REPORT SQUASH – EXTRALIGA MŮŽŮ A ŽEN 19.2.-20.2.2022

Předposlední extraligový víkend se uskutečnil v Praze  na Strahově. V autě jsme se dobře naladili na víkendové boje. Soupeřům jsme vzali vítr z plachet. Oba týmy předvedly krásné zápasy. Za zmínku stojí vítězství našeho ženského týmu nad mistryněmi z minulého roku Girl Power a kluci dokázali remizovat se Strahovem. Do Ostravy jsme se vrátili s FAJNE pocitem a dobrými výsledky.

Extraliga ženy
SC FAJNE – ženy A  vs    Girl power (2:1)
Tereza Široká            vs    Natálie Babjuková        0:3 (4:11,12:14,4:11)
Tereza Svobodová    vs    Tamara Holzbauerová  3:1 (8:11,11:4,11:7,11:9)
Barbora Brodová      vs    Markéta Zemanová      3:0 (11:7,11:4,11:7)

Svobodka
První zápas s Tamarou Holzbauerovou byl pro mě dalo by se říct spíše víc psychicky náročný, než fyzicky! 😀 Hrála jsem s ní myslím si poprvé, takže jsem moc nevěděla, co od toho očekávat. Soustředila jsem se hlavně na moji hru a abych zůstala koncentrovaná na celý zápas, což se mi kromě prvního setu, který byl docela “hektický” povedlo.
Širokis
na rozjezd velmi těžký zápas. Vyrovnaná hra, ale bohužel mě v druhém nejvyrovnanějším setu (12:14) chytly křeče do holení.
Brodka
První zapas byl nad očekávání velmi rychlí. S Majou jsem naposledy prohrála a tak jsem to samozřejmě chtěla napravit. Bylo to pomalejší tempo. Mája nemá agresivní squash, ale za to ho má velmi přesný. Bylo důležité být trpělivější a čekat až Mája zahraje trochu nejpřesnější míč a využít toho. Na moje očekávání to byl až moc rychlý zapas, až jsem tomu nechtěla věřit.

SC FAJNE
– ženy A  vs    SC Prague United – ženy (2:1)
Tereza Široká            vs    Lucie Luksová                3:0 (11:3,11:4,11:3)
Tereza Svobodová    vs    Michaela Doležalová    3:0 (11:9,11:5,11:6)
Barbora Brodová       vs    Zuzana Severinová        1:3 (4:11,8:11,11:6,6:11)

Svobodka
Druhý zápas s Míšou Doležalovou byl naprosto v pohodě, bez nějakých komplikací a zápas jsem si užila do posledního míčku! 😉
Širokis
velmi lehký zápas. Mohla jsem si zkoušet věci do dalších zápasů. 3:0
Brodka
Odpoledni zapas byl v rychlejším tempu. Zuzka díky svoji výšce byla všude má kurtě. Mě osobně to moc nelítalo a bylo to cele nepřesné. Neuměla jsem najít strategii jak Zuzku dostat pod tlak. Většinu zápasu jsem byla pod tlakem já a Zuzka toho využívala.

SC FAJNE – ženy A vs    Squash Modrý svět E (1:2)
Tereza Široká            vs    Tereza Elznicová           1:3 (4:11,12:10,9:11,9:11)
Tereza Svobodová    vs    Kateřina Týcová            1:3 (11:2,11:13,3:11,5:11)
Barbora Brodová      vs    Eva Klimešová               3:0 (11:4,11:2,11:8)

Svobodka
V neděli dopoledne jsem hrála s Kačkou Týcovou, kde jsem prohrála 3:1,ale mohu říct, že jsem se svoji hrou byla z větší části spokojená, první dva sety byly pro mě supr, koncovka 2 setu mi trošku utekla a tím byl stav 1:1. A jelikož na kurtu teď netrávím moc času a jsem ráda, že se na něj dostanu max.2x týdně, tak další sety i přes snahu mi došla “šťáva” a tím i další 2 sety..
Širokis
Hodně vyrovnaný zápas, kde mi chyběla koncovka. Terka hrála dobře, ale i tak mě to mrzí, že zápas neskončil v náš prospěch.
Brodka
První set jsme nastoupila plna sil a rozehrávala výměny do zadní části kurtu a když Evča zahrála nepřesně zkoušela jsem zakončit. Podobný průběh mel i druhy a třetí set. Ve třetím setu Evča přidala na rychlosti tak jsem dělala více chyb, ale pohlídala jsem si to do vítězného konce.

SC FAJNE – ženy A  vs    Viktoria Brno ERIN’S FLAG Irish Pub (2:1)
Tereza Široká            vs    Marika Doubravová      3:2 (10:12,12:14,11:9,11:4,11:2)
Tereza Svobodová    vs    Kristýna Vykouřilová     3:0 (11:9,11:4,11:4)
Barbora Brodová       vs    Riana Alexová               0:3 (8:11,7:11,10:12)

Svobodka
Odpolední zápas s Kristýnou Vykouřilovou byl kromě prvního setu, kde jsem vyhrála těsně 11:9,docela v pohodě, dokázala jsem hrát to, co jsem přesně měla a co mělo také úspěch k tomu vyhrát zápas 3:0.
Širokis
První dva sety jsem byla vždy ve vedení já, ale jak v předchozím zápase koncovka byla slabší a Marice to tam padalo. Nakonec za stavu 0:2 jsem se byla schopna hecnout a vrátit do zápasu a vyhrát tento těžký zápas. A tím srovnat skoré 1:1 na zápasy. Důležitý bod.
Brodka
Trochu bylo znát už vyčerpání těla. První set jsem až moc chtěla všechno brzo ukončit a dělala jsem moooc chyb. Druhy set byl o něco lepší, ale Ria byla a kousek lepší. Třetí set jsem se hlavně snažila držet výměny v zadní části a pak ve výhodné situaci zakončit. Být proste více trpělivější. Byla to správná cesta, bohužel občas se něco nepovedlo nebo Ria zahrála dobrý shot, který už jsem nezvládla. Celkově za víkend do nebyl špatný squash, ale proste to chtělo trochu více trpělivosti a přesnosti.

Extraliga muži
SC FAJNE – muži A   vs    SC Otec – TOPO muži A (4:0)
Jakub Solnický           vs    Michal Bodiš                 3:0 (11:3,11:5,11:6)
Piedro Schweertman vs  Martin Volf                   3:0 (11:4,11:8,11:2)
Viktor Byrtus              vs    Pavel Bodiš                   3:0 (11:7,11:6,11:2)
Alex Kelar                  vs    Luboš Walter st.            3:0 (11:6,11:3,11:8)

Solňa
První zápas víkendu proti hráči, kterého znám již od juniorských let. Musel jsem se soustředit ale zápas jsem měl plně pod kontrolou a hezky jsem se rozehrál na další zápas.
Piedro
the match was under control and i could move my opponent around who got tired and went for some shots. Good match to start with.
Viki
Zápas to byl lehký a dobrý na rozehrání, snažil jsem si zvyknout na pomalejší kurty.
Alex
První zapas jsem mel poměrně jednoduchý. Mel jsem ho s Lubošem Waltrem st. Oba dva jsme ten zapas vzali jako srandu, jelikož známe se dlouhé roky. Znal jsem ho dosud jako repre trenéra a konečně jsme spolu hráli zapas. Oba dva víme ze máme rádi jídlo takže jsme si jeden z druhého počasí zápasu stříleli a dělali vtípky. Zapas jako celkový byl v pohodě a jednoduše jsem vyhrál.

SC Fajne muž
i A      vs    SCC HK – Buldoci (3:1)
Jakub Solnický           vs    Ondřej Vorlíček            3:0 (11:7,11:7,11:6)
Piedro Schweertman vs  Tomáš Tóth                   3:1 (8:11,11:7,11:2,11:6)
Viktor Byrtus              vs    Petr Marek                   3:1 (11:5,11:4,4:11,11:7)
Alex Kelar                  vs    Michal Jadrníček          0:3 (7:11,8:11,8:11)

Solňa
Vorlos hrál dopoledne hodně těžký a fyzický zápas takže jsem věděl, že stačí být trpělivý. Bohužel jsem do toho šel asi až moc laxně a jak už to bývá, v průběhu zápasu se do něj těžko dostává. Hromada chyb ale nakonec jsem vyválčil vítězství proti, nad moje očekávání, dobře hrajícímu a pohybujícímu se Ondrovi.
Piedro
The start wasnt that great. To many lose balls. After this game i was able to move my opponent around and put pressure on him.
Viki
Zápas to byl kvalitnější a muselo se trochu více hrát, i přes lehké zranění lokte jsem zápas zvládl, zápasy s Petrem Markem mám rád
Alex
Druhy zapas jsem hrál s Jadranem. Už jsem s nim hrál minule na extralize a prohrál jsem jako se stalo i teď. Musím říct ze od minulého společného zápasu jsem se trošičku zvedl, jelikož tentokrát jsem mu dělal větší problémy jako předtím. Sety byly vyrovnané akorát tomu vždy chyběl kousek. Ale jsem rad za svoji celkovou hru. Nebylo to vůbec špatné.

i A      vs    SC Strahov A – muži (2:2)
Jakub Solnický           vs    Gregory Gaultier          0:3 (5:11,7:11,3:11)
Piedro Schweertman vs  Leandro Romiglio         3:2 (4:11,11:7,11:6,4:11,11:4)
Viktor Byrtus              vs    Ondřej Uherka              3:2 (11:8,7:11,11:6,4:11,11:4)
Alex Kelar                  vs    Lukáš Jelínek                 1:3 (9:11,7:11,11:9,11:6)

Solňa
Na zápas proti legendě squashových kurtů jsem se těšil a jako cíl jsem si dal vydržet s ním na kurtu půl hodinku. Což se mi asi o 30 sekund nepovedlo 😀 ale první dva sety si myslím, že jsme hráli hezký squash i jsem se dostal k nějakým volejům a občas ho i zatlačil a dostal do ouzkých, ve třetím setu po pár výměnách mi došel spis dech a bylo po zápase.
Piedro
Good 3-2 win. I could see the long rallies really hurt him. Great push in the 5th to secure the win.
Viki
Zápas to byl pro mě hlavně náročný psychicky, fyzicky i když to bylo na 5 setů byl v pohodě. Jsem rád, že jsem nakonec zápas zvládl a zařídil jsem týmu prohru ale remízu za které jsou dobré body a proti týmu jako je Strahov se nám to ještě nepovedlo
Alex
Třetí zapas a ten poslední tento víkend jsem hrál proti Jelínkovi. Svojim pohybem jsem mu dělal obrovské problémy protože si stěžoval ze jsem mu tam furt zavazel. Nevím proč tomu tak bylo, ale já jsem hrál zapas jako každý jiný a pohyboval jsem se stejně. Myslel jsem si ze začátku ze to pro nej bude pohodová výhra, ale třetí set jsem dokázal urvat, ale bohužel jenom ten třetí. Vyhrál 3:1 ale jsem spokojený se svou hrou. Sety byly vyrovnané jako v předchozím zápase. Akorát Škoda ze jsem to nedokázal vyhrát jelikož byl hratelnější než Jadran. Tenhle víkend byl fajn s fajnými lidmi.