Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GP C oblastní přebor U17, Olomouc 18.11.2018

V neděli 18.11. jsme vyrazili s Jáchymem a Zuzkou směr Olomouc na ,,céčkový turnaj kategorie U 17. Šlo o krajský přebor, takže boj o účast na MČR U17. Těchto turnajů se účastní i hráči, kteří nemají přímý postup na republiku dle žebříčku ČBaS, tedy by se dalo říci, že je daleko větší šance narazit na silnější soupeře.

Hrály se všechny dané herní disciplíny, klasickým systémem pavouka na 2 vítězné sety do 21 bodů. Smíšenou čtyřhru (mix) si naši hráči zahráli spolu, do debla šla Zuzka s Barborou Vrbovou z Olomouce. Jáchym byl bohužel lichý a přestože zůstali i další volní hráči, čtyřhru hrát nechtěli. V Olomouci se sešlo celkem 16 hráček a 34 hráčů.

Foto z turnaje ZDE
Video sestřih ZDE

1. KOLO MIX
Jáchym Šimko, Zuzana Stolarová vs. Karel Kozielek, Anna K. (21:10, 21:16)

V prvním kole narazili Jáchym se Zuzkou na hráče z SK Vitality Slezsko. První set byl v réžii našich hráčů, druhé kolo soupeři malinko změnili hru a hráli více na Zuzku. Přestože si ale Zuzka poprvé v životě vyzkoušela postavení v mixu, zvládla to na jedničku.

2.KOLO MIX
Jáchym Šimko, Zuzana Stolarová vs. Filip Häring, Veronika D. (12:21, 12:21)

 Druhé kolo nebylo bez šancí, přestože se jednalo o daleko silnějšího soupeře. Tentokrát vycházela taktika hrát více přes Filipa, který byl slabším hráčem na kurtě. Dokázali však naše hráče místy zmást tím, že střídali mixové a deblové postavení. Jáchym se snažil chvílemi pomáhat i Zuzce, když se jí nedařilo odehrávat její míče. Bylo vidět, že by na ně měli, jen jim chybělo více zkušenosti s mixem a vyhranosti v této disciplíně, což přijde s časem.

1.KOLO DVOUHRA DÍVEK
Zuzana Stolarová vs. Zuzana Morcinková (5:21,7:21)

Nalosování nebylo pro Zuzku příliš příznivé. Do dvouhry šla proti druhé nasazené hráčce z Orlové. Byla to pro ni těžká soupeřka a zpočátku se jí nedařilo umísťovat míče tam, kam by chtěla. Padlo dost autů a také míčů nahraných na smeč. V druhém setu se v jednu chvíli naše Zuzka chytla krásnými drajvy a zahrála sérii míčů ve svůj prospěch. Nicméně to nestačilo na tak silnou soupeřku, která skončila na turnaji nakonec na celkovém druhém místě.

1.KOLO DVOUHRA CHLAPCŮ
První kolo měl Jáchym, jako většina chlapců, volný los. Automaticky tedy postupovali do kola druhého.

2.KOLO DVOUHRA CHLAPCŮ
J
áchym Šimko vs. Vojtěch Minář (21:11, 21:10)

Druhé kolo dvouhry bylo v réžii Jáchyma, nenechal nic náhodě a v poklidu si odehrál svou hru s poměrně jasným výsledkem.

3.KOLO DVOUHRA CHLAPCŮ
Jáchym Šimko vs. Martin Slíva (21:19,14:21,10:21)

Třetí kolo proti Martinu Slívovi z Karviné bylo už daleko zajímavější. V polovině prvního setu Jáchym prohrával 11:6, nevypadalo to nadějně, přesto se mu podařilo jeho přesnou a taktickou hrou vyhrát první set, skvělý výkon a bojovnost do poseldního míče. V druhém setu se opět dostal do nevýhody za stavu 11:6. Tentokrát skončila hra ve prospěch soupeře a na kluky čekal třetí rozhodující set, kde soupeř poměrně zrychlil hru, byl nekompromisní a dával jeden bod za druhým. Od začátku si tak tvořil náskok. Jáchym začal místy reagovat svými chybami. Přestože se ale nepodařilo dotáhnout zápas k celkovému vítězství, bylo se na co dívat. Hra byla plná drajvů a rychlých a útočných míčů umísťovaných k lajnám.

1.KOLO ČTYŘHRA DÍVEK
Zuzana Stolarová, Barbora V. vs. Marta L., Martina S. (21:14, 21:9)

Zuzka s Bárou, ač spolu hrály poprvé, si sedly a hrálo se jim velmi dobře. Soupeřky dostávali pod tlak svým útokem, Zuzka byla ve svém ,,útočném,, živlu a šlo vidět, že hra ji skutečně baví.

 

2.KOLO ČTYŘHA DÍVEK
Zuzana Stolarová, Barbora Vrbová vs. Zuzana M., Zuzana K. (14:21, 15:21)

Druhé kolo už bylo náročnější proti první nasazeným hráčkám z Orlové. Přesto odehrály holky skvělý výsledek a s větším nasazením měli i šanci na výhru. I tak panovala spokojenost a dobrý pocit, a to je zásadní.

 

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ

Jáchym Šimko
mix (5. – 8. místo)
dvouhra (9. – 16.místo)

Zuzana Stolarová
mix (5. – 8. místo)
dvouhra (9. – 16. místo)
čtyřhra (3. – 4. místo)

S výkony našich hráčů, je za mě plná spokojenost. Jsem vděčná za to, že jsme si to užili, ukázali, že máme na těchto turnajích místo, a opět posbírali další cenné zkušenosti.

Díky za to Zuzce a Jáchymovi.

Katka Šmídová

 

 

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739