REPORT BADMINTON, 2. liga dospělých – 2.kolo 1.12. 2018

Video sestřih ZDE

První prosincový den se nesl v duchu 2. kola družstev dospělých, které se hrálo opět v Kopřivnici. Naším prvním soupeřem měl být TJ Slavoj Český Těšín B, ten ale nedorazil ze zdravotních důvodů, proto náš tým kontumačně vyhrál.

Hráči nastoupili do druhého utkání proti soupeři Kabal Team Karviná:

Adam Breznen            vs          Jan Bystroň                      2:0 (21:15, 21:19)
Jakub Štefek               vs          Jáchym Šimko                  2:0 (21:15, 21:6)
Petr Canibal                vs          Marek Zeman                    1:2 (22:24, 21:13, 16:21)
Žaneta Weberová        vs          Markéta Rozprýmová      2:0 (21:14, 24:22)
Breznen A.,Canibal    vs          Bystroň, Šimko                 2:1 (21:16, 19:21, 21:9)
Weberová M., Web. Ž. vs          Stolarová, Šamánková    2:0 (21:11, 21:9)
Štefek, Slíva                vs          Demel, Zeman                   2:0 (21:4, 21:5)
Slíva, Weberová M.     vs          Demel, Rozprýmová        2:0 (21:8, 21:14)

Přišel náš čas, a to hned na třech kurtech najednou – smíšená čtyřhra, první a druhý singl mužů. Jako první byl zahájen mix, kde se proti hráčům Karviné postavil Ondra Demel s Markétou Rozprýmovou. Šlo vidět, že soupeři byli technicky zdatnější a nestačily na ně ani Markétiny občasné překvapivé křižné kraťasy, ale i tak je jim podařilo uhrát pěkný výsledek, hlavně v druhém setu.

Současně na dalších dvou kurtech probíhaly první dva singly mužů. Adam Breznen byl technicky lepší, ale Honza začal hlavně v druhém setu hrát jinou hru a snižoval soupeřův náskok, byl aktivni, technika a skryté udery soupeře rozhodily, několikrát si perfektně vytvořil tlak, kdy dostal soupeře do úzkých a využil jej skvělým zakončením. Přestože se nepodařilo nakonec dotáhnout druhý set k vítězství, tak Honza dokázal, že má na takové hráče!!

Na vedlejším kurtě bojoval Jáchym s Jakubem Štefkem. První set byl poměrně vyrovnaný, chvílemi to vypadalo nadějně, druhý začal Jáchym rychle ztrácet a náskok soupeře už nedohnal.

Dalšími zápasy byly obě čtyřhry mužů a žen. První debl hrál Honza s Jáchymem. Byla to hra plná proměn, kluci byli většinou v bodové ztrátě, ale dařilo se jim soupeře dotahovat. Úžasnou sérii předvedli na konci druhého setu, kdy za nevýhodného stavu 19:17 šel na podání Honza. Nastřílel tři úžasná a překvapivá podávní, se kterými si soupeř nedokázal poradit a koncový bod byl opět v jejich režii.

U druhého debla, který hrál Marek s Ondrou bylo vidět, že jsou soupeři sehraní a mají celkově navrch, j
ejich převaha byla jednoznačná a suverénní. Marovi s Ondrou se sice dařilo udržet míč dlouho ve výměně, ale spíš v defenzivě. Body zíkávali v případě povedeného kraťasu, ze kterého soupeři lobovali krátkým výhozem a Ondra neměl problém úspěšně smečovat.

Čtyřhra žen nebyla pro Zuzku s Dorkou beznadějná, obě naše kvalitní hráčky. Jen chybělo trochu pestřejší hry na síti, méně chyb a důraznější útok. Holkám se dařily překvapivé drajvy do míst, kde v tu chvíli nebyla ani jedna se soupeřek.

Poslední sérii dvou zápasů byl třetí singl mužů a singl žen. Tady svítala opět naděje na první získaný bod ze zápasů s Karvinou. Markét hrála svou hru vpoklidu, po prvním setu si uvědomila, že na soupeřku má a v druhé části pak předváděla úplně jinou hru. Byla daleko více útočnější, hrála ,,hlavou,, a soupeřku tahala po celém kurtě. Bodově byly obě hráčky vyrovnané, stav 19:19, pak bod pro soupeřku a naopak. Napětí do poslední chvíle se sice Markét nepodařilo proměnit ve vítězství, ale i tak předvedla skvělou hru.

Maro… odhodil baskytaru a přes všechny překážky dokázal být s námi na kurtech 🙂 Jeho soupeřem byl Petr Canibal 🙂 Jdeme na to! První set byl nahoru, dolů, ale Maro si ho vybojoval stavem 24:22.
Druhý set byl ale ve znamení otočení vývoje, soupeř měl navrch, lépe zakončoval a Marka si doslova vodil po kurtu. Nicméně ve třetím setu přetal tolik chybovat a začal aplikovat rady Honzy Bystroně, který mu pískal první set. Začal hrát mnohem více na síť a pak také na backhand, kde byla soupeřova slabina. Hra byla vyrovnaná až do stavu 16:15 pro Mara. Koncovka zápasu byla však v Marových rukou! Neskrytá a úpřimná radost byla znát 🙂

Přestože se vítězem se stal Kabal Team Karviná se stavem 7:1, věřím, že si naši hráči kvalitně zahráli a opět posbírali zkušenosti.