REPORT SQUASH – JUNIOR D-tour 26.11.2022

Video sestřih turnaje ZDE

Foto z turnaje ZDE

Finálová Zápas Leon Weidenhausen vs Ondřej Zapletal  ZDE

Tak máme tady po snad půl roce JUNIOR D-tour. Sešli se sportovci ve všech výkonnostech od úplných začátečníků, kteří hrají sotva 2 týdny po ostřílené borce, kteří pravidelně hrají turnaje České asociace squashe. Hráli jsme na 3 hrané sety, kdy maximu získaných bodů je 3 za set, tedy 9 za zápas. Pokud hráč nahraje v setu 7 bodů a výše, získává 1 bod za set a vítěz setu o ten bod méně, tedy 2 body.

1. Kolo

František Kaňok     vs           Tobiáš Tománek      0:3 (7:11, 2:11, 2:11)

Adrenalinem nabitý zápas od prvního míče. Kluci začali s modrým míčkem a po prvním setu zjistili, že hrají lépe, než čekali a vyměnili si míček za žlutý. Frantovo jestřábí oko vidí všechny outy, i kdyby to byl milimetr.  Franta urval v prvním setu 7 bodů, takže získal bod do celkového skoré turnaje. Celkově si však zápas hlídal Tobi celkem s přehledem, i když i Franta ho dokázal v několika výměnách udolat.

2.kolo

Jan Zapletal           vs            Ondřej Zapletal                       0:3 (8:11, 2:11, 8:11)

Ve druhém kolem proti sobě, chtě nechtě, nastoupili bráchové Zapletalovi. Honzík už samozřejmě čekal, že bude muset pořádně máknout, a taky se tak stalo. Byly samozřejmě viděny zajímavé výměny, u kterých ale bylo znát, že je na sobě oba znají a ví moc dobře, jak na ně zareagovat, přece jen to jsou také tréninkoví parťáci 😊. Honzík nakonec dokázal bráchovi Ondrovi z jeho 3 vyhraných setů urvat dokonce 2 důležité body pro sebe.

3.kolo

Jakub Vybíral        vs            Leon Weidenhausen                0:3 (8:11, 10:11, 8:11)

Další kolo ovládli hlavně věkově mladší, ale za to velmi zkušení a ostřílení borci. Jedním z nich byl i Leon, který v tomto kole nastoupil proti šikovnému nováčkovi Kubovi. Celý zápas se nesl v duchu podání = základ hry, a tedy kdo zahrál správné podání měl navrch 😊. Vítězem celého zápasu se stal Leon, zároveň ale ztratil 3 body, které si Kuba zaslouženě vybojoval.

4.kolo + foto kola

Emma Blahová     vs           Matyáš Dimitrov                       2:1 (5:11, 11:9, 11:10)

Emmča jakožto jemné dívčí stvoření proti možná trochu nervóznímu squashovému nováčkovi Matyášovi. Oba sportovci byli na svém prvním turnaji v životě, oba přesně nevěděli, do čeho jdou. Jejich růst šel vidět s každým odehraným zápasem. Nervozita opadala, zkušenosti nabývaly. Emmča se nakonec ukázalo jako o pár měsíců zkušenější hráčka, která má už více úderů pod kontrolou, ale byly to napínavé výměny a konec zápasu byl nepředvídatelný. První set se oťukávali a jak vidíme i na bodech, další 2 sety končily těmi nejtěsnějšími výsledky. Pěkná bitva vy dva.

5.kolo

Finále: Ondřej Zapletal     vs       Leon Weidenhausen      1:2 (11:5, 5:11, 8:11)

Kromě pár boastů, zahráli kluci skvělé squashové výměny. Ani jeden nemohl na chvíli zvolnit, protože by toho druhý ihned využil a dostal soupeře pod tlak. Ondra potřebuju trochu více zapracovat na příjmu podání, aby dokázal na soupeře více zatlačit. Leon si dobré podání hlídal a snažil se přesnými lajnami a crossy co nejdříve útočit. Kluci děkujeme za krásný squash. Gratulujeme k medailovým umístěním 😊.

Holčičí „finále“: Emma Blahová     vs     Adina Mácová     0:3 (3:11, 7:11, 5:11)

Naše 2 statečné holky, které celý den bojovaly na kurtech s kluky, se konečně setkaly 😊. Holky zvolili jemnější taktiku a výměny dohrávaly spíše v přední části kurtu 😊. Podání a příjem podání už jsme docela zmákly a teď se jen naučit dát do míče trochu větší ránu a bude to hned větší adrenalin. Divácky to ovšem byl svým způsobem atraktivní zápas. Těším se jak se holky posunete na Závěrečném turnaji akademie v červnu, kde uvidíme progres z celoroční práce.

6.kolo

Jakub Válek                       vs           Tobiáš Tománek          2:1 (11:10, 11:10, 5:11)

Volej cross drop nick který zahrál Kuba, o kterém sní každý hráč i na světové úrovni by naprosto nechytatelný. Ani jednička ve světe by tento míček nevybrala, a to myslím smrtelně vážně. Tobi měl jeden kritičtější set, kdy hráli oba více na prostředek kurtu a docházelo k menším kolizím ohledně zavázení ve hře. Výškový rozdíl mezi kluky byl asi metr, ale sety byly velmi vyrovnané. V prvních dvou setech však měl o malilinko přesnější údery Kuba. V posledním setu byl Tobi absolutně přesný a set byl mnohem jasněji v jeho prospěch. Kluci hráli jste moc dobře oba dva.

Václav Gvuzď                       vs        Emma Blahová           0:3 (3:11, 7:11, 5:11)

Poslední zápas celého turnaje byl v rukou Emči a Vaška. Oba měli předešlé zápasy náročné soupeře a byla na nich vidět menší únava. Jejich výměny byly proto kratší, ale rozhodně byly viděny zajímavé herní situace. Šťastnější byl na konci Vašek, který hraje squash delší dobu a má tak i razantnější údery a získat tak čistě 9 bodů za tento zápas.