REPORT BADMINTON – Závěrečný turnaj akademie 15.6.2019

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih ZDE
Záznam finálového zápasu ZDE
Rozhovory s finalisty ZDE

Absolutně poslední kolo celoroční tournajové badmintonové tour. Body po dvou turnajích OSTRAVSKÝ KANÁR JUNIOR, Vánočním turnaji a Závěrečném turnaji sečteny, zapsány, vyhlášeny.

Kňazovčík Albert a Johan zvítězili v posledním kole na Závěrečném turnaji v kategorii mladších.
Klimeš Vojtěch a Mynarčík Tomáš zvítězili v posledním kole na Závěrečném turnaji v kategorii starších.

Turnaje čtyřher se zúčastnilo 56 hráčů všeho věku.
Hráči byli rozděleni do 2 skupin – Starší a Benjaminci.

Ve švýcaru se spolu setkávali zvlášť starší a zvlášť benjamínci. Byly to tedy naprosto rovnocenné bitvy. V každé kategorii byli jako naši nováčci, tak nejzkušenější badmintonoví borci a borkyně.

První rokem získali hráči putovní pohár za součet všech získaných bodů na našich turnajích v této sezóně a vítězi, kteří si mohou pohár se svým vlastním jménem nechat rok u sebe doma se stali Johan Kňazovčík a Vojtěch Klimeš

Sportovci také sbírali celý rok na našich společných akcích náramky a za absolvování všech akcí dostali od nás speciální MIKINU FAJNE.

1. kolo

Troszok Damián/Pěšala Viktor vs. Augustin Adam/Turková Kristýna
(11:6, 10:11)

První kolo a zároveň první turnaj pro Damiána, Vikiho i Kristýnky. Kluci byli překvapeni kvalitní hrou Adama a Kristýnky. I přes věkový rozdíl nedostali kluci nic zadarmo, samotný výsledek je toho důkazem, když se jim podařilo uhrát 2 body za oba sety.

2. kolo

Šušková Sára/Pavlištíková Bára vs. Šuška Mark/Glóza Václav 2:0 (11:4, 11:5)
Druhé kolo v kategorii starších začalo sourozeneckým soubojem, Sára s Bárou proti svému mladšímu bratovi Markovi a Vaškovi Glózovi. Mark, ač jako mladší hráč mezi staršími nezahálel, ujal se toho statečně, kluci bojovali, nic nevzdávali, ale přesto se ukázala rostoucí kvalita hry a převaha jejich soupeřek, které zvítězily bodovým stavem 11:4, 11:5.

3. kolo

Kňazovčík Johan/Kňazovčík Albert vs. Lokaj Martin/Křetínský Tomáš
(11:6, 11:0)
Ve 3. Kole jsme viděli úchvatný boj Berťase a Johana. Berťa dnes podržel svého parťáka u sítě – o tam padalo, to vrátil soupeřům zpět. Johan zase parádně přetlačil soupeře na zadní čáru a ještě umisťoval do rohů. V druhém setu se ještě snažili Marťas s Tomem zabojovat, snažili se vybíhat všechny míče, dokud míč nebyl na zemi, pořád se hrálo. Bohužel se nedařilo soupeře dostat pod tlak nebo aspoň přetlačit na zadní čáru, kdy by aspoň získali čas na přípravu na další taktiku…

4. kolo

Šebestová Gabriela/Zabek Matyáš vs. Stolárová Zuzana/Rozprýmová Markéta (8:11, 9:11)
V tomto zápase se utkaly favoritky Zuzka a Maket proti narychlo sestavené dvojici Gabči s Matym. A bylo se na co dívat. Nelítostný boj o každý míč. Nakonec těsně vyhrály přece jen zkušenější borkyně Zuzka s Market…

5.kolo

Kňazovčík Johan/Kňazovčík Albert vs. Vann Jacob/Blé Eliot (11:10, 11:10)
V posledním kole museli bratři Kňazovčíci potvrdit to, co na začátku turnaje jen málo kdo očekával. Byli v průběžném žebříčku na 1. Místě a chtěli tuto pozici samozřejmě udržet až do konce. Drama v každém setu až do konce. Vždy 10:8 vedli, pak nechali soupeře vyrovnat, aby přece jen zvítězili… 