Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GP C U19 KARVINÁ – 13.4.2019

Sobota 13.4., 1 stupeň nad nulou, déšť, občas lítající poprašek sněhu:-).
Zima jakoby se chtěla vrátit, tak jsme raději zamířili se Zuzkou a Markét do Karviné na otevřený turnaj kategorie U19 opět si prověřit naše schopnosti.
Holky hrály všechny herní disciplíny – smíšenou čtyřhru, dvouhru a čtyřhru. Rozlosováno bylo do pavouka a hrálo se klasicky do 21 bodů na dva vítězné sety.

  1. KOLO MIX

Obě naše hráčky se podařilo spárovat s hráči Karviné a nutno říci, že byli kvalitními spoluhráči a na kurtě si vzájemně sedli.

Zuzana Stolarová/Martin Ch. vs. Veronika Dejlová/Tomáš Č.     (21:23, 16:21)

Zuzka s Martinem začali výbornou a vyrovnanou hru. Po celou dobu se jim dařilo držet náskok až do stavu 17:13. Pak ale přišly chyby, nepodařené servisy a soupeř nakonec vše otočil až k vítěznému stavu 23:21. Druhý set byl do půlky vyrovnaný, pak soupeř bodově unikl a na naší straně mírně opadla motivace, která byla potřeba, hlavně ze strany Martina. Přesto předváděli krásnou hru, hlavně v prvním setu a dokázali, že i proti silnějším soupeřům mají na vítězství.

Markéta Rozprýmová/Šimon K. vs. Agáta Bartnická/Michal M.  (21:15, 21:15)

Markét se Šimonem si sedli jak herně, tak povahově. Na kurtě panovala pohoda, hráli si svou hru, soupeřům nedali šanci a po celou dobu určovali průběh zápasu až k vítězství ve dvou setech.

  1. KOLO MIX

Markéta Rozprýmová/Šimon K. vs. Nicole Pazdrková/Jan D.    (10:21, 11:21)

Druhé kolo mixu bylo už zcela o něčem jiném. Šlo o daleko silnější soupeře, kteří se drželi v útoku při každé příležitosti a byli rychlí na síti, často se jim tak dařily sklepávané míče a nepouštěli Markét se Šimonem k přílišné útočné hře. Přesto odcházeli z kurtu spokojení se svým výkonem a postupem do druhého kola.

 

  1. KOLO DVOUHRA dívky

Zuzka byla nasazená rovnou do druhého kola, kde měla být její soupeřkou právě vítězka následujícího zápasu.

Markéta Rozprýmová                  vs.       Marta Larischová       (21:6, 21:14)

V prvním kole na Markét čekala soupeřka z Klimkovic, kterou už znala z dřívějška. Mírné obavy byly, ale v konečném důsledku šlo vidět, že má naše hráčka hodně na vrch a v poklidu si udržuje trvale vedení. Pro soupeřku byly některé míče nedostižitelné a byla pak často i odevzdaná a bez motivace. Markét zvítězila poměrně hladce ve dvou setech.

  1. KOLO DVOUHRA dívky

Markéta Rozprýmová                  vs.       Zuzana Stolarová       (21:18, 21:8)

A tady došlo na to, co si ani jedna z našich sportovkyň nepřála.. Byl jim nepříjemný pocit nastoupit proti sobě, když jsou zároveň kamarádky. V takových případech se nedá nic dělat a je třeba se naučit hrát naplno, sám za sebe a předvést tu nejlepší hru, ať proti nim stojí kdokoli. Šlo o osmifinále, což znamenalo, že ta co vyhraje, bude celkově nejhůře na 3.-4. místě. První set začal převahou Markéty díky jejím krásným rozhozům po celém kurtě. Pak ji ale začala Zuzka dohánět zejména svou útočnou hrou a dotáhla to až do stavu 11:10. Po celý zbytek prvního setu se tahaly o každý míč a bylo se na co dívat. Nakonec skončil první set vítězně pro Markét. První půlku druhého setu se Zuzka ještě krásně držela i přes své občasné krátké klíry, které jí herně ubíraly. Další polovinu už to bylo nad Zuzčiny síly a Markét zvítězila 21:8. Holky to zvládly skvěle, obě zabojovaly a hrály skutečně samy za sebe s touhou zvítězit či mít dobrý pocit ze hry, tak jak to má být.

  1. KOLO DVOUHRA dívky

Markéta Rozprýmová                  vs.       Lucie Metzová            (14:21, 6:21)

V boji o postup do finále už to bylo zcela jiné kafe. Reprezentantka ČR Lucka Metzová a její přesná hra, zejména pak rychlé útočné dropy padající vesměs k lajnám nedávaly Markét tolik prostoru pro bodový zisk ve svůj prospěch. Dařilo se jí tlačit soupeřku do zadní části kurtu a čerpat z jejich chyb. Tím naskákaly body zejména v prvním setu. Druhý set se už Markét proti této siné hráčce tolik nevydařil, přesto může být s výsledkem plně spokojená a s umístěním v této kategorii maximálně!!

 

  1. KOLO ČTYŘHRY dívky

Markéta Rozprýmová/Zuzana Stolarová  vs. Zuzana M./Vendula M. (8:21, 11:21)

Po většinu času byly Markét se Zuzkou v obraně a chyběla hra na síti. Drajvy lítaly z obou stran. Soupeřky byly sice herně lepší, ale naše holky sršely úsměvem, pohodou a férovou hrou. Celkově šlo často na kurtech vidět, že naše hráčky jsou na kurtech s jiným nastavením, přístupem než ostatní hráči. Samozřejmě chtěly vyhrát, ale věděly, že to neznamená všechno a byly tak daleko více vyrovnanější a jejich hra taková, jak mají natrénováno :-).

KONEČNÉ POŘADÍ

dvouhra
Markéta Rozprýmová (3.-4. místo)
Zuzana Stolarová (5.-8. místo)

čtyřhra
Markéta Rozprýmová (5.-8. místo)
Zuzana Stolarová (5.-8. místo)

mix
Markéta Rozprýmová (5.-8. místo)
Zuzana Stolarová (9.-16. místo)

Všechno odsýpalo velmi rychle na 8 kurtech. Celý den hodnotím velmi pozitivně, a to nejen díky úspěšným umístěním především Markéty, která se v 15ti letech dokázala umístit na 3-4. místě dvouhry v kategorii U19. S holkama jsme si to užily, na kurtech nechaly vše, co se dalo a s úsměvem (který nás provázel po celou dobu turnaje) a dobrými pocity se odjíždělo domů.

Holky díky za skvělý den a beďasu zdar!!
Katka Šmídová

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739