Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GP C Oblastní přebor U13 Kopřivnice – 3.11.2018

V sobotu byli naši hráči otestovat své síly o na Oblastním přeboru U13 v Kopřivnici, což podotýkám – v tomto týdnu již druhý náročný turnaj… a úspěch byl zaručen! 🙂

Kromě jediných zástupců FAJNE, kteří se turnaje zúčastnili – Vojta Klimeš a Martin Brantal, přijeli i hráči např. z Kopřivnice, Klimkovic, Opavy, Ostravy, Orlové, Olomouce a z Českého Těšína.

Disciplíny: smíšená čtyřhra, dvouhra chlapci a dívky, čtyřhra chlapci a dívky

Všechny disciplíny byly rozlosovány do pavouku, hrálo se do 21 bodů na dva vítězné sety.

Foto z turnaje ZDE
Video z turnaje ZDE

  1. KOLO MIX

Klimeš Vojtěch/Klimešová K.  vs.  Kupec O./Adamčíková A.    (21:17, 21:12)

Vojta s Kačou nastoupili do zápasu celkem odhodlaně, přece jen jsou docela sehraní. Začali trochu opatrněji, moc se nepouštěli do nějakých velkých akcí, spíše zkoušeli soupeře, co jsou schopni zahrát. Nakonec dokázali v druhém setu více útočit, ze zadní čáry se nebála občas zasmečovat ani Katka, jinak spíše hrála na síti. Vojtovi se dařilo držet jen míč ve hře, soupeř se pak spíše sám vyautoval…

Brantal Martin/Horkelová K.   vs.  Kostka J./Čížová V.          (19:21, 14:21)

Martin s Katkou spolu hráli na turnaji poprvé, proto chyběla sehranost. Soupeři přehrávali Katku na síti, kdy Katka hrála spíše obranné kraťasy, které se ji nedařilo umístit, z toho pak pramenily jisté body pro soupeře. Soupeř ale nebyl úplně „nehratelný“, Martinovi se v prvním setu také dařilo udržet útočný styl, pak ještě oba začli umisťovat míče do stran k čarám, a soupeř najednou překvapivě musel začít běhat 🙂 trošku nevyšla koncovka, ale přesto soupeře slušně potrápili.

  1. KOLO MIX

Klimeš Vojtěch/Klimešová K.  vs.  Bojda Petr/Turková S.       (12:21, 17:21)

První set se moc nedařila rozehrávka, často padal míč Katce i Vojtovi do autu nebo do sítě. Rozehrávka byla nepřesná, míč lítal moc středem a tak se soupeři lehce dostali do útoku. V druhém setu se už Vojta častěji dostal do útoku, párkrát se mu podařilo trefit lajnu a soupeř znejistěl. Výhozy od sítě začal hrát spíše drajvově, na což měl soupeř hrozně málo času zareagovat, škoda, že také koncovka nevyšla…

  1. KOLO DVOUHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch                vs.          Kupec Ondřej                   (21:5, 16:21, 22:20)

V prvním setu se Vojtovi dařilo, na co sáhnul, to mu vyšlo. Hru začínal perfektním podáním, kdy míč letěl opravdu až na zadní čáru, parádně umisťoval míče do rohu, soupeř prakticky nevěděl, co má hrát. V druhém setu se více dařilo Ondřejovi, začal více běhat a začal více riskovat, když mu lítaly míče více k čarám (což se mu v prvním setu moc nedařilo). Nakonec byl zápas docela dramatický až do konce, hráči se tahali o každý míč. Vojta si uměl pěkně hru rozehrát, připravit si soupeře a zakončit.

V prvním setu se Vojta těžce dostával do hry, možná lehce zavládla nervozita. Klíry, které mívá docela přesné, lítaly častěji buď do autu nebo byly krátké, moc často se nedostával do útoku a možná trochu zapomněl kombinovat hru do čtyř rohů. V druhém setu už hrál Vojta od začátku útočně a hlavně mnohem chytřeji, rychlé klíry i smeče rozpohybovali soupeře. Krásně střídal 4 rohy, soupeř neměl dost času zpřesnit svou hru, bylo vidět, že hrál na „jistotu“, tak aby se nevyhodil do autu. To Vojtovi hodně usnadnilo situaci a tak mohl hrát svou hru. I když se Vojtovi v prvním setu hodně nedařilo, v druhém setu si dost podstatně zlepšil náladu.

Brantal Martin                 vs.          Holec Tadeáš                    (21:13, 21:10)

Martin hrál zodpovědně od prvního míčku až do konce, nic nenechal náhodě. Hráče už zná z předešlých turnajů, naposledy spolu hráli v úterý v Opavě, a tak byl Martin připraven i takticky. Věděl, že mu nesmí zvednout jediný míč na střed, protože by vzápětí přišel smeč, zároveň uměl zareagovat na velice přesný kraťas na síti. Martin dostával krásně soupeře ven z kurtu pomocí rychlých a útočných klírů, prakticky po tomto úderu Martin zakončil výměnu.

  1. KOLO DVOUHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch                vs.          Matuš Vojtěch                 (14:21, 15:21)

Vojta měl tentokrát smůlu na los, narazil na hráče, který celý turnaj, prakticky s přehledem vyhrál. Nicméně i přesto bojoval, udržoval tempo. Bohužel, přece jen měl soupeř silnější úder, více tlačil Vojtu do bh zadního rohu, tam už Vojtovi nezbývalo nic jiného, než jen prostě odehrát „do kurtu“ bez jakékoliv přesnosti.

Brantal Martin                 vs.            Frýdek Jan                         (8:21, 11:21)

Také Martin měl smůlu, když hned natrefil na Honzu (na turnaji skončil na 2. místě), kterého jsem okamžitě odhadla na jednoho z favoritů turnaje. Bylo vidět, že technika úderu je podstatně lepší, pohyb po kurtu také. Martin se snažil s ním „zápasit“ na zadní čáře, často se ale nechal přehodit, čímž se dostal do záklonu. Z této pozice se toho už nic moc vymyslet nedalo, zbývalo zkusit zahrát drop, bohužel méně přesný nebo do autu. I přesto bojoval do konce zápasu, nic nedal soupeři zadarmo.

  1. KOLO ČTYŘHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch/Brantal Martin  vs.   Bojda Petr/Pniok Bořek     (21:11, 21:13)

Vojta s Martinem od začátku bojovali o každý míč, snažili se rozehrát hru tak, aby mohli co nejvíce útočit. Útoku se ujal nejdříve Vojta, který neváhal a smečoval mezi soupeře. Jednotlivé výměny nabraly rychlost, kluci se v útočení střídali aby ušetřili síly do dalších míčů. Nezapomínali se i povzbuzovat, když se něco nepodařilo.

  1. KOLO ČTYŘHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch/Brantal Martin  vs.  Krawiec Matěj/Rusnok B.    (21:17, 21:17)

Vojta s Martinem se postupně dostávali do varu. Soupeře dostali do obrany a pak už lítaly jen smeče. Dokázali vykrýt celé hřiště, občas se Martinovi nepodařil kraťas, protože včas nezareagoval nohama a Vojta občas pokazil podání, v druhém setu už to ale vylepšili. Soupeře zatlačili na zadní čáru a pak už zase jen útok.

  1. KOLO ČTYŘHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch/Brantal Martin  vs.  Kostka J./Oswald Vít   (21:14, 16:21, 21:17)

Vojta s Martinem nastoupili do třetího kola proti hráčům mnohem zkušenějším a sehranějším. V prvním setu se klukům nedařilo rozehrát pořádnou výměnu, často padaly auty a hra se často zasekla na drajvech na středu kurtu…až když začli hrát míč více k bočním čarám, bylo vidět, že soupeři nejsou neporazitelní… V druhém setu se už stav zlepšil, kluci začali míče umisťovat a zároveň se dařilo soupeře rozběhat. Bohužel údery, kterými měli kluci zakončit nakonec pokazili a zahráli buď do autu nebo do sítě. Třetí set byl hodně vyrovnaný, možná měli naši hráči i více štěstí, v každém případě dotáhli zápas do vítězného konce.

  1. KOLO ČTYŘHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch/Brantal Martin   vs. Raška Jakub/Raška L.    (19:21, 21:23)

Finálový zápas byl opravdu náročný. Celé dva sety se se soupeři tahali o každý bod, hodně záleželo, který z hráčů má natrénovanou přesnost úderu. Vojta s Martinem měli za úkol hrát útočně, tzn. nesměli zahrát jediný výhoz od sítě kopcem, a zároveň klír musel být hodně rychlý a spíše nízký. Většinou se jim to dařilo, nebáli se zasmečovat. Škoda jen, že Martin i Vojta nezahráli častěji drop nebo kraťas na síti, čímž by se jim možná soupeře podařilo rozhodit z postavení v zadní části kurtu. Nakonec vyhráli zkušenější hráči z Kopřivnice.

KONEČNÉ POŘADÍ

Brantal Martin
– dvouhra (5. – 8. místo)
– čtyřhra (2. místo)
– mix (9. – 16.. místo)

Klimeš Vojtěch
– dvouhra (5. – 8. místo)
– čtyřhra (2. místo)
– mix (5. – 8. místo)

Nevím jak na tom byli hráči po ukončení turnaje, ale já jsem prodělala 3x infarktový stav, 2x jsem se přistihla, že přestávám dýchat a v druhé polovině druhého setu neskutečný třes v rukou, skleněné oči a tak… 🙂 🙂 🙂

Tento turnaj byl v tomto týdnu již druhý v pořadí, o náročnosti se neopovažuju polemizovat:-) Martinovi i Vojtovi se podařil uhrát a vybojovat přímo „historický“ výsledek ve čtyřhře. Nechybělo mnoho a Martin s Vojtou si mohli udělat výlet na MČR… 🙂 Věřím, že jednou se jim to povede a naši trenéři se mezi sebou porvou, kdo z nich pojede s nimi jako trenér, „bo zažitek neskutečy“!!! 🙂

Lenka Zbončáková

 

 

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739