REPORT SQUASH – Mistrovství České Republiky 2.2.-4.2.2024

Vyjeli jsme v základní sestavě hráčů z TOP12 Jana Brodová, Elen Gebauerová, Vítek Vizibla, Tobiáš Tománek, Patrik Závacký a nový kůň týmu Dominik Forgač.
K těmto hráčům se pomocí štěstěny při kvalifikaci a chuti zkoušet nové věci dostali i hráči akademie v sestavě Jana Pěkníková, Natálie Kniezková, z nejmladších hráčů Amelie Radev a z nejstarších slečen Hana Vaňková a Marie Holendová.
Amelie
hned první zápas z celé naší sestavy odpálila vyhraným zápasem 3:1.
Lepší začátek jsme si nemohli přát 😊.
Vítek Vizibla hrál hned 2 kategorie, jednak z důvodu zachování klidu ve squash centrum 😊 a jednak je prostě dobrej 😊.
Starší holky bohužel odehrály jen 2 zápasy, ale vzhledem k menším turnajovým zkušenostem, vydaly za několik zápasů.
Atmosféra na apartmánu byla samozřejmě divoká a holky ze všech věkových skupin překypovaly energií, kluci to vzali ve větším klidu a užívali si klidu v manželském pokoji se záclonkami :-D.

Report jako vždy píší hráči na Mistrovství republiky sami, proto se občas po náročném přelouskání gramatiky dočteme netradičních, leč upřímných zpráv.

Jsme hrdí na výsledky všech hráčů, protože každé vítězství v jakékoli části pavoukovi má obrovskou hodnotu a každou prohrou se hráči o sobě něco nového dozvěděli.

,,Dominik Forgač se prosekal turnajem bez ztráty jediného setu!!! Gratulujeme k 1.místu!!“

GU11   Amelie Radev      7. místo
Amelie Radev                  vs      Barbora Paličková          3:1 (11:9, 11:9, 9:11, 13:11)
Amelie Radev                  vs      Tereza Šmídová             0:3 (4:11, 2:11, 3:11)
Amelie Radev                  vs      Jana Lášová                   0:3 (6:11, 7:11, 3:11)
Amelie Radev                  vs      bye                                 3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

1.zápas dopadl dobře, myslím že soupeřka byla dobrá a těším se na další.
2.zápas byl těžký. Nevyhrála jsem, ale to nevadí. Příště to snad bude lepší.
3.zápas byl podobný jako první ale soupeřka byla lepší a nekazila tak moc podání,  dopříště musím vylepšit podání.
Na pokoji byla s holkama sranda moc mě to tu bavilo. Byl to můj první zápas a jsem spokojená s výsledkem.

GU13   Jana Pěkníková   13. místo
Jana Pěkníková                vs      Adéla Bendová              0:3 (3:11, 2:11, 1:11)
Jana Pěkníková                vs      Tereza Janiurková         0:3 (5:11, 7:11, 3:11)
Jana Pěkníková                vs      Sabina Duroňová           3:0 (11:3, 11:1, 11:6)
Jana Pěkníková                vs      Natálie Kniezková          3:0 (11:8, 11:9, 11:7)

1.zápas –  soupeřka byla hodně těžká. Nabrala jsem docela dost nových zkušeností.
2.zápas –  docela často mi to lítalo do outu, ale za druhý set jsem na sebe docela pyšná snažila jsem se
3.zápas –  jsem moc ráda že jsem vyhrála až na malilinko chyb jsem byla perfektní
4.zápas –  jsem vyhrála soupeřka byla dobrá ale měla problémy s kolenem jsem moc ráda že jsem vyhrála dva zápasy

GU13   Natálie Kniezková        14. místo
Natálie Kniezková            vs      Eliška Nevřelová               0:3 (6:11, 2:11, 4:11)
Natálie Kniezková            vs      Cerine Maria Fabiánová   0:3 (9:11, 4:11, 1:11)
Natálie Kniezková            vs      bye                                    3:0 (11:0, 11:0, 11:0)
Natálie Kniezková            vs      Jana Pěkníková                0:3 (8:11, 9:11, 7:11)

1.zápas se mi moc nedařilo. Potřeba zapracovat na voleji a vracení se na T.
2. zápas se mi docela dařil  a potom se to posralo
3.zápas  podcenila jsem janu a prohrala takze na nic. Přiste nikdi nepodcenuj hrace.

G 17 Jana Brodová         7. místo
Jana Brodová            vs    Veronika Šalová      3:1 (6:11, 11:8, 11:3, 11:4)
Jana Brodová            vs    Aneta Sezemská     0:3 (4:11, 4:11, 3:11)
Jana Brodová            vs    Ella Pelikánová       0:3 (11:7, 11:4, 11:6)
Jana Brodová            vs    Sofie Hogenová      3:0 (12:10, 11:9, 11:4)

1.zápas po dvou týdnech lyžování byl zajímavý. Verča mě při rozehrávce vyděsila razantními údery, a tak byl pro mě první set takový aklimatizační. V druhém setě jsem přitlačila a vyhrála a v dalších dvou setech jsem už celkem s přehledem vyhrála.
2.zápas to se asi ani nechci vyjadřovat.
3.zápas jsem byla extrémně nervózní a Muťásek se mě snažil přivést na jiné myšlenky tím, že mi říkal ať myslím na kluky. Bohužel se to nepovedlo, a tak jsem prohrála ☹
4.zápas byl pro mě nejtěžší jak fyzicky, tak psychicky, protože Sofča Hogenová je jedna z těch hráček, u kterých jednou vyhraju, jednou prohraju a pořád dokola. Udělalo mi to neskutečnou radost, že jsem ji porazila a ještě k tomu, že to bylo 3:0.

G 19 Elen Gebauerová   7. místo
Elen Gebauerová             vs      Hana Vaňková               3:2 (7:11, 11:3, 11:9, 9:11, 11:9)
Elen Gebauerová             vs      Karolína Šrámková        0:3 (3:11, 0:11, 2:11)
Elen Gebauerová             vs      Eva Klimešová               0:3 (4:11, 2:11, 7:11)
Elen Gebauerová             vs      bye                                3:0 (4:11, 2:11, 7:11)

1.zápas jsem toho moc neočekávala, když jsem teď nějakou dobu nehrála.
Bylo tam dost zbytečných chyb a fyzička už taky není jako dřív. Jinak asi dobrý.
2.zápas dopadl dle mého očekávání.
Kája je lepší, ale jsem ráda, že jsem aspoň nějaké body uhrála.
3.zápas jsem zjistila, že mi ta fyzička opravdu chybí.
Jinak jsem ve předu hrála docela dobře, ale chtělo by to hrát více lajny a spravit si boasty.

G 19 Hana Vaňková       9. místo
Hana Vaňková                 vs      Elen Gebauerová           2:3 (11:7, 3:11, 9:11, 11:9, 9:11)
Hana Vaňková                 vs      Marie Holendová          3:0 (11:8, 11:1, 11:3)

1.zápas – Na kurtu jsem se cítila dobře, padlo více zbytečných chyb, což mě mrzí, ale jinak jsem se zápasem docela spokojená.
2.zápas – Ze začátku jsem nebyla dost soustředěná, pak jsem se uklidnila a s výsledkem jsem spokojená

G 19 Marie Holendová   10. místo
Marie Holendová            vs      Zuzana Outratová         0:3 (2:11, 3:11, 3:11)
Marie Holendová            vs      Hana Vaňková               0:3 (8:11, 1:11, 3:11)

1.zápas byl náročný, potřebuju lépe odehrávat míčky od skla, ale jinak jsem hrála celkem dobře.
2.zápas, já nevím. První set byl dobrý a s ním jsem byla spokojená, ve zbylých dvou jsem nebyla schopná dostat míček dozadu a všechno mi lítalo na střed a taky to tak dopadlo.

BU11   Vítek Vizibla        5. místo
Vítek Vizibla                    vs      Eduard Bořil                   3:0 (11:2, 11:1, 11:1)
Vítek Vizibla                    vs      Jan Šimek                      0:3 (9:11, 7:11, 6:11)
Vítek Vizibla                    vs      Kryštof Liška                  3:2 (6:11, 6:11, 11:8, 11:6, 11:4)
Vítek Vizibla                    vs      Filip Šámal                     3:1 (7:11, 11:3, 11:2, 11:3)

1.zápas byl lehký.
2.zápas bylo to těžké. Soupeř měl lepší den.
3.zápas byl těžký. Dal mi 2:0 na sety a dal jsem to na 3:2.
4.zápas mi soupeř vzal první set. Potom jsem začal hrát dobře, nebál jsem se.

BU13   Vítek Vizibla        10. místo
Vítek Vizibla                    vs      Matěj Šádek                   0:3 (4:11, 2:11, 9:11)
Vítek Vizibla                    vs      Jáchym Daněk               3:0 (11:4, 11:4, 11:1)
Vítek Vizibla                    vs      Alex Nosek                     3:1 (11:6, 10:12, 11:7, 11:4)
Vítek Vizibla                    vs      Filip Moltaš                     0:3 (1:11, 4:11, 6:11)

1.zápas soupeř byl větší, silnější, nevěděl jsem, co mám dělat.
2.zápas byl docela lehký a měl slabinu ve vybírání míčků vzadu, a proto jsem vyhrál.
Ve 3. zápase mi Alex vzal jeden set, protože jsem se nechal rozhodit a dělal jsem velké chyby.
Muťas mi řekl kam mám hrát, tak jsem to tam hrál a vyhrál jsem.
4. zápas s Filipem byl hodně těžký. Bohužel jsem prohrál, dělal jsem chyby a moc dobře jsem to nevybíral vzadu.

BU13   Tobiáš Tománek 11. místo
Tobiáš Tománek              vs      Max Pelikán                   0:3 (4:11, 4:11, 7:11)
Tobiáš Tománek              vs      Tobiáš Kania                  3:0 (11:7, 11:5, 11:4)
Tobiáš Tománek              vs      Filip Moltaš                    0:3 (8:11, 2:11, 5:11)
Tobiáš Tománek              vs      Alex Nosek                     3:0 (11:8, 11:8, 11:4)

1.zápas Soupeř byl větší a hlavně zkušenější. Sice mě nechával, ale měl jsem jasnou prohru.
2.zápas Tento zápas byl velice e lehký protože soupeř nebyl moc zkušený a chyboval.
3.zápas Myslím si že s Filipem jsme na stejné úrovni jenže jsem až moc chyboval a proto jsem prohrál.
4.zápas si Tobik nezapsal.

BU15 Dominik Forgač    1. místo
Dominik Forgač               vs      Dominik Fukar               3:0 (11:0, 11:1, 11:1)
Dominik Forgač               vs      Dominik Novák              3:0 (11:1, 11:9, 11:7)
Dominik Forgač               vs      Adam Burget                 3:0 (11:4, 11:3, 11:3)
Dominik Forgač               vs      Mikuláš Dufek               3:0 (11:7, 11:3, 11:4)

1.zápas byl jednoduchý, nemusel jsem skoro nic dělat
2.zápas – první set jsem soupeře zatlačil a jednoduše vyhrál, v druhém setu jsem zbytečně kazil a neměl jsem délku, ve třetím setu jsem zase soupeře zatlačil a pohlídal si výhru
3.zápas – v tomto zápase jsem soupeři vůbec nedal šanci, hrál jsem přesně a rychle a soupeř kazil.
Finále – v tomto zápase jsem soupeři vůbec nedal šanci, hrál jsem přesně a rychle a soupeř kazil.

BU19 Patrik Závacký      6. místo
Patrik Závacký                 vs      Jan Líkař     3:0 (11:2, 11:3, 11:4)
Patrik Závacký                 vs      Tomáš Holinka              2:3 (11:2, 6:11, 11:9, 9:11, 7:11)
Patrik Závacký                 vs      Ondřej Hazucha            3:0 (11:7, 11:6, 11:7)
Patrik Závacký                 vs      Šimon Rynt                    0:3 (9:11, 3:11, 7:11)

1.zápas – Byl v klidu, Soupeř byl trochu horší, tak mi stačila jednoduchá hra, snažil jsem se moc neběhat, abych se pošetřil na další důležitější zápas
2.zápas – na tento zápas jsem se moc těšil plus jsem si věřil, první set jsem hrál, tak jak jsem chtěl potom druhý set mi trochu vypla hlava, jinak jsem si zahrál super, i když výsledek mě moc netěší ):
3.zápas – Byl  v pohodě trochu už jsem cítil nohy, tak jsem se potřeboval trochu šetřit na další zápas.
4. zápas jsem se snažil hlavně užít, protože se jednalo o můj poslední.
Chtěl jsem vzít aspoň jeden set, i když chyběl kousek, tak jsem se svoji hrou spokojený.