REPORT BADMINTON – GP C U15 OSTRAVA RIDERA SPORT CUP – 8.12.2018

V sobotu 8.12.2018 opět naši hráči badmintonovali, tentokrát v Ostravě, ve sportovní hale Ridera. Jednalo se o turnaj pro věkovou kategorii do 15 let. Kromě jediných zástupců FAJNE, kteří se turnaje zúčastnili – Vojta a Katka Klimešovi a Gabka Šebestová, přijeli i hráči z Kopřivnice, Klimkovic, Opavy, Orlové, Karviné, Olomouce a domácí z Českého Těšína.

Video sestřih ZDE

Disciplíny: smíšená čtyřhra, dvouhra chlapci a dívky, čtyřhra chlapci a dívky

Všechny disciplíny byly rozlosovány do pavouku, hrálo se do 21 bodů na dva vítězné sety.

1. KOLO MIX

Šebestová Gabriela/Raška J.      vs.    Kostka Jaromír/Čížová V.    (SCR, SCR)
Prvním kolem prošli Gabka s Kubou hladce, protože soupeř musel zápas skrečovat, jelikož hráč Jaromír Kostka na turnaj nakonec nedorazil.

Klimeš Vojtěch/Klimešová K.   vs.   Matoušek M. /Herudková H.   (12:21, 18:21)

První set se moc nedařila rozehrávka, často padal míč Katce i Vojtovi do autu nebo do sítě. Rozehrávka byla nepřesná, míč lítal moc středem a tak se soupeři lehce dostali do útoku. V druhém setu se už Vojta častěji dostal do útoku, párkrát se mu podařilo trefit lajnu a soupeř znejistěl. Výhozy od sítě začal hrát spíše drajvově, na což měl soupeř hrozně málo času zareagovat, škoda, že také koncovka nevyšla…

1. KOLO MIX

Šebestová Gabriela/Raška Jakub      vs.    Skypalová N. /Vrbka T.  (13:21, 16:21)

Gabka s Kubou nastoupili do zápasu s naprostou odhodlaností, od první chvíle hráli na plné pecky, což bylo v zápase i vidět. I když chyběla sehranost, oba dokázali hrát útočně, Kuba se držel více na zadní čáře, Gabka „hlídala“ síť. V prvním setu udrželi tempo, rozběhali soupeře, kombinovali jak čtyři rohy, i když později začali často kazit. Míče padaly častěji do autu, nebo nepřesným umístěním míče se dostávali do obrany, a razantní smeče už nevychytali. I přesto byl zápas relativně vyrovnaný…

1. KOLO DVOUHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch                vs.          Hluší Richard                       (18:21, 14:21)

V prvním setu se Vojta těžce dostával do hry, možná lehce zavládla nervozita. Klíry, které mívá docela přesné, lítaly častěji buď do autu nebo byly krátké, moc často se nedostával do útoku a možná trochu zapomněl kombinovat hru do čtyř rohů. V druhém setu už hrál Vojta od začátku útočně a hlavně mnohem chytřeji, rychlé klíry rozpohybovali soupeře do zadního BH rohu. Krásně střídal 4 rohy, soupeř neměl dost času zpřesnit svou hru, bylo vidět, že hrál na „jistotu“, tak aby se nevyhodil do autu. To Vojtovi hodně usnadnilo situaci a tak mohl hrát svou hru. I přesto se Vojtovi nepodařilo vyhrát, zase chyběl ten malý kousek… ty koncovky… 🙂

1. KOLO DVOUHRA Dívky

Šebestová Gabriela       vs.          Horkelová Kateřina           (21:10, 21:6))

Hned od začátku prvního zápasu se Gabka snažila nejdříve rozehrát hru, soupeřku dostala do pohybu. Parádně umisťovala míče do rohů, a v momentě, kdy soupeřka dala Gabči příležitost, Gabka nezaváhala a zasmečovala. Občas nějaký úder nevyšel podle představ, Gabka ale byla v každém zápase odhodlaná vyhrát, soupeřkám nedala nic zadarmo.

Klimešová Kateřina        vs.          Nesňalová Karla                 (8:21, 7:21)

Katce se od první chvíle v zápase nedařilo. Nedobíhala kraťas na síti, protože na zadní čáře se často dostávala do obranné pozice. Nedařilo se ani umisťovat míče do rohů, každá nepřesnost byla okamžitě potrestána. I přesto všechno ale musím říct, že Katka makala jak jen to šlo. Viditelně měla soupeřka natrénováno o něco víc 🙂

Šebestová Gabriela       vs.          Špačková Adéla                  (4:21, 3:21)

Gabka nastoupila do druhého kola s o třídou lepší hráčkou, neměla co ztratit, ač opět makala, moc šancí ji soupeřka nedopřála. Ukázala mnohem přesnější údery umístěné do kurtu na čáry, mnohem propracovanější herní taktiku.

1. KOLO ČTYŘHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch/Minář Vojtěch vs.  Matuš Vojtěch/Waliszewski M. (17:21, 18:21)

Vojta s Vojtou 🙂 nastoupili do třetího kola proti hráčům mnohem zkušenějším a sehranějším. V prvním setu se klukům nedařilo rozehrát pořádnou výměnu, často padaly auty a hra se často zasekla na drajvech na středu kurtu… V druhém setu se už stav zlepšil, kluci začali míče umisťovat a zároveň se dařilo soupeře rozběhat. Nakonec kluci uhráli ale parádní výsledek, moc nechybělo a všechno mohlo dopadnout jinak 🙂

1. KOLO ČTYŘHRY Dívky

Šebestová Gabriela/Špačková Adéla  vs.  Hrdinová Z./Staňková N. (SCR, SCR)

Gabka s Adélou do prvního kola čtyřhry nenastoupily, bohužel Adéla Špačková se soutěže čtyřher nechtěla zúčastnit. Proto skreč v náš neprospěch.

Klimešová Kateřina/Horkelová K.    vs. Ottnerová H./Pawliková V.   (5:21, 10:21)

Katka s Katkou 🙂 se snažily hru více kombinovat, bohužel se nedařilo. Soupeřky byly viditelně sehranější, přesnou hrou přetlačovaly naše hráčky na zadní čáře a tak se častěji dostávaly do útoku. Základní klír, který má Kača Klimešová za normálních okolností natrénovaný, už nemohla dostat na zadní čáru, kraťasy často končily v síti, naopak Kači Horkelové vycházely obranné výhozy od sítě do zadního BH rohu, i tak bohužel prohrály.