Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GP C, Oblastní přebor U19 Orlová, 2.12.2018

Po sobotní soutěži družstev dospělých stále ještě někteří hráči neměli dost, a tak se jeli porvat o další body na turnaj v neděli do Orlové na GPC (Oblastní přebor) U19.

Za OSTRAVA BADMINTON KLUB nastoupili Jan Bystroň a Jáchym Šimko, přijeli ale i hráči např. z Kopřivnice, Klimkovic, Opavy, Ostravy, Orlové, Olomouce a z Českého Těšína.

Disciplíny: smíšená čtyřhra, dvouhra chlapci a dívky, čtyřhra chlapci a dívky

Všechny disciplíny byly rozlosovány do pavouku, hrálo se do 21 bodů na dva vítězné sety.

  1. KOLO MIX

Jáchym Šimko/Lucie Dubská   vs.  Jakub Štefek/Žaneta Weberová  (10:21, 4:21)

Jáchym s Luckou nastoupili do zápasu odhodlaně, bohužel velkou roli hrála „nesehranost“. Jáchym často dobíhal míče, které měla hrát Lucka, a naopak. I tak byla ale první polovina prvního setu vyrovnaná, pak ale soupeř ukázal mnohem razantnější a častější útok, a tak už jim koncovka zápasu utekla.

Jan Bystroň/Hana Otisková     vs.  Adam Breznen/Fukalová Beáta   (8:21, 4:21)

Honza s Hankou spolu nehráli na turnaji poprvé, sehranost tedy až tolik nechyběla. Soupeři ale od začátku více tlačili na Hanku, neustále se snažili přejít do útoku od zadní čáry. Tím, že veškerá naše obrana končila na zadní čáře nebo v zadní části kurtu, takticky se už soupeř dostával do útočné pozice a čekal na správnou příležitost.

  1. KOLO DVOUHRA

Jan Bystroň           vs.    Martin Slíva       (13:21, 15:21)

Oba hráči předvedli parádní útočnou hru, první polovina obou setů byla vyrovnaná. Soupeř byl jednoznačně silnější, vyhranější, technika pohybu po kurtu a úderů nelze srovnávat. I přesto Honza bojoval o každý míč, dokázal hráče přetlačit plochým klírem na zadní čáru tak, že hráč vracel míč ze záklonu. Soupeř ale nakonec hru více zpřesnil na čáry, a donutil Honzu k vysokým výhozům na zadní čáru, z čehož už následoval přesný a útočný smeč.

Jáchym Šimko      vs.    Stefek Jakub      (21:18, 21:19)

Od začátku vyrovnaný zápas, kdy se oba hráči tahali o každý míč. Soupeř měl jednoznačně razantnější útočný smeč prakticky z každé pozice, proto i Jáchym musel začít hrát útočněji každý míč. Na soupeře jednoznačně platila taktika – zahrát útočný klír do zadního BH rohu a pak už jen kraťas za síť do úhlopříčky. Soupeř se vyhodil buď smečem ze zadní čáry a nebo už nestihl zareagovat na kraťas, a tak se podařilo Jáchymovi dotáhnout zápas do vítězného konce.

  1. KOLO DVOUHRA

Jáchym Šimko      vs.    Jan Láznička       (21:13, 21:10)

Jáchymovi se zápas vydařil tzv. na jedničku. Téměř bez zaváhání dostával soupeře do pohybu, střídal 4 rohy, hrál pestře… Občas mírně zaváhal na síti, kdy odehrával zbytečně nízko, i přesto, že byl u sítě včas. Kraťasy mu pak lítaly vysoko a ještě musel hrát křížem. Těmto situacím se už pak vyvaroval a pak už pěkná rychlá a útočná hra.

  1. KOLO DVOUHRA

Jáchym Šimko      vs.    Franek Lukáš     (15:21, 13:21 )

Jáchym dostal do 3. kola velice silného hráče, pravděpodobně adept na vítěze turnaje. Jáchym nic nevzdával a bojoval od první chvíle. Dokázal soupeře rozběhat, dokázal se dostat do útoku a zasmečovat do těla soupeře, z čehož i získal potřebné body. Bylo ale vidět, že soupeř je zkušenější, a tak svou přesnou hrou na čáry a na síti, překazil Jáchymovi většinu připravených akcí.

  1. KOLO ČTYŘHRA

Jáchym Šimko/Jan Bystroň         vs.          Dominik Kopřiva/Matula Tomáš             (15:21, 20:22)

Honza s Jáchymem neustále udržovali tempo se soupeři, bohužel na konci zápasu chyběla koncovka. Honzovi se dařily parádně vracet drajvy od sítě, ovšem takovou rychlostí, že se mi míček ztrácel za letu 🙂 ještě zapracujem na držení rakety trochu výše a s odstupem od sítě, a bude to naprosto dokonalé. Jáchymovi se často dařilo vytlačit soupeře ven z kurtu a pak zakončil smečem. Nebýt pár zkažených míčů do sítě nebo do autu v druhém setu, možná by ještě vše dopadlo jinak 🙂

KONEČNÉ POŘADÍ

Jan Bystroň
dvouhra (17.-32. místo)
čtyřhra (9.-16. místo)
mix (17.-32. místo)

Jáchym Šimko
dvouhra (5. – 8. místo)
čtyřhra (9.-16. místo)
mix (17.-32. místo)

Jáchym s Honzou odehráli během jednoho víkendu dva turnaje, bylo vidět, že síly ubývali rychleji, než se zdálo. Ale klobouk dolů za parádní výkon i proti podstatně lepším hráčům.

Lenka Zbončáková

 

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739