REPORT BADMINTON – GPC oblastní přebor U15 Český Těšín

V sobotu 20.10.2018 opět naši hráči badmintonovali, tentokrát v Českém Těšíně. Jednalo se o turnaj pro věkovou kategorii do 15 let. Kromě jediných zástupců FAJNE, kteří se turnaje zúčastnili – Vojta Klimeš a Gabka Šebestová, přijeli i hráči z Kopřivnice, Klimkovic, Opavy, Ostravy, Olomouce a domácí z Českého Těšína.

Disciplíny: smíšená čtyřhra, dvouhra chlapci a dívky, čtyřhra chlapci a dívky

Všechny disciplíny byly rozlosovány do pavouku, hrálo se do 21 bodů na dva vítězné sety.

Foto z turnaje ZDE

1. KOLO MIX

Klimeš Vojtěch/Šebestová Gabriela  vs. Kozelský Štěpán/Larischová Marta
(21:19, 10:21, 16:21)

Gabka s Vojtou nastoupili do zápasu s naprostou odhodlaností, od první chvíle hráli na plné pecky, což bylo v zápase i vidět. Oba dokázali hrát útočně, Vojta se držel více na zadní čáře, Gabka „hlídala“ síť. V prvním setu udrželi tempo, rozběhali soupeře, kombinovali jak čtyři rohy, tak i jednotlivé údery. V druhém a třetím setu se soupeři tzv. „otřepali“ z ostrého startu, a začali hrát svou hru. Na síti spřesnili kraťasy, Vojtu donutili hrát střídavě z Bh a Fh rohu, tím se nechali mírně rozhodit. Častěji končili míče v autu nebo v síti, v lepším případě byl výhoz tak vysoký, že smeč už vychytat nešlo. I přesto, kromě druhého setu, byly sety vyrovnané po celou dobu…

1. KOLO DVOUHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch                vs.          Kozielek Karel                  (10:21, 20:22)

V prvním setu se Vojta těžce dostával do hry, možná lehce zavládla nervozita. Klíry, které mívá docela přesné, lítaly častěji buď do autu nebo byly krátké, moc často se nedostával do útoku a možná trochu zapomněl kombinovat hru do čtyř rohů. V druhém setu už hrál Vojta od začátku útočně a hlavně mnohem chytřeji, rychlé klíry i smeče rozpohybovali soupeře. Krásně střídal 4 rohy, soupeř neměl dost času zpřesnit svou hru, bylo vidět, že hrál na „jistotu“, tak aby se nevyhodil do autu. To Vojtovi hodně usnadnilo situaci a tak mohl hrát svou hru. I když se Vojtovi v prvním setu hodně nedařilo, v druhém setu si dost podstatně zlepšil náladu.

1. KOLO DVOUHRA Dívky

Šebestová Gabriela       vs.          Trzaskalíková Denisa     (21:15, 21:1)

Do prvního kola dvouhry „vlítla“ Gabka naprosto parádně, s totálním odhodláním vyhrát 🙂 Věděla, že nesmí dát soupeřce šanci rozehrát svoji hru. Hrála útočně, soupeřku neustále držela v tempu tak, že střídala zadní roh a síť, popř. kombinace zadní Bh roh a kraťas byl stoprocentní bod pro Gabku. Soupeřka nestihla dobíhat kraťasy na síti, když už se ale podařilo, byla z toho nahrávka na smeč.

Šebestová Gabriela       vs.          Larischová Marta            (23:21, 16:21, 21:16)

Doslova a do písmene „vydřený“ zápas od „A-Z“ 🙂 Soupeřka byla jednoznačně lepší (7. nasazená hráčka turnaje), Gabka ale makala a nedala ji míč „zadarmo“.  Gabka kombinovala 4 rohy, snažila se hrát útočně, ale soupeřka ukázala přesnější údery a mnohem promyšlenější taktiku.

Šebestová Gabriela       vs.          Helešicová Barbora       (5:21, 7:21)

Gabka nastoupila do třetího kola s o třídou lepší hráčkou, neměla co ztratit, ač opět makala, moc šancí ji soupeřka nedopřála. Ukázala mnohem přesnější údery umístěné do kurtu na čáry, mnohem propracovanější herní taktiku. Pravděpodobně se na Gabce podepsala i únava z předchozího zápasu. Barbora nakonec turnaj ve dvouhře vyhrála.

1. KOLO ČTYŘHRA Chlapci

Klimeš Vojtěch/Klein Viktor        vs.     Krawiec Matěj/Rusnok Bogdan
(21:18, 21:13)

Vojta se svým spoluhráčem od začátku bojovali o každý míč, snažili se rozehrát hru tak, aby mohli co nejvíce útočit. Útoku se ujal nejdříve Vojta, který neváhal a smečoval mezi soupeře. Jednotlivé výměny nabraly rychlost, kluci se v útočení střídali aby ušetřili síly do dalších míčů. Druhý set byl trošku opatrnější z obou stran, míče už nelítaly tolik „obloukem“, více se hrálo takticky.

Klimeš Vojtěch/Klein Viktor     vs.          Kostka Jaromír/Petruška Ondřej
(21:19,21:12)

Vojtěch s Viktorem se postupně sehrávali jak technicky tak i pohybově. Soupeře dostali do obrany a pak už lítaly jen smeče. Dokázali vykrýt celé hřiště, občas se Viktorovi nepodařil kraťas a Vojta občas pokazil podání, v druhém setu už to ale vylepšili. Soupeře zatlačili na zadní čáru a pak už zase jen útok.

Klimeš Vojtěch/Klein V.   vs.   Bouchner Matyáš/Glac Samuel
(10:21, 20:22)

Vojta s Viktorem nastoupili do třetího kola proti hráčům mnohem zkušenějším a sehranějším. V prvním setu se klukům nedařilo rozehrát pořádnou výměnu, často padaly auty a hra se často zasekla na drajvech na středu kurtu… V druhém setu se už stav zlepšil, kluci začali míče umisťovat a zároveň se dařilo soupeře rozběhat. Bouchner s Glacem se stali vítězi ve čtyřhře.

1. KOLO ČTYŘHRA Dívky

Šebestová Gabriela/Cekotová Klára  vs.  Čmielová Agáta/Kozielková Anna
(12:21, 22:20, 21:17)

V druhém kole bylo vidět, že už se holky sehrávají, častěji se jim podařilo vykrýt celý kurt, Gabka zpřesnila smeče, Klára dobíhala kraťasy na síti. Jednotlivé sety byly téměř pořád vyrovnané, dá se říct, že o vítězi rozhodovala koncovka…

1. KOLO ČTYŘHRY Dívky

Šebestová Gabriela/Cekotová K.  vs. Benišová Petra/Špačková Adéla
(4:21, 9:21)

Gabka s Klárou se snažily hru více kombinovat, bohužel se nedařilo. Soupeřky byly viditelně sehranější, přesnou hrou přetlačovaly naše hráčky na zadní čáře a tak se častěji dostávaly do útoku. Základní klír, který má Gabka za normálních okolností natrénovaný, už nemohla dostat na zadní čáru, kraťasy často končily v síti, bylo vidět, že Gabču přemohla únava… Benišová a Špačková nakonec vítězky ve čtyřhře.