REPORT SQUASH – extraliga muži 25.3.-26.3.2023

Na poslední kolo letošní mužské extraligy jsme se vydali na velký trip. První den v sobotu nás čekal Hradec Králové a v neděli pak Praha. Bohužel hned po příjezdu do squash centra jsme zjistili chybu kapitána. Špatně zkontroloval soupisku a jedna z našich polských posil nebyla přidána do extraligového týmu, tudíž nám pomoct nemohl 🙁 . Bojovali jsme tedy jen ve třech a nechali jsme tam vše co v nás bylo. Bohužel hned první zápas se Strahovem poznamenal skreč Marka Panáčka a z opakovaného čtrnáct dní starého finále MČR byl pouze jeden rychlý set. Hodně zdraví přejeme celý tým. Druhá posila z polska bojoval v hezkém zápase proti Angličanovi a když nevyhrál ani set, který by si zasloužil, tak podal velmi hezký výkon, za který se nemusí stydět. To samé ale můžeme napsat i o Alexovi, ten nenechal jediný lehký míček čtvrtému muži nedávného MČR a také byl blízko ukořistění setu. V odpoledním zápase nás čekal celek z Brna. S Martinem jsem vyhrál ve čtyřech setech a byl to velice kvalitní zápas z mé strany, bohužel Kuba, když bojoval a třetí set byl opravdu vyrovnaný tak zkušenosti Dana rozhodly. Alex se po vyhraném prvním setu proti čerstvému mistrovi Slovenska, promiňte mi ten výraz, ale pos*al z toho, že by mohl vyhrát a další tři sety doslova vyházel a tento zápas prostě nezvládl hlavou. Ale nevadí, zítra je taky den a ten byl pro nás daleko důležitější. Přesunuli jsme se do Prahy a v neděli nás v Jeremi sport centru čekal Béčkový tým Strahova. V prvním utkání po změně času, jsem si poradil s Ondrou Uherkou a oplatil mu tak porážku ze smíšené ligy. V dlouhém a kvalitním utkání, dokázal Kuba trochu změnit taktiku po prvním prohraném setu a urval vítězství pro sebe. Důležité utkání potom hrál Alex, kdy spíše bojoval sám se sebou a když hrál to co měl tak vyhrával s naprostým přehledem, ale on si to chtěl udělat prostě těžší a pro ostatní zajímavější, a proto to tak dramatizoval. No ale vítězství se počítá a celkově výhra 3:1 na zápasy pro nás znamená udržení druhé příčky a dobré pozice pro play-off!

SC FAJNE – muži A    vs    SC Strahov A – muži (1:3)
Jakub Solnický          vs    Marek Panáček              3:0 (11:6, 11:0, 11:0)
Jakub Pytlowany       vs    Robert Downer               0:3 (9:11, 9:11, 9:11)
Alex Kelar                  vs    David Zeman                 0:3 (7:11, 9:11, 8:11)
xxx                             vs    Lukáš Jelínek                 0:3 (0:11, 0:11, 0:11)

Solňa
Mára byl nemocný takže se toho moc neodehrálo, aspoň jsem se trochu zahřál po dlouhé cestě do Hradce.
Pytel
I played some good tight and brave squash which I am bery proud of. Tight match, tough opponent, you don’t really know what to expect with Robbie. Quite unhappy with a lack of a game on the score board, but still proud of myself.
Alík
Zapas s Dejvem byl super. Zahrál jsem si hezky a on taky, padalo mi to a byl to hezky squash.

SC FAJNE – mu
ži A    vs    Viktoria Brno Sportprofit (1:3)
Jakub Solnický          vs    Martin Švec                  3:1 (11:4, 11:3, 6:11, 11:7)
Jakub Pytlowany       vs    Daniel Mekbib              0:3 (2:11, 2:11, 10:12)
Alex Kelar                  vs    Matěj Hrnčiřík              1:3 (11:6, 5:11, 5:11, 6:11)
xxx                             vs    Martin Štěpán              0:3 (0:11, 0:11, 0:11)

Solňa
První dva sety jsem měl pod kontrolou, dobře jsem se hýbal, Martina držel v pohybu a za sebou. Ve třetím setu trochu ztráta délky balónů ale jinak super zápas, užil jsem si ho a cítil se v něm dobře.
Pytel
Mekbib is an amazing player and he controled the game nearly the whole time. I played decent squash, but my game was not enough for such a player. In the third we went into a tie-break and I defended three match balls and we played for those couple of rallies like equals, which is nice.
Alík
Zapas s Hrncem byl těžší po prvním setu jsem se pokadil z toho ze bych mohl vyhrát a šlo to z kopce dolu.

ži A    vs    SC Strahov B – muži (3:1)
Jakub Solnický          vs    Ondřej Uherka              3:0 (11:8, 11:8, 11:1)
Jakub Pytlowany       vs    Jaroslav Cerman          3:1 (7:11, 11:8, 11:9, 12:10)
Alex Kelar                  vs    Herold Weedla             3:1 (11:8, 8:11, 11:9, 11:8)
xxx                             vs    Kristián Mráček            0:3 (0:11, 0:11, 0:11)

Solňa
S Ondrou to byla dobrá pomsta, po změně času, kdy jsme spali o hoďku míň tak to bylo na mě asi trochu znát ale naštěstí jen ze začátku a pak jsem si to pohlídal.
Pytel
It was important for me to win this match. Couldn’t get into the match in the first game, but the rest of the games I played well, aggresively and I survived mentally. Happy with my back game and the counter drop which saved my in the last game.
Alík
Poslední zapas strasny. Hrál jsem strasne spatne a snažil se to střílet, ale vyhrál jsem tak aspoň něco.

Za celý extraligový tým mužů Vám děkuji za dočtení až sem. A my budeme trénovat ať jsme ready na play-off!