Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – D-tour JUNIOR 6.11.2021

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih ZDE

Nejvíc nejsoukromější klubový turnaj o 12ti lidech na 6ti kurtech :-D.
Avšak na kurtech to vřelo i tak. Někteří hráči byli ostřílení borci a borkyně a někteří byli na svém turnaji poprvé a sbírali zkušenosti.
Hráči byli rozhodně klidnější na domácích kurtech a u některých hráčů zmizela nervozita a nastoupil sebevědomý squash.

Hráli jsme na 3 hrané sety. Za výhru setu získali hráči 3 body a pokud soupeř nahrál v daném setu alespoň 7 bodů, získal vítěz 2 body a soupeř 1 bod. Šanci získat body bylo tedy možné i bez výhry celého zápasu, což všechny více motivovalo.

Hráči soupeřili o hodnotné a hlavně sladké ceny, i když Everestem turnaje byla poukázka na motokáry do Emotion parku v Ostravě, který získal vítěz Dan Stypa a v losované ceně měl štěstí Filip Crhonek. Největší odvážlivci turnaje si domů odnesli karamelovou milku a pokud do příštího turnaje všichni rozlepí zuby, tak se jistě zase potkáme :-).
Dan Stypa opět na kurtech a se zlatem na bedně!
Pepa Fanc běžel! Ano dámy a pánové, věřte či nevěřte :-D.

 

1.kolo
Jakub Válek vs Marie Kňazovčíková 0:3       (1:11, 11:13, 2:11)
Kuba byl po několika měsících a možná i letech opět na turnaji. V prvním setu se rozkoukával, ale ve druhém setu jsme valili oči všichni. Maruška si však druhý set pohlídala a ve třetím už nastoupila s těžkou neústupností v hlavě a bodově to šlo vidět :-).

2.kolo
Josef Fanc vs Tereza Tichá   3:0       (12:10, 11:9, 12:10)
Taaaaaaak tooooo nečekal ani Pepa možná :-D. RESPEKT! Ty jsi běžel :-D!!! Už vidím, jak mizí to břušečko :-). Velmi vyrovnané, šlo o každý míč a milimetry na kurtu.

 3.kolo
Tadeáš Fuciman vs Ondřej Bosák 0:3       (3:11, 6:11, 8:11)
2 nejodvážnější hráči turnaje, Tadeáš trénuje sotva 3 týdny a Ondra je nejmladší účastník turnaje. Oba se trápili na příjmu podání na backhandu, ale jistě to berou jako motivaci ke zlepšení. Byl to pro ně nejvyrovnanější zápas celého turnaje a oba jeli na 100%. O něco zkušenější a kapánek dravější Ondra nakonec Tadeáše udolal.

4.kolo
Marek Rybníček vs Tadeáš Fuciman        3:0       (11:1, 11:2, 11:4)
Majk se poslední dobou velmi snaží, trénuje už dvakrát týdně a každý svůj volný čas tráví na kurtu. Vypadá to, že i princip se pomalu začíná dostávat do hlavy. Zápas proti Tadeášovi byl jeden z lehčích, ale i takové je potřeba kontrolovat tak, aby nedocházelo ke zbytečným chybám. Dobrá práce!

5.kolo
Daniel Stypa vs. Filip Crhonek        3:0       (11:2, 11:3, 11:4)
Na první pohled vyrovnanější zápas. Pěkné dlouhé výměny, občas ale také zbytečné chyby. Vítězem se nakonec stal zkušenější Dan. Nevidím to ale na dlouho, Filip maká a maká!!! 🙂

6.kolo
Jana Lubojacká vs Marek Rybníček            1:2       (11:7, 7:11, 9:11)
Zajímavý zápas se v posledním kole odehrál mezi Majkem a Jančou. Oba se nějak záhadné nedokázali dostat do zadní částí kurtu a hra byla o tom, kdo zahraje lepší drop nebo boast. Občas hrály roli menší nervíky z obecenstva a párkrát tam padly i míče, které člověk nikdy neviděl. 😀 O zábavu bylo postaráno!
Jo, víme, že na fotce je Dan a Janča :-D.

Celkové pořadí

 1. Daniel Stypa
 2. Josef Fanc
 3. Marie Kňazovčíková
 4. Filip Crhonek
 5. Tereza Tichá
 6. Marek Rybníček
 7. Jakub Válek
 8. Leon Weidenhausen
 9. Jana Lubojacká
 10. Elen Gebauerová
 11. Ondřej Bosák
 12. Tadeáš Fuciman

 

Děkujeme naši nejstatečnější sportovci a na Vánočním turnaji ciao.

Klára a Kača

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739