REPORT SQUASH – MČR juniorů 8.10.-10-10. 2021

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih turnaje ZDE

Konečně MČR juniorů! Přeloženo u únoru 2020 na říjen 2021.
Tady se ukázala individualita a um každého hráče. Nasazení je nejvyšší za celý rok a touha vyhrát nevyčíslitelná.
Ve čtvrtek všichni napjatě čekali na los zápasů. Hned v první vteřině po přečtení soupeřova jména na řádku v pavouku nebo skupině se rozdaly jasně karty a osudy byly zpečetěny. Některým hráčům se objevil úsměv na rtech a v jiných by se krve nedořezalo. Los bohužel nepřál ani trochu Vendy Boháčové a Maty Hrubý by si asi také uměl představit jako nasazená dvojka jiného soupeře. V G13 Mája i Kája by se taky jistě obešly bez předkola, ale nikdy nevíte….stát se může cokoli. Všichni byli připraveni bojovat do posledního dechu.
Boj tedy mohl začít. A jak to bývá, turnajem nás provázely slzy smutku i radosti, naštvaní, drobné i větší zranění (smajlík opice s rukami na očích) soustředěnost, dravost a motivace. V pátek večer jsme si zašli na skvělou večeři, u které jsme trénovali logické myšlení pomocí párátek 😀 a Alex se schladil ve fontánce a pak už jen dobrou noc :-).
Nedělí nás provázely zápasy o konečné umístění a finálové zápasy, holky řešili před kameramany z ČT1, jestli si budou mýt vlasy…věříme, že se tohoto záběru jistě v TV dočkáme :D.
Všem děkujeme za jejich výsledky a racionální hodnocení situací, pozitivní a týmovou atmosféru, trenéři i hráči jsou plni motivace do dalšího práce a těšíme se na MČR 2022, které je za rohem 🙂

G 13 Marie Kňazovčíková                                   10. místo
Marie Kňazovčíková   vs    Johana Jedličková       0:3       (7:11, 9:11, 9:11)
Marie Kňazovčíková   vs    bye                              :           (:, :, 🙂
Marie Kňazovčíková   vs    Karolína Sikorová       1:3       (6:11, 11:6, 6:11, 6:11)

Zápas s Johankou byl docela vyrovnaný ale na to, že to bylo moje druhé utkání na tomto mčr, si myslím, že jsem mohla hrát lépe. Sice mě mrzí, že jsem prohrála, ale byl to fajn zápas.
Zápas s Kájou byl fajný, asi nejlepší zápas na mčr 🙂 Líbilo se mi jak jsem hrála. Měly jsme jednu úplně super dropovou výměnu. Moc jsem si to užila

G 13 Nikol Kubíčková                                          6. místo
Nikol Kubíčková          vs    Anna Plzáková            0:3       (4:11, 7:11, 9:11)
Nikol Kubíčková          vs    Ella Pelikánová           3:Scr    (11:0, 11:0, 11:0)
Nikol Kubíčková          vs    Anna Zelenková          0:3       (11:3, 11:7, 11:4)

Zápas s Aničkou Plzákovou jsem si užila, ale byla jsem dost nervózní. Určitě jsem mola hrát lépe. Snad ji příště porazím.
Zápas s Aničkou Zelenkovou se mi vůbec nepovedl. Nedařilo se mi hrát dozadu a tak mi to padalo na střed kurtu a Anička to potom zakončila.

G 13 Karolína Sikorová    9. místo
Karolína Sikorová       vs    Sofie Hogenová          1:3       (11:13, 7:11, 11:7, 4:11)
Karolína Sikorová       vs    bye                              :           (:, :, 🙂
Karolína Sikorová       vs    Marie Kňazovčíková   3:1       (11:6, 6:11, 11:6, 11:6)

Zápas se Sofi byl těžký. První a druhý set byl hodně vyrovnaný ale až ve třetím setu se mi podařilo vyhrát 11:7. Čtvrtý set už jsem měla hodně vlastních chyb ale i tak to bylo hodně vyrovnané.
S Maru jsem hrála na turnaji po hodně dlouhé době. Výměny jsem většinou rychle zakončovala.

G 15 Jana Brodová           7. místo
Jana Brodová              vs    Denisa Otáhalová       0:3       (7:11, 6:11, 5:11)
Jana Brodová              vs    Aneta Sezemská         0:3       (4:11, 5:11, 7:11)
Jana Brodová              vs    Marie Kňazovčíková   3:0       (11:4, 11:6, 11:4)
Jana Brodová              vs    Anna Plzáková            3:1   (11:9, 9:11, 11:8, 12:14, 11:7)

První zápas s Denčou jsem byla vystresovaná, a tak mi to moc neběhalo. Ruku jsem měla vcelku dobrou. Ze zápasu nejsem smutná, jsem spíše naštvaná. Mohla jsem se uklidnit a hrát lépe, ale dneska mi to asi nebylo souzeno.
Zápas s Anetou byl o něco lepší, ale už od začátku jsem čekala, že prohraju, a tak jsem jí to celkem zlehčovala. V posledním setu už jsem jí to začala hrát hnusněji a získala jsem více bodů. Zápas celkově se mi líbil. Příště jen na ni musím hrát hnusněji od začátku.
S Maruškou se mi hrálo dobře, byl to běhavý zápas a moc jsem si ho užila.
Zápas s Aničkou byl velice napínavý. Anička je se mnou na stejné úrovni, a proto jsem do toho musela dát všechno. Jsem ráda, že jsem ji porazila. Byla to veliká úleva.

G 15 Marie Kňazovčíková                                   9. místo
Marie Kňazovčíková   vs    Anna Zelenková          0:3       (7:11, 9:11, 6:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Karolína Šrámková     0:3       (7:11, 4:11, 8:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Anna Plzáková            0:3       (5:11, 11:13, 7:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Jana Brodová              0:3       (4:11, 6:11, 4:11)

K tomu to zápasu se nemohu zpětně vyjádřit, protože už si nepamatuju, co se mi dařilo či nedařilo. Jen vím, že bych mohla být příště více razantnější a přesnější.
Zápas s Kájou byl fajn. Byla na mě hodná a hrála mi volnější míčky, ze kterých jsem někdy zahrála vítězný balón. I když bylo jasné, jak tento zápas dopadne tak jsem si ho i přesto užila.
Zápas s Aničkou se mi moc nepovedl. Myslím si, že jsem do toho mohla dát víc a zbytečně nekazit míče, které byly zahrané na střed.
S Jančou to byl fajn zápas. Mohla jsem hrát líp.

G 17 Tereza Tichá      9. místo
Tereza Tichá               vs    Marie Kubíková          0:3       (7:11, 5:11, 5:11)
Tereza Tichá               vs    Sofie Hausknotzová    0:3       (4:11, 4:11, 4:11)
Tereza Tichá               vs    Zuzana Outratová       0:3       (7:11, 8:11, 5:11)
Tereza Tichá               vs    Aneta Sezemská         0:3       (3:11, 3:11, 5:11)

První zápas se mi herně povedl. Backhand jsem měla celkem pod kontrolou a až na dropy se to bylo fajn. Chce to trochu uklidnit hlavu a nenechat se rozrušit blbostmi. Poslední set jsem byla trochu vyvedena z míry a už jsem to trochu vypustila.
Zápas se Sofčou se mi tolik nepovedl, byla jsem nějak méně připravená, moc jsem neběhala a vůbec jsem si nevěřila. U Sofči si nemůžu dovolit hloupé chyby a já jich dělala dost. Poslední set byl katastrofa.
Další zápas nevím, jak zhodnotit. Někdy jsem hrála fakt hustý míčky a někdy jsem hrála hovadiny. Byla jsem už hodinu před zápasem dost nervózní a dělalo mi problém, se v zápase uklidnit. Myslím si, že kdybych se uklidnila, tak bych to zvládla i vyhrát. Poslední set bych nekomentovala radši, ale bojovala jsem do konce. 🙂
Poslední zápas s Anetou s mi fakt nelíbil. Nebyla jsem úplně ready a šlo to poznat. Štve mě, že jsem nezabojovala o trochu víc. Příjem a podání je moje největší slabina a v tomto zápase se to hodně ukázalo. Prostě zbytečné body pro Anet, ale příště schytá bídu. 🙂

G 17 Marie Kubíková       6. místo
Marie Kubíková          vs    Tereza Tichá               3:0       (11:7, 11:5, 11:5)
Marie Kubíková          vs    Sofie Hausknotzová    0:3       (7:11, 5:11, 3:11)
Marie Kubíková          vs    Klára Nováková          0:3       (11:6, 8:11, 7:11, 5:11)
Marie Kubíková          vs    Vendula Boháčová      0:3       (2:11, 7:11, 6:11)

Na rozdíl od Terky jsem pod kontrolou neměla nic, ale naštěstí jsem vyhrála.
První zápas se Sofií byl super, druhý otřesný.
Jsem ráda, že jsem s Vendy hrála ranní zápas na rozehrání před dopoledním zápasem s Klárkou, nevyšel úpně tak jak jsem chtěla a taky nemám ráda zápasy proti moji kamarádce, ale jinak to bylo ok.
Na zápas s Klárkou jsem se dost těšila, protože jsme spolu dlouho nehrály a věděla jsem, že by ten zápas mohl být vyrovnaný. Když jsem ale vešla na kurt a všimla si, kolik lidí stojí za sklem a koukají na nás, znervózněla jsem. Dokázala jsem vyhrát první set, ale další tři sety si už Klárka pohlídala svými rychlými balony. Super zkušenost, a díky Muťasovi za koučink a pořádné nebuzení. 😀

G 17 Vendula Boháčová  4. místo
Vendula Boháčová      vs    Aneta Sezemská         3:0       (11:6, 11:7, 12:10)
Vendula Boháčová      vs    Karolína Šrámková     0:3       (2:11, 2:11, 4:11)
Vendula Boháčová      vs    Marie Kubíková          3:0       (11:2, 11:7, 11:6)
Vendula Boháčová      vs    Klára Nováková          3:0       (11:1, 11:3, 11:6)

První zápas jsem byla hodně nervózní a bylo to i dost znát na mojí hře. Začátek byl celkem fajn, ale ten konec zápasu nebyl moc dobrý.
Druhý zápas nemusím ani komentovat. Byla to velká hrůza a nejsem vůbec spokojená s mojí hrou.
Zápas s Klárkou byl dost dobrý. Měla jsem to pod kontrolou a bylo to super.
Z posledního zápasu taky nejsem moc nadšená. Vůbec mi nefungovaly nohy a všechno jsem kazila.

G 19 Marie Kubíková       5. místo
Marie Kubíková          vs    Eliška Jičínská             0:3       (1:11, 4:11, 1:11)
Marie Kubíková          vs    Tamara Holzbauer.    0:3       (4:11, 4:11, 5:11)
Marie Kubíková          vs    Tereza Široká              0:3       (1:11, 0:11, 0:11)

S Eliškou se mi hrálo tak padesát na padesát, ale mám z toho dobrý pocit. Některé výměny byly super a některé zas úplně strašné.
Druhý zápas v devatenáctkách byl s Tamčou a líbilo se mi, jak jsem hrála. I Muťas se koukal a říkal, že to bylo fajn. 🙂 jsem spoko.
S Terkou jsem do zápasu šla už bez energie, chtěla jsem to mít za sebou a podle toho vypadá výsledek :/.

B 11 Matyáš Závacký                                           5. místo
Matyáš Závacký          vs    Jiří Hadrava                3:0       (11:7, 11:2, 11:4)
Matyáš Závacký          vs    Max Pelikán                1:3       (4:11, 2:11, 13:11, 4:11)
Matyáš Závacký          vs    Šimon Borovička         3:0       (11:3, 11:4, 11:2)
Matyáš Závacký          vs    Michal Noel Zoubek    3:0       (11:0, 11:5, 11:3)

S Jirkou to nebyl těžký zápas první set jsem si nechal na rozehrání a potom jsem už byl rozehraný a byla to hračka.
Proti Maxovi to byl těžký zápas sice jsem uhrál set ale, mohl jsem hrát lépe .
Ze Šimonem to byl lehký zápas ze začátku jsem ho šetřil ale, poslední set mě to už nebavilo. S Míšou to bylo moc jednoduché druhý set už jsem hrál na 30 procent. A poslední mě už nebavil šetřit.

B 15 Daniel Šrámek          9. místo
Daniel Šrámek            vs    Filip Walter                 1:3       (11:4,11:13,8:11,7:11)
Daniel Šrámek            vs    Ondřej Hazucha          3:0       (11:3, 11:2, 11:4)
Daniel Šrámek            vs    Adam Gersdorf           3:0       (11:1, 11:9, 11:4)
Daniel Šrámek            vs    Antonín Procházka      3:0       (11:4, 11:0, 11:3)

Byl jsem před zápasem celkem nervózní. Minule co jsem s Filipem hrál, tak jsem ve třetím setu prohrál 10:12, když jsem vedl 10:4.
První set jsem hrál, tak jak to na Filipa fungovalo. Lajny a crossy byly přesné, ale zároveň mi Filip daroval asi šest bodů. Druhý set, jak je u mě zvykem jsem přestal hrát tu hru, která fungovala. Ale závěr byl těsný. Poslední dva sety se to zhoršovalo. Dával jsem zbytečné crossy, které měl pak krásně na volleyi.
Příště, až s ním budu hrát si věřím, že ho porazím.
Druhý zápas jsem měl pod kontrolou. Hrál jsem tak na 50%, ale i tak jsem s přehledem vyhrál.
Třetí zápas se odehrával ve stejném tempu jako předešlí. Zápas jsem měl pod palcem. Tempo jsem korigoval já a soupeř si nevěděl rady. Sice jsem v druhém setu trochu zaváhal, ale dokázal jsem ho vyhrát.
Poslední zápas byl naprosto jednoduchý. Úplně jsem ho přejel. Nevím, co bych si vytkl. Hrál jsem skvěle.

B 17 Alex Kelar          5. místo
Alex Kelar                   vs    Ondřej Kutý                3:0       (11:4,11:5, 11:1)
Alex Kelar                   vs    Martin Štěpán            0:3       (8:11, 5:11, 8:11)
Alex Kelar                   vs    Faríd Farrag                3:0       (11:4, 11:7, 11:8)
Alex Kelar                   vs    Tomáš Holinka            3:0       (11:1, 18:16, 11:1)

Byl to takový fajn první zapas na to abych si zvykl na kurty. Nebyl nejak tezky jelikož slo o to ze na borce stacilo hrat trošičku rychleji a byl konec vymeny.
S Martinem jsem hral jak perko. Do zapasu jsem vesel se zddyvzenou hlavou,  v prubehu zapasu jsem zacal stresovat a kazit.
S ferdou to byl nadherny exibicni zapas.
Druhy set jsem hral jak perko, jinak vklidu.

B 17 Matyáš Hrubý   9. místo
Matyáš Hrubý             vs    Vojtěch Martinovský  0:3       (8:11, 2:11, 10:12)
Matyáš Hrubý             vs    Dominik Vojtucki        3:0       (11:7, 11:2, 11:7)
Matyáš Hrubý             vs    Filip Walter                 3:1       (11:4, 11:13, 11:5, 11:8)
Matyáš Hrubý             vs    Radim Jurášek            3:0       (11:7, 11:8, 11:6)

Zapás s Vojtou byl velmi zajímavý. První a třetí set byl vklidu, ale druhý se nějak posral. Ujela mi noha a tukl jsem se do kolena a cely set jsem jenom odpaloval a nahraval.
Zapas s dominikem obohatil me zkusenosti a mohl jsem si vice kontrolovat hru.
A s fildou taktéž jenom fildu jsem utahal..
Zapas proti radimovi byl lehký, zkousel jsem nejake trickshoty, nekdy to i vyslo.