B 19     Patrik Závacký             10. místo
B 19     Daniel Šrámek             8. místo
B 19     Alex Kelar                     5. místo

G 17    Jana Brodová               8. místo
G 17    Tereza Tichá                 11. místo
G 17    Karolína Sikorová        10. místo

B 17     Patrik Závacký             17. místo
B 17     Filip Crhonek               18. místo
B 17     Daniel Šrámek              Scr.

Sobota

G 15 Nikol Kubíčková                                          7. místo
Nikol Kubíčková          vs    Karolína Wanke          3:0       (11:2, 11:5, 11:7)
Nikol Kubíčková          vs    Ella Pelikánová           0:3       (4:11, 2:11, 4:11)
Nikol Kubíčková          vs    Jana Brodová              0:3       (3:11, 6:11, 6:11)
Nikol Kubíčková          vs    Hana Klimšová            3:0       (11:4, 11:4, 11:8)

Pěkné utkání s naší dobře známou Kájou Wanke, byl na pohled velice pěkný zápas. Pro Nikču fajn naladění do turnaje a Kajku možnost ukázat, jak se jí s taťkou (pan Karel Wanke) trénuje. ???? Hned na to následoval zápas proti kamarádce a soupeřce z Brna Elle Pelikánové. Ta obhájila své místo v žebříčku a Nikči spíše nedala šanci… Zápas byl i tak plný skvělých výměn. Ve třetím zápase se setkaly dvě tréninkové parťačky. Lépe do zápasu vstoupila Janča, po prvním setu jakmile opadla prvotní tréma se hra vyrovnala a trochu uklidnila. Holky se dobře znají, takže ví, jaký úder zahrát, aby soupeřku nejvíce překvapila. Druhý set vyhrála opět Janča, ale pochvalu zaslouží i Nikča, která se prala o každý bod. Herně nejvyrovnanější byl třetí set, kde jsme mohli sledovat hodně pěkných squashových výměn. Nakonec zvítězila Janča 3:0.

BU11   Leon Weidenhausen   6. místo
Leon Weidenhausen vs         Max Pelikán                  0:3 (3:11, 0:11, 1:11)
Leon Weidenhausen vs         Ondřej Přádek              3:0 (11:2, 11:3, 11:5)
Leon Weidenhausen vs         Tadeáš Kvěch                0:3 (11:9, 11:8, 11:7)

Samozřejmě, že první zápas je vždycky těžký. Nervozita by se dala krájet… Leo vyrazil na kurt s předstihem a pořádně se na Maxe připravil. V zápase byly vidět zkušenosti soupeře, Leo to ale nevzdával a bojoval až do posledního míčku. Určitě ale musíme zapracovat na příjmu podání… Druhý zápas pohodová výhra. Leo mohl vyzkoušet všerůzné varianty svého podání a zároveň si i vyměnit pár výměn se soupeřem. Hodně zkušenostííí do dalších turnajů, že Leo?! ????

G 15 Karolína Sikorová    6. místo
Karolína Sikorová       vs    Neya Forgáčová          3:0       (walkover)
Karolína Sikorová       vs    Denisa Otáhalová       0:3       (3:11, 3:11, 7:11)
Karolína Sikorová       vs    Hana Klimšová            3:0       (11:5, 11:5, 11:8)
Karolína Sikorová       vs    Jana Brodová              0:3       (9:11, 3:11, 8:11)

Kája měla to štěstí, možná neštěstí ve volném kole. Měla ale více času na psychickou i fyzickou přípravu a mohla tak nastoupit do prvního zápasu v plné síle. První dva sety proti Denči byly sice vydřené a pěkné na pohled, za to ale třetí set byl úplně jiný level. Kája dobíhala všechny míče a ani na chvíli se nezastavila, soupeřka nám trochu znejistila a Kája měla možnost i více zatlačit. Nakonec třetí set padl Denči, ale hezčí set jsem u Káji ještě neviděla… Úžasná práce!!!

G 15 Jana Brodová           5. místo
Jana Brodová              vs    Anna Plzáková            3:1       (11:3, 12:14, 14:12, 11:8)
Jana Brodová              vs    Anna Zelenková          2:3       (11:6, 8:11, 9:11, 11:1, 2:11)
Jana Brodová              vs    Nikol Kubíčková          3:0       (11:3, 11:6, 11:6)
Jana Brodová              vs    Karolina Sikorová       3:0       (11:9, 11:3, 11:8)

Do prvního zápasu Janča nastupovala s malinkou nervozitou. Po prvním ovládnutém setu, nervozitka malinko stoupla a druhý set se velmi těsným výsledkem nepodařilo uhrát. Třetí a čtvrtý set jsme se opět pečlivě zkoncentrovali, vyměnili raketu, ošetřili zraněnou ruku 😀 a vyhráli! Druhý zápas se Janča rvala za každý bod.  Ačkoliv to vypadalo, že po vyhraném čtvrtém setu zápasu s Aničkou Zelenkovou, je celý zápas v hrsti, v pátém setu se něco zlomilo a body se nahrávaly těžko. Každopádně to byl na pohled velmi zajímavý a hezký zápas.

GU19 Vendula Boháčová   3. místo
Vendula Boháčová   vs         Anna Pavelková            3:0      (11:7, 11:3, 11:5)
Vendula Boháčová   vs         Sofie Hausknotzová       0:3      (7:11, 10:12, 7:11)
Vendula Boháčová   vs         Klára Nováková                   3:0       (11:5, 11:1, 11:5)
Vendula Boháčová   vs         Karolína Šrámková          0:3    (7:11, 2:11, 4:11)

První zápas byl pro Vendy rozehřátí před náročnějším druhým kolem turnaje, kde jí čeká její dlouholetá soupeřka Sofča. Vždy si troufám říct, že vyhraje ta, která se lépe vyspí… tento turnaj dopadl lépe pro Sofču. Vždycky je ale na co se koukat. Vendy má úžasný a silný backhand, který podle mě dokáže znepříjemnit hru každému pravákovi, o to je ale hra rozmanitější. Třetí kolo s Klárkou byl spíše takový přátelský zápas. Poslední hra s Kájou byla už spíše dohra unavený fyzičky, a hlavně unavené psychiky! Vendy už nebyla tak soustředěná a zápas s Kájou si příliš neužila. S konečným třetím místem může být určitě spokojená!

BU19   Patrik Závacký        10. místo
Patrik Závacký          vs         František Procházka      0:3      (5:11, 2:11, 4:11)
Patrik Závacký          vs         Bye                                3:0
Patrik Závacký          vs         Adam Horák              3:2      (8:11, 10:12, 11:3,11:9,11:5)
Patrik Závacký          vs         Šimon Rynt                    0:3      (9:11, 8:11, 9:11)

Druhé Paťovo utkání a už střet s Adamem Horákem. Po nastoupení do zápasu Patrik dělal mnoho nevynucených chyb a prohrál úvodní dva sety. Ve třetím setu se Patrik oklepal, zlepšil svou hru a set dokázal vyhrát. Ve čtvrtém setu to byl boj o každý bod, ale Paťas se dokázal vyhecovat a utrhnout pro sebe další set.  V pátém setu Patrik svou hru ještě zlepšil a dokázal otočit zápas pro svůj prospěch.

BU19   Daniel Šrámek             8. místo
Daniel Šrámek         vs             Jan Gertsdorf    3:2    (12:10, 9:11, 6:11,11:7,11.7)
Daniel Šrámek         vs              Tomáš Holinka  2:3    (11:8, 9:11, 8:11,14:12, 7:11)
Daniel Šrámek         vs              Radim Jurášek   0:3    (5:11, 7:11, 7:11)
Daniel Šrámek         vs              Jan Holuša         scr:3

Hned první zápas nám přinesl opravdovou podívanou, kdy Daniel Šrámek narazil na Jan Gertsdorfa. Celý zápas byl opravdu velice vyrovnaný, kdy první set vyhrál Daniel, ve druhém a třetím setu se Danielovi nepodařilo zopakovat výsledek ze setu prvního. Daniel Šrámek se do čtvrtého setu pustil po hlavě a svým skvělým výkonem dokázal zápas vyrovnat. Pátý set byl tak napjatý, že by se napětí dalo krájet a Daniel opět zopakoval svůj skvělý výkon z předešlého setu a zvítězil 11:7.

BU 19   Alex Kelar             5. místo
Alex Kelar                   vs    Faríd Farrag                3:0       (walkover)
Alex Kelar                   vs    František Procházka   1:3       (6:11, 11:5, 8:11, 7:11)
Alex Kelar                   vs    Jan Holuša                  3:0       (11:3, 11:3, 11:6)
Alex Kelar                   vs    Radim Jurášek            3:0       (11:5, 11:9, 11:1)

Alex dostal dobrou zprávu již v pátek, kdy se k němu dostalo, že Faríd bohužel do zápasu nenastoupí, a tak mohl pošetřit síly na Frantu. Zápas s ním byl ale těžší, než jsme všichni čekali. Takový squash už samozřejmě pohledově je úplně na jiné úrovni, a více než skvělým zakončením tu vyhraje hráč, který méně kazí, anebo který udělá chybu první. Více chyb bylo tentokrát na straně Alexe. Přesto si z celého turnaje nese páté místo v kategorii do 19 ti let.

Neděle

G 17 Karolína Sikorová    10. místo
Karolína Sikorová       vs    Anna Plzáková            1:3       (5:11, 4:11, 11:8, 8:11)
Karolína Sikorová       vs    Anna Pavelková          1:3       (5:11, 9:11, 11:7, 6:11)
Karolína Sikorová       vs    Tereza Tichá               3:1       (8:11, 12:10, 11:9, 11:5)

Kája první se první dva sety rozehrávala, aby v dalších dvou setech zahrála výborný squash a chyběl kousíček a trochu štěstí, aby zápas dotáhla do rozhodujícího setu. V dalším zápase nastoupila proti ¨ranařce¨a první set bylo vidět, že si zvyká. Druhého setu je veliká škoda, protože taktika rozběhat soupeřku vycházela skvěle. To, co se nepodařilo ve druhém setu, nám vyšlo parádně v tom třetím. Ve čtvrtém setu soupeřka ještě přidala na razanci a tím dostávala Káju pod tlak. Kája hrála zápasy rychle za sebou, vlastně měla pauzu pouze když pískala, a to se projevilo na začátku zápasu s Terkou, která ale hrála velmi agresivně a rychle. Ve třetím setu už se Kája za stavu 10:3 viděla s pitím v ruce na tribuně, ale bojující Terka to hooodně zdramatizovala. Za to, jak nahuštěný program si měla a skoro sis neodpočinula tak zasloužíš respekt.

G 17 Jana Brodová           8. místo
Jana Brodová              vs    Tereza Tichá               3:0       (11:1, 11:4, 11:3)
Jana Brodová              vs    Karolína Šrámková     0:3       (3:11, 4:11, 1:11)
Jana Brodová              vs    Zuzana Outratová       1:3       (6:11, 11:7, 7:11, 5:11)
Jana Brodová              vs    Klára Nováková          0:3       (1:11, 6:11, 1:11)

Obě holky první zápas ohodnotili tak, že se teprve zahřívali. Hned po prvních zápasech se totiž turnaj odehrával rychleji, a tudíž byly zápasy vyhlašovány dříve. Janča ale zahrála několik neuvěřitelných shotů a probila se do dalšího kola. S Kájou jsme si vyzkoušely zase trochu jiné tempo hry. Kája byla jistější a vyhrála, ale Janča v několika výměnách ukázala, že se neustále zlepšuje. Zápas se Zuzkou byl spíše psychický, do půlky setu jsme hráli vše tak jak jsme měli, a kromě druhého setu, který jsme vyhráli, byly koncovky setů kořistí Zuzky. Nutno dodat, že Janča brutálně poslouchala rady trenéra. I když ji se to nezdálo tak se držela taktiky po celý set, a to se cení a bude rozhodně hodit do budoucna. Dobrá práce!!

G 17 Tereza Tichá             11. místo
Tereza Tichá               vs    Jana Brodová              0:3       (1:11, 4:11, 3:11)
Tereza Tichá               vs    Karolína Sikorová       1:3       (11:8, 10:12, 9:11, 5:11)
Tereza Tichá               vs    Anna Pavelková          2:3       (11:6, 7:11, 2:11, 11:9, 1:11)

Obě holky první zápas ohodnotili tak, že se teprve zahřívali. Hned po prvních zápasech se totiž turnaj odehrával rychleji, a tudíž byly zápasy vyhlašovány dříve. Janča ale zahrála několik neuvěřitelných shotů a probila se do dalšího kola. Terkou hrála od začátku prvního setu velmi agresivně a rychle. Ve druhém měla i gameball na 2:0.  Ve třetím setu už se Kája za stavu 10:3 viděla s pitím v ruce na tribuně, ale bojující Terka to hooodně zdramatizovala. Svoji nezdolnou vůli ukázala Terka i v posledním zápase. V prvním setu nedala soupeřce šanci, v druhém a třetím soupeřka přidala na razanci a Terku přestřílela my, kteří známe Terku víme, že to jde velice těžce. Ve čtvrtém už se zdálo že Anna si jde pro vítězství, ale Terka zase ukázala bojovnost a pěti body v řadě dotáhla zápas do pátého setu. V něm bohužel od začátku tahala za kratší konec a je z toho hezké 11. místo. Za to, jak bojuješ i v těch nejhorších momentech máš mé uznání.

BU17   Patrik Závacký    17. místo
Patrik Závacký          vs    Bedřich Beneš            1:3  (7:11, 7:11, 11:5, 9:11)
Patrik Závacký          vs    Filip Crhonek              3:0  (11:7, 11:4, 11:7)
Patrik Závacký          vs    Štěpán Kopecký          3:scr  ()

Paťas do zápasu vstoupil hodně opatrně a vlažně. První dva sety byly podobné, horší začátek a lepší konec, bohužel se ale nepodařilo dotáhnout sety do vítězného konce. Třetí set byl vynikající, razantní hra do zadních rohů fungovala a soupeř najednou nestíhal. Čtvrtý set byl podobný třetímu a když už to za stavu 9:6 pro Paťu vypadalo, že půjdeme do pátého setu, tak se soupeř zvednul, začal hrát přesněji a set i zápas zvrátil pro svůj prospěch. Zápas s oddílovým kolegou z FAJNE dopadl lépe pro Patrika. Souboj nabídl kromě hezkých výměn i pár netradičním pokusů o zakončení, například mezi nohama, za zády a podobně. Paťas je přece jenom trochu více vyhranější a Filip stále sbírá zkušenosti, díky kterým se ale blíží k ostatním a za chvilku bude velice nepříjemný soupeř, takže Paťas pozoooor.

B 17 Filip Crhonek            18. místo
Filip Crhonek              vs    Mikuláš Janda             0:3       (3:11,2:11,8:11)
Filip Crhonek              vs    Patrik Závacký            0:3       (7:11, 4:11, 7:11)
Filip Crhonek              vs    Štěpán Kopecký          3:scr    ()

Fildův první zápas byl o získávání cenných zkušeností, soupeř měl větší jistotu na raketě a určitě i více odehraných zápasů. Nicméně Filda nechal na kurtu všechno a ve třetím setu, který byl nejlepší, byl rovnoměrným soupeřem. Zápas s oddílovým kolegou z FAJNE dopadl lépe pro Patrika. Souboj nabídl kromě hezkých výměn i pár netradičním pokusů o zakončení, například mezi nohama, za zády a podobně. Paťas je přece jenom trochu znalejší a Filip stále sbírá zkušenosti, díky kterým se ale blíží k ostatním a za chvilku bude velice nepříjemný soupeř, takže Paťas pozoooor. A ty Fildo, zůstaň stejně pracovitý a makej na sobě dál, jdeš dobrým směrem.