:11)
Nikol Kubíčková        vs    Stela Davies                  3:0         (12:10, 12:10, 11:6)

První zápas v G13. Z klasických turnajů je Niki zvyklá, že vlastně v 13kách hraje se stejnými hráčkami jako v G11. Je třeba si zvyknout, že tady už budou hrát fakt velké holky s razantními údery a lepší taktikou. S Lenou si však zahrát dobře mohla. Občas nějaký bodík skrze skvěle přesné dropy Niki získala. Leona udělala pár outových chybek, ale jinak při nahrávce do přední části kurtu, zakončila nemilosrdným killshotem nebo razantním úderem. Niki je zvyklá na pomalejší hru, ale je skvělé vidět, kam lze squash posunovat. Bereme kategorii G13 jako trénink, ale se snahou urvat každý bod, co půjde :).

V prvním setíku bylo už nasazení mnohem lepší než v předchozích prvních setech, to jsem moc ráda. Jen ten respekt ze soupeřek mě mrzí, ale to je delší práce s hlavou a dána jejich herní historií. Až si bude víc věřit, bude i hra daleko lepší. Další 2 sety byly skvělé, Niki šla do každého úderu na maximu, hrály dlouhé výměny se spoustou možností k útoků z přední části, kterých obě nevyužily na svých 100%, možná z opatrnosti, aby míč udržely ve hře. V těchto zápasech už přechází dětská radost ze sportu v opravdovou dřinu a je nutné tento fakt přijmout a těšit se z něj. Jsem ráda, že bude mít Niki ještě další možnost setkat se s Barčou v G11 a pokud zvládne taktiku, kterou jsme vymyslely po tomto zápasu, máme se na co těšit 🙂
Poslední zápas celého turnaje a skvělé zakončení :). A už vím, jak to bylo s rukou :-D. Přijela jsem na centrum později než Niki. Ta se už rozehrávala na kurtu s holkami. Jen co mě uviděla, prohlásila, že doteď jí ruka nebolela, ale jak mě zahlédla, zase začala bolet :-D. zřejmě můj příchod oznámil podvědomí, že se blíží zápas a podvědomí si pohrávalo s myšlenkou, jak se případně vypořádat s možnou prohrou. Čekala jsem, že zápas se Stelou bude snadným vítězstvím, ale velmi se vytáhla od posledního turnaje. Začátky prvních dvou setů Niki makala tak na 60% a jak se blížil konec setů, zapnula turbo režim, vše vyběhala, tlačila soupeřku dozadu, dokonce se objevily i velmi přesné dropy. Před posledním setem jsme se však domluvily, že je třeba turbo režim opravdu zapnout už od prvního úderu a tadaaaaa, poslední set byl 11:6.

Celkové hodnocení: Nikitooo, bylo to hodně náročných zápasů, takže psychika dostala zabrat. Čas strávený s Ellou, všechny rány zahojil :-). Máš ale navíc Niki, chce to se soustředit opravdu na každý míč v zápasu, přidat fyzičky na tréninku – třeba tvé nejoblíbenější švihadlo a hlavně hrát pro sebe a ne pro mě, kamarádky nebo mamku. Když budeš ty sama chtít víc, budeš hrát nesrovnatelně dravěji :-).

G 19    Barbora Brodová      10. místo
Barbora Brodová   vs  Klara Møller (DEN 3/4)              0:3    (7:11, 2:11, 5:11)
Barbora Brodová   vs  Anastasia Kunitsin (RUS 5/8)    3:1    (8:11, 11:2, 11:6, 11:8)
Barbora Brodová   vs  Marketa Zemanová (ČR 9/12)   3:0    (11:9, 11:7, 11:8)
Barbora Brodová   vs  Eva Nistler (GER 5/8)                0:3    (6:11, 8:11, 6:11)

Barči los moc nepřál, hrála proti velmi dobré hráčce z Dánska, ale na to se nebudeme vymlouvat. Proti takové se musí sejít spousta věcí, aby ji bylo možné porazit. Bibi do toho šla odhodlaně, bohužel soupeřka každou drobnou chybičku potrestala. Přesnější ruka Klary a větší zkušenost z mezinárodních turnajů posunula tuto hráčku mezi osm nejlepších. Barču v dalším zápase prověří Anastasia z Ruska, která však trénuje v Anglii. Vynikající zápas z obou stran. První set začala Barča bez bázně, škoda, že ji odvaha nevydržela celý set, koncovku zvládla lépe soupeřka. O pauze se stalo něco neuvěřitelného. Barča byla v klidu, žádná nervóza! Od druhého setu na kurtu dominovala, hrála přesněji než soupeřka, chytře, s chutí a klidnou hlavou. Soupeřku evidentně zaskočila, ta jen těžko hledala recept. Výborný výkon a zasloužené vítězství. Další kolo nastoupila proti v poslední době tradiční soupeřce Market. Reportáž z tohoto zápasu jsem nechal na Klárči, která Bibi koučovala.
Tady to je:
Neskutečný zápas. Teda vlastně skutečný! Barča překonala svou mysl a zvýšila soustředěnost na 1000%. Před zápasem byla cítit nervozita, protože Barča vnitřně ví, že má na to, aby Markét porazila, ale přiznat si to opravdu nahlas a ještě k tomu ukočírovat všechny emoce na kurtu a opravdu vyhrát, je těžší úkol. Do zápasu nastoupila extrémně koncentrovaná, disciplinovaná a zároveň opatrná. Moc to chtěla. Funclub za kurtem čítal trenéry a hráče, kteří mohli její koncentraci rozhodit, čehož jsem se trochu obávala. Dnes to však její soustředěnost a chtíč vyhrát ještě posílilo. Dala do zápasu celé své srdce a výsledek byl, úžasný! V každém setu Barča měřila snad každý milimetr na kurtu, aby svůj míč umístila co nejpřesněji. Nešlo o razantní zápas, Markét hraje volněji, leč přesně. Barča se tomu tempu trochu přizpůsobila, ale ve vhodný okamžik dokázala skvěle zrychlit a změnit tempo hry. Ve druhém setu si až moc oblíbila dropy a chtěla rychle zakončit, čímž se občas dostala pod tlak, který nechtěla. Její hlava však fungovala na plné obrátky a ukočírovala chuť vyhrát co nejdříve a vrátila se k taktice, kdy je třeba si soupeřku především roztáhnout přesnými úderu dozadu a na správný okamžik k zakončení vyčkat. Ve třetím setu srovnala drobnou nepřesnost na BH volejích a obecně postavení na BH. Nebyl míč, který by nedoběhla. Tlak v posledním setu musel být obrovský, vždyť mohla vyhrát 3:0 nad MARKÉT ZEMANOUVOU, dosud neporaženou. Skvělá práce hlavy, minimální zakolísání mysli. Celý set hlídala náskok alespoň o 2 body a dle Barčiných slov: „Hlavně to neposrat“! Dotáhla poslední set na výbornou svým závěrečným a se silou vůle zapadlým dropem přesně do BH rožku. Tento úder se stal TOP úderem nejtěžších Barčiných zápasů ne CZJO. Slz radosti bylo opravdu hodně. Jde vidět velký posun na kurtu i v psychice. Kája dal Barči spoustu své energie a závodních znalostí, kluci ji na trénincích fyzicky táhnou na horu. Myslela jsem, že já brečet nebudu, ale naše minulost je pro mě až moc silná a asi jsem brečela radostí víc než Barča :-D. Jsem na tebe moc hrdá Baru. Poslední zápas proti Evě z Německa a zápas o malé finále, deváté místo.
Barča působila od začátku zápasu trošku unaveněji. Němka byla neuvěřitelně agresivní a přesná. Každá výměna byla pro Barču vysilující. V každém setu našla v sobě dostatek energie tak na půl setu, ale v koncovkách byla Eva přeci jen jistější a dnes po zásluze vyhrála a vybojovala konečné deváté místu. Na Barču zbyla desítka, což v tak nabité konkurenci zkušených juniorek je velice slušný výkon.
Celkové hodnocení: Hej Ty Bibino, tak to byla paráda! Dokázala sis sama sobě, že to umíš, že se nemusíš bát žádné soupeřky. Už se těším na MČR juniorů, věřím, vlastně vím, že to bude OK.

B 11     Daniel Stypa              8. místo
Daniel Stypa     vs     Maksim Tyshchenko (RUS 9/12)    3:1   (4:11, 11:8, 11:9, 11:8)
Daniel Stypa     vs     Oriol Salvia Ripoll (ESP 2)              0:3  (7:11, 1:11, 8:11)
Daniel Stypa     vs     Yehor Scherbakov (UKR 5/8)          0:3  (5:11, 9:11, 4:11)
Daniel Stypa     vs     Christian Dromgoole (IRL 3/4)         1:3   (7:11, 6:11, 11:6, 8:11)

V prvním zápase Dan nebyl na začátku utkání úplně ve své kůži, zřejmě tlak mezinárodního utkání. Vyrobil spoustu zbytečných chyb, míče neměly patřičnou délku, ale naštěstí se o pauze zklidnil a kupodivu se karta začala obracet. Stačilo hrát míče více dozadu, občas zakončit nekompromisním shotem, sem tam nějakou větví a karta se začala obracet. Koncovky setů si Stypmen pohlídal a byl z toho trošku protrápený postup, ale každé kolo směrem vzhůru se počítá. Dalším soupeřem je nasazená dvojka, horkokrevný Španěl Oriol. Mimochodem pozdější celkový vítěz! Už při rozcvičení bylo vidět, že soupeř není nasazen jako číslo dvě pro nic, za nic. Fakt mu to na ten věk chodilo a běhalo. Dan vytasil své tradiční zbraně. Bojovnost. Škoda, že bojuje pouze, když dělá body, jakmile něco „pokazí“, kroutí nevěřícně hlavou, JÁ Stypmen jsem zkazil! Jak je to možné! Španěl byl v klidu a horkokrevný až vařící byl Dan. Podle toho vypadal druhý set, není co hodnotit, vlastně je! Španěl byl vynikající. Dan druhý set těžce rozdýchával, ale nakonec se rozhodl do třetího nastoupit. Naštěstí mu vyšlo pár míčů a přes to, že byl soupeř squashovější, dohrál zápas důstojně.
Dalším, kdo by mohl potrápit Danovy nervíky byl Yehor z Ukrajiny. A potrápil, Dan se soustředil více na kroucení hlavou než na míč. Pár světlých chvilek tam sice bylo, hlavně ve druhém setu, ale to je málo, pokud chci soupeře porazit. To musí být chuť a zápal celý zápas. Soupeř, který rozhodně nebyl lepším hráčem, ale určitě chtěl více vyhrát než Stypen. Velká škoda, protože hrát na mezinárodním turnaji o páté místo by bylo víc, než o konečné sedmé, ke kterému Dan nastoupí proti Christianovi z Irska. Na závěr se Dan vydal na max., první dva sety sice malinko tahal za kratší konec, ale ve třetím se zdravě naštval, hru zpřesnil, najednou byly míče delší a soupeř začal více kazit. Set pro nás a šlo se do čtvrtého. Tahačka o každý míč, závěr se trošičku více povedl soupeři, na Dana zbylo velice slušné osmé místo. Prohru ustál nejlépe v celém turnaji. Tak to má být, byl si chlap, ne prskající vzteklá sopka! 🙂

Celkové hodnocení: Slušný turnaj, ale měl si navíc, než jsi předvedl. Ve vlaku si se podělil o chipsy, příště se podělíš ještě o Pepsi a bude to OK, viď?

 

B 13     Daniel Šrámek                       33. místo
Daniel Šrámek    vs         Max Gal (SR 25/32)         2:3 (6:11, 4:11, 11:6, 13:11, 9:11)
Daniel Šrámek    vs         Jan Víšek (ČR)                     3:0    (11:7, 11:4, 11:3)
Daniel Šrámek    vs         Szymon Kolarz (POL 25/32) 3:0    (11:7, 11:5, 11:8)
Daniel Šrámek    vs         Abdolrahman Ajineh (QAT)   3:1    (9:11, 11:7, 11:8, 11:5)
Daniel Šrámek    vs         Mikuláš Janda (ČR)              3:1    (11:6, 10:12, 11:9, 11:7)

Dan byl lehce nervózní, před začátkem zápasu se více soustředil na koleno, které ho pobolívalo, než na soupeře. Podle toho vypadaly první dva sety. Jednoduše řečeno, nešlo nic. Soupeř nebyl přesný, ale z forhendu hodně razantní, což Danovi moc nechutnalo. Po druhém setu se naštěstí restartoval, pochopil, kde je soupeř zranitelný a najednou to šlo. Srovnáno na 2:2 a šlo se do pátého. Škoda drobných chybiček v koncovce pátého setu, soupeř jde dál, na Dana zbyde bohužel spodní část pavouka. Druhé utkání bylo v rytmu „tanga“, kdy od začátku tahal soupeř za kratší konec. Dan si na kurtě dělal, co chtěl a v pohodovém tempu zápas vyhrál. Ve stejném duchu pokračoval také v zápase s Szymonem z Polska. Největší Danova zbraň v tomto zápase byla rychlá hra. Na rychlé a přesné lajny a krosy soupeř těžko hledal zbraň, Dan měl jistotu také v kraťasech, takže opětovné vítězství, které si zasloužil.
Qatařan Abdoulrahman byl další soupeř. Zatím nejsquashovější z dosavadních soupeřů. Moc hezký zápas vyrovnaných soupeřů. První set Dan trošku v koncovce uspěchal a dvěma chybičkami set daroval soupeři. Naštěstí ho tento drobný nezdar vyburcoval k ještě větší aktivitě. Od této chvíle řídil hru a bodoval. Soupeře přehrával nekompromisními krosy a přesnými kraťasy. A co bylo nejdůležitější? „ONO“ se to chtělo i hýbat, což bylo i pro trenéra něco neuvěřitelného! Parádní výkon a další výhra. K poslednímu zápasu nastoupil proti Mikimu, který na posledním juniorském turnaji „A“ Dana porazil 3:2. Tak uvidíme. Dan zakončil turnaj ve velkém stylu, pokračoval v tempu předešlého zápasu. Hýbal se, hrál s chutí, celkem přesně i rychle, toto vedlo k tomu, že Miki byl ten, který se většinou bránil a kazil. Supr výkon budoucí právníku!

Celkové hodnocení: Supr turnaj, škoda těsné porážky v prvním kole, patřil si určitě na vyšší příčky, ale určitě sis výborně zahrál. Jedna porážka a ostatní vítězné je na mezinárodním turnaji určitě skvělý výkon.

 

B 15     Matyáš Hrubý              34. místo
Matyáš Hrubý   vs         Lukasz Marcinkowski (POL 17/24) 0:3       (3:11, 7:11, 6:11)
Matyáš Hrubý   vs         Alex Izotov (ČR)                              3:0       (11:4, 11:5, 11:5)
Matyáš Hrubý   vs         Lean Castaldi (SLO 25/32)              3:0       (11:2, 11:9, 11:5)
Matyáš Hrubý  vs         Matěj Bomba (CR)                            3:0       (11:1, 11:7, 11:6)
Matyáš Hrubý  vs         Ben Booker-Milburn (SCO)               0:3       (4:11, 9:11, 3:11)

Na Matyldu v prvním kole čekal reprezentant Polska. Lukasz už při rozcvičení vypadal velice nebezpečně. Ač menšího vzrůstu, ale proti Matymu nic divného, údery hrál velice přesně a razantně. V prvním setu se mu nedařilo na rychlou hru adaptovat, pramenily z toho drobné chyby, které Lukasz trestal. Druhý a třetí set už byl bodově vyrovnanější, ale pořád měl polský hráč trošičku více ze hry. Maty hrál na max., přesto vítězství Lukasze bylo zasloužené, celkově působil jistějším dojmem. Ve druhém zápase nastoupil proti krajanovi Alexovi. Tady až na pár drobností, Ty víš, bylo jasno o vítězi od začátku zápasu. Aktivní hra Matyldy na soupeře platila. Maty je šoumen a už se těší na zápas proti Leanovi ze Slovinska. Zápas jednoho hráče a tím byl Maty, soupeře k ničemu nepustil. Od začátku diktoval hru, ve druhém trošičku povolil, malinko se nesoustředil, ale koncovku zvládl. Třetí to byl opět ON, jedné holky (maminky pochopitelně) šampion. Další zápas byl proti Matěji, který je na žebříčku ČASQ v těsném závěsu za Matyldou. Hra tomu sice neodpovídala, protože Maty byl v tomto zápase jednoznačně lepší a smutnému Matějovi dovolil pouze sbírat míčky. Výborná hra, ale? Soustředit se na každý míč je povinnost brouku!
Poslední zápas v centru STEP, na ostatních kurtech hráli už klasičtí klienti, ale to neubralo na motivaci Matyho soupeře porazit. Aby si zahrál s výškově stejným hráčem, musel si pro něj poslat do Skotska! První set byla střelba a chybky v přední části kurtu. Oba hráči byli nahecování tak, že chtěli ubít toho druhého. Maty hrál slušně do zadní části kurtu, míče měly slušnou délku. Vepředu ne vždy kvalita údery byla podle jeho představ. Občas soupeři nahrál, který pak neměl problém výměnu zakončit. Skot vydržel hrát delší dobu trpělivěji, čekal na Matyho chybu.
Maty trošku využil jazykové bariéry a uvolnil emoce na kurtu, křičel si jak slova povzbuzení, tak nadávky sám na sebe. Rozhodčímu např. „vynadal“ při hlášení stavu v angličtině, jestli jako neumí česky :-D. Je to prostě ŠOUMEN!

Celkové hodnocení: Jsem rád, že jsi jel, určitě sis to užil! Večerku jsi překročil každý den, takže taky dobrý, jídlo si snědl všechno, supr. A mínusy! Žemlovku jsi neměl, protože jsi ji nechtěl Karlosovi nosit a s buchtou si se nerozdělil.

 

B 19     Jakub Slavíček             41. místo
Jakub Slavíček   vs         Walter Herold Veedla  2:3     (11:8, 6:11, 10:12, 11:7, 4:11)
Jakub Slavíček   vs         Iain Keeling (SUI)        1:3     (11:6, 13:15, 4:11, 6:11)
Jakub Slavíček   vs         Žiga Merčun (SLO)      3:2     (11:8, 5:11, 13:11,12:14, 11:7)

První zápas proti hráči, který pochází z Estonska, ale v současné době trénuje v Praze na Strahově. Velice bojovný zápas z obou stran, kde se střídaly velice povedené míče, s míči, které stály za starou bačkoru. Naštěstí to byl trend obou hráčů, od začátku bylo zřejmé, že to bude pětiseťák. Pro Kubu byla škoda promarněného setbolu ve třetím setu, set v koncovce nejtěsněji prohrál. Čtvrtý set byl z Kubovy strany herně nejpovedenější. Stál ho dle mého, spoustu, hlavně psychických sil, protože v tom rozhodujícím pátém soupeř jasně dominoval a nedal Kubovi šanci.
Ve druhém zápase měl za soupeře Švýcara. Zápas koučovala Klárči, která to viděla takhle:
To sebevědomí kruciš. Kači, nemůžeš dávat Kubovi takovou čočku, on si potom nevěří na kurtu. Neznalost herní výkonnosti soupeře způsobila, že Kuba až moc řešil, zda soupeř skutečně hraje, tak jak hraje, jestli ho bolí ruka atd. Kuba hrál se zbytečným respektem, v podstatě hrál svých 20%, soupeři svou pasivitou spíše nahrával. Soupeř však vypadal velmi odevzdaně, jakoby na kurtu ani nechtěl moc být a tak 90% míčů sám vykazil do autu. Kuba dal soupeři bohužel trochu naděje na výhru ve druhém setu ve vyrovnané koncovce. Ian zjistil, že Kuba je hratelný soupeř a rozhodl se zabrat. Kuba potřeboval protáhnout údery dozadu a zpestřit svou hru, i když bh volej dropy skvěle vycházely v předchozích setech, fh dropy a crossy z přední části se staly velkou nahrávkou a stoupající nervozitka začala posílat míče na střed kurtů, ze kterých bylo až příliš stroků a zbytek setu dokázal soupeř udržet ve své režii kvalitními údery, dokud Kuba neudělal chybu.
Poslední zápas turnaje svedl proti Žigovi. Výborný soupeř, který chtěl hrát squash. Neskutečně fajnový soupeř. Zápas probíhal „kamarádském“ duch, ale jelo se na plný výkon. Kuba se trošku uspal výhrou prvního setu, ve druhém tahal za kratší konec a Žiga srovnal. Třetí a čtvrtý si rozdělili v nejtěsnějších koncovkách. A šlo se do pátého. Oba toho měli plné brýle, ale hrát se musí! Kuba chtěl za každou cenu vyhrát, výměny byly dlouhé, každý se bál udělat zbytečnou chybu. Naštěstí byl v posledním setu méně trpělivý Žiga a Kuba mohl slavit vytouženou výhru. Zápas byl tak dlouhý, měl jsem strach, že nestihneme vlak. Ale vše dopadlo, jak mělo. Výhra a vlak domů, neujel.

Celkové hodnocení: Kamaráde, na nejvyšší juniorské scéně jsou jiné zápasy než s panem Alešem Kubíčkem! Už se těším na MČR juniorů, poslední pro Tebe juniorské akci. Díky bručoune!

Děkujeme všem hráčům a na dalším turnaji zdar!

Klára Mihulová & Karel Wanke

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739