REPORT SQUASH – Extraliga žen, 1. Kolo, 1.10.-2.10.2022

Video sestřih ZDE

První extraligový víkend jsme započali v Brně. Nově jsme se mohli ukázat v nových dresech, které sklidili plno pochval. Víkend považujeme za vydařený. Bohužel ne vždy se nám podařilo vyhrát, ale chyběl jen kousíček. Už teď se těšíme na další víkend, který nás čeká 19.-20.11.2022 v Praze.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs Squash Modrý svět E
Tereza Široká           vs    Tereza Elznicová         3:2 (4:11, 11:7, 8:11, 11:5, 11:6)
Barbora Brodová      vs    Sofie Hausknotzová    3:0 (11:7,14:12, 11:9)
Aleksandra Gałwa    vs    Kačenka Týcová          0:3 (3:11, 3:11, 1:11)

Terka
První zápas s Terkou Elznicovou. Výhra 3:2. Začátek setu byl klasicky takový všelijaký, protože to byl první zápas. Potom už jsem se hodila do pohody a věděla jsem,že v následujících setech, i když to nebude lehké, vyhraju. Z mé strany dobrý zápas.
Barča
První zápas za stavu 1:1 na zápasy a hnedka se Sofi. Co jiného bych si mohla přát. 😀 Zápas byl hlavně o hlavě. Strategii máme jasnou, teď jen nepolevit v hlavě. Druhý  set jsem vedla 10:4 a v hlavě jsem vypla. Sofi situace využila a dotáhla to. Naštěstí jsem se dokazala hecnout a set vyhrát.
Ola
In the beginning, stress played a big role in my game. Only in the last set did I managed to focus and play better.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs Viktoria Brno ERIN’S FLAG Irish Pub
Tereza Široká           vs    Kristýna Vykouřilová    3:1 (13:15, 9:11, 13:11, 11:9)
Barbora Brodová      vs    Marika Doubravová           0:3 (5:11, 8:11, 8:11)
Aleksandra Gałwa    vs    Riana Alexová                   1:3 (11:5, 8:11, 11:6, 11:2)
Terka
Druhý zápas s Kristýnou Vykouřilovou 3:1 . První set jsem prohrála po těsné bitvě 13:15, kdy jsme se opravdu tahaly o každý míček. Následující sety byly také hodně vyrovnané, ale už s vítězným koncem pro mě. Náročný, ale super zapas.
Barča
Náročný zápas, bohužel mi to moc nelítalo a dost jsem se vykazila. Mrzí mě to, protože Marika je určitě hratelná. Snad to bude příště lepší.
Ola
The beginning was great, I felt quite confident. Unfortunately, in the last two sets I lacked good tactics and more aggressive play.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs Moravská Slavia Dream Team
Tereza Široká           vs    Karolína Šrámková            0:3 (9:11, 3:11, 4:11)
Barbora Brodová      vs    Eliška Jičínská                   2:3 (11:7, 5:11, 6:11, 11:7, 8:11)
Boháčová Vendula   vs    Veronika Gaultier               3:2(12:10, 11:13, 11:9,7:11, 12:10)
Terka
Ranní zápas mi vůbec nesednul. Už od rozehrávání jsem se necítila dobře. Prohrála jsem s Kájou Šrámkovou 0:3. Neřekla bych,že by to byl špatný squash. Ale bohužel mi to zrovna nesedlo. Nemohla jsem podat maximum a proto mi ubývala i motivace.
Barča
Zápas s Eliškou byl dost vyrovnaný. V prvním setu to bylo vše jak má být. Druhý a třetí set jsem neuměla dostat míček dostatečně do zadní části kurtu. Čtvrtý set jsem zpět dostala délku míčku. Bohužel v pátém setu jsem si nechala utéct začátek a pak už jsem to nestačila dotáhnout. Ale zápas to byl dobrý.
Vendy
Do zápasu jsem šla s klidnou hlavou a nevěděla moc co od toho čekat. Snažila jsem se hrát co nejlépe a nakonec to vyšlo.

Extraliga SC FAJNE – ženy A vs Girl Power
Tereza Široká           vs    Natálie Babjuková       0:3 (4:11, 12:19, 2:11, 6:11)
Barbora Brodová      vs    Eva Feřteková             0:3 (4:11, 6:11, 6:11)
Boháčová Vendula   vs    Veronika Gaultier         0:3 (6:11, 3:11, 7:11)
Terka
Naopak v odpoledním zápase s Natkou Babjukovou už to bylo super. Sice prohra 1:3, ale byl to hezký vyrovnaný squash. Svůj cíl, uhrát alespoň set jsem splnila ,takže zápas hodnotím pozitivně.
Barča
Zápas s Evou byl s moji strany už unavený. Nohy se mi pletli a byli 100x těžší než normálně. V zápase opět chyběla délka míčku. Tak třeba příště…
Vendy
S Tamarou se mi moc dobře nehraje. Hra je hodně rychlá a moc mi to nevyhovuje. První set byl celkem dobrý, ale další dva se mi moc nepovedly.