REPORT – Vánoční turnaj GPC U17 Ostrava 18.12.2021

O víkendu 18.12. se v multifunkční hale Vysoké školy Báňské odehrál další ze série turnajů kategorie C, kterého se zúčastnila hráčka Ostrava Badminton klubu Gabča Šebestová. Jak to všechno dopadlo? Tak na to se pojďme společně podívat!

V sobotu se hrála nejstarší kategorie, tedy U17, které se z našeho oddílu zúčastnila pouze jediná komtesa Gabča Šebestová. Měla ji doplnit ještě Natka Lazarová s Martinem Brantalem, ale bohužel Natku trápí zranění a Martin nám stihl onemocnět.

Před turnajem jsme si s Gabčou vymezili jasný cíl, kterým bylo semifinále. Gabka byla jako 3/4  nasazená hráčka, tudíž ji minulo první kolo a pokračovala hned do kola druhého, ve kterém schytala velice těžkou soupeřku Lucku Šuhajovou z B.O Chance.

První set byl absolutně jednoznačný a to výsledkem 21:12 pro soupeřku. Gabka se v prvním setu celkem trápila, nedokázala přečíst taktiku Lucky a dost kazila, převážně v přední části kurtu, kde soupeřka dominovala. Druhý set už byl jiné kafe. Nastavili jsme správnou taktiku, soupeřku dostávali přesně do míst, kde jsme potřebovali a za stavu 17:12 to vypadalo, že je rozhodnuto. Ale to by nebyl správný turnaj bez dramatu. Ztratili jsme vedení a soupeřka se přiblížila na rozdíl jediného bodu, naštěstí jsme v ten moment nezpanikařili a set dotáhli do vítězného konce. Poslední set byl buď a nebo. Hráčky se přetahovaly o každý balon, každá výměna měla přesně to, co má správný badminton mít. Koncovka vypadala schůdněji pro Gabču, jelikož se jí podařilo získat jednobodové vedení 19:18. Akorát přesně v ten moment ztratila správné nastavení v hlavě, přestala dodržovat taktiku a v závěru prohrála 21:19.

I přes výsledek, který se nám moc nelíbí musím Gabču pochválit, jelikož udržela chladnou hlavu, řídila se pokyny trenéra a celý zápas hrála moc hezky, zapracujeme na fyzičce a příště to zvládneme lépe!

Šebestová – Šuhajová          1:2             (12:21,21:19,19:21)