REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Ostrava 14.12.-16.12.2018

Foto z turnaje: ZDE
Video sestřih: ZDE

Jupííííí turnaj v Ostravě a k tomu ve FAJNE. Žádné vstávání ve 4 ráno a snídaně ve vlaku, ale krásně budíček na 7:30, vyspinkaní co nejvíce to šlo a hlavně si všichni sportovci cítili na turnaji jako doma. Domácí kurty jsou prostě domácí. Trenéři měli taky velkou radost. Klára, že se vyspala a Karel, protože organizátoři turnaje měli připravenou sekanou s hořčicí a chlebem :-D. Domácí prostředí bylo jak příjemné, tak na hráče vytvářelo trošku větší tlak, protože s přijeli podívat i rodiče a bylo třeba reprezentovat. Všem tedy patří velká pochvala a dokonce i Karel prohlásil, že je na hráče pyšný :).

G 11       Nikol Kubíčková  4.místo
Nikol Kubíčková         vs     Valentýna Boháčová      3:0       (11:2, 11:6, 11:4)
Nikol Kubíčková         vs     Zuzana Góra                  0:3       (4:11, 5:11, 3:11)
Nikol Kubíčková         vs     Denisa Otáhalová          1:3       (11:7, 2:11, 8:11, 10:12)

Niki opět příjemný první zápas. Valentýnka se zlepšuje, ale naštěstí i Niki a stačilo si hlídat Vali v zadní části kurtu, kde ještě neumí tak dobře hrát. Nervíky, neznalost soupeřky zapříčinily, že Nikča hrála svých cca 60%. 20% byly nervózní tuhé nohy a 20% respekt ze soupeřky, který zakazoval hlavě hrát drzé údery. Nicméně ze squashového hlediska to byl příjemný zápas. Niki byla nucena hrát přesnější míče, protože jakoukoli nepřesnost do přední části kurtu, soupeřka zakončila skvělým a razantním dropem. Pozornost jsme na tréninku věnovaly více dropům a úderům vzadu, které šly dobře a za to nám šel méně příjem podání. Je třeba myslet na všechno, ale to přijde s větší vyhraností. Více slziček padlo na tento zápas, asi proto, že se Niki těšila na finále s Elou. Soupeřka si však postup do finále také zasloužila. Náročnější poslední zápas, na který si Nikča moc nevěřila. Obě velmi odlišné hráčky. Denča razantnější a Niki spíše jemnější. Tahaly se podle toho, kdo podával. Když Niki vítězila, měla příjemné sebevědomí a získávala jeden míč za druhým. Když naopak prohrávala, sebevědomí klesá, ale posunem je, že zápas s Denčou nevzdala jako předtím se Zuzanou. Hlavně Niki……! Denča je hratelná hráčka a máš na to ji pozarit. Koukni na body, kromě druhého setu, kde jsi netrefila příjem podání, jste hrály velmi vyrovnaně. Snad se to povede v neděli v G13 J. Gratuluji k 4. místu.

Karolína Sikorová      vs     Zuzana Góra                     0:3       (3:11, 9:11, 4:11)
Karolína Sikorová      vs     Valentýna Boháčová         3:0       (11:5, 11:2, 11:1)
Karolína Sikorová      vs     Maria Tuleja                      3:0       (11:1, 11:3, 11:3)

trochu jsme se těšili, že Zuzana je nová hráčka v ČR a že Kája bude mít tak větší šanci soupeřku porazit. Ta však přijela z Polska, kde jak jsme zjistili, určitě nezačíná, ale už nějakou dobu trénuje J. Kája druhý a třetí set hrála opravdu dobře. Škoda nepřesnosti na příjmu podání. Kdykoliv zahrála Kája míč do rohu nebo ke stěně, soupeřka míč buď nevrátila nebos  tím měla problém a to jsou skvělé záchytné body, které je třeba si ze zápasu pamatovat. Následovala skupina s Valentýnou a Mariou (také z Polska). S Valentýnou to bylo fajn, už ani nevím co psát, snad jen ať si holky pořád udrží náskok nad Vali a mohly o ní pořád říkat, že je na tom kurtu roztomilá. Věřím, že jednou bude nebezpečná, ale to my taky J. S Mariou taky pohodový zápas. Dokonce se Kája odvážila držet správně raketu a hlídat techniku a dokonce to šlo, což mě osobně velmi těšilo. Jde vidět technický pokrok a skrze tyto lehčí zápasy to může zkoušet dostat i na turnaje. Dnes jsi i víc běhala než na turnaji v Brně.

B 11       Daniel Stypa   3.místo
Daniel Stypa                vs        Matyáš Zlý                       3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)
Daniel Stypa                vs        Pelikán Max                    3:0       (11:3, 11:6, 11:2)
Daniel Stypa                vs        Adam Burget                   0:3       (4:11, 10:12, 5:11)
Daniel Stypa                vs        Andrej Hausknotz           3:0       (11:8, 11:8, 11:4)

K prvnímu utkání Danovi soupeř nenastoupil, takže jednoduchý postup. Ve druhém si zatrénoval, Max se snažil, ale Dan slavil zasloužený postup do semifinále. Pro Dana začal turnaj až třetím zápasem, proti svému „oblíbenému“ soupeři Adamovi. Dan lehce nervózní, podle toho vypadal první set. Nevynucené chyby a hlava dole. Nemusí se dařit, ale musí se chtít makat! Ve druhém setu jiný Dan, škoda nevyužitého setbolu, soupeř ho odvrátil a nakonec set vyhrál. Třetí set velká snaha, ale nepadalo to tam. Adam drtil Dana přesnými míči do bekhendu, dobrý trénink bekhendového úderu. Zápas o třetí místo. V zápase nebyl úplně soustředěný, snažící se soupeř toho málem využil. Lehce smutný Dan se protrápil k třetímu místu. Neboj, kámo, vyšší příčky Tě určitě neminou! Věřím tomu, ale na tréninku potřebuji snažícího se Dana a NE Dana kecajícího. Určitě víš, proč to Karlos píše, viď? J

B 15       Matyáš Hrubý         7.místo
Matyáš Hrubý             vs        Filip Uvíra                       3:0       (11:6, 11:4, 11:9)
Matyáš Hrubý             vs        Alex Kelar                       0:3       (6:11,9:11,7:11)
Matyáš Hrubý             vs        Vojtěch Martinovský       0:3       (4:11,7:11,5:11)
Matyáš Hrubý             vs        Filip Walter                     3:1       (11:4, 11:6, 8:11, 11:7)

Matyho herně hodně povedený turnaj! Sice tuším, proč se tak neuvěřitelně snažil, že by kvůli nějaké šikovné dívce? Ne, kvůli dívce ne, určitě kvůli mamince a tatínkovi, kteří se po delším čase ukázali na turnaji. A trošku také kvůli trenérovi. První zápas byl nejméně povedený, ale na soupeře to stačilo a postupuje směr čtvrtfinále. V něm už proti němu stál těžší kalibr, Alex, mimochodem pozdější vítěz turnaje. Maty odehrál dle trenéra jeden z nejlepších zápasů své začínající kariéry. Hóóóóódně Alexe překvapil energií a hlavně neskutečně přesnými míč, což jsem opravdu nečekal! Krásný pocit ze hry, i když prohrál. A šlo se na dalšího reprezentanta Vojtu. Na Matym bylo vidět, že mu předešlý zápas sebral spoustu sil, ale poctivě se rval a zle repríkovi zatápěl. Bohužel více vítězných výměn měl na své straně Vojta a asi po zásluze vyhrál. Poslední zápas proti Filipovi byl pro oba hodně náročný, hlavně fyzicky, oba už toho měli za celý den dost. I když hra byla občas rozháraná, více ze hry měl Maty a vybojoval krásné sedmé místo.

Matyldo vynikající turnaj, ale škola by měla být na prvním místě, trošku v ní přidej a drž to nad průměrem a uvidíš, že i squash Ti půjde lépe. Motivaci máš, Ty víš, na turnaje jezdí spousta hezkých sportovců, viď? 🙂

B 15       Lukáš Krišica            12.místo
Lukáš Krišica                vs        Dominik Davies               3:0       (11:2, 11:3, 11:2)
Lukáš Krišica                vs        Vojtěch Martinovský        0:3       (2:11, 8:11, 4:11)
Lukáš Krišica                vs        Beneš Bedřich                3:0       (11:2, 11:1, 11:4)
Lukáš Krišica                vs        Miloslav Vaněrka          scr:3   (0:11, 0:11, 0:11)
Lukáš Krišica                vs        Alexej Izotov                 scr:3   (0:11, 0:11, 0:11)

Lukino po delší odmlce opět na turnaji. V prvním zápase si se soupeřem pohrál a šlo se dál. V dalším kole mu turnajový pavouk přidělil reprezentanta Vojtu. První set byl hodně vlažný, podle toho hra vypadala. Lehké vítězství pro soupeře. Trošku jsme Lukina zvedli, slovně propleskli a hle, najednou to šlo. Velká škoda koncovky druhého setu, ve které byl Vojta trpělivější. Luki zjistil, že i repríci jsou z masa a kostí, že není třeba se jich bát. Druhý set ho stál moc sil, které pak chyběly na otočení zápasu. Třetí zápas proti Béďovi byl lehce v tréninkovém tempu. Od začátku o vítězi nebylo pochyb. Vítězství ho zařadilo k boji o 9. – 12. místo. Bohužel už k dalším zápasům nenastoupil, takže z toho bylo nakonec 12. místo. Lehce Lukiho pobolívalo koleno, trenér mu další zápasy nedoporučil, ale pravda asi byla, že se těšil na velkou rodinnou oslavu. Vůně řízků, chuť tataráku, kuřecích špalíčků, chlebíčků atd. byla silnější než boj

o 9. místo. Slušně odehraný turnaj, konečně už jsi měl i červené líčka, u Tebe je to známka rychlejšího pohybu.

G 19       Kateřina Pavlusová     7.místo
Kateřina Pavlusová   vs     Ella Gálová                       0:3       (4:11, 4:11, 2:11)
Kateřina Pavlusová   vs     Vanda Lukavcová            1:3       (11:13, 3:11, 11:8, 9:11
Kateřina Pavlusová   vs     Tereza Zdubová               scr.:3  (0:11, 0:11, 0:11)

Těžký první zápas, ovšem příjemný squash s kvalitními výměnami od obou hráček. Ella by vydržela vracet údery s Kačou věčně, což j divácky velmi atraktivní, ale chtělo by to i nějaký vítězný úder. Ten se dařil lépe především Elle, která si vyhlídla i drobnou chybu a potrestala Kaču přesným dropem. Potřebujeme zpřísnit a zrychlit Kači. Přesnost umíš udržet skvělou, dokud stíhají dobíhat nohy. Škodička s Vandou, ale nejsou tréninky, není seřízená ruka a brzo dojde fyzička. Kača si v prvním setu musela trochu poladit techniku, v dalším poladit hlavu a v posledních 2 setech už šlo všechno skvěle. Takticky pěkně umisťovala vítězné údery, vyběhala vše co mohla. Jen Vanda měla přesnější BH a o něco víc sil do razantních míčů a víc vyběhala. V měřítku v počtu tréninků od září vůči tomuto zápasu, byl výsledek zápasu nadprůměrný.

Poslední zápas z důvodu bolesti zad Kača vzdala.

B 19       Jakub Slavíček         5.místo
Jakub Slavíček            vs        David Priesel      3:0       (11:1, 11:4, 11:3)
Jakub Slavíček            vs        Jakub Gogol       0:3       (9:11, 6:11, 5:11)
Jakub Slavíček            vs        Michal Macíček   3:2       (12:10, 2:11, 9:11, 11:3, 11:9)
Jakub Slavíček            vs        Luboš Walter       3:2       (5:11, 12:10, 11:9, 6:11, 11:4)

Kubův jeden z nejlepších áčkových turnajů, co se týče umístění. První zápas byl rozehřívací, pohodový postup do osmičky nejlepších. Zápas Kubů vyšel výsledkově lépe pro polského reprezentanta, ale lehké to neměl. Náš Kuba dřel, jak jsem ho už dlouho neviděl, dlouhá výměna střídala další, škoda, že více vítězných míčů měl soupeř. Oba by si za svůj výkon postup zasloužili, ale postoupit může jen jeden a tím šťastnějším je Kuba G. Další utkání bylo derby proti Mickymu. Jako vždy zápas „na krev“. Ač byli oba lehce unaveni, nechali na kurtu vše, co mohli, bylo to jako na houpačce. Jeden set dřina, druhý hladký, třetí na krev, čtvrtý hladký a rozhodoval pátý. Boj o každý míč, Kuba v koncovce šťastnější a nejtěsnějším rozdílem vyhrál. O konečné páté místo si to Kuba rozdal s Lubošem. Měl velkou motivaci hrát o výborné umístění a se soupeřem, nad kterým ještě nevyhrál. Kuba tvrdil, že už nemůže a je neuvěřitelné, že zápas vydřel v pěti setech! Co to znamená! Řeknu to úryvkem jedné písničky – „Když nemůžeš, přidej víc“ a asi se této fráze držel a bylo z toho krásné páté místo.

Co Ti mám říct na závěr! Přál bych si, aby si makal v tréninku ještě víc, výsledky budou určitě ještě lepší.

B 19       Michal Macíček      7.místo,
Michal Macíček          vs        Štěpán Hájek       3:0       (11:2, 11:4, 11:3)
Michal Macíček          vs        Adam Sinkule       0:3       (9:11, 6:11, 6:11)
Michal Macíček          vs        Jakub Slavíček     2:3       (10:12, 11:2, 11:9, 3:11, 9:11)
Michal Macíček          vs        Matěj Černý         3:0       (15:13, 11:8, 11:9)

Na začátek bych chtěl říct, že je neuvěřitelné, jak hraješ, když Tvá tréninková morálka není úplně dle mých představ.

Klobouk dolů. První zápas byl v tréninkovém tempu a příprava na druhý zápas proti Adamovi. Ten Micky sice prohrál, ale přesvědčil se, že se dá hrát s každým. První set byl výsledkově nejlepší, ale byla to od obou hráčů střelba, buď to vyjde, nebo ne. Druhý set byl už zodpovědnější, ale vítězné míče byly na straně Adama. Třetí set byl herně nejpovedenější, ale na vítězství to nestačilo, dále postoupil Adam. Utkání proti Kubovi bylo jako vždy „na krev“. Ač byli oba lehce unaveni, nechali na kurtu vše, co mohli, bylo to jako na houpačce. Jeden set dřina, druhý hladký, třetí na krev, čtvrtý hladký a rozhodoval pátý. Boj o každý míč, Kuba v koncovce šťastnější a nejtěsnějším rozdílem vyhrál.

Na Mickyho zbylo utkání o konečné sedmé místo proti oddílovému kamarádovi Matějovi. Micky k němu přistoupil lehce lehkovážně. Každý set sice vyhrál, ale vždy hodně těsným rozdílem. Možná to tak chtěl, u něho člověk nikdy neví, jaké překvapení připraví! :):)

B 19       Matěj Černý                   8.místo
Matěj Černý                vs     Benjamin Bergel              scr.:3  (11:0, 11:0, 11:0)
Matěj Černý                vs     Matěj Sezemský              0:3       (5:11, 3:11, 5:11)
Matěj Černý                vs     Luboš Walter ml.             0:3       (4:11, 3:11, 0:11)
Matěj Černý                vs     Macíček Matěj                 0:3       (4:11, 3:11, 0:11)

Dobře Matěj první zápas :-D. Takhle easy si skočit rovnou do osmičky :-D. Tento zápas se ti fakt povedl :-D. Matěj s Matějem hráli vcelku slušný zápas. První set střílečka na střed z přebytku adrenalinu, další set ustálenější co se týče zadní části kurtu. V přední části myslela Matěj i na dropy a napadaly ho ve vhodnou dobu, bohužel hlava nebyla sloučená s rukou a přibližně 5 bodů soupeři daroval skrze outové dropy. V posledním už došla šťáva a Matěj začal do úderů skákat a tak soupeř získal výraznou převahu. Zápas s Lubošem byl trenéry bohužel neslyšen a tak i neviděn. Matěj zhodnotil, že hrál lépe než v předchozím zápasu i když body tomu tak úplně neodpovídají. Minimálně barva obličeje odpovídala tomu, že si pořádně zaběhal. Poslední zápas 18:00 s klubovým hráčem. Je skvělé, že Matěj neřešil s kým hraje a jel naplno celou dobu…dost možná za to mohla Sabča, která se přišla podívat :-D. Michal hrál pomaleji, takže Matěj měl relativně dost času se na míč připravit a hrál příjemně přesně, občas shotoval, ale získal tak vždy alespoň 4 body v zápasu, takže proč ne J. Pořád můžeme vidět prvky tenisu na kurtu, ale squash už převažuje J. Na Vánoce budou nové boty a prý i lepší fyzička. Díky volnému prvnímu kolu, dostane Matěj slušné body za turnaj, takže účast na MČR bude zase o kousek blíže.

Držím palce a makej.

Karolína Sikorová      vs     Nikol Štěpánová              0:3       (3:11, 7:11, 0:11)
Karolína Sikorová      vs     Natálie Ivancová             3:0       (11:1, 11:9, 11:1)
Karolína Sikorová      vs     Ella Pelikánová               0:3       (5:11, 3:11, 2:11)

Kája mile překvapila ve druhém setu s Nikol. Příjemný příjem podání z voleje, kterým zatlačila Niki dozadu. Další údery měla taky celkem pod kontrolou a hlavně měla rozběhanější nohy. S lepšími soupeřkami, přichází i více běhání a delší výměny. Niki sice nehrála naplno, ale určitě některé míče prohrát nechtěla. V posledním setu už přitvrdila, což jde vidět na bodech, ale Kájo, ty si zapamatuj ten druhý set, abys věděla, že všechno jde.

Kája s Naty hlásila, že úplně v pohodě. Nepřišla po zápasu ani moc zpocená. I když jak koukám na ten druhý set, tak to asi moc pod kontrolou nebylo Kájo :-D. Umím si však představit, že jsi při vyšším stavu přitlačila a set si pohlídala.

Nervozitka zbytečný respekt ze soupeřky zapříčinily menší sebevědomí a tužší nohy. Občas Ellu potrápila v zadní části kurtu, chce to ovšem ještě dost máknout.

G 13       Nikol Kubíčková  7.místo
Nikol Kubíčková         vs     Denisa Otáhalová           1:3       (8:11, 11:8: 10:12, 3:11)
Nikol Kubíčková         vs     Ella Pelikánová                0:3       (6:11, 8:11, 8:11)
Nikol Kubíčková         vs     Natálie Ivancová             3:0       (11:0, 11:3, 11:2)

Uuuf, zápas plný očekávání. Niki se naštěstí na zápas celkem těšila a nastoupila na kurt v dobré náladě. Když vyhrávala, byla veselá a plná energie, když prohrávala, byla smutná a to se odrazila i na squashi. Škoda jednoho setu, kde vedla Niki cca 10:6, ale začala potom hrát opatrně a na střed kurtu a soupeřka dokázala velmi rychle set pro sebe otočit. Skvěly výkon obou hráček. Niki má za úkol pracovat s emocemi, ale to je běh na dlouhou trať, tak snad se nám povede. První set pohoda, sranda, kamarádky. Od druhého setu pořad pohoda sranda kamarádky, ale taky už i dramatické výměny. Jelikož se Niki na kurtu s Ellou cítila dobře, tak i beze strachu a přesně hrála. Ach ta hlava…. Niki skvěle hrála dozadu, když nestíhala, poradila si boastem, který Ella občas nevybrala. Naopak Ella má těžké podání a zakončit umí v přední části kurtu nádherně.

S Naty pohodový závěrečný zápas, stačilo v podstatě podání. Občas se udržely v delší výměně na FH, Niki stačilo zahrát míč na druhou stranu kurtu a bylo po zápase.

G 13       Marie Kňazovčíková   4.místo
Marie Kňazovč.          vs     Natálie Ivancová              3:0       (11:6, 11:4, 11:2)
Marie Kňazovč.          vs     Nikol Štěpánová              0:3       (1:11, 0:11, 0:11)
Marie Kňazovč.          vs     Denisa Otáhalová            0:3       (2:11, 1:11, 4:11)

Maruška prostě přišla, zahrála si a odešla. Částečně byla možná myšlenkami ještě v Praze, kde byli den předem na divadelním vystoupení a tak vždy prvních 5 míčů hrály obě holky v přední části kurtu, naštěstí Maru byla ta, která jako první zahrála míč dozadu. S Nikčou šla do zápasu možná až moc srovnaná s výsledkem a podle mě mohla více zabojovat. Asi ani rady mezi sety příliš nevnímala. Vypadala docela unaveně. S Denčou se povedlo v pár setech hrát víc dozadu a občas z toho byl vítězný míč, ale to vyžadovala větší soustředěnost a připravenější nápřah i nohy. Soupeřka je velmi razantní a to na klidnou Marušku platilo. Není to však nedosažitelná soupeřka

B 13       Patrik Závacký      8.místo
Patrik Závacký            vs     Jan Bravenec                3:1       (11:6, 10:12, 12:10, 11:9)
Patrik Závacký            vs     Dominik Wojtucki          0:3       (3:11, 5:11, 3:11)
Patrik Závacký            vs     Bedřich Beneš              0:3       (6:11, 4:11, 1:11)
Patrik Závacký            vs     Adam Burget                scr.:3       (0:11, 0:11, 0:11)

V prvním zápase se Patrik perfektně soustředil na hru a pěknými míči ve vyrovnaných výměnách ukázal, že to jde, když se chce. Když Paťas hrál co umí, tak soupeř kazil a body přicházely. Druhý zápas šel Patrik na kurt, jakoby mu někdo dal předem výprask. Bez energie, bez elánu a bez chuti odevzdal soupeři tři sety a šel sedět na tribunu. Soupeř byl sice výrazně lepší, ale o to víc se musíme snažit hrát přesněji a rychleji, Páťo. Další zápas šel Patrik na kurt s bolestmi hlavy a v krku. Pravděpodobně jeho hru poznamenala začínající angína, ale překvapivě chtěl hrát. Výhra lepšího soupeře Paťu aspoň tolik nebolela J. Následný souboj už Páťa nemohl odehrát ze zdravotních důvodů.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu, ve kterém se Patrikovo tělo nacházelo, to byl pěkný výkon. Díky Paťas!

B13        Daniel Šrámek     5.místo
Daniel Šrámek            vs     Václav Holuša                  3:0       (11:4, 11:4, 11:4)
Daniel Šrámek            vs     Filip Walter                       0:3       (3:11, 3:11, 6:11)
Daniel Šrámek            vs     Adam Burget                    3:0       (12:10, 11:5, 11:8)
Daniel Šrámek            vs     Bedřich Beneš                  3:0       (17:15, 11:9, 14:12)

S počínajícím nachlazením vstoupil Dany do prvního zápasu a tréninkovým tempem si pohlídal vítězství nad poměrně slabším soupeřem. Druhý zápas byl přesný opak. Ačkoli se Dan snažil zahrát jakýkoli úder, tak ho celou dobu soupeř držel pod tlakem a nedaroval Danymu ani set. Soupeřova převaha byla znatelná. Třetí zápas se rozhodl v prodloužené hře prvního setu, kde si Daniel pohlídal koncovku a svou dobrou fyzickou kondicí soupeře udolal. Následující sety byl soupeř pomalejší a Danymu nabízel míče, ze kterých Dan neměl příliš mnoho práce k zakončení.  Čtvrtý zápas byl pro Daniela velmi náročný na koncentraci a musel se držet, aby nenahrával soupeři ze svých nepovedených kraťasů. Když se mu to dařilo, tak získával body. Dane!!! Zapracujeme na dropech, udržíme tělo v mírném předklonu a budeme hrát tělem do míče…

Díky za příkladnou reprezentaci klubu a přejeme brzké vysvobození od virů, stejně tak, jako Patrikovi.

B 13       Daniel Stypa         11.místo
Daniel Stypa                vs     Filip Walter             0:3       (1:11, 7:11, 1:11)
Daniel Stypa                vs     Václav Holuša        3:0       (11:8, 11:4, 11:5)
Daniel Stypa                vs     Mikuláš Dufek         2:3       (11:7, 5:11, 11:4, 9:11, 4:11)
Daniel Stypa                vs     Ondřej Hazucha     3:1       (11:5, 9:11, 11:5, 11:9)

Nepříznivý los zajistil Danielovi hned v prvním kole soupeře, který byl herně minimálně o třídu výš. I když se Daniel ve druhém setu hodně kousl a chtěl urvat, co se dá, tak to nevedlo k úspěchu. Je velkým přínosem pro každého, hrát s takovými silnými soupeři. Škoda, že někdy přijdou příliš brzy v pavouku… Druhý zápas byl herně Daniel o třídu výš, než Vašek a šlo více o psychické vypětí, kdy se bylo potřeba soustředit na svou hru a ne na projevy soupeře. Dan si to zkušeně pohlídal a soupeře zaslouženě porazil. Zápas s Mikulášem byl jako na houpačce. Škoda, že se nepovedlo Danymu udržet celý zápas takové výměny, jako ve třetím setu. Hrát se musí pořád naplno, a když není raketa připravená, tak úder včas nezahrajeme, Danieli J. Poslední zápas se v prvním setu jevil jako výhra bez starostí a s tímto podceněním soupeře se Daniel těžce pral ve druhém setu. Soupeř laxní hru Daniela trestal a až třetí set přinesl uklidnění hry. Bohužel se ve čtvrtém setu projevila stravovací chyba a s bolestmi břicha se Daniel protrápil k vítězství. Dany – pozor na to, co jíš před zápasem, soustřeď se na každý set, nepodceňuj žádného soupeře, drž připravenou ruku ke hře a postav se pořádně k úderu… Každopádně díky, za reprezentaci klubu J

G 17       Valerie Hradilová        9.místo
Valerie Hradilová       vs     Karolína Šrámková          0:3       (2:11, 2:11, 1:11)

První a zároveň poslední zápas. Objektivně hrála Valča na FH straně vyrovnaný zápas. Kdyby hrál celý zápas na FH, tak by to bylo profi utkání, kde by Karolína o něco vyhrála. BH strana je pořád dost limitující. Na Bh se Vali pořád výrazně více trápí. Čím víc ví, že se tam trápí, tím je opatrnější a hraje tam se strachem. Nenech se tím svázat. Chce to jen více trénovat BH a potom už budeme řešit zajímavější trápení na kurtu :). Zbytek zápasů bohužel soupeřky zrušily, a tak si Valča zahrála jen jeden zápas.

G 17       Eliška Mecová      8.místo
Eliška Mecová             vs     Veronika Vejrostová          3:scr.  (11:0, 11:0, 11:0)
Eliška Mecová             vs     Tereza Široká                    0:3       (3:11, 2:11, 4:11)
Eliška Mecová             vs     Anna Pavelková                1:3       (7:11, 11:7, 9:11, 5:11)
Eliška Mecová             vs     Vendula Boháčová            0:3       (3:11, 2:11, 4:11)

Yes ! :-D. První zápas v kapse. Porazit takhle dobrou hráčku nebylo snadné, ale povedlo se :-D. S Terkou byl jen jeden cíl a to, rozehrát se kvalitně na další zápas. Seřídit po nemoci ruku a nohy, aby to jakš takš sedělo a když se povede tak ukrást nějaký ten bodík. S Anničkou už šlo do tuhého. K tomu, že trápíme Eli s novou technikou, ji ještě ztrápily antibiotika před turnajem, takže to nebylo Eliščiných 100%. Hodně si holky nahrávaly. Ovládnout hru a dostat míč pod svou kontrolu se někdy zdálo nemyslitelné. Tohle se však Elišce podařilo zvládnout ve druhém setu. Skvělý příjem do lajny, soupeřčin boast a Eliščin vítězný útok. Dokonce i první vítězný drop v životě dnes padl v tomto setu, což je malý pokrok pro lidstvo, ale velký pokrok pro Eli :).

B 17       Jan Netolička       6.místo
Jan Netolička              vs     Adam Gacek                   3:0       (11:3, 11:3, 11:1)
Jan Netolička              vs     Luboš Walter ml.             0:3       (6:11, 1:11, 6:11)
Jan Netolička              vs     Daniel Ivanco                   3:0       (11:6, 11:7, 11:3)
Jan Netolička              vs     Kristián Mráček                0:3       (11:5, 17:15, 11:8)

První zápas byl pro Honzu procházkou růžovým sadem a neodnesl si z tohoto duelu ani kapku potu J. Férově nechal soupeře hrát a nezprotivil mu squash, i když jednoznačně mohl vyhrát 3 x 11:0. Zato druhý zápas si Honza šáhl na dno svých squashových dovedností a ani tak mu to nebylo příliš platné. Soupeř byl přesnější a z Honzových nahrávek dokázal dělat body. U takových soupeřů musíš, Honzíku, udržet přesnost úderů a jít do volejů. Ve třetím zápase Honza trpělivě vracel míče do hry a svou výbornou fyzickou kondicí soupeře udolal. Přesnost úderů stále nebyla příliš přesvědčivá. Tato nepřesnost se projevila znatelně v posledním utkání, kde byli oba borci velmi dobře fyzicky připraveni a zvítězil přesnější a rychlejší Kristián. V tomto zápase to chtělo přidat více volejů a dotlačit soupeře k chybám. Jinak jsem byl velmi příjemně překvapen s tvou hrou, Honzi. Dlouho jsem Tě hrát neviděl a asi bych měl hodně problémů s tvým stylem hry J

Díky za pěkné výkony a za příkladnou reprezentaci klubu a na dalším turnaji zdar!