Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – EXTRALIGA MUŽI 16.4.-17.4.2022

Na poslední velikonoční extraligové kolo před play-off jsme vyrazili  v sobotu do Hradce Králové a v neděli do Prahy. Cíl byl jasný, dostat se do TOP3 a vyhnout se tak v semifinále play-off silnému a skoro až neporazitelnému Strahovu. Vyjeli jsme vláčkem a do Hradce dorazili trochu dříve a čas jsme si zkrátili obnovenou kariérou trenérů Pokemonů. V zápasech jsme si nevedli vůbec špatně, škoda prvního zápasu ztraceného ostravského hráče Benyho Bergela, který už už vedl 2:0 na sety ale bohužel to nedokázal dotáhnout. Ostatní si poradili se svými soupeři a byla z toho výhra 3:1 na zápasy. Ve druhém matchi nás čekal velký favorit z pražského Strahova. Po lehce překvapivé výhře Solni nad 34. hráčem světového žebříčku Lucasem Serme 3:0 a výhra Vikiho nad Márou Panáčkem 3:1 znamenala remízu 2:2 na zápasy s dosud suverénním Strahovem. Do neděle jsme vstoupili velice odhodlaní do TOP3 se dostat. Sice výhra o jeden jediný míček, protože stav zápasů byl 2:2 a setů 8:8 nám uzavřel cestu a už jsme bohužel věděli, že skončíme na čtvrtém místě. Poslední zápas s Brnem se Benji málem vytáhl výhrou nad prvoligovou posilou Brna Kubou Zapalou, ale bohužel ho znovu zradila fyzička a prohrál 2:3. Nakonec jsme znovu remizovali 2:2 na zápasy, znovu byli shodně i sety 8:8, ale tentokrát jsme byli o pět míčků horší. Všichni podali velice dobré a hlavně bojovné výkony, za které se nemusím stydět a nesklápíme hlavy, zjistili jsme totiž, že i se Strahovem se dá hrát a uhrát dobrý výsledek, tak proč to nezopakovat a ještě trochu vyšperkovat za měsíc na play-off ? 😛

SC FAJNE – muži A   vs    SC Otec – TOPO muži A (3:1)
Jakub Solnický          vs    Heiko Schwarzer           3:1 (11:13, 11:9, 11:8, 11:3)
Viktor Byrtus              vs    Michal Bodiš                 3:0 (11:6, 11:4, 11:5)
Jakub Gogol              vs    Martin Volf                   3:0 (11:2, 11:1, 11:4)
Benjamín Bergel       vs    Pavel Jakubů                 2:3 (11:7, 12:10, 6:11, 9:11, 8:11)

Solňa
Těžší zápas než jsem očekával, horko těžko jsem se do něj dostával, dělal hloupé chyby a rozhodnutí. Naštěstí jsem se včas uklidnil a zápas dokázal vyhrát.
Viki
První zápas, měl jsem dostatek energie na to co jsem chtěl hrát a hrálo se mi fajn. Michal udělal velký posun a hraje se s ním dobře, po prvním setu už trochu nemohl.
Kuba
Na zápas jsem šel s plánem abych to hrál v největším tempu. Prvních pár míčků přitlačil jsem a soupeř pak začal dělat hodně chyb. Zápas byl celkem jednoduchý a jsem rád, že dokázal jsem přidat další výhru v týmovém zápase.
Beny
První zápas po 2 letech, herně to nebylo nejhorší ale bylo moc chyb a chyběl pohyb. Bohužel, i když jsem se cítil jako silnější hráč, tak to nestačilo a odešel pohyb a noha.


SC FAJNE – mu
ži A   vs    SC Strahov A – muži (2:2)
Jakub Solnický          vs    Lucas Serme                 3:0 (11:4, 11:9, 11:7)
Viktor Byrtus              vs    Marek Panáček               3:1 (8:11, 11:9, 11:7, 11:5)
Jakub Gogol              vs    David Zeman                0:3 (4:11, 2:11, 5:11)
Benjamín Bergel       vs    Ondřej Uherka               0:3 (3:11, 5:11, 2:11)

Solňa
Úplně diametrálně odlišný zápas od toho prvního. Cítil jsem se velice dobře, hezky trefoval délky a šířky všech úderů a Lucase držel ve většině časů za sebou. Pár krát jsem zvolnil tempo což jemu vyhovovalo ale naštěstí jsem v těch dobrých a důležitých momentech dokázal zarvat a zatlačit. Hodně dobrý win, pro mě nejlepší v kariéře, který zvedne sebevědomí a je vidět, že to tam prostě je !!!
Viki
V prvním setu jsem udělal zbytečné chyby a bylo jich tolik, že jsem si ten set prohrál. Nějak tak byl celý zápas  vcelku jen o mně. Mára se dobře hýbal a jen vracel. Jsem spokojený, že jsem vyhrál. Měl jsem to pod kontrolou.
Kuba
Hodně těžký zápas. Soupeř byl lépe připravený s nejspíš každé strany. Snažil jsem se dostat do hry a nějakým způsobem tvořit situace, ze kterých mohl bych zaútočit. Bohužel soupeř hodně dobře se bránil a pak svoji tempem útočil zpět. Nestačilo mi na to hlavně fyzicky. Byly to celkem intenzivní dva týdny pro mne.
Beny
Herně o hodně lepší než první zápas, ale bohužel vůbec jsem tam nebyl nohama. Z dobrých pozic jsem dokázal útočit a částečně i kontrolovat hru, ale opět jsem nestačil pohybem.

SC FAJNE – muži A   vs    SCC HK – BULDOCI (2:2)
Jakub Solnický          vs    Ondřej Vorlíček            3:2 (10:12, 11:9, 11:4, 1:11, 11:2)
Viktor Byrtus              vs    Ondřej Ertl                     3:0 (11:3, 11:4, 11:2)
Jakub Gogol              vs    Petr Marek                   2:3 (11:6, 4:11, 14:12, 9:11, 4:11)
Benjamín Bergel       vs    Michal Jadrníček           0:3 (9:11, 2:11, 2:11)

Solňa
Jooo ty dopolední zápasy mi očividně moc nevoní. Cítil jsem (kromě čtvrtého setu), že mám utkaní pod kontrolou a že mi Vorlos nějak neubližuje ale dělal jsem hrozně moc jednoduchých a zbytečných chyb z nahraných a dobře připravených pozic. Naštěstí do pátého setu jsem nastoupil plně koncentrovaný a zápas si pohlídal.
Viki
Ertlík toho měl asi plné kecky tak moc nevzdoroval, dostal klepec a zápas byl rychlý, i tak je vždy velmi nebezpečný a zápasy s ním vždy stojí za to
Kuba
Fyzicky a psychicky hodně náročný zápas. Začal jsem ho správně, na vysokém tempu a tlačil jsem soupeře do zadnich rohů ať pak můžu útočit a snažit se soupeře co nejvíc utavit. V druhém setu bohužel to tempo už nebylo stejné tím, že zase začala tam chybět fyzička. Třetí set byl největší mentální a fyzický push, který jsem za dlouhou dobu prožil. Dal jsem tomu úplně všechno a zvládl jsem nakonec set vyhrát 14:12. Po velice náročných 4 výměnách. Po tomhle setu mi moji užasni teammejti řekli, že je to všechno co jsme potřebovali abychom vyhráli týmový zapas. Jak jsem se dozvěděl po dalších DVOU SETECH vyhráli jsme o jeden bod. Hlavně ze se to povedlo 🙂
Beny
První set vypadal nadějně, ale bohužel jsem ho nedotáhl do vítězného konce. Bylo moc chyb a to se projevilo i potom v dalších setech, chyběla jistota v úderech.


SC FAJNE – mu
ži A   vs    Viktoria Brno Sportprofit (2:2)
Jakub Solnický          vs    Vojtěch Ryba                 3:0 (11:7, 11:5, 11:2)
Viktor Byrtus              vs    Matěj Hrnčiřík                  3:2 (10:12, 11:5, 11:2, 4:11, 11:5)
Jakub Gogol              vs    Martin Štěpán ml.          0:3 (4:11, 5:11, 7:11)
Benjamín Bergel       vs    Jakub Zapala                  2:3 (1:11, 11:9, 11:3, 1:11, 2:11)

Solňa
 S Vojtou už to bylo takové pohodlné, první set byl do určitého stavu vyrovnaný ale jakmile jsem získal pár bodů v řadě a nějaký menší náskok tak jsem se uklidnil a byl v hlavě uvolněný což bylo nejdůležitější.
Viki
Tady ten zápas byl více mentální souboj než squashový nebo fyzický. Nějak tak mi chyběla do zápasu motivace a pral jsem se nejvíce sám se sebou než se soupeřem. Sety co jsem vyhrál jsem měl pod velkou kontrolou a zápas se dal vyhrát 3:0, ale ne vždycky se všechno sejde tak jak by mohlo a nějak jsem se tím zápasem protrápil.
Kuba
Jedním slovem bylo toho už trochu moc pro moje nohy. Dal jsem uplně všechno co jsem měl v zápase před tím a byl jsem rád, že vůbec byl jsem schopný během toho zápasu jakkoliv běhat. Snažil jsem se hrát chytře, ale bohužel soupeř využil příležitost a snažil se mě tlačit co nejvíc a čím mě dokázal porazit. Bohužel chyběla ta fýza. Pokud bych ji měl, zápas mohl by vypadat uplně jinak.
Beny
Byly tam záblesky kdy to vypadalo jako že to půjde urvat, ale bohužel ke konci už jsem nemohl ani došlápnout na nohu a nebyl jsem připravený v pozicích na útok. Bohužel ze začátku jsem se hodně vyrazil, a potom už na konci když byla hra přesná tak už zase chyběly nohy abych byl na správných pozicích.

Děkujeme a squashi zdar!!

Jakub Solnický
Viktor Byrtus
Jakub Gogol
Benjamin Bergel

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739