Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – turnaj juniorů B, SC FAJNE 21.5.-22.5.2022

Foto sobota ZDE
Foto neděle ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE
Rozhovor U23 ZDE

Sobota

B11 (G11)
V této kategorii nastalo snad největší překvapení turnaje. Hrála zde slečna, nejstatečnější hráčka kategorie do 11 let, Jitka Zelenková. Její kategorie se neotevřela, ale rozhodla se, že bude hrát i s klukama. Takže za nás kloubouček dolů. První zápasy proběhly ještě v poklidném tempu, za kurty provoněla halu ranní káva.
Druhá vlna zápasů už byla adrenalinovější. Hned ze začátku jsme viděli skákat rybičky na kurtu i turnajově nováčkovskou nervozitku. Zápasy o 1.-3. místo byly plné emocí a adrenalinu a nakonec měl ve koncovkách setů větší štěstí Leon Weidenhausen, který kategorii vyhrál.

G15
4 FAJNE a 2 super fajne holky v kategorii soupeřily ve fajné hře o nějaké fajné umístění :-).
Anička Zelenková proplula turnajem skoro bez kapky potu, její razantní hře se velmi těžko odolává. Je to jako nerozbořitelná stěna. Do finále se k ní probojovala skrze jednu čtyřsetovou bitvu Jana Brodová. Finále si po ne nejsnadnějším výsledku, ale taky ne po úplně nejnáročnějším vybojovala Anička
O třetí místo si spolu zahrály Karolína Sikorová a Nikol Kubíčková, letité spoluhráčky i soupeřky, obě koncentrované na nejlepší výkon.
Brno nám před FAJNE kamínky složily nápis Morenda Brno na památku. Nebojte se, budeme na to při návštěvě vašeho centra v Brně myslet :-).

B15
11 statečných v B15 pří příjemném sobotním dni se pustilo do nelítostných soubojů.
3 borci měli předkolo, ale i tak co do počtu zápasů netratili. Hned v prvním kole odstartovali turnaj jedním šťavnatým pětisetákem Yelysey a Vašek. Těžší souboj proběhl i mezi bratr Novákovými, jak jinak taky J. Potom už měl Kuba Novák cestu dlážděnou až do finále. Jen jednou lehce škobrtnul s Peterem Amzlerem a na záda se mu snaži dýchat i Ondřej Hazucha, který až do finále došel vyhranými zápasy 3:0. Ve finále však měl šťastnější ruku Kuba.
Gratulujeme.

Neděle

B13
V této kategorii jsme měli podobné složení hráčů jako v sobotu z kategorie B15, takže všechna čest mladším hráčů, kteří se přihlásili do dvou kategorií. Zpočátku to vypadlo, že ve finále budou snad bráchové, ale tuto možnost vyvrátil Jan Vaněk, který porazil Jana Jaška, na sety sice jasně, ale bodů urval Honza Vašek dost. Ve finále nastalo to správné vzrušení ve druhém setu, který končil 15:13, ale celkově si vítězství Martin Jašek pohlídal.

G17
Luxusní obsazení a jistota poháru byla tady jasná. 3 Ostravačky a ještě k tomu Fajnačky obsadily celou kategorii a některé si odnesly svůj prví pohár v životě. Mezi Janou Brodovou a Kájou Sikorovou bylo napětí už od soboty, kdy Janča porazila Káju a ta si na ni na neděli brousila zuby. Elen byla poprvé na turnaji, takže se potřebovala hlavně rozkoukat, ale i tak nasázely pěkně přidrzlé killshoty už z podání, se kterými holky nic nezmohly. Finálová bitva byla mezi Jančou a Kájou. Holky se potkali na turnaji i v sobotu a za této víkend to mají 1:1 na zápasy. V G17 gratulujeme k vítězství Karolíně Sikorové.

B17
Tady jeli kluci taky na turnaj s jistotou umístění na bedně, což se vždycky hodí a i potěší, protože fotka na ig neříká, kolik hráčů na turnaji bylo a body jsou taky v kapse. Nicméně to, že jsou na bedně, ještě neznamenalo, že odbydou i zápasy. Po ukončení turnaje jsme utírali z kurtu zbytky krve a potu :-). O napjaté finále se postarali Ondřej Hazucha a Radek Ďurán v poctivé pětisetové bitvě. V posledním setu už Ondrovi docházely síly, takže 11:4 pro Radka za vysněným prvním místem.

 

Všem moc děkujeme za společně strávené sportovní odpoledne.

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739