REPORT SQUASH – JUNIOR D-tour FAJNE 19.10.2019

Spousta čokolády, sušenek a squash turnaj JUNIOR D-tour. Po tomto turnaji můžou naši sportovci hledat i své jméno na žebříčku Českého squashe, na oficiálních stránkách České asociace squashe. Sešlo se celé spektrum hráčů. Od úplných začátečníků, kteří se s turnajem skvěle porvali po závodní hráče akademie, kteří ukázali, jak krásný sport squash je :-).

Žebříček se aktualizuje 1.11.2019 ZDE
Foto z turnaje ZDE
Video finálového zápasu ZDE
Rozhovor s vítězi ZDE

1. KOLO

Karolína Zychová      vs.       Eva Machytková     0:2 (1:11, 10:11)

Souboj elegantních dam, ve kterém se Kája ze začátku trošku lekla vyšší postavy soupeřky. Podle toho vypadal první set, druhý byl jiné kafe. Kája vzdorovalo a chybělo malinko, aby urvala ne jenom bod, ale celý set. Tak příště :-).

1. KOLO

Václav Gvuzď             vs.       Nikol Kubíčková     0:2 (1:11, 0:11)

Vašek přišel na turnaj jako nezkušený hráč. Byl to jeho první squash turnaj v životě. Proti zkušené hráčce se snažil, co to šlo. Šla znát trochu nervozitka, ale do všech míčů šel Vašek naplno. Příští turnaj potrápí Nikču trochu víc.

1. KOLO

Patrik Závacký            vs.       Daniel Stypa            2:0 (11:9, 11:8)

Tento zápas byl hodně na krev. Tady šlo o všechno. Kluci v tomto napětí hráli ještě ke všemu bez rozhodčího, takže důraz na fair play a dohodě kluků byl o to těžší, ale shoda o to cennější. Patrik dokázal Dana víc tlačit, ale bodík do výsledku v každém setu Dan získal.

1. KOLO

Olga Oprchalová       vs.       Marie Homzová     2:1 (8:11, 11:10, 10:11)

Souboj tenisovo-squashových úderů proti badmintonovo-squashovým. Tento velice napínavý souboj byl nahoru, dolů. Každou chvíli získala bodík jiná s holek pro sebe. Obě hráčky ukazovaly své největší zbraně a nepovolily ani na vteřinu. Olajs byla šikovnější hrou do zadní části kurtu, kde vždy získala vítězný bod pro sebe, Maruška byla zase silná v přední části, kde uměla dobře zakončit. Krásný a napínavý souboj holky:-).

1. KOLO

Tereza Tichá                vs.       Filip Crhonek          2:1 (11:10, 8:11, 11:7)

Těžká dřina pro oba, nikdo nechce prohrát. Musel rozhodnout třetí set. Terka a její síla oproti techničtějšímu Filipovi rozhodla a zápas vyhrála.

Matyáš Závacký         vs.       Josef Fanc                 2:1 (6:11, 11:10, 11:4)

Maty, jak je jeho zvykem, nedá nikomu nic zadarmo. Pepa první set uhrál, ale ve druhém Maty nasadil trysko motory a byl všude. Stejně pokračoval tak v setu třetím a Pepana uběhal.