Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

FAJNE tým na školení v Práglu

v úterý 24.4. schvátilo SC FAJNE smutek, protože spousta trenérů opustila svou arénu a vydali jsme se vlakem do Prahy na školení profesora Pavla Kolářegnostické (ideomotorické) funkce.

Mezi odvážlivce patřili:
Michaela Hrázská
Lenka Zbončáková
Vojtěch Vlček
Martin Bradáč
Karel Wanke
Zdeněk Žák
Klára Mihulová

Rozhovory s Pavlem Kolářem ZDE

Vlak tam: 
tento okamžik byl nejhorší pro Vojtu Vlčka, protože je zvyklý na vyšší kvalitu služeb a ty mu české dráhy bohužel nemohly dopřát.
Nicméně naštěstí jsme byli ve vagónu s wifi připojením, tak alespoň malé plus :-).

Pohyb Prahou:
Opět díky Vojtovi jsme dostáli lepších služeb než jsme si zasloužili.
Stáhli jsme aplikaci Uber a ve vysokém komfortu za relativně nízkou cenu, jak, která skupina :-), jsme dorazili až před vstupní dveře Centra pohybové medicíny a zpět i vlakového nádraží.

Průběh školení:
po podpisu u prezentace, jsme zasedli na poslední volné místa v sále, protože bylo vyprodáno do posledního místa, kterých bylo požehnaně.
Sešli se zde trenéři za všechny možné republikové sporty a čekali na onoho slavného muže.
Přednáška probíhala formou prezentace s občasnými videi s cviky pro nejmenší děti až po vrcholové sportovce tenisu.

Nejdůležitějším výstupem celé přednášky o pohybovém aparátu u dětí bylo, abychom je učili rozvíjet všechny složky pohybového aparátu a až po zjištění, kterou složku nejlépe ovládají začít se specializací sportu.
Ideálními sporty o kterých se pan Kolář zmínil, byla gymnastika, ale také squash. Oba sporty rozvijí něco jiného a dohromady jsou kvalitní kombinací.

Není třeba se na kurtech jen zpotit, ale třeba také trénovat mozek, který rozvíjí reakce, rozhodování a soustředění u sportu.

Jako nejlepší z toho všeho mi osobně vyšly tábory v přírodě, které zvládají obsáhnout všechny složky, které děti potřebují rozvíjet.

Cesta zpět:
ano….mohli jsme filozofovat nad všemi těmito tématy, ale dali jsme přednost trénování velikosti žaludku a poté jsme drželi aktivní funkce mozku a mírného pohybového aparátu a to v podobě hraním her jako pantomima a město, jméno, zvíře, věc. 🙂

Všem sportům tedy hurá a těšíme se s Vámi na léto, kdy si naši jednostrannou zátěž trochu vykompenzujeme výlety na kole, plaváním, běháním, procházkami na horách a samozřejmě i nějakou tou relaxací 🙂

 

za tým trenérů
Klára Mihulová

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739