REPORT SQUASH – Turnaj juniorů kategorie A, Hradec Králové 25.9.-26.9. 2021

Video z turnaje ZDE

V sobotu ráno se z Ostravy vyráželo v 6 hodin, takže do pěti minut po vyjetí upadla posádka do hlubokého spánku. Cesta byla naprosto v poho a v 8:40 jsme již vcházeli do squashcentra. Organizátoři nachystali pro hráče občerstvení v podobě řízků. Výhoda soboty byla, že žádná z holek neměla na řízky chuť a Muťas se měl mooc dobře ;-), děkuji děvčátka. V sobotu jsme brali dvě placky (zlato a bronz), takže nálada byla oslavně slavící :-). V neděli z holek hrála jen Terka a přijeli kluci. Muťas byl tím pádem bez řízků :-(. Nakonec se Patrik smiloval a při odjezdu řízek Muťasovi posunul. Vše teda dobře dopadlo, Muťas se najedl a všichni zůstali celí 🙂 🙂 :-).

GU15   Jana Brodová           3. místo
Jana Brodová           vs    Sofie Hogenová          3:0 (12:10, 11:7, 11:8)
Jana Brodová           vs    Denisa Otáhalová       2:3 (9:11, 11:7, 11:6, 2:11, 7:11)
Jana Brodová           vs    Johana Jedličková      3:0 (11:8, 11:7:11:3)

Klasická nervozita v prvním zápase. Začátek setu trochu utekl a Janča musela dotahovat. Správně si všimla, že je soupeřka levačka a míčky začala směřovat na pravou stranu kurtu. Muselo se bojovat o každý míč, ale utkání se podařilo dotáhnout do vítězného konce. Druhý zápas Janči úplně super. Ujala se vedení 2:1 na sety a Deni se začala strachovat o výsledek. Bohužel nám trošku došly síly a míčky už nebyly tak přesné, což Deni dokázala trestat. Bohužel nakonec tedy 2:3, ale skvělý výkon. V zápase o bronz měla Janči někdy tendence hru zpomalovat, což Johanka dokázala trestat. Janči se ale vždy dokázala včas zkoncentrovat a nakonec to tedy cinklo a vezeme bronz.

GU15   Nikol Kubíčková      6. místo
Nikol Kubíčková        vs    Johana Jedličková       0:3 (7:11, 10:12, 11:13)
Nikol Kubíčková        vs    Anna Zelenková          0:3 (6:11, 7:11, 4:11)
Nikol Kubíčková        vs    Sofie Hogenová          2:3 (11:9, 5:11, 9:11, 11:7, 3:11)

Proti Johance jsme byli v prvním setu nepřesní a míčky létaly krátké, a to dokázala Johanka trestat. Ve druhém setu utekla koncovka a ve třetím setu velká škoda nevyužitých dvou gameballů. Nikča se každým setem zlepšovala, škoda, že jsme jich nehráli víc ;-). Druhý zápas nám vůbec nevyšel. Míčky jsme hráli buď do tinu nebo na střed a bohužel jsme to nebyli schopni změnit. Utkání o konečné umístění nám úplně nevyšlo. Takže plán: na tento turnaj rychle zapomeneme, užijeme si volnou neděli a od pondělí se vrhneme do práce, ať je to příště lepší ;-).

GU19   Vendula Boháčová      1. místo
Vendula Boháčová   vs    Tereza Tichá               3:0 (11:3, 11:2, 11:4)
Vendula Boháčová   vs    Klára Nováková          3:0 (11:8, 11:2, 11:1)
Vendula Boháčová   vs    Aneta Sezemská        3:0 (11:6, 11:6, 11:9)

První zápas s oddílovou kolegyní. Více méně zahřívací zápas, ve kterém se holky rozehrály na další průběh turnaje. Druhý zápas s Klárkou byl první set trošku nervózní. Další dva sety si Vendy pohlídala a pošetřila trošku síly do posledního zápasu. V zápase s Anetou předvedla Vendy jeden ze svých nejlepších výkonů. Na její rychlou a razantní hru nenašla soupeřka odpověď a Vendy zaslouženě veze z Hradce 1. místo. A to prý ráno bolely nohy 🙂 :-).

GU19   Tereza Tichá        4. místo
Tereza Tichá            vs    Vendula Boháčová     0:3 (3:11, 2:11, 4:11)
Tereza Tichá            vs    Aneta Sezemská        0:3 (1:11, 3:11, 5:11)
Tereza Tichá            vs    Klára Nováková          0:3 (9:11, 4:11, 7:11)

První zápas s oddílovou kolegyní. Více méně zahřívací zápas, ve kterém se holky rozehrály na další průběh turnaje. Ve druhém zápase proti nasazené jedničce Terka, jak je jejím zvykem bojovala ze všech sil rukou a nohou. Anet je, ale přece jen lepší hráčka, nicméně za bojovnost a nasazení pochvala. Nevyrovnanější zápas dne pro Terku bylo poslední utkání s Klárkou. Terýzku já vím, že jsem Ti to opakoval celý turnaj a Ty jsi mi opakovala, že to neumíš, ale opravdu potřebujeme hrát více do zadní části kurtu. Bojovnost, nasazení a emoce máš s hvězdičkou ;-).

Neděle 26.9.2021

GU17   Tereza Tichá        4. místo
Tereza Tichá            vs    Aneta Sezemská         0:3 (1:11, 3:11, 2:11)
Tereza Tichá            vs    Klára Nováková          0:3 (2:11, 8:11, 9:11)
Tereza Tichá            vs    Barbora Komárková   1:3 (3:11, 11:9, 2:11, 6:11)

První dva zápasy si Terka zopakovala se soupeřkami ze včerejška. Posun byl vidět zejména v tom, že před utkáním prohodila s trenérem tři slova. V průběhu a těsně po utkání musí zatím trenér vždy utíkat před hromy a blesky, které z Terky po nevydařeném výsledku lítají. Terka nemusí být zklamaná ze hry, tak jako včera byly výměny dobré, jen soupeřky umí více trestat nepřesné míčky. Poslední zápas s Barčou Terce vyšel podle představ a po zápase měla dokonce i úsměv. Tak jen tak dál. Dobrý turnaj, posbírala jsi hodně zkušeností a víš, na čem máš pracovat (opravdu to není na všem 🙂 🙂 )

BU13   Matyáš Závacký      10. místo
Matyáš Závacký       vs    Max Pelikán               0:3 (9:11, 3:11, 0:11)
Matyáš Závacký       vs    Kryštof Drapák           3:1 (11:13, 11:1, 11:3, 11:7)
Matyáš Závacký       vs    Jan Jašek                     3:2 (11:9, 11:1, 6:11, 6:11, 11:6)
Matyáš Závacký       vs    Antonín Kachlíř           0:3 (9:11, 8:11, 6:11)

V prvním utkání nás čekal Max. První set se skóre, zejména kvůli oboustranným chybám, přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec měl koncovku lepší soupeř a od té doby na kurtu dominoval. Maty ztratil razanci a přesnost a už se nedokázal do zápasu vrátit. Ale získali jsme cenné zkušenosti a pokusíme se příště být silnější ;-). Matýsek sice se svoji hrou ve druhém zápase nebyl úplně spokojen, ale to je v pořádku, budoucí šampioni nemůžou být nikdy spokojeni ;-). S Honzou Jaškem to byl klasický zápas dvou mladších hráčů. Po prvních dvou setech plakal jeden, po dalších dvou druhý. Nakonec měl více důvodu k radosti Maty, který v pátém setu našel potřebný klid. Poslední zápas proti Tondovi nehrál Maty špatně, ale už to vypadalo, jako by chyběly síly a také v hlavě jako by nebyla nastavena bojovnost. Celkově můžeme turnaj hodnotit pozitivně. Maty si odvezl spoustu postřehů, které určitě zapracuje do tréninku, a když ne on, tak Muťas mu to  naordinuje určitě 🙂 : ).

BU17   Daniel Šrámek         4. místo
Daniel Šrámek         vs    Jan Gerstdorf              3:2 (11:4, 8:11, 11:6, 10:12, 11:8)
Daniel Šrámek         vs    Dominik Wojtucki        3:1 (12:14, 11:5, 11:9, 11:4)
Daniel Šrámek         vs    Vojtěch Martinovský   0:3 (2:11, 1:11, 1:11)
Daniel Šrámek         vs    Matěj Bomba              1:3 (11:1, 3:11, 9:11, 13:15)

První zápas začal Dany skvěle, první set byl zcela v jeho režii. Ve druhém setu dal při úderech průchod své fantazii, z toho bylo 5 chyb a bylo srovnáno. Další vývoj utkání až do stavu 9:6 ve čtvrtém setu to vypadalo, že si Dany postup pohlídá, menší ztráta koncentrace však znamenala, že se o výsledku rozhodovalo až v pátém setu, který Dany nakonec urval. Pochvala za bojovnost, lehké zvednuté obočí za koncentraci ;-).
Druhé utkání začal Dany tím, že udělal tři chyby po sobě a celý set v tom pokračoval. Po přestávce mezi sety hru dokázal zpřesnit a postoupil tak do semifinále. V semifinále proti Vojtovi se Dan sice snažil, ale Vojta je stále o dost napřed. V utkání o třetí místo po prvním setu, který nám soupeř svými chybami trochu daroval, Dany usnul nebo něco takového a ve druhém setu jsme Matějovi darovali set my. Třetí set už byl vyrovnanější a ve čtvrtém setu jsme bohužel neproměnili dva gameball a skončili na 4. místě.

BU17   Patrik Závacký         8. místo
Patrik Závacký          vs    Bedřich Beneš            3:2 (7:11, 11:8, 4:11, 11:4, 11:8)
Patrik Závacký          vs    Matěj Bomba             1:3 (7:11, 11:8, 7:11, 6:11)
Patrik Závacký          vs    Tomáš Holinka           0:3 (2:11, 9:11, 10:12)
Patrik Závacký          vs    Dominik Wojtucki       0:3 (2:11, 3:11, 9:11)

Na rozdíl od Danyho, Paťovi úvod utkání vůbec nevyšel. Prvních osm příjmů promáchl a potom už ztrátu nedohnal. Další sety byly jako na houpačce. Postupně se ale Paťa uklidnil a zjistil, že má hlavě i věc, díky které může přemýšlet a zapřemýšlel dobře :-). Přidal k tomu i bojovnost a vítězství si nakonec vydřel. Ve druhém zápase odehrál Paťa skvělé první dva sety. Potom jako by mu trošku došly síly, hru zvolnil a soupeř měl dost času na to, aby míčky zakončoval a brány semifinále jsme pro dnešek neotevřeli. Proti Tomášovi hrál Paťa nedávno na MC, kde mu vzal set. Dnes Patrik opět bojoval, ale Tomáš si dal už větší pozor, i když ve dvou setech chyběl pověstný kousek. V posledním zápase byla na Patrikovi už vidět únava. Ve třetím setu se ještě zkusil nadechnout k obratu, ale v koncovce už nebyly síly. U Patrika je vidět velký posun ve hře a pokud je soustředěný a bojovný, je schopen hrát vyrovnané zápasy s většinou soupeřů.

Děkuji hráčům za dobrou atmosféru a samozřejmě velké díky za řízky ;-). Medailistům gratulace k umístění na bedně, ostatním gratulace ke většině výsledků a hlavně k výkonům.
Konečně se zase hrají turnaje.
Už teď se samozřejmě těšíme na trénink ať můžeme pracovat na zlepšování a určitě se už nemůžeme dočkat dalšího turnaje.