Video sestřih ZDE

Rozhovor s vítězi turnaje ZDE
Video finálového zápasu ZDE

Kompletní výsledky turnaje

S listopadem přichází, náš již známý, squashový turnaj D-TOUR junior! Ač jsme byli tentokrát v menším počtu, tak jsme si dokázali zápasy pořádně užít.
Dvanáct ostřílených hráčů, benjamínků i starších, se hned od rána pečlivě rozehřívali a rozehrávali na kurtech. Náš švýcarský herní systém zápasů je právě pro tento počet hráčů skvělý, a to hlavně z důvodu, že si všichni hráči užijí až 6 celých kol a zahrají si tak 6 zápasů, a to vždy s jiným soupeřem. A jak to vlastně celé dopadlo? To se můžete podívat v pečlivém reportu níže! 🙂

1. Kolo

Ondřej Bosák           vs    Marián Paděra      2:0 (11:6, 11:1)
V tomto kole jsme mimo jiné mohli sledovat velice zajímavý zápas mezi Mariánem a Ondrou. Favoritem byl již od začátku Ondra, ovšem Marián se rozhodl, že se tak snadno nevzdá. První set byl od začátku plný překvapení. Jakmile Ondra zahrál nepřesný míč, Mariánkovi nedělalo problém výměnu otočit na svoji stranu. Výsledkem 11:6 Ondra nakonec první set vyhrál. V druhém setu byl průběh jednoznačnější, když si Ondra dokázal pohlídat přesnost a taktiku, se kterou na kurt šel. Do zbytku zápasu hodně štěstí a pevné nervy!

1. Kolo

Oliver Štrunc           vs    Albert Štrunc        2:0 (11:6, 11:5)
V druhém kole jsme mohli vidět souboj dvou bráchů a opravdu to stálo za to. Oba spolu mají tréninky a ví co od toho druhého čekávat, proto byl tento zápas opravdu vypjatý. Do úvodu zápasu vstoupil lépe Olík, který svými přesnými údery dával Albertovi opravdu zabrat. Albertova hra postupem zápasu zlepšovala, ale i tak to na Olivera nestačilo.  Druhý set měl podobný průběh a Oliver tedy vyhrál 2:0 na sety.

1. Kolo

Marek Rybníček      vs    Jakub Vybíral        2:0 (11:4, 11:7)
Na úvod zápasu si Marek počínal lépe a šel do vedení. Kuba mu dával zabrat svými údery. V prvním setu byl průběh poměrně vyrovnaný. Marek i Kuba se pořádně zapotili. Nakonec si stejně Marek vítězství v obou setech pohlídal. Byla to napínavá podívaná.

1. Kolo

Natálie Semanová  vs    Elen Vaňková        2:0 (11:8, 11:3)
Byli jsme svědky neskutečně neskutečné bitvy mezi dvěma slečnami podobného věku a rozdílné výkonnosti. Nejenže obě dívky byly úžasně sladěny, co se týče dress codu, ale také jejich hra byla zajímavá pro oči i nezkušeného diváka. První set byl vyrovnaný a rozhodovaly hlavně chyby. Ve druhém setu převládla útočná strategie Natky, která si tím pádem pohlídala zápas a postupuje do dalšího kola se slušným přídělem bodů. Skvělá práce!

1. Kolo

Vítek Vizibla            vs    Maty Dimitrov      2:0 (11:5, 11:3)
Vítek do zápasu vstoupil lépe a hned od úvodu utkání se mu dařilo. Maty dokázal Víťu v některých výměnách dost potrápit a stačilo to k zisku několika bodů, ale Vítek si průběh utkání dokázal pohlídat. Druhý set byl dost podobný tomu prvnímu, opět jsme mohli vidět několik hezkých výměn, ale na vítězství to Matymu bohužel nestačilo.

1. Kolo

Natálie Kniezková   vs    Elen Vaňková        2:0 (11:7, 11:5)
V posledním kole se na kurtu střetly Natka a Elen. Celkově se více dařilo Natce, až na pár pokažených míčků. Elen se během prvního setu každým míčkem zlepšovala, ale na vybojování vítězného setu to nestačilo. Do druhého setu lépe vstoupila Elen a celý druhý set byl boj o každý míček, avšak na konci byla šťastnější Natka, protože si vítězství dokázala pohlídat.

Natálie Semanová  vs    Magda Kosiková   1:1 (11:4, 9:11)
První set byl napínavý a na začátku dosti vyrovnaný. Natálka však nakonec Magdu porazila. Ve druhém setu šla naopak Magda od začátku do vedení, a to si také pohlídala po celou dobu druhého setu. Zápas tedy skončil 1:1 na sety. 🙂