Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH- Polish Junior Open, Wroclaw-Hasta la Vista 11. – 13.11.2022

Video sestřih turnaje ZDE

Klubová výprava na mezinárodní turnaj. To zde delší dobu nebylo. Ano jezdíme na Czech Junior Open, ten je jako turnaj ještě o kategorii výš, ale je to v nám známé Praze. Zato Polish JO se hraje ve Wroclawi, tam se tak často nejezdí, a navíc v centru, kde je 31 squashových kurtů, badminton, posilovna, sauna, jacuzzi, stolní tenis a různé sály. Trenér Muťas měl od reprezentačních povinnostní volno, protože pro Polish JO byli určeni jiní trenéři, ať mají reprezentanti zkušenost se všemi reprezentačními trenéry.

Takže se na turnaj vypsala klubová výprava, přihlásilo se pět statečných a mohlo se vyrazit. Hned na začátku došlo k opačnému efektu než u mušketýrů, u kterých tři znamená čtyři. U nás pět znamená sice tady čtyři, ale dochází ke snížení, a ne ke zvýšení počtu 😉.

Snad to není moc zašmodrchané. Takže pět statečných, rozuměj čtyři a Muťas jelo na Polish JO.

Turnaj začínal v pátek v 10 hodin. Naše výprava vyrazila již ve čtvrtek, abychom si ošahali kurty, nikam nespěchali, nemuseli brzo vstávat a tak dále. Odjezd ve 14:00, navigace ukazovala příjezd do hotelu ve 16:45. Před Wroclaw jsme dorazili asi v 15:50 a zbývalo 17km do cíle, tak ten časový údaj byl takový divný, ale posledních 17km jsme jeli hodinu, takže to nakonec google mapám vyšlo 😉. Hotel jsme našli v poho, parkování hůře, pokyny navigátora Janči, když jsme byli 20m za odbočkou, tam jsi měl odbočit doprava, se neslučovaly s dovednostmi řidiče, ale nakonec vše dobře dopadlo, stihli jsme si i zatrénovat. Hezky jsme se vyspinkali a druhý den, jsme se vrhli na soupeře a soupeři naopak na nás.

Celkové výsledky:
GU15   Jana Brodová           10. místo
GU19   Elen Gebauerová     17. místo
BU13   Matyáš Závacký      7. místo
BU17   Patrik Závacký         28. místo

 

GU15   Jana Brodová           10. místo
Jana Brodová            vs    Natalia Lukawska (POL)     3:2 (8:11, 11:9, 6:11, 11:2, 11:7)
Jana Brodová            vs    Kristina Begeba (UKR)        0:3 (6:11, 7:11, 5:11)
Jana Brodová            vs    Ewa Kozlowska (POL)        3:0 (11:6, 11:8, 11:6)
Jana Brodová            vs    Sonora Liepa (LAT)            3:0 (11:9, 11:9, 11:2)
Jana Brodová            vs    Barbora Komárková (CZE) 0:3 (7:11, 4:11, 1:11)

První zápas. Mezinárodní turnaj. Soupeřka vypadal, že by výsledek mohl být dobrý. Nervozita, ta je v pořádku, to z nás spadne. Toto si v hlavě před zápasem říkal trenér Muťas. Co si říkala Janča není známo.
První výměna, šššš, super švih, příště když trefíme ten míček, tak určitě máme bod. Druhá výměna, ššš, bum, míček jsme trefili, ale do tinu, takže příští výměnu to doladíme a bude. No začátek 1:6, potom jsme se dostali do hry, ale náskok byl příliš velký. Po třetím setu se šel trenér projít a ejhle čtvrtý set jako na drátkách, takže pátý set jsme ho posadili od kurtu, tam udělal všechny své rituály (samozřejmě není pověrčivý 😊 ) a nakonec se mohlo jásat nad výsledkem a jelo se dál.
Druhý zápas. Marné vysvětlování, že i když má soupeř nasazení č. 1 nemusí to vždy automaticky znamenat, že vyhraje. Musíme teda objevit v Janči bojovného ducha, kterého prý ztratila, nemá nebo ji minul bez povšimnutí nebo jí jen pozdravil nebo tak něco. Určitě herně dobrý a ducha budeme hledat a nepřestaneme, dokud ho nenajdeme 😉.
Druhý hrací den jsme zahájili opět sice nervózně, ale nebylo tolik chyb a navíc si Janči šla k Anči Zelenkové pro rady, protože Anči s Ewou hrála. Rady pomohly, ale pořád jsme zmatení, proč jsme tak nervózní, do debaty jsme zapojili i repre trenérku Evku Feřtekovou, tak uvidíme.
Druhý zápas dne byl nejlepší herní projev Janči ze všech dosavadních čtyřech zápasů. Vypadala více naštvaně než nervózně a výkon se tím výrazně zvednul, teď jen odhadnout na jakou míru nas…..ti si můžeme dovolit jí 😊.
Zápas o konečné 9. místo nám nevyšel úplně podle představ, ale Barča je zkušená hráčka a my jsme si dokázali, že hrát umíme, jen musíme najít toho ducha 😉.


GU19   Elen Gebauerová          17. místo
Elen Gebauerová      vs    Alicja Morawska (POL)           2:3 (8:11, 4:11, 11:6, 17:15, 12:14)
Elen Gebauerová      vs    Eva Klimešová (CZE)            0:3 (4:11, 1:11, 1:11)
Elen Gebauerová      vs    Agnieszka Morawska (POL)  0:3 (3:11, 3:11, 1:11)
Elen Gebauerová      vs    Zuzana Outratová (CZE)       0:3 (1:11, 1:11, 3:11)
Elen Gebauerová      vs    Tereza Stejspalová (CZE)     1:3 (10:12, 8:11, 11:7, 6:11)

Po rozehrání říkala Elen, že to vidí na vyrovnanou hru. To se potvrdilo do puntíku. Ve čtvrtém setu se v koncovce pravidelně střídalo hlášení matchball a gameball, a nakonec jsme byli šťastnější. Pátý set 9:7 pro Elen, pojď, pojď. 9:9 ajaj. 9:10 no tak ale. 10:10, supeer. 11:10, prosíím, prosíím. 11:11 ach jo. 11:12 zaberem. 12:12 uff tak teď. 12:13 zkusíme. 12:14 bohužel. Nejlepší výkon Elen co jsem kdy viděl. Sama se musela pochválit, že byla až překvapená, co všechno doběhla. Škoda, ale dokázala jsi si, že v Tobě to dřímá, jen to probudit 😉.
Ještě jednou škoda výsledku, protože teď bojujeme o 13.-17. místo ve skupině a máme tam 4 české hráčky. První zápas ve skupině proti Evě Klimešové. Evka je si vyhranější a zkušenější hráčkou, ale dřímače jako v prvním zápase, tentokrát tolik vidět nebylo, a přitom by mohlo 😉.
Sobotní první zápas proti sestře první soupeřky. Ta byla lepší než ségra a na hře a výsledku to bylo vidět. Elen měla pár velmi hezký shotů, ale práce je před námi habakuk. Druhý zápas se Zuzkou přinesl výměny, ale body většinou sbírala Zuzka.
Poslední utkání bylo vyrovnané. Míčky od Elen nebyly tak přesné, jak bychom potřebovali a Terka z toho svými voleji těžila.

Na turnaji jsme získali velmi cenné zkušenosti a myslím, že nás to nakoplo a budeme makat až nás bude vše bolet 😉.

BU13   Matyáš Závacký       7. místo
Matyáš Závacký       vs    Mikolaj Kapitanowicz (POL)   3:0 (11:9, 11:4, 11:8)
Matyáš Závacký       vs    Bozidar Harizanov (BUL)       3:0 (11:8, 11:7, 11:3)
Matyáš Závacký       vs    Mateusz Lohman (POL)         0:3 (4:11, 1:11, 3:11)
Matyáš Závacký       vs    Max Pelikán (CZE)                 0:3 (6:11, 7:11, 9:11)
Matyáš Závacký       vs    Kazimierz Lesczyňski (POL)  3:2 (4:11, 6:11, 11:9, 11:2, 11:8)

Úvodní zápas docela tempíčko a běhavý a šikovný hráč. Maty se musel hodně soustředit a pracovat. Žádná výměna nebyla jasná. Hezký běhavý a celkem vyrovnané utkání.
Druhý zápas byl hodně podobný tomu prvnímu. Běhavý hráč, neměl tak dobrou ruku jako první soupeř a body dělal více z chyb Matyho, ale nic úplně jednoduchého.
Oba zápasy prvního dne dobré. Tempo, nasazení i výsledek vše klaplo.
Sobotní čtvrtfinále a první zápas na skle v kariéře a velmi těžký soupeř. Herně to nebylo nejhorší, ale nestačilo to. Dobré výměny, dobré akce, ale soupeře jsme nedokázali dostat pod větší tlak. Super zkušenost.
Druhý zápas s Maxem. Dnes byl Max prostě lepší. Maty neměl dostatečnou délku a Max toho dokázal velmi dobře využít a dělal minimum chyb. Dobrý zápas a víme na čem pracovat 😉.
Zápas o konečné 7. místo byl naplánovaný na 9hod. V hotelu začínaly snídaně až v 8, takže se snídalo méně, vstávalo dříve a před zápasem jsme byli na centru později než obvykle a to se projevilo na prvních dvou setech, ve kterých se Maty hledal a nedokázal si poradit s razancí soupeře. Ve třetím setu se podařilo Matymu vyhrát jednu brutální výměnu, kterou soupeře zavařil. On teda Maty zavařil i sebe, ale soupeře ještě více 😊. Set Maty vyhrál, ve čtvrtém si vzal soupeř oddechový čas a přišla očekávaná bitva o všechno v pátém setu. V něm byl Maty aktivnější, a nakonec se mu podařilo v zápase zvítězit 3:2 a vybojovat tak hezké 7. místo. Po zápase byl emocionálně vyčerpán a psychicky na dně, ale to i trenér, takže vše oukej. Dobrá práce.


BU17   Patrik Závacký         28. místo
Patrik Závacký          vs    Aleksander Boniecki (POL)     3:0 (11:1, 11:2, 11:4)
Patrik Závacký          vs    Ivar Sawen (SWE)                  0:3 (3:11, 8:11, 2:11)
Patrik Závacký          vs    David Linhart (CZE)                0:3 (5:11, 2:11, 3:11)
Patrik Závacký          vs    Ondřej Hazucha (CZE)           3:0 (11:6, 11:4, 11:7)
Patrik Závacký          vs    Lorenzo Corbani (ITA)            0:3 (1:11, 5:11, 7:11)
Patrik Závacký          vs    Lukass Kancs (LAT)               2:3 (9:11, 3:11, 11:8, 13:11, 10:12)

První kolo takové aktivační. Tréma opadla hned po prvních výměnách. Druhé kolo a těžký soupeř. Ve druhém setu Patrik dokázal, hlavně sám sobě, že hrát umí a squash je vlastně jednoduchá hra a není potřeba rozebírat a přemýšlet nad úplně každou parketou na kurtu 😉. Třetí zápas dne. Ano David je lepší hráč a ne, nemusíme to moc řešit, když nezahrajeme míček podle představ a ano uvolněnost a větší hravost nám prospěje.
První sobotní utkání proti Ondrovi byla spíše taková přestřelka, ale Patrik to měl docela pod kontrolou.
Ve druhém zápase se opět dostavila jakási křeč a ztuhlost, která polevila až ve třetím setu. Výkon nebyl špatný, rozdíl byl ten, že se Ital hrou více bavil, ale to jsme si řekli mezi sety 😉.
Povedený závěrečný zápas. Dokázali jsme srovnat nepříznivý stav. Bojovali o každý míč. V pátém setu jsme se z 7:9 dostali na 10:9, ano v tom případě mrzí výsledek, ale s výkonem může být spokojenost. Přestat nad tím moc přemýšlet, squash je hra, velmi jednoduchá
Třídenní turnaj, čtyři noci v hotelu. Navigování Janči, když ukáže rukou doleva a řekne tady doprava. Focení ve foto budce. Deskové hry. Učení Muťase jak se dává příspěvek na Instagram. Jedno z největších squashových center na světě s 31 kurty. 258 hráčů. A hráč z FAJNE v TOP8. Takové byl letošní Polish JO. Squash je skvělá hra a zábava. Turnaje nás baví a posouvají dál, můžeme díky nim poznat nepoznané, objevit neobjevené a užít si regraci 😊. Hráčům díky a potlesk za předvedené výkony (nejen na kurtu 😉 ), teď opět trochu tréninkové rutiny, bez které to nejde a zase příště hurá na turnaj.

Díky moc bando

Muťas

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj
Financováno EU
Financováno EU
Národní plán obnovy
Národní plán obnovy
Ministerstvo kultury
Ministerstvo kultury