Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – Mistrovský turnaj muži „B“ ve FAJNE 17.12.2022

Foto z turnaje ZDE
Rozhovor s vítězem turnaje ZDE
Záznam finálového utkání ZDE

Prosincový turnaj mužů kategorie B v Ostravě, měl předvánoční atmosféru, a to zejména díky sněhové nadílce, která do Ostravy dorazila. Kromě sněhu dorazilo také 20 hráčů, kteří si to rozdali o body do žebříčku, které si tak nadělili pod stromeček, někdo měl radost větší někdo menší, ale na všechny se dostalo 😉.

Do čtvrtfinále se probojovalo „jen“ šest nasazených hráčů. Menší radost u stromečku měli Lukáš Stupka, na kterého si vyšlápl junior Dominik Forgač a Miro Ondruška, který v pěti setech podlehl Lukáši Kampovi, který kdyby nehrál pět setů, tak by byl hodně zklamaný.

Ve čtvrtfinále se Dominikovi nepodařilo navázat na skvělý výkon z prvního zápasu a podlehl nasazené jedničce Martinu Ředinovi. Dalším postupujícím do semifinále se stal Martin Kantor, který přehrál výše nasazeného Jirku Pinku v poměru 3:1. Druhou semifinálovou dvojici utvořili domácí borci, když Aleš Kubíček tentokrát nedopřál Lukášovi radost z pětiseťáku a zvítězil 3:0 a Alex Kelar si poradil stejným poměrem s Petrem Rohunem.

Zajímavý souboj se odehrál v plate o 5. – 8. místo kde Forgy přehrál Jirku Pinku ve velmi hezkém zápase 3:2, potom už mu došly síly, ale s 6. místem z mužského Béčka může být více než spokojen.

Martinovské semifinále vyznělo jednoznačně pro Zlínského hráče. V domácím semi sice Alex ztratil s Alešem třetí set, ale dalo by se říct, že zápas měl celkem pod kontrolou.

Ve finále začal lépe Martin, když jeho zpomalování hry na Alexe platilo a Alex i díky šesti nevynuceným chybám (chyba u Alexe znamená rána jak cyp do tinu 😊), vyhrál první set. V dalších setech byl Alex trpělivější a naopak začal více kazit Martin. Alexovi se tak poprvé podařilo Martina porazit a zaslouženě se radoval z první ho místa.

Zápas o třetí místo měl dramatičtější průběh, a to jak pro hráče, diváky, tak i pro pořadatele. Ve FAJNE se totiž hrál současně turnaj v badmintonu. A protože turnaje končily téměř zároveň došlo k přetahování o stupně vítězů. Za stavu 2:0 a 10:8 pro Aleše se zdálo, že bude vše ok, vyhlásíme squash a potom se přesuneme na beďas. Aleš si však chtěl zápas o třetí místo řádně užít, takže třetí set prohrál 15:17. Stupně vítězů tak putovaly na badminton a na squashi se šlo do čtvrtého setu, ten opět dospěli do tie-breaku, ale tentokrát jsme potřebovali, aby Aleš naopak prohrál a zápas se protáhl, ať se stihne vyhlásit. Povedlo se 😊. Martin vyhrál čtvrtý set 12:10. Badminton se v klidu vyhlásil a domácí opět mohli fandit Alešovi. Ten využil domácích kurtů v pátém setu zvítězil 11:8 a obsadil celkové 3. místo. Martin Kantor bral místo 4.

Všem děkujeme za účast, přejeme šťastné a veselé, k bodům, které jste si naježili, ať přibydou i nějaké dárky pod stromkem a v roce 2023 se těšíme na viděnou na kurtech, v hospodě a všude možně, kde se potkáváme.

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739