REPORT SQUASH – turnaj juniorů A, Praha 11.1.-12.1.2020

Video sestřih ZDE
Video sestřih finálového setu Alex Kelar vs František Procházka ZDE

O víkendu se uskutečnil juniorský turnaj „A“ v Praze. Do této lokality je to vždy oříšek se dostat, ale tentokrát to bylo naprosto v pohodě, tam i zpět se podařilo sehnat lístky na pohodlná místa i rozumné časy. Akorát naši sporťáci v sobotu vyjedli všechno SUSHI, které bylo v RegioJetu k mání. V neděli trochu osvěžil dívčí atomosféru Alex, ale naštěstí se s holkami moc nebavil tak jsme ho mohly aspoň zdrbnout 😉

G 11 Karolína Wanke       7. místo
Karolína Wanke          vs    Denisa Otáhalová    0:3  (2:11, 2:11, 2:11)
Karolína Wanke          vs    Hana Klimšová         0:3  (1:11, 3:11, 4:11)
Karolína Wanke          vs    Romana Diwocková 3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)

První zápas s jedničkou této kategorie a pozdější vítězkou byl vcelku jednoduchý pro obě hráčky. Denisa si dělala, co chtěla a Kája toho moc dělat nemohla. Rozdíl byl patrný skoro ve všech úderech. Na druhou stranu je třeba ocenit Kájinu snahu rvát se o každý míč. I za stavu 1:10 si při svém vítězném míči zakřičela hlasité „JO, POJĎ“!
Druhý zápas s Hankou byl v podobném rytmu. Snažící se Kája na vyspělejší protihráčku nestačila.
Třetí zápas se nehrál, soupeřka měla zdravotní problém. Turnaj Karolínce ukázal, kolik toho ještě je potřeba natrénovat, aby se dalo hrát s nejlepšími v této kategorii.

G 15 Klára Nováková       1. místo
Klára Nováková          vs    Ella Pelikánová          3:0 scr
Klára Nováková          vs    Eva Klimešová          3:0  (11:6, 11:9, 11:9)
Klára Nováková          vs    Barbora Komárková  3:0  (11:6, 11:5, 11:7)
Klára Nováková          vs    Aneta Sezemská       1:3  (6:11, 9:11, 11:7, 12:14)

V G 15 se sešlo jen pět hráček. Takže se hrála skupina, každá s každou.
První zápas byl naplánován na 9. ráno, což znamenalo, že trenér Muťas měl brzké vstávání. Soupeřka však turnaj skrečovala, a tak se mohlo ještě trochu dospat, dát si kávičku a turnajově se naladit.
Druhý zápas čekala Klárku Eva Klimešová, která se vrací na turnaje po zdravotní pauze. Klárka zahrála skvěle, snažila se vybrat každý míček a její údery byly razantní a přesné. To přineslo ovoce v podobě vítězství 3:0.
S Bárou Komárkovou jsme sice trochu ztratili přesnost, ale zápas Klárka zvládla a šlo se do utkání s Anetou. Ta prohrála v utkání s Evou. První dva sety měla více ze hry Aneta. My jsme hráli téměř vše na backhand a nedařilo se to podle představ. Třetí set se Klárka zvedla, začala hrát oba zadní rohy a snížila na 1:2. Ve čtvrtém setu bitva jako hrom a už to vypadalo na další pětiseťák mezi námi děvčaty, ale nakonec to Aneta urvala a prohráli jsme tak 1:3.
A tabulka se hezky zauzlovala. Po rozmotání uzlů měla největší rohlík od ucha k uchu a zlatou medaili Klárka. Gratulace jak Brno, vlastně Praha :-).

G 19 Tereza Široká    1.místo
Tereza Široká              vs    Daniela Dohnalová   3:0  (11:1, 11:1, 11:1)
Tereza Široká              vs    Marie Kubíková        3:0  (11:1, 11:0, 11:1)
Tereza Široká              vs    Barbora Brodová      3:0  (12:10, 11:2, 11:0)
Tereza Široká              vs    Markéta Zemanová  3:0  (11:0, 11:2, 11:6)

Terka proletěla turnajem jak máslem nůž ;-). Během turnaje praskla výplet. Je zajímavostí že přechází z Ashawaye na Tecnifibre (můžeme tady dělat takovou reklamu?) V raketě, se kterou začala turnaj, měla ještě starý výplet. V raketě se kterou turnaj dokončila, měla už nový výplet. Na nový výplet ze začátku brblala, moc měkké, moc černé, moc jiné :-). Ale co myslíte, od změny rakety, raketa s novým výpletem uhrála v každém zápase kanárka, takže vše jasné a v pořádku 🙂 a první místo taky v pořádku :-).

G 19 Barbora Brodová     2.místo
Barbora Brodová        vs    Daniela Dohnalová   3:0  (11:1, 11:1, 11:0)
Barbora Brodová        vs    Markéta Zemanová  3:0  (11:7, 12:10, 11:8)
Barbora Brodová        vs    Marie Kubíková        3:0  scr.
Barbora Brodová        vs    Tereza Široká           0:3  (10:12, 2:11, 0:11)

První zápas na rozehrání a rozhýbání. Druhý zápas pro Báru zápas turnaje 😉 a zvládla jej na dvojku. Jednička to není za koncovku druhého setu. Tam jsme se trochu zalekli, že už moc vedeme :-). Jinak skvělé chození do volejů a i forehandový drop tam byl několikrát hezky zahraný.
Proti Terce dobrý první set a potom….Barča ví 🙂

G 19 Marie Kubíková       4.místo
Marie Kubíková          vs    Zemanová Markéta  0:3  (8:11, 3:11, 5:11)
Marie Kubíková          vs    Tereza Široká           0:3  (1:11, 0:11, 1:11)
Marie Kubíková          vs    Daniela Dohnalová   3:0  (11:7, 11:2, 11:3)
Marie Kubíková          vs    Barbora Brodová      3:0  scr.

Napřed si musíme udělat pořádek v hlavě a sami v sobě. Uvidíme, jestli to postupem času rozluštíme, že Maru 😉

B 11 Matyáš Závacký       7. místo
Matyáš Závacký          vs    Jan Vaněk                 3:2  (11:4, 11:8, 6:11, 3:11, 11:9)
Matyáš Závacký          vs    Mikuláš Dufek            0:3  (2:11, 7:11, 3:11)
Matyáš Závacký          vs    Dominik Forgáč         0:3  (7:11, 5:11, 5:11)
Matyáš Závacký          vs    Antonín Beneš          3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)

V prvním zápase měl Maty za soupeře Honzu, s kterým hrál 2x, vždy prohrál 0:3. Byl lehce ve stresu, ale patřičně nabuzený. První set byl luxusní, jeden z nejlepších jaké Maty za poslední dobu hrál. Soupeř byl lehce v šoku. Ve druhém setu se hra vyrovnala, naštěstí náš „drsňák“ koncovku vybojoval. Ve třetím setu na jeho začátku soupeř bodově malinko odskočil a set si pohlídal. Čtvrtý set jako by se nehrál, Maty se slzičkami a zaťatou pěstičkou set soupeři daroval. Pauza byla báječná! 🙂 Šlo se do rozhodujícího setu. Drama až do konce se šťastným koncem pro Matyho.
Druhý zápas byl jednoznačný pro soupeře. Maty tradičně bojoval, ale Miki si celý zápas kontroloval a zaslouženě postoupil.
Třetí zápas s Dominikem vypadal ze začátku velice příznivě, škoda, že koncovka prvního setu Matymu nevyšla, set prohrál a od tohoto okamžiku měl soupeř navrch a zápas si pohlídal ve svůj prospěch.
Poslední zápas se nehrál, soupeř k zápasu ze zdravotních důvodů nenastoupil.
Maty, v průběhu zápasu se nepláče, když tak až na konci, buď štěstím, nebo smutkem. Víš, kdy můžeš brečet?
Jedině, když nedostaneš nejnovější iPhone! 🙂

B 15 Adam Škrobánek     13. místo
Adam Škrobánek        vs    Patrik Závacký          3:0  (11:1, 11:6, 11:6)
Adam Škrobánek        vs    David Linhart            1:3  (6:11, 11:8, 7:11, 9:11)
Adam Škrobánek        vs    Mikuláš Janda          2:3  (5:11, 8:11, 11:6, 12:10, 11:4)
Adam Škrobánek        vs    Adam Horák             3:0  (11:6, 11:5, 11:5)
Adam Škrobánek        vs    Matěj Kolpak            3:1  (11:6, 3:11, 11:4, 11:7)

První zápas s kamarádem byl takový divný. Paťas ulehčil svým „zájmem“ Áďovi zápas vcelku pohodově vyhrát.
Druhý zápas s reprezentantem Davidem byl parádní. Ač je David mladší, umí už toho spoustu. Byl překvapený, jak mu Adam zatápí, velká škoda drobných chybiček, kterých celkově soupeř udělal méně, mohlo nastat překvapení turnaje. Nicméně turnajová jednička David vyhrál a nakonec i celý turnaj. Proti Mikimu mě Áďa malinko nas…štval.
Dva sety, nedal soupeři žádnou šanci, výměny si perfektně rozehrával, byl trpělivý. Proč od třetího setu spěchal se zakončením, ví jen on. Šance zápas vyhrát byla v setu čtvrtém, bohužel koncovku nejtěsněji prohrál a rozhodující pátý jsme již nezvládli.
Chuť si zpravil v dalších zápasech proti Adamovi i proti Matějovi, ve kterých byl rychlejší, přesnější, dokonce i trpělivější a oba zápasy s přehledem zvládl.
Je fajn, že pomalu zjišťuješ, že se dá hrát s každým.

B 15 Patrik Závacký         17. místo
Patrik Závacký            vs    Adam Škrobánek      0:3  (1:11, 6:11, 6:11)
Patrik Závacký            vs    Radek Ďuráň            3:2  (11:7, 11:8, 10:12, 5:11, 11:9)
Patrik Závacký            vs    Kristán Bořil              3:0  (11:6, 11:2, 11:2)

Předkolo s Adamem bylo z Páťovy strany, jak to napsat hezky, no prostě darované. První set odchodil, ve druhém se malinko hýbnul, sem tam získal bod a zjistil, že by to mohlo jít, až třetí set jel, dalo by se říci skoro naplno, ale na rozjetého Áďu to bylo málo.
Druhý zápas s Radkem byl o nervy. První dva sety dalo by se říci v pohodě, no jo, jenže Paťas neví, že nestačí vyhrát pouze dva sety. Ve třetím neuhlídal koncovku, čtvrtý set proflinkal a šlo do tuhého. Naštěstí měl malinko více štěstí v rozhodujícím pátém setu a zápas doslova ubojoval!
Až poslední zápas s Kikinem měl ve svých rukou, ale nutno říci, že soupeř byl dnes slabší. Po zápase Paťas chodil s velkými rameny a říkal, Karlosi, třetí zápas dobrý NÉ! 🙂
Je to prostě klučík s velkým K! Dokonce říkal, že začne makat a dřít! Ty vogo, ale KDY? To bohužel neřekl. 🙂

B 19 Jan Netolička     3. místo
Jan Netolička              vs    Lukáš Stupka           3:1  (9:11, 11:3, 11:9, 11:3)
Jan Netolička              vs    Kristián Mráček        0:3  (7:11, 7:11, 3:11)
Jan Netolička              vs    Svatopluk Kreidl       3:0  (11:7, 11:9, 11:2)

Honza před turnajem poznal, jaké to je, když je výhodou žebříčkové postavení a ještě se celkem povede los.
Jako nasazená jednička se vyhnul prakticky všem ostříleným borcům, kteří se spolu „vystříleli“ v jiné části pavouka před branami semifinále.
První zápas s Lukášem byl takový zahřívací, takový nahoru-dolů. Naštěstí „Džony“ překvápko nepřipustil a šlo se dál.
Proti Kikinovi z pražského SC Strahov to bylo parádní. Přes to, že soupeř vyhrál, Honza byl se svým výkonem více než spokojený. Dlouhá výměna střídala další, přesto, že se hrály „jen“ tři sety, oba po zápase vypadali, jako by hráli minimálně setů deset.
Třetí zápas se Svatoplukem byl od začátku jasný, kdo si odveze ze sportovního centra třetí místo. Byl to náš „Džony“, parádní třetí místo z turnajového Áčka.
To by byla šupa, kdyby za měsíc z Mistrovství republiky se dovezla ňáká medaile! Tam to bude, ale asi jiné kafe. 🙂

Neděle 12. 1. 2020

G 13 Marie Kňazovčíková    5. místo
Marie Kňazovčíková   vs    Sofie Hogenová        3:0  (11:0, 11:0, 11:3)
Marie Kňazovčíková   vs    Anna Plzáková         1:3  (7:11, 14:12, 4:11, 4:11)
Marie Kňazovčíková   vs    Stela Davies             3:0  (12:10, 11:3, 11:3)
Marie Kňazovčíková   vs    Karolína Sikorová     0:3  (3:11, 12:10, 14:12, 5:11, 11:6)

V prvním zápase herně všechno v pořádku, míčky lítají dozadu, tak snad se to udrží po celý den. Jen soupeřka nešťastně spadla a pohmoždila si ruku, ale zápas statečně dohrála.
S Aničkou chyběl jen kousek to přervaaaaaat, ale ta potvora kulatá pod tlakem prostě doletět úplně dozadu nechce, k tomu občas chybička v přední části a máááme to za sebou ooo….zamakáme María.
Zápas se Stelou byl pod kontrolou, dokud Mája běhala a tlačila ji dozadu. Motivace v prvním přišla kapánek pozdějc Maru, ale jsem ráda, že jsi se za stavu 6:10 pro Stelu rozhodla, že ten set vyhraješ :-D.
Zápas Kája a Mája byl docela překvapující. Myslím, že Kája se trošku přizpůsobila pomalejšímu tempu od Marušky a tak celá hra byla v takovém volnějším duchu. Dost záleží i na momentální motivaci a chuti obou hráček a dnes měla větší chuť Mája :-).

G 13 Karolína Sikorová    6. místo
Karolína Sikorová       vs    Denisa Otáhalová     2:3  (11:5, 9:11, 11:7, 7:11, 8:11)
Karolína Sikorová       vs    Anna Zelenková       1:3  (11:4, 7:11, 11:7, 11:6)
Karolína Sikorová       vs    Marie Kňazovčíková 2:3  (11:3, 10:12, 12:14, 11:5, 6:11)

Achjooo…..škoda škoda…nevím jestli nervozitkou, protože Kája hrála s Denčou naposledy v květnu 2019, kde to bylo jasně 3:0 pro Denču, ale lajny dneska nechtěly doletět dozadu ani za nic. Za to volej dropy z příjmu podání byly špičkové. První set jasná převaha a kontrola na kurtu, od dalšího už Deni mákla a bitva byla velmi vyrovnaná. Z naší strany škoda jednoho setíku, který byl skoro celý na střed a tam právě získala Denča ještě větší chuť bojovat. Rozhodně však je to od května výsledkově lepší posun, takže si počkáme třeba na republiku, kde bychom mohli výsledek zvrátit :-).
Anička Zelenková má fakt krásnou ruku v přední části a tak ve výměnách byla docela vyrovnanou soupeřkou. Druhý set jsme kapku podcenili, ale naštěstí to Káju tak naštvalo, že další sety byly celkem přehledné :-). Poslední jsem napsala, že Anička hrála tenis, ale tatínek, který poctivě čte naše reporty, řekl, že ne :-). Takže baby musíme se na ni lépe připravit, bo ten cit v ruce je kapánek nebezpečný :-).

G 13 Jana Brodová    9. místo
Jana Brodová              vs    Denisa Otáhalová     1:3  (3:11, 8:11, 11:8, 8:11)
Jana Brodová              vs    bye                            3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)
Jana Brodová              vs    Nikol kubíčková        3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)
Jana Brodová              vs    Sofie Hogenová        3:0  (11:5, 11:5, 11:2)

Ajta krajta…..první setík s Dečnou mažu z povrchu zemského. Voleje se staly nejtěžším úkolem dne a ve spojení s nervozitou to byla rychlá smrt :-). V dalším setech se už vše zlepšovalo, ale trošku chyběl Janči cit dneska. Po třetím setu to vypadalo nadějně, holky jsou dost vyrovnané i silou. Rozhodně po delší době vidím zlepšení pohybu na kurtu a čtení hry. Takže dnes zatím vyhrávají nohy nad rukou :-). Myslela jsem, ž by holky mohli mít skupinu po prvním kole, ale zůstal jim pavouk, kde 2 hráčky na turnaj nedorazily a voilá…10:50 má Janča odehraný celý turnaj :-).

G 17 Tereza Tichá      6. místo
Tereza Tichá               vs    Aneta Sezemská       0:3  (1:11, 1:11, 4:11)
Tereza Tichá               vs    Marie Kubíková         0:3  (8:11, 2:11, 5:11)
Tereza Tichá               vs    Tereza Stejspalová   3:2  (11:4, 8:11, 11:9, 5:11, 11:7)

Hmm….S Anet se Terka potkává snad každý turnaj. Terísek je nervózní jako bláázen. Chvíli trvalo, než si po delší pauze připomněla údery a rvala se i s příjmem, ale v posledním setu už to jakš takš šlo. Ve skoro poslední výměně zápasu skočila Terka nádhernou rybičku :-). Anet je o kus cesty a o pár let hraní squashe před Terkou. To tvé dravé srdce vážně obdivuju, ale zajdi si vyřídit ty rehabky, jinak ti ten kotník znovu povolí a už to bude delší pauza!
S Májou skvělý zápas. Obrovský rozdíl oproti prvnímu, kde tedy zřejmě panovala mnohem větší nervozita a možná i nechuť. Bojovala jsi jako lev, až jsem byla některými výměnami velmi překvapená. Občas nějaké to štěstíčko u nechytatelných volej dropů a tadaaaaaa, 15 bodů je v kapse :-).
Terka s Terkou hrála docela slušně :-). Při myšlence na možné vítězství v hlavě naskočí dalších milion variant nečekaných úderů, které jsou v závěr spíše škodlivé. Když vedeš 2:1 na sety, tak musíš být jako wonder woman a ne vzdát set šmankote :-). Naštěstí v pátek setu jsme si ujasnily taktiky a srovnaly psychiku a Terka Terku porazila :-). Těším se Terísku až budeš umět větší spektrum úderů a budeme moc více taktizovat. To přijde :-).

G 17 Klára Nováková       2. místo
Klára Nováková          vs    Marie Kubíková        3:0  (11:3, 11:8, 11:6)
Klára Nováková          vs    Daniela Dohnalová   3:0  (11:3, 11:1, 11:2)
Klára Nováková          vs    Sofie hausknotzová  0:3  (3:11, 8:11, 6:11)

Klárka s Májou odehrály doslova krvelačný zápas s nechtěným botoxem Májina horního rtu :-).. Adrenalin a bojovnost vyhrát z holek jen čišely. V posledním setu Mája pěkně zabojovala na začátku, super tlak na Klárku, která chvíli nestíhala, ale Klárka dokázala si zápas svou razancí vcelku hlídat pro sebe.
S Dančou snadný zápas, ideální na čas na zkoušení dropů a přípravy na finále. Finále proběhlo v napínavé atmosféře. Myslím, že Klárka je nejlepší coach sama sobě. Mezi sety se akorát na trenéra vyplaví hromada nepořádku, a když vejde Klárka na kurt do dalšího setu, tak jde s celkem čistým štítem a maká pořád stejně, akorát v tomhle zápase došly v polovině setech vždy síly. Hej chce to fakt ty dropy, ať nějakou sílu pošetříš a hlavně do MČR máknout na psychice a fyzičce bejbe nebo nebudeš mít rozhodčího, který by chtěl tvé zápasy pískat :-D.

G 17 Marie Kubíková       5. místo
Marie Kubíková          vs    Klára Nováková         0:3  (3:11, 8:11, 6:11)
Marie Kubíková          vs    Tereza Tichá             3:0  (11:8, 11:2, 11:5)
Marie Kubíková          vs    Tereza Stejspalová   3:0  (11:3, 11:4, 11:3)

Zápas s Terkou a Terkou úplně v pohodě, jen s jednou Terkou 🙂 jsi občas trošku zazmatkovala, ale jinak plně pod kontrolou.
Jako bonus jsme konečně jsme mohli udělat krátké video :-D. jupííííí :-D.
Akorát ve vlaku mi bylo kapánek smutno samotné ;-).

B 17 Alex Kelar          2. místo
Alex Kelar                   vs    Ondřej Kutý               3:scr. (11:0, 11:0, 11:0)
Alex Kelar                   vs    Daniel Svoboda         3:0  (11:5, 11:4, 11:6)
Alex Kelar                   vs    Matěj Bomba             3:0  (11:5, 11:8, 11:8)
Alex Kelar                   vs    František Procházka 1:3  (11:4, 10:12, 4:11, 8:11)

Dobře Alexi :-D. Jen co se soupeř dozvěděl o slovenské posile, tak turnaj raději vzdal ;-).
Zápasy s Danem a Matějem byly docela podobné. Alex z nich byl zbytečně nervózní, ale chápu, že po takové přestávce, si člověk na chvilku může přestat věřit. Za mě byly oba zápasy naprosto jednoznačné. U Dana jsi vystřílel pár nesmyslných úderů a potom už víceméně vše klaplo, jak mělo. Stačilo vždy hrát jen razantněji a kluci kolem tebe pod tlakem běhali, kam jsi chtěl ty, tempo a průběh hry jsi měl pod kontrolou.
Za to zápas s Frantou byl už zajímavým soustem. V prvním setu jsi jej rozstřílel docela čistě, až bylo podezřelé, jak snadno to šlo :-). V dalších setech tak rychlý a razantní squash udržet nešlo po celou dobu a Franta vydržel fyzicky déle a vytrval, až si Alex zkazí výměnu. Poslední set byl opět skvělý, luxusní nástup Alexe a pod rychlostí a agresivní nízkou hrou dokázal držet Frantu pod tlakem. Už se blýskalo na lepší časy, ale Franta zařadil na vyšší rychlostní stupeň a set byl jeho.
Jo, mohl jsi jet o 2 hod později ze Slovenska, jo, mohl ses déle vypsat, ale proč necestovat 12 hod tam a zpátky :-). Aspoň ses dostal po pauze do hry a víš, s čím pojedeš na CZJO 🙂