Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U15 Opava Boreček – 20.9.2020

Video sestřih ZDE

Opět jsme vyjeli na další turnaj GPC U15 v nové sezoně. S Natkou Lazarovou a Frantou Česlíkem jsme vyrazili do Opavy na druhý víkendový turnaj. Natka dorazila do Opavy po vlastní ose, já jsem udělala osobního řidiče Frantovi…

Turnaj odstartoval v 9:00 hod, hrálo se vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety do 21 bodů.

Dvouhra 9.-16. místo
Natálie Lazarová vs. Adéla Fridrichová 0:2 (13:21, 9:21)

Mix 17.-32. místo
Lazarová N./Česlík F. vs. Jelínková A./Vařák B. 0:2 (17:21, 15:21)

Natka hrála dnes mix a dvouhru, do čtyřhry bohužel neměla parťačku. V obou zápasech hrála útočně, ve dvouhře ze zadní čáry často soupeřku přetlačila do obranné pozice, v této chvíli často Natka bodovala, na druhou stranu se i dost vyhazovala do autu, proto zápas nedotáhla do vítězného konce. V mixu byla Natka aktivní na síti, za úkol měla jen míč na síti podrazit tak, aby soupeř jen vyhodil Frantovi na smeč. To se celkem dařilo, v druhém setu bohužel 2-3x udělali chybu a na konci setu se dostali soupeři do vedení a zápas vyhráli.

Kategorie U15 – chlapci

U15 František Česlík

Česlík František vs. Šústal Vojtěch 0:2 (18:21, 9:21)

Česlík F./Lazarová N. vs. Jelínková A./Vařák B. 0:2 (17:21, 15:21)

Čtyřhra 5.-8. místo
Česlík F./Šústal V. vs. Durčák O./Frýdek J. 0:2 (6:21, 5:21)

František dnes zabojoval ze všech sil… namožený břišní sval ze sobotního turnaje družstev žáků mu nedovolil hrát na 120% tak jak je zvyklý, ale nevzdal to…  Během dvouhry a mixu bylo vidět obrovský progres oproti loňské sezoně. Údery byly přesnější a mnohem razantnější, na kurtu působí rychlejším pohybem. Ve čtyřhře bohužel narazili v prvním kole na favority turnaje, i přes viditelnou převahu soupeře ale zkoušeli Franta s Vojtou různou taktiku, jak získat bod… a to se cení! 