Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

Máme další certifikované trenéry squashe

O letním víkendu 13. 7. až 14. 7. se ve sportovním centru FAJNE uskutečnil kurz IV.třídy trenérské licence ve squashi. Všichni naši nejšikovnější hráči squashové akademie se brzy ráno (v 10:00) O PRÁZDINÁCH vyhrabali z postele a šli čelit Honzovi Rollovi, jakožto vyučujícího celého kurzu tváří v tvář. Dokonce musela o pár minut dříve vstát i Terka, která přijela až z Brna.

Foto z kurzu ZDE

Z naší squashové akademie se zúčastnili:
Barča Brodová
Terka Martinková
Kača Pavlusová
Michal Macíček
Jan Netolička
a služebně nejzkušenější Mirek Sikora

A z 167 km vzdáleného squashového centra Viktoria:
Terka Zdubová

Asi můžu za všechny říct, že nejtěžší na celém víkendu byl stres (a velmi brzké vstávání). Byla to největší zkouška pro všechny.
Vůbec v ničem to, ale nevadilo, máme další zkušenosti a vyzkoušeli jsme si jinou práci pod tlakem než ve škole. Také Mirek se vrátil do svých starých školních let a zkusil si zase napsat test.

Honza Roll to vedl velmi zkušeně a profesionálně. Vše nám krásně podal, všem nám dal plno užitečných informací jak především do trenérství, tak i v sebezdokonalování ve squashi obecně.
Myslím, že mám také Kláře hodně co povědět :). Velmi zajímavé a dost užitečné byly také diskuze, které jsme s Honzou vedli.

Obsahem školení byly základní squashové dovednosti, držení rakety, základní údery, pohyb na kurtu, bezpečnost na kurtu, specifika pro tréninky dětí, základy taktiky. Požadována byla především také chuť trénovat děti a zájem o vlastní pedagogický vývoj.

Celá zkouška se skládala ze tří hlavních částí:
-písemný test (20 otázek)
-praktický test (ukázkové naučení vybraného úderu hráče)
-celkový dojem na Honzu (myšleno jak psychická stránka, tak squashová dovednost)

Můžu s nadšením říct, že všichni účastníci kurzu úspěšně prošli a stali se držiteli IV. třídy trenérské licence ve squashi.

Děkuji

Jan Netolička

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739