REPORT SQUASH – MČR REPUBLIKY DRUŽSTEV JUNIORŮ 30.4-1.5.2022

Video sestřih mistrovství

Přesně v 15:00 v pátek jsme se všichni poctivě sešli na nádraží, i když jsme už hodinu dopředu věděli od regiojetu, že náš vlak je již o 50 minut opožděn. Malinko nás to vyvedlo z dobré nálady, jelikož jsme byli všichni tím čekáním hodně znaveni. Následovala 2 a půl hodinová cesta do Pardubic, která ubíhala poměrně rychle. Měli jsme dostatek káviček, čajíčků, dortíčků, salátů i sushi! Po výstupu z vlaku nás opět malinko odradil smrad, který se na nás vylinul. Naštěstí jsme to všichni ve zdraví zvládli do autobusu směr Hradec Králové. Tam ale teprve naše dobrodružství započalo. Ani jsme nevyjeli a naši pozornost upoutal mladý kluk, který se nám představil jako pan Svačina a dokázal nás ve 30minutové jízdě autobusem informovat o úrovni života občana Pardubic. Neopomenul zmínit svou návštěvu Ostravy a jak by byl rád, kdyby se Ostrava stala velikou černou metropolí. Brali jsme jej samozřejmě s rezervou ????. Aby toho na nás ale nebylo málo. Po příjezdu do Hradce Králové jsme měli opravdu hlad, takže jsme si rychle šli hodit věci na naše pěkné ubytování a utíkali do restaurace Peking. Už bylo docela pozdě a jejich nabídka nebyla nejširší. Zde vznikla jedna ze dvou hlášek našeho víkendu – „Máme kočka?“ zahlásila obsluha, když si Dany Šrámek chtěl objednat maso tři chutí s nudlemi… No a druhá hláška byla jasná hned od příjezdu – „Hradec tři tečky“… a vysvětlení? Nad vším, co se nám stalo (pro nás zvláštního) jsme jen mávli rukou a řekli Hradec tři tečky… ???? Do příští návštěvy se na tento nám neznámý kraj více připravíme, že joo?! ????

SC FAJNE U15 vs. All Stars Team A U15, 0:3
Marie Kňazovčíková    vs      Aneta Sezemská                0:3 (4:11, 4:11, 2:11)
Matyáš Závacký          vs      Antonín Procházka             0:3 (5:11, 9:11, 6:11)
Dany Stypa                 vs      Lukáš Rychtařík                  0:3 (3:11, 11:13, 11:13)

Maru: Na zápas s Anet jsem se moc netěšila, ale i tak jsem se snažila uhrát každou výměnu.
Maty: Tento zápas jsem byl ze začátku hodně rozhozený. Druhý set jsem zahrál dobře, utekl mi o kousek.
Dany:
První set byl tzv. „úlet“. Ostatní sety byly lepši ale v klíčových situacích jsem byl moc nervózní.

SC FAJNE U15 vs. Squash Viktoria Bastr U15, 1:2
Nikol Kubíčková          vs      Ella Pelikánová                  0:3 (1:11, 2:11, 3:11)
Matyáš Závacký          vs      Jiří Hartmann                     0:3 (8:11, 5:11, 4:11)
Dany Stypa                 vs      Max Pelikán                       3:0 (11:9, 11:9, 12:10)

Nikča: Zápas s Ellou jsem úplně pokazila. Už jsme spolu hrály vyrovnané zápasy a vím, že jsem mohla hrát lépe.
Maty: V tento zápas jsem byl překvapený, že jsem hrál s Jirkou druhý set vyrovnaně. První a třetí set jsem také odehrál dobře.
Dany: V tomto zápase se mi nervozita nezlepšila, takže jsem dělal moc nevynucených chyb, o podáních byl se radši ani nebavil, ale výhra tam je.

U15 7.- 9. místo

SC FAJNE U15 vs. All stars team U15, 2:1
Matyáš Závacký          vs      Jan Vaněk                         0:3 (4:11, 6:11, 9:11)
Maru Kňazovčíková    vs      Arina Borisová                   3:0 (11:4, 11:3, 11:4)
Daniel Stypa               vs      Kryštof Drapák                   3:0 (11:8, 11:6, 11:3)

Maty: Už vím že jsem hrál s Honzou vyrovnaně. Bohužel, jsem v tomto zápase udělal chyby a prohrál.
Maru:
I když se mi nelíbilo, jak jsem hrála a byla jsem bezdůvodně nervózní, tak to byl vcelku jednoduchý zápas.
Dany: Po prvním dni už jsem nebyl tak nervózni, takže se mi hrálo mnohem lepe, ale i tak jsem mohl zahrát lépe, ale aspoň tam nebylo 20 zkažených podaní.

SC FAJNE U15 vs. SQ MODRÝ SVĚT, 2:1
Matyáš Závacký       vs       Jan Víšek                         1:3 (11:13, 9:11, 11:8, 8:11)
Nikol Kubíčková       vs      Agáta Pištěková                 3:0 (11:3, 11:1, 11:4)
Daniel Stypa            vs      Jan Líkař                            3:1 (11:3, 11:7, 9:11, 11:6)

Maty: V tomto zápase jsem se snažil ale, soupeř byl silnější a větší.
Niki:
Tento zápas byl pro mě velice jednoduchý, měla jsem ho od začátku do konce pod kontrolou. Bylo to pro mě jako trénink.
Dany:
Tento zápas byl jednodušší než ostatní, ale po prvním setu jsem soupeře podcenil, a proto to skoré není nejlepší.

SC FAJNE U19 A vs. HAŠTAL U19, 2:1
Terka Tichá                 vs      Eliška Hostáková                3:0 (11:1,11:4, 11:6)
Alex Kelar                   vs      František Procházka           0:3 (6:11, 2:11, 6:11)
Daniel Šrámek            vs      Matěj Bomba                      3:0 (11:8, 12:10, 11:6)

Terka: Byla jsem zbytečně nervózní, ale to je u mě celkem klasika. Zápas pohodka, škoda pár chyb v posledním setu. V ruce jsem cítila jistotu.
Alex:
Nehrál jsem úplně špatně. Zápas to byl dobrý, akorát Fandovi to padalo víc než obvykle a pro změnu vše, co jsem hrál já dopředu, tak to bylo do autu. Jsem spoko se svou hrou, akorát škoda, že to nedopadlo.
Dany: Nervozita určitě hrála roli. Bylo to 1:1 na zápasy a já měl rozhodnout. A hlavně posledně jsem s Matějem prohrál.
Po druhém setu jsem byl ještě nervóznější, protože vím, jak to dopadlo minule, když jsem vedl 2:0. Oproti minulému zápasu, jsem se nenechal rozhodit a Matěje jsem z kurtu vytřískal. Určitě veliká spokojenost. Hra i pohyb byly skoro skvělé. Celý zápas jsem měl z 90 % pod kontrolou.

SC FAJNE U19 A vs. Squash Viktoria Dietz U19, 1:2
Vendula Boháčová      vs      Riana Alexová                    0:3 (4:11, 3:11, 7:11)
Alex Kelar                   vs      Michal Jurášek                   3:0 (11:2, 11:1, 11:4)
Daniel Šrámek            vs      Radim Jurášek                  1:3 (3:11, 11:8, 9:11, 2:11)

Vendy: Se zápasem moc spokojená nejsem. Hrálo se mi strašně špatně a nešlo mi skoro nic. Mrzí mě to, ale snad to bude příště lepší.
Alex: Hrálo se jednoduše, protože Michal je zraněný a nic nevyběhal. Měl něco s nohou a pro mě to bylo jednoduché. Snad už bude příště v plné síle.
Dany: Tohle už dobrý zápas nebyl. Jako minule jsem byl nervózní kvůli stavu zápasů. Zase jsem to rozhodoval.
Myslím si, že herně a fyzicky jsem na Radima měl. Ale jediné, co jsem pokazil byla taktika. Je to škoda, protože vím, že je Radim naprosto hratelný hráč. Ale hlavu vzhůru. Vím, co jsem dělal za chyby a musím se z nich poučit.

U19 4.-6. místo

SC FAJNE U19 A vs. SQ MODRÝ SVĚT U19, 3:0
Alex Kelar                  vs      David Linhart              3:0 (11:9, 11:9, 11:9)
Terka Tichá                vs      Annika Valouchová     3:0 (11:1, 11:5, 11:4)
Daniel Šrámek           vs      Lukáš Kučiak             3:2 (11:3, 14:12, 12:14, 10:12, 11:9)

Alex:  Hral jsem celkem dobře, akorát mi prislo ze to byla takova bitva o to kdo to vic krat do autu. 😀
Terka: Jsem člověk, co radši prohraje, ale hlavě se musím na tom kurtu co nejvíce uběhat a zabít se, takže takový nudnější trenink. Každopádně jsem si alespoň mohla pohrát s technikou.
Dany: Můj jediný problém je, že nedokážu navázat na hru , která fungovala. V prvním setu jsem ho vyklepal a pak to šlo z kopce. Dále se vyjadřovat nebudu. Sice výhra, ale z mé strany nezasloužená.

SC FAJNE U19 A vs. SQUASHESPECIAL GLADIÁTOŘI, 3:0
Alex Kelar                vs      Dominik Wojtucki           3:0 (11:4, 11:5, 11:3)
Vendy Boháčová     vs      Eva Klimešová               3:2 (11:6, 11:4, 8:11, 5:11, 11:2)
Daniel Šrámek         vs      Mikuláš Janda               3:2 (11:3, 5:11, 12:10, 8:11, 11:7)

Alex: Tady jsem sice hral jak parek, ale bylo to jednoduche vyhrat.
Vendy:
První dva sety byly super. Na kurtu jsem se cítila fakt dobře a šlo to, ale další dva sety jsem trošku polevila a přestala se hýbat. Pátý set už byl zase v pohodě.
Dany: S Mikym v bleděmodrém co s Lukášem Kučiakem. Úplně to samé. Nedal jsem to hlavou. A v čem jsem opravdu machr, je začít hrát dobře až když prohrávám 9:1. To jsem potom schopný otočit celý set. Byla tam spousta chyb, ale nakonec se vše povedlo a z turnaje si vezu 3 výhry ze 4 zápasů. Overall dobrý turnaj.

SC FAJNE U19 B
Jana Brodová
Karolína Sikorová
Patrik Závacký
Filip Crhonek

SC FAJNE U19 B vs. SQ MODRÝ SVĚT U19, 1:2
Karolína Sikorová       vs      Annika Valouchová            3:0 (11:7, 11:4, 11:3)
Patrik Závacký            vs      David Linhart                     0:3 (2:11, 6:11, 6:11)
Filip Crhonek              vs      Lukáš Kučiak                      0:3 (0:11,2:11,2:11)

Kája: První set s Anikou jsem nevěděla, co mám od ní očekávat, protože jsem s ní dlouho nehrála. Druhý a třetí už byl pro mě jednodušší. Byl to celkem lehký zápas.
Patrik:
První set jsem si musel zvyknout na soupeřovou hru. 2 set jsem už věděl, jak hraje a co na něho platí, ale hlavní je, že jsem si hru užil, i když na tom nejsem nejlépe.
Filip
: Hru jsem si celkem užil. Soupeř byl zjevně lepší a měl více zkušeností.

SC FAJNE U19 B vs. SCC HK U19, 0:3
Jana Brodová              vs      Tamara Holzbauerová       0:3 (1:11, 5:11, 3:11)
Patrik Závacký             vs      Faríd Farrag                      0:3 (6:11, 1:11, 3:11)
Filip Crhonek               vs      Šimon Rynt                        0:3 (2:11, 7:11, 5:11)

Janča: Myslím, že to nebyl zas tak špatný zápas. Byla jsem sice strašně nervní a to hlavně kvůli všem mimo kurt, ale hrála jsem celkem dobře. Hlavně doufám, že mi Tamča body nenechala, ale že body byly zasloužené.
Paťas: Jsem spokojený se soupeřem, mohl jsem si zahrát super squash a získat nové zkušenosti. Ale mám pořad, co dohánět.
Filip: Protivník byl zjevně lepší, ale po prvním setu už mi přišel zápas celkem vyrovnaný. Protivníka jsem dokázal zahnat do kouta a utrhl jsem slušný počet bodů.

U19 7.-10. místo

SC FAJNE U19 B vs. SQ TEPLICE U19, 0:3
Patrik Závacký            vs      Jan Gerstdorf                     1:3 (14:12, 9:11, 7:11, 5:11)
Jana Brodová              vs      Klára Nováková                 0:3 (5:11, 5:11, 3:11)
Filip Crhonek              vs      Adam Gerstdorf                 0:3 (8:11, 4:11, 9:11)

Paťa: Minulý turnaj jsem dostal klepec, ale dneska tomu tak nebylo. S Honzou jsem hrál hodně vyrovnaný zápas, mrzí mě můj 2 set kdy hráč měl více štěstí a spadlo mu tam 5 hezkých niku, které se ani neodrazili. Zápas jsem mohl vyhrát nebýt 2 setu, který mě psychicky zničil.
Janča
: Zápas s Klárou celkem ušel. Úplně nevím, co k němu říct. Tento turnaj nebyl za mě jeden z těch dobrých. Mohla jsem hrát lépe, ale teď už s tím stejně nic neudělám. Těšila jsem se, že si zahraju víc, ale dalo se to. Všechno bylo hlavně v mojí hlavě. A taky bych mohla trochu více běhat. 🙂
Filip:
Opět si myslím, že jsem tento zápas mohl vyhrát, ale síly už nevystačily.

SC FAJNE U19 B vs. SQUASH HÁJE, 2:1
Patrik Závacký            vs      Patrik Edelmann                3:0 (11:5, 11:3, 11:7)
Karolína Sikorová       vs      Sofie Hogenová                 3:0 (11:7, 11:6, 13:11)
Filip Crhonek              vs      Lukáš Hogen                      0:3 (11:13, 11:13, 10:12)

Paťa: Soupeř byl začátečník, tak jsem hru brál jako trénink zkoušel jsem si dropy, ve kterých jsem fakt špatný, 3 set jsem to s němá trochu přehnal a soupeř toho využíl.
Kája:
Z tohohle zápasu mám za celý víkend největší radost. Sofii jsem myslím ještě nikdy neporazila. Byl to můj poslední zápas tak jsem tam chtěla nechat všechno. Sofie hodně chybovala a dnes jsem byla lepší. 3:0 je za mě super výsledek.
Filip: Myslím si že, jsem mohl zápas jednoduše vyhrát, ale už jsem neměl moc energii. Hrozně jsem chyboval a nehrál jsem podle svých představ.

SC FAJNE U19 vs. HAŠTAL, 1:2

Patrik Závacký            vs      František Procházka          0:3 (1:11, 0:11, 1:11)
Karolina Sikorová       vs      Eliška Hostáková                3:0 (11:6, 11:2, 11:6)
Filip Crhonek              vs      Matěj Bomba                    0:3 (2:11, 4:11, 2:11)

Paťa: Ze soupeře jsem zase vytáhnul plno nových zkušenosti, okoukal jsem nové míče, které se snad někdy naučím hrát a moct je použít v zápase.
Kája: Tento zápas byl lehký. Musela jsem si jen hlídat délku úderů.
Filip: Soupeř byl zjevně lepší, moc jsem si nezahrál