REPORT SQUASH – Turnaj juniorů B, Brno 4.9.-5.9.2021

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih turnaje ZDE

Béčko v Brně na poslední chvíli, ale našlo se 5 zapálených sportovců z FAJNE, kteří se jeli rozehrát před následujícím víkendem, kdy proběhne MČR družstev.
Takže na rozehrání dost dobrý. Honza Holuša se stal v kategorii B17 největším soupeřem se svou netradiční boastouvou taktikou, jinak hráli všichni kluci spolu, ale o to větším adrenalinem a touhou vyhrát. Nejvíce zápasů si zahrál Maty Závacký v nejobsazenější kategorii a Janču, jakožto jedinou holku za FAJNE pasuji na nejodvážnější členku týmu :-D.

B 13 Matyáš Závacký                                           5. místo
Matyáš Závacký          vs    Jiří Hadrava                3:0       (11:5, 11:3, 11:5)
Matyáš Závacký          vs    Antonín Kachlíř           0:3       (5:11, 9:11, 6:11)
Matyáš Závacký          vs    Jan Jašek                   3:0       (11:9, 11:6, 11:8)
Matyáš Závacký          vs    Lukas Pári                  3:0       (11:9, 11:6, 11:8)

Maty zastrašil soupeře hned tím, že se rozehrával volejema :-D.
Skvělý první zápas. Nevěděli jsme co čekat. Poslední zápas prohrál s Jirkou 3:2, takže jsme čekali boj, ale Maty se skvěle zlepšil a Jirka měl problém se dostat už přes příjem podání. Když se dostal, tak Maty rychle, hezky takticky a agresivně reagoval a na BH vzadu měl soupeř velký problém.
Druhý zápas byl s nasazenou jedničkou, nicméně se Maty rval o každý míč a v některých situacích i soupeř znervózněl, ale celkově si to držel pod kontrolou.
Zápas s Honzou byl fajn. Maty sám zhodnotil, že vyházel příliš míčů na podání na BH, takže zvolnil a bohužel ho hrál soupeři až příliš lehké, jinak by nahrál méně bodů. Celkově Maty zřejmě cítil, že má trochu navrch (nebo možná necítil J, težko říct), tak hrál volnější údery a dával soupeři čas doběhnout míč. Naštěstí má Maty super přehled o kurtu a dokáže najít místo, kde soupeř není.
Už začala docházet energy, tak hrál Maty v posledním trochu volněji, ale naštěstí přesně. Soupeř ho doslova zasáhl nechtěně míčem do srdce, ale Matyho ho rozhodilo tak na 5 vteřin a pokračoval dále ve hře. V posledním setu přitlačil ještě o něco více, což soupeř nestíhal a s přehledem vyhrál.

B 17 Adam Škrobánek     2. místo
Adam Škrobánek        vs    Patrik Závacký            3:2       (5:11, 11:2, 11:8, 2:11, 11:6)
Adam Škrobánek        vs    Daniel Šrámek            2:3       (5:11, 8:11, 11:8, 11:8, 9:11)
Adam Škrobánek        vs    Jan Holuša                  3:0       (8:11, 11:6, 13:11, 11:6)
Adam Škrobánek        vs    Radim Jurášek            3:Scr    (11:0, 11:0, 11:0)

No…místama úplně jasný zápas pro jednoho nebo pro druhého a místama oba pod tlakem chybovali v těch nejlehčích situacích. Adam měl v průběhu zápasu balit Terku Zdubovou na recepci, která mu ošetřovala koleno. Patrika zranění Adama naštěstí nerozhodilo a dokázal ve 4. setu skvěle zatlačit. V Pátek už se zase vrátil do tempa i Adam a místy se štěstím a místy promyšlenou taktikou dokázal udržet nad Paťasem náskok.
Borci masakr výkon. Přidáváme vlastní hodnocení J: Dlouho jsem se dostával do hry. Bohužel, když jsem byl konečně dost soustředěný a spadla ze mě největší nervozita, měl jsem už dva sety prohrané. 2:0 se těžce otáčí, ale dokázal jsem se dostatečně vyhecovat. Zpřesnil jsem hru a dostal jsem Dana pod tlak. Pátý set byl nejvíc vyrovnaný a byl už jenom spíš o psychice. Za první dva sety jsem dost naštvaný, ale zbytek zápasu byl super.
Méně příjemný zápas s Holušou. Je to trošku netradiční squash plný nečekaných boastů, takže hlavně srovnat hlavu a naprosto jednoduchou hrou lze vlastně snadno vyhrát. Místy ses přizpůsobil Honzově hře, takže výměna vypadala ve složení úderů, lajna, boast, boast, out, ale dostal ses z toho hrál si svou hru a díky tomu jsi zvítězil.
Prý nuda, zase druhé místo :-D.

B 17 Daniel Šrámek          1. místo
Daniel Šrámek            vs    Jan Holuša                  3:0       (11:4, 11:5, 13:11)
Daniel Šrámek            vs    Adam Škrobánek        3:2       (11:5, 11:8, 8:11, 8:11, 11:9)
Daniel Šrámek            vs    Patrik Závacký            0:3       (3:11, 8:11, 10:12)
Daniel Šrámek            vs    Radim Jurášek            3:Scr    (11:0, 11:0, 11:0)

Trošku strašák z prvního zápasu, ale nakonec úplně easy peasy pro Danyho. Dany zrychlil, zrazantněl.
Škoda boastu a povolení v posledním setu. Oky tak má docela razanci na forehandu. Příště nenechat ani trochu přičuchnout soupeři k možnosti vyhraného setu. 3:0 bez kapky potu jasný :-).
Borci masakr výkon. Přidáváme vlastní hodnocení :-):
Vlastní komentář Adam vs Dany
První dva sety jsem hrál dobře. Lajny i crosy byly přesné, dropy lítali tam kam měli. Dostával jsem Adama pod tlak. Ve třetím setu Adam přepnul a začal hodně tlačit, na co jsem nedokázal dobře zareagovat. Adam srovnal na 2:2. Patý set jsme oba bojovali statečně, ale výsledek se přiklonil na mou stranu.
Paťas vs Dany:
Na Paťu jsem si věřil, ale trochu jsem ho podcenil. První set jsem měl jakš takš pod kontrolou. Druhý set Paťa tlačil, ale dokázal jsem obrátit ve svůj prospěch. Třetí set jsem měl už pod kontrolou, ale párkrát jsem zkazill, proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. Ale jinak jsem docela spokojený.
V závěru, myslím si, že první místo na Béčku, je skvělý start do nové sezóny. 🙂

B 17 Patrik Závacký         4. místo
Patrik Závacký            vs    Adam Škrobánek        2:3       (11:5, 2:11, 8:11, 11:2, 6:11)
Patrik Závacký            vs    Jan Holuša                  0:3       (6:11, 9:11, 2:11)
Patrik Závacký            vs    Daniel Šrámek            0:3       (5:11, 9:11, 4:11)
Patrik Závacký            vs    Radim Jurášek            3:Scr    (11:0, 11:0, 11:0)

S Holušou no comment. Víme Paťas….těžko se přemlouvá hlava, když zápas nebaví.
Vlastní komentář Patrik vs Dany:
S Danem se mi hrálo dobře, i když to nedopadlo podle mích představ, tak jsem rád za to, jak jsem hrál. Lajny lítaly dozadu a nízko, dropy ale byly na tom hůř. Dan udělal velký pokrok, takže se budu muset více snažit než on, abych jsem ho dohnal.

G 17 Jana Brodová           3. místo
Jana Brodová              vs    Ella Pelikánová           0:3       (6:11, 5:11, 7:11)
Jana Brodová              vs    Klára Nováková          0:3       (9:11, 7:11, 1:11)

SEBEVĚDOMÍ!!! do dupky. Jakmile zlepšíš fyzičku a dostaneš více citu do ruky, tak půjde i sebevědomí nahoru a bude to s Elou rozhodně napínavější. Některé výměny skvěle promyšlené, někdy škoda příliš vysokých míčů. Je třeba slepit všechny kousky dohromady a bude to fajn.
S Klárkou už nestíhaly nohy no. Největší šance byla v prvním setu, kdy Klárka vzpomínala jak trefit míč, ale i tak se nedala. Janča všechno fajn, ale na dorovnání Klárčiné razance to bude chtít zamakat více minimálně na fyzičce. Nápady super, ale hůře se prováděly.
Super rozehrání před MČR družstev, těším se na novou sezónu a konečně plynulé trénování, kde půjde vidět posun.