Turnaj juniorů ESF Grand Prix 2019

Video sestřih ZDE
Semifinále Alex Kelar ZDE
Finále Alex Kelar 1:40 min ZDE

Mezinárodní turnaj v spřízněné mluvícím městě, a to v Polské Wroclawi. Z FAJNEHO vyrazilo za hranice celkem 11 hráčů. Pro některé to byl vůbec první mezinárodní turnaj v kariéře. Vše jsme si důkladně zmapovali, v BU15 dali všem na zadek a vezeme zlato. Z Barči se stává zkušená řidička, ještě chvíli a bude moct řídit i auto, která má kurf 🙂 :-). Dokonce došlo i na bembloudy, ale tentokrát to holky s námi nebavilo :-(. Za víkendy jsme si přejmenovali Kubu Gogola na fešáka Huberta a Janču na ségru. A jak to vše dopadlo…..

GU13   Jana Brodová      19. místo
Jana Brodová           vs    Sofiia Kuzmenko (UKR)    0:3     (8:11, 8:11, 10:12)
Jana Brodová           vs    Bye                                      3:0     11:0, 11:0, 11:0)
Jana Brodová           vs    Melania Ziabska (POL)     3:1     (11:9, 11:3, 9:11, 11:7)
Jana Brodová           vs    Wiktoria Grodzka (POL)  0:3     (8:11, 4:11, 2:11)
Jana Brodová           vs    Natalia Lukawska (POL)  3:1     (11:2, 12:14, 11:5, 11:6)

V prvním zápase byla ségra docela nervózní. Úderům chyběla větší jistota. Škoda toho třetího setu, mohlo být veseleji.
Ve druhém hraném utkání se střídaly dobré a slabší chvíle. Těch dobrých bylo ale více, takže jsme se těšili z vítězství. Ségra si zaslouží pochvalu za to, že po třetím setu jsi se nepoložila.
Třetí zápas jsme moc chtěli vyhrát, a to nás svázalo do kozelce a nedovolilo předvést to, co umíme.
S tím roztomilým třesotem ruky zkusíme něco udělat, což ségra 🙂 🙂
Poslední zápas jsme měli nejklidnější hlavu za 3 dny. Soustředěnost od začátku do konce. Druhý set se nám trošku podvrtla noha, ale i tak jsme se nevzdali a vyhráli!

GU15   Klára Nováková  13. místo
Klára Nováková        vs    Natalie Main (ENG)           0:3  (3:11, 9:11, 7:11)
Klára Nováková        vs    Aleksandra Galwa (POL)   2:3  (13:15, 5:11, 12:10, 11:8, 7:11)
Klára Nováková        vs    Zofia Parafiniuk (POL)       3:0  (11:8, 11:7, 11:5)
Klára Nováková        vs    Alicja Filipkowska              3:1  (9:11, 11:6, 11:9, 11:7)

První zápas nevyšel úplně podle představ. Škoda druhého setu, kdy jsme ztratili nadějný náskok a už jsme se do zápasu nevrátili. Jsem zvědavý, jestli někdy dostanu odpověď na moji otázku, co Klari ;-).
Druhý zápas byla velká bitva a na konci šťastnější soupeřka. V našem sportu není remíza, prohra v pátém vždy mrzí, ale po takovém zápase víme, že hrát umíme.
A že hrát umíme jsme dokázali v dalším utkání, kdy si Klárka dala dárek k narozeninám v podobě klasické třínulky :-), tak ještě jednou vše nej :-).

GU15   Vendula Boháčová        5.místo
Vendula Boháčová   vs    Alicja Filipkowska (POL)      3:0    (11:8, 11:8, 11:1)
Vendula Boháčová   vs    Sofiia Zrazhevska (UKR)      0:3    (8:11, 3:11, 10:12)
Vendula Boháčová   vs    Meike Van Dalen (NED)      3:0    (14:12, 11:3, 11:8)
Vendula Boháčová   vs    Natalie Main (ENG)             3:0    (11:7, 11:7, 11:4)

První zápas relativně pod kontrolou. Ve druhém zápase se zkusme zamyslet, jestli jsme byli dobře připraveni, protože jsme začali hrát až ve třetím setu. Zbytečná nervozita a k přípravě na utkání si budeme povídat ;-). Ve třetím zápase byl rozhodující první set, kdy Vendy zlomila odpor soupeřky ve vyrovnané koncovce a potom už to šlo.

GU17   Marie Kubíková  10.místo
Marie Kubíková        vs    Maria Ugolini (ITL)             0:3    (2:11, 8:11, 10:12)
Marie Kubíková        vs    Bye                                       3:0    (11:0, 11:0, 11:0)
Marie Kubíková        vs    Diana Rinaldi (ITL)              3:0    (12:10, 11:6, 11:9)
Marie Kubíková        vs    Lily Main (ENG)                  2:3    (11:5, 11:9, 9:11, 5:11, 1:11)

První soupeřku jsme viděli v dopolední kvalifikaci. Taktika byla dostat míček do zadních rohů, protože z přední části kurtu hrála soupeřka razantně a získávala body. Bohužel míčky byly o něco kratší a méně přesné, než jsme potřebovali a pravda soupeřka byla vyhranější a lepší. Ve druhém hraném zápase, konečně hra. Opravdu dobrý zápas. Maja sice tvrdila, že jí to nepřišlo nějak vyrovnané, ale při pohledu na výsledek změnila názor. V takovém tranzu jsme trošičku byli, že Maju :-). Poslední zápas dobrý začátek, potom těsný třetí set a škoda, že už jsme potom kroutili hlavou ze strany na stranu, místo abychom s ní kývali nahoru dolů. Vidím pokrok a v dálce stále lepšící se hru.

GU19   Barbora Brodová    9.místo
Barbora Brodová     vs    Lotti Taylor-French (ITL)      0:3    (10:12, 5:11, 7:11)
Barbora Brodová     vs    Aleksandra Gorecka (POL)  3:2    (12:10, 7:11, 11:3, 7:11, 11:5)
Barbora Brodová     vs    Anna Castell Garcia (ESP)    3:1    (5:11, 11:4, 11:7, 11:9)
Barbora Brodová     vs    Martyna Dakowska (POL)    3:0    (11:4, 11:9, 11:9)

Těžká soupeřka na první kolo. Pozdější finalistka turnaje. Barča se nezalekla, dobrý výkon. Více takových zápasů, bude jen ku prospěchu. K lepšímu prospěchu. Samé jedničky 🙂 :-). Druhý zápas pětiseťáček pro trenéra, samozřejmě pod plnou kontrolou. Moje nervy :-). Třetí zápas, hodně neuspořádaný první set. Potom jsme si to srovnali. A Barči, fakt to bylo fajne ;-). Dobrý poslední zápas. Docela dobré výměny a je super, že jsi držela svůj styl, který fungoval. Samozřejmě, že když soupeřka při Tvém matchballu vyhodí podání, tak to potěší :-).

BU13   Daniel Stypa       16. místo
Daniel Stypa             vs    Timur Orhan Candan (UKR) 3:1    (9:11, 11:7, 11:8, 11:2)
Daniel Stypa             vs    Karol Krysiak (POL)                0:3    (1:11, 5:11, 1:11)
Daniel Stypa             vs    Maciej Kubrowski (POL)       1:3    (8:11, 11:7, 5:11, 6:11)
Daniel Stypa             vs    Miloslav Vaněrka (CZE)         0:3    (4:11, 3:11, 5:11)
Daniel Stypa             vs    Jan Zemojcin (POL)                0:3    (0:11, 4:11, 4:11)

V prvním zápase předvedl Dan koncentrovaný zodpovědný výkon. Pochvala. Druhý zápas soupeř o třídu lepší. V každém setu body a dobré nasazení. Nesložili jsme zbraně. Ve třetím zápase byly dobré první dva sety. Vyrovnaná hra. V dalších dvou setech někam odešla přesnost a délka, přišlo spěchání a zakončování, které bylo nepřesné, a to nejsou naši kamarádi a z výsledku utkání měl lepší pocit soupeř. Čtvrté utkání a soupeř známý z Čech. Krajan je na tom herně dobře. Dany bojoval, ale Míla je ještě o kousek lepší. V posledním zápase to chtělo větší důraz v úderech, ale soupeř byl běhavější a situace řešil takticky velmi dobře. Dany turnaj byl pro Tebe dobrá zkušenost. Věřím, že Tě to nakopne k další práci na kurtu.

BU15   Adam Škrobánek                                               13. místo
Adam Škrobánek      vs    Maksymilian Juzwiak (POL)   0:3  (10:12, 6:11, 3:11)
Adam Škrobánek      vs    Bye                                            3:0  (11:0, 11:0, 11:0)
Adam Škrobánek      vs    Tymoteuzs Dzido (POL)          0:3  (12:14, 9:11, 3:11)
Adam Škrobánek      vs    Antoni Olech (POL)                 0:3  (7:11, 7:11, 9:11)
Adam Škrobánek      vs    Jakub Szopiak (POL)               3:0  (Walkover)

Skvělý vstup do zápasu, dobré vedení, vypracovali jsme si několik gameballů a potom jsme se zalekli vítězství. Soupeř dostal sebevědomí a vstup do turnaje nevyšel a trošku tak poznamenal i vývoj v dalších zápasech. Druhé utkání podobně napsaný scénář. Dobrý vstup do utkání, vedení a potom lehké zvolnění a opět se radoval soupeř. Třetí zápas první dva sety takové bez jiskry. Ve třetím setu zlepšený výkon, ale nevyšla koncovka. Adámku získal jsi plno zkušeností, takže hurá do tréninku a příště to přinese i více setíků 🙂

BU15   Alex Kelar    1.místo
Alex Kelar                 vs    Bye                                          3:0    (11:0, 11:0, 11:0)
Alex Kelar                 vs    Dominik Wojtucki (CZE)      3:0    (11:1, 11:3, 11:4)
Alex Kelar                 vs    Igor Anisiewicz (POL)           3:0    (11:5, 11:3, 11:3)
Alex Kelar                 vs    Jakub Zimecki (POL)             3:0    (11:1, 11:2, 11:2)
Alex Kelar                 vs    Dimitriy Scherbakov (UKR) 3:0    (11:7, 11:9, 11:9)
Alex Kelar                 vs    Leon Krysiak (POL)               3:1    (11:7, 9:11, 11:5, 11:9)

Alex jsi ještě chvilku bude v U15 užívat a od ledna už to bude U17 tvrdší řehole. Takže první tři zápasy pohoda džes. Čtvrtý zápas nasazená jednička starý mladý známý Dimitriy. Nemůžu chválit, ať mne Alex nepomluví, že jsem se na FAJNEM stal hodný, hodnější až nejmiloučtější, ale hrál jsi dobře. Až na výpadek ve druhém setu za stavu 6:2, ty frajeřinky se nemusely vyplatit :-). Ve finále Alex vrátil Leonovi porážku z Hungarian JO. Dobrý výkon. Co funguje se nemění, hlavně ne za stavu 9:8 a podobně :-), ale zase by to nebyla taková legrace 🙂 :-). Gratuluji.

BU19   Jan Netolička      28.místo
Jan Netolička            vs    Jakub Pytlowany (POL)        0:3    (4:11, 2:11, 2:11)
Jan Netolička            vs    Jakub Dyczkowski (POL)      0:3    (10:12, 11:13, 9:11)
Jan Netolička            vs    Bye                                          3:0     (11:0, 11:0, 11:0)
Jan Netolička            vs    Leon Stolecki (POL)              1:3    (7:11, 11:9, 8:11, 11:13)
Jan Netolička            vs    Wojciech Kuliński (POL)      2:3    (11:9, 2:11, 10:12, 11:8, 7:11)

Honzíku, Honzíku Tvoje hra je taková neuspořádaná až chaotická, jako bys to ani nebyl ty. Ty takový nechaotický člověk, s řádem a nezmatkující :-).

BU19   Filip Strouhal      9.místo
Filip Strouhal            vs    Leon Stolecki ((POL)                3:0  (11:4, 11:1, 11:4)
Filip Strouhal            vs    Benedek Takacs (HUN)           2:3  (11:8, 11:9, 6:11, 5:11, 5:11)
Filip Strouhal            vs    Victor Ahlberg Larsen (DEN)  3:0  (11:3, 11:1, 11:3)
Filip Strouhal            vs    Luboš Walter (CZE)                 3:0  (11:4, 11:3, 11:1)
Filip Strouhal            vs    Orel Hagbi (ISR)                       3:0  (11:6, 11:3, 11:6)

Filda hraje jeden z neatraktivnějších squashů na okruhu. Jen se potřebujeme hrou více bavit a nestresovat. V zásadě to na Polish JO bylo o jednom utkání. S Benedekem to nevyšlo a další zápasy už pohodička.

BU19   Jakub Gogol 8.místo
Jakub Gogol              vs    Tendonno Pietro (ITL)           3:0  (11:3, 11:2, 11:5)
Jakub Gogol              vs    Yuval Gadot (ISR)                   3:1  (6:11, 11:4, 11:3, 11:5)
Jakub Gogol              vs    Karim Farrag (CZE)                 2:3  (9:11, 11:6, 11:7, 9:11, 3:11)
Jakub Gogol              vs    Benedek Takacs (HUN)         2:3  (11:9, 8:11, 13:11, 9:11, 7:11)

Fešák Hubert hrál na Polish JO starší kategorii, než do které věkově patří. Ve čtvrtfinále narazil na úřadujícího mistra Polska (dospělých). Hubi nehrál špatně, ale neměl moc zbraní, aby dělal body. Tříletý věkový rozdíl na této úrovni je hodně. V plate 5.-8. se potkal napřed s Karimem, takových zápasů potřebujeme více, abychom se naučili zvládat rozhodující a těžké situace. Tentokrát to nevyšlo, ale určitě nás ta porážka posune. A zápas s Benedekem jako přes kopírák. Holt, Hubertku tlačíš se do starší kategorie, tak se běhá trochu více a zakončuje hůře 🙂 🙂 :-), ale Ty to zvládneš, skupina Ti věří.

Díky všem za super tři dny a na tréninku pa pá.