Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT SQUASH – Vánoční turnaj, 2. společná akce 22.12.2022

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih ZDE
Záznam utkání Jana Brodová vs Dan Stypa ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE

Vánoční turnaj byl plný překvapení od přihlášení nejmladších hráčů turnaje, kteří si už několik měsíců pilně připravovali podání, aby mohli hrát na turnaji jako plnohodnotní soupeři přes hráče, kteří hrají squash jako hobíci a prostě je baví až po hráče TOP úrovně, reprezentující náš klub na mezinárodní úrovni.
Sešlo se 32 squashitů a squashistek, 6 trenérů, kteří i naše/vaše miláčky opečovávali. Měli jsme připravené různé varianty her pro mlaďochy, ale ti naprosto předčili naše očekávání a celou dobu hráli turnaj a věříme, že byli nadšení 😊.

Systém turnaje byl švýcar, hráči hráli na 2 sety do 11 bodů. Za jeden set mohli získat 3body. V případě, že soupeř získá 7bodů a výše, 3body se rozdělí na 2 body pro vítěze a bod pro proherce.

Po odehraném turnaji jako hvězdu na Vánočním stromečku měli hráči poslední výzvu v podobě získání bodu nad trenéry Tadeášem a Solňou. Při získání bodu získávají Caprisone, což byla hned po výhře nad trenérem druhá nejsladší odměna.
Všichni jste byli skvělí. Přejeme Vám nejkrásnější svátky a doufáme, že po turnaji ucítíte nějaké svalíky i na Štědrý den a budete na nás s láskou vzpomínat 😊.

1.kolo
Leon Weidenhausen vs. Elen Gebaureová (5:11, 11:6)

Do zápasu lépe vstoupila Elen, kdy v prvním setu od začátku hrála svou hru a ukázala zkušenost z mnoha turnajů a set hladce vyhrála. Do druhého setu nastoupil lépe Leon, který si zaslouží obrovskou pochvalu, protože ve druhém setu hrál mnohem lépe, hlavně s mnohem větší jistotou a bez nervozity, která šla vidět v prvním setu. Druhý set byl tedy boj o každý míček, ve kterém skončil úspěšněji Leon. Hráči si teda rozdělili body v poměru 1:1


2.kolo
Nikol Szczeponiecová           vs.       Natálie Semanová     (7:11, 6:11)

Souboj dvou věčně usměvavých holčin. V prvním setu to byla nervózní a vyrovnaná bitva. Ke konci byla přesnější a šťastnější Natka. Nechyběli ani výskoky radosti až ke stropu a úsměvy od ucha k uchu. Mezi sety probíhala vášnivá porada na obou stranách. Pokračovaly dlouhé výměny až do konce druhého setu kde byla šťastnější opět Natka ale úsměvy zůstaly na obou stranách a poté si holky daly cukrovíčko.

3.kolo
Jakub Válek               vs.       Tobiáš Tománek        (11:7, 11:8)

Další zajímavý zápas se odehrál ve třetím kole, kde proti sobě nastoupil už trochu déle hrající, a hlavně starší, machr Kuba a mladší, ale dost šikovný, závoďák Tobi. Kuba překvapil jeho nekompromisními shoty. Tobi mu ale naopak nic nedal zadarmo a házel tam jednu důraznou lajnu za druhou. Se ztrátou dvou důležitých bodů pro Tobiho, se nakonec tím šťastnějším stal Kuba.


4.kolo
Tobiáš Firla vs.        Emma Blahová          (11:3, 11:0)

Bitva mezi Emmou a Tobiášem byla neskutečná. V prvním setu se Emma držela zuby nehty, ale chybělo ji štěstí. V druhém setu Tobiáš zrychlil a zpřesnil balóny a Emma přestala stíhat jeho tempu. Emma prodala vše co měla, ale na Tobiáše neměla a nakonec prohrála 2:0. Na konci oba vycházeli s úsměvem na tváři.

 

Celkové pořadí – mladší

1. Tobiáš Firla
2. Ondřej Bosák
3. Anna Holendová
4. Šimon Balůsek
5. Viktor Vaněk
6. NEJ Semanová Natálie
7. Emma Blahová
8. NEJ Vizibla Vítek
9. Adina Mácová
10. NEJ Kosiková Magda
11. NEJ Paděra Marian
12. Vaňková Elen
13. NEJ Szczeponiecová Nikol
14. NEJ Semanová Karolína

Celkové pořadí – starší

1.Jana Brodová
2. Daniel Stypa
3. Tereza Tichá
4. Jakub Válek
5. Ondřej Zapletal
6. Weidenhausen Leon
7. Tobiáš Tománek
8. Elen Gebauerová
9. Marek Rybníček
10. Kristýna Porzerová,
11. Natálie Lubojácká
12. Martin Porzer
13. Josef Hodoši
14. František Kaňok
15. Jan Zapletal
16. Oliver Štrunc
17. Michael Suchý
18. Matyáš Dimitrov

Výsledky i s konkrétním bodovým skóre

Kategorie mladších hráčů


Kategorie starších hráčů

 

Celý tým FAJNých trenérů Vám děkuje a těšíme se na další společné akci.

Kača
Barča
Klára
Solňa
Tadeáš
Luki
Patrik

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739