REPORT SQUASH – Turnaj juniorů kategorie A, Brno-Viktoria 22.-23.10.2022

Video sestřih turnaje ZDE

cesta vlakem a ještě do Brna, to byla velká výzva pro Muťase. Na Svinově se sešli čtyři hráči z FAJNE a pes, teda trenér Muťas. V Hranicích měl přistoupit nejmladší hráč Tobík. Ten se na turnaj tak těšil, že jel pro jistotu o hodinu dříve, aby náhodou nedojel na zápas pozdě. Tím pádem měl hodinu na to, aby si prohlédl hlavní nádraží v Brně. Potom dorazila zbývající část výpravy, našli jsme Tobíka a dobrodružnou cestou podchodem a tramvají, teda šalinou nebo co to v Brně jezdí, jsme dorazili na squashárnu.

Turnaj jsme mohli považovat za zahájený 😉.

Po skončení finále BU19, ve kterém jsme měli díky Alexovi zastoupení, naskákali hráči do vlaku (Alex do auta k taťkovi), nechali trenéra v Brně a fičeli zpátky.

V neděli přijeli dva dárečky Janča a Maty a po dohrání zápasů vzali tentokrát zpátky do Ostravy i Muťase.

Sobota 22.10.2022

Karolína Sikorová     vs    Hana Klimšová           3:0 (11:6, 11:9, 11:7)
Karolína Sikorová     vs    Denisa Otáhalová       0:3 (5:11, 4:11, 2:11)
Karolína Sikorová     vs    Sofie Hogenová          3:1 (9:11, 11:9, 11:6, 11:6)
Karolína Sikorová     vs    Anna Zelenková          1:3 (11:9, 5:11, 3:11, 4:11)

Úvod do utkání jsme neměli nejzdařilejší, rychle jsme prohrávali 1:5, ale potom se Kája jako by rozkoukala a set vyhrála. Druhý set měl obdobný průběh, až na to, že jsme se dostali do nekomfortního stavu 6:9, potom opět Kája několika vítěznými volej dropy set zvládla. Ve třetím setu jsme se pod tlak, co se týká skóre nedostali a utkání Kája vyhrála 3:0.
Ve druhém zápase proti favoritce Kája předvedla pár dobrých výměn, myslím, že bychom mohli jít do takových utkání s trochu větší sebedůvěrou 😉.
Proti Sofii nevyšel první set, kdy Sofie využívala nepřesných míčků k zakončení. Potom Kája hru zpřesnila a trochu, opravdu trochu hru zrychlila 😊, ale stačilo to a Kája dotáhla utkání k vítězství.
Poslední zápas proti Aničce se skvěle povedl první set, kdy Anči udělal pár laciných chyb, Kája pár velmi dobrých zakončení a setík byl doma. Potom se Kája trochu stáhla a Anči se dostala ke své nátlakové hře a do utkání už jsme se nedostali. Škoda.
S turnajem může být Kája spokojená, jen takové řeči, že už nemůžu se neříkají 😊 😊 😊.

GU19   Tereza Tichá             6. místo
Tereza Tichá             vs    Eva Klimešová            1:3 (11:6, 6:11, 10:12, 7:11)               Tereza Tichá             vs    Zuzana Outratová       0:3 (5:11, 5:11, 4:11)
Tereza Tichá             vs    Elen Gebauerová        3:0 (11:3, 11:4, 11:1)

První zápas, první set jako na drátkách. Evka sice trochu pomohla, ale Terka hrála, koncentrovala se na hru a šlo to 😉. První zápas druhý set, pod dojmem prvního jsme tam vletěli přemotivovaní a všechy míčky s přehledem přebíhali 😉. První zápas třetí set, nejlepší set za poslední rok, škoda že to nespadlo. Ve čtvrtém setu nás Evka přehrála.
Druhý zápas, dobrý výkon, body ale padaly více soupeřce, která je dokázala, že je přece jen vyhranější, ale s výkonem můžeme být spokojeni.
S parťačkou Elen zápas v uvolněné atmosféře.
Pochvala za přístup, tenhle turnaj se mi z Tvé strany líbil 😉.

GU19   Elen Gebauerová      7. místo
Elen Gebauerová      vs    Riana Alexová             0:3 (0:11, 1:11, 2:11)
Elen Gebauerová      vs    Zuzana Outratová       0:3 (4:11, 4:11, 2:11)
Elen Gebauerová      vs    Tereza Tichá               0:3 (3:11, 4:11, 1:11)

Těžký přetěžký první zápas. Ria je zkrátka lepší.
Druhý zápas ze Zuzkou, docela dobrý, body si Elen uhrála.
S parťačkou Terkou zápas v uvolněné atmosféře.
Super, že jezdíš a hraješ, těším se na další výjezd 😉.

BU11   Tobiáš Tománek      7. místo
Tobiáš Tománek      vs    Jan Jašek                     0:3 (1:11, 3:11, 3:11)
Tobiáš Tománek       vs    Oskar Humlíček           0:3 (5:11, 5:11, 7:11)
Tobiáš Tománek       vs    Jonáš Drapák              3:0 (11:2, 11:2, 11:2)
Tobiáš Tománek       vs    Antonín Pekárek          3:0 (11:4, 11:2, 11:2)

Hrdina dne, nedočkavý Tobík, který ustál, čekání na nádraží a navíc v Brně 😊 😊. Turnaj byl pro Tobíka skvělá zkušenost. V první zápase narazil Tobík na favorita turnaje a rozdíl byl znát. Ale Tobi sympaticky bojoval.
Ve druhém utkání si Tobík zahrál nejlépe, některé výměny byly vyrovnané, ale soupeř byl razantnější a vyhranější, ale fajn zápas.
V dalších dvou utkáních byl Tobík lepší a o výsledku nebylo moc pochyb.
Nejvíce asi mrzí ztráta brýlí, ale jinak zvládl Tobiáš vše na velkou jedničku a budeme moc rádi, když bude s námi i na dalším turnaji.

BU19   Alex Kelar            2. místo
Alex Kelar                 vs    Bedřich Beneš             3:0 (11:5, 11:5, 11:3)
Alex Kelar                 vs    Radim Jurášek            3:0 (13:11, 11:2, 11:7)
Alex Kelar                 vs    Michal Jurášek            3:1 (10:12, 11:6, 11:4, 11:5)
Alex Kelar                 vs    Martin Štěpán             0:3 (3:11, 2:11, 12:14)

Nejsilněji obsazené BU19, kde se sešli všichni reprezentanti. A i když los většinou nekomentuji, protože kdo chce vyhrát, musí porazit všechny, tak tentokrát lehká výjimka a s losem mohl být Alex spokojen. Průběh turnaje přinesl výborné zápasy a pár překvapivých výsledků. Alex předvedl svůj standardní výkon. Radima dokázal utahat v prvním setu. U Michala se trápil déle a první set byl trochu uspěchaný. Na Marťase to Alex neumí, uvolnil se až za stavu 4:10 ve třetím setu a společně s tím, že Marťa lehce polevil, tak se téměř podařil obrat, ale ke konci pod vidinou výsledku, to zase nebylo ono a Alex nakonec prohrál 0:3.
Je super, že je v republice taková konkurence a kluci se navzájem mohou výborně táhnout.
Druhé místo, dobrá práce. Gratec.

BU19   Patrik Závacký         13. místo
Patrik Závacký          vs    Šimon Rynt                  0:3 (4:11, 7:11, 2:11)
Partik Závacký          vs    Vojtěch Martinovský     0:3 (1:11, 7:11, 1:11)
Patrik Závacký          vs    Jan Víšek                     3:0 (11:3, 11:6, 11:4)
Patrik Závacký          vs    Jan Holuša                   3:1 (11:7, 10:12, 11:4, 11:9)

První zápas Šimon, těžký soupeř a tím pádem prověření, jak na tom jsme. Paťas držel co jsme si před zápase řekli, trochu mohl být agresivnějš, ale nejde hned vše najednou.
S Vojtou taková dobrá lítačka 😉.
S Honzou si to Paťas pohlídal a už byl před Paťasem poslední zápas proti Honzovi Holušovi. Toho Paťa ještě neporazil. Tentokrát se mu zápas vydařil. Ve druhém setu sice nevyšla koncovka, ale Patrik se nenechal rozhodit a utkání dokázal vybojovat.
Super práce. S turnajem můžeš být spokojen.

Neděle 23.10.2022

GU17   Jana Brodvá        4. místo
Jana Brodová            vs    Tereza Waiszová         3:0 (11:1, 11:0, 11:0)
Jana Brodová            vs    Aneta Sezemská         0:3 (8:11, 6:11, 6:11)
Jana Brodová            vs    Denisa Otáhalová       0:3 (8:11, 4:11, 2:11)

Ani prd tady nenapíšu. Píšu to ve vlaku, z Brna to jede dvě hodiny, neuváženě jsme koupili low cost, nebyl jsem dostatečně varovaný do čeho jdu a pikolík za přepážkou nám přiřadil nějaký vagón na kola, bez kupé, bez zásuvky, bez stolečku, a ještě seděla Brodka vedle mne a půl hodiny baštila svačinu jako oběd, protože oběd měla místo svačiny nebo naopak nebo já už nevím, lokty mi tady bouchají o prkýnko, které je místo opěrky, z druhé strany mi do toho čučí Janice a ani prkýnko tady není, nic nepíšu.
4.místo ujde 😊 😊 😊

BU13   Matyáš Závacký       5. místo
Matyáš Závacký       vs    Matěj Kudr                    3:0 (11:3, 11:4, 11:1)
Matyáš Závacký       vs    Jan Jašek                     0:3 (10:12, 7:11, 5:11)
Matyáš Závacký       vs    Benedikt Bořil               3:0 (11:3, 11:5, 11:5)
Matyáš Závacký       vs    Thomas Koukola          3:0 (11:7, 11:8, 11:4)

Úvodní zápas na aktivaci. Druhý zápas jsme věděli, že bude těžký. Honzík se zlepšil. Začátek super, do stavu 10:7 vše vycházelo. Potom tři chyby, Honzík se chytil set otočil ve svůj prospěch a od té doby byl lepší. Maty se nevzdal, ale dnes to na Honzíka nestačilo.
Proti Benovi si to Maty pohlídal. V zápase o páté místo Thomas kousal dva sety, třetí set už byl v režii Matyho.
Páté místo není špatné, asi jsme mysleli na semi, ale dnes to nevyšlo. Tak zkusíme příště. Turnaj jsme si zhodnotili, ale je to děsně tajné 😉.

Vydařený turnaj po všech stránkách vlakové dobrodružství, medaile, slzy a úsměv a ten byl stejně nejčastější, a to je to hlavní. Příště nás snad pojede více a užijeme si ještě více úsměvů. Tak hurá trénovat, ať nám to hraje 😉