REPORT BADMINTON – 2. liga dospělých – 3.kolo 19.1. 2019

Video sestřih ZDE

Sobota 19.1. byla pro naše hráče první týmovou badmintonovou akcí v novém roce. Čekalo nás jedno utkání třetího a posledního kola družtev dospělých v Olomouci. Naším soupeřem byl právě místí klub Badminton Akademie Olomouc A. Přestože jsme byli díky zranění, nemoci a dalším okolnostem ve složení pouze 2 muži a 1 žena, což je minimální možný počet pro účast, rozhodli jsme se toto utkání odehrát, šance byla maximálně na remízu, ale důležité bylo, že přesto chtěli naši hráči utkání odehrát. Sehrály se tedy pouze 4 zápasy místo 8 běžných.

Badminton Akademie Olomouc A    vs      Ostrava Badminton Klub

Jedzok P., P. Ema        vs        Jan Bystroň, Zuzana Stolarová    2:1 (21:18, 21:23, 21:17)
Petr Jedzok                   vs        Lukáš Hruzík                                 2:0 (21:5, 21:5)
Tereza Chumchalová   vs        Zuzana Stolarová                          2:0 (21:7, 21:15)
Jaroslav Chlubna         vs        Jan Bystroň                                   2:0 (21:13, 21:5)

Nejzajímavějším zápasem byla smíšená čtyřhra, která se nesla neustále ve vyrovnaném duchu. Honza se Zuzkou těsně prohráli první set, druhý set šel do napínavé koncovky 20:20, 21:21 a nakonec skončil vítězně 23:21. Ve třetím setu se Honza se Zuzkou dostali od začátku díky chybám do nevýhodného bodového stavu 11:3. Chytli se až ve druhé polovině, kdy se jim podařilo tahat stav z 19:11 až na 19:15. Bohužel to nedokázali už udržet a prohráli ve třetím setu 21:17. Přesto to byl povedený zápas plný drajvů, jen chyběla hra na síti a bylo třeba mít méně zvednutých míčů do zadní části kurtu,kdy se pak museli bránit soupeřovým útokům. Celkově mezi Zuzkou a Honzou panovala souhra, pohoda a radost z každého vyhraného míče.

Dalším zápasem byla druhá dvouhra můžů, kde poprvé nastoupil Lukáš Hruzík proti Petru Jedzokovi. Průběh byl celkem jednoznačný ve prospěch soupeře, který našeho hráče technicky a pohybově přehrával. Lukáš ale bojoval do posledního míčku. Vzhledem k tomu, že se k nám do akademie přidal teprve nedávno, tak je na čem pracovat. Věřím, že s jeho chtíčem budeme příště zase o další kroky dál.

Dvouhru žen mohla odehrát proti Tereze Chumchalové jedině Zuzka, která asi měsíc netrénovala. Nicméně se toho ujala s bojovností a do poslední chvíle se nevzdala. Soupeřka byla víceméně v převaze díky tomu, že míče chodily vesměs přímo na ni, ale když se Zuzce povedlo rozhazovat k lajnám, dopředu, dozadu, byla na tom hned bodově lépe, což šlo vidět na výsledku druhého setu (21:15), kdy si oproti setu prvnímu (21:7) hodně bodově přilepšila.

Posledním zápasem byla první dvouhra mužů, Honza Bystoň proti Jaroslavu Chlubnovi. Honza se těšil, že si zahraje, přestože je Jarda na 4.místě v žebříčku v kategorii U19. V prvním setu se dařilo Honzovi celkem bodově držet, když se dostal do útoku, byly body jeho, ale když soupeř začal hrát zadržované míče, bylo to na jeho síly, do poslední chvíle nebylo poznat, kam soupeřův míč poletí.

Další 4 zápasy musely být díky absenci dalších hráčů skrečovány ve prospěch soupeře. Vítezem se tedy stal klub Badminton Akademie Olomouc A se stavem 8:0, přesto byla vidět spokojenost, že si naši hráči kvalitně zahráli a posbírali i další zkušenosti.