Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U15, U17 Vendryně – 5.9. – 6.9.2020

Video sestřih ZDE

Po prázdninách jsme se vydali na první turnaj GPC U17 v nové sezoně. S Gabkou Šebestovou jsme si udělaly „dámskou jízdu“ směr  Vendryně. Cestou jsem zjistila, že Gabka je poměrně dost ukecaná, teda ne že bych to nevěděla, ovšem netušila jsem, že až do takové míry, že bych málem dvakrát minula odbočku z dálnice… :-):-):-)

Dnes se naše nejpočetnější skupina hráčů U15 konečně dočkala svého prvního po prázdninového a po covidového turnaje. A hned to byl turnaj GPC, kde se již sbírají body do průběžného žebříčku ČBaS. Čekalo nás parádní prostředí velké haly s 8 kurty a poháněla nás touha změřit si síly s ostatními hráči. Odjelo téměř celé družstvo žáků v sestavě dva chlapci a tři dívky. Na všech hráčích už je vidět, že vědí, že patří do velké badmintonové rodiny a že už nejsou žádnými nováčky. A opravdu všichni hodně překvapili svými výkony i výsledky nejen mě, ale i sami sebe 🙂

Turnaj odstartoval v 9:00 hod, U15 hráli vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety do 21 bodů.


Konečné pořadí:

U15 – dívky:
Natálie Lazarová     dvouhra  5.-8. místo
                                 čtyřhra    5.-8. místo
                                 mix          9.-16. místo

Sára Šušková         dvouhra  9.-16. místo
                                 čtyřhra    5.-8. místo
                                 mix          9.-16. místo 

Lucie Langová        dvouhra  17.-32. místo
                                 čtyřhra    9.-16. místo 

U15 – chlapci:
František Česlík     dvouhra  5.-8. místo
                                 čtyřhra    5.-8. místo
                                 mix          9.-16. místo 

Ondřej Koloničný   dvouhra  9.-16. místo
                                 čtyřhra    5.-8. místo
                                 mix          9.-16. místo

U17 – dívky:    

Gabriela Šebestová dvouhra  3. místo
                                  mix          3. místo

 

Kategorie U15 – dívky

Natálie Lazarová
Dvouhra                  5.-8. místo
Natálie Lazarová      vs.   Glatzová Anna            2:0  (21:8, 21:11)
Natálie Lazarová      vs.   Čížová V.                     2:0  (21:19, 21:15)
Natálie Lazarová      vs.   Terera Czajová           0:2  (5:21, 9:21)

Čtyřhra                    5.-8. místo
Lazarová/Śušková    vs.   Bulínová/Sogelová     2:0  (21:12, 21:16)
Lazarová/Śušková    vs.   Krajčí/Wojewodová    0:2  (17:21, 21:23)

Mix                           9.-16. místo
Lazarová/Česlík        vs.   Klimešová/Holec        1:2  (21:23, 21:15, 13:21)

Nati si zahrála první zápas s Františkem v mixu. Měli těžkého soupeře a v prvním setu se hodně přetahovali o vedení. Měli dokonce setbol, ale v koncovce set ztratili. Ve druhém setu překvapili soupeře zvýšenou agresivitou a šlo se do třetího setu. Bohužel, tady se již projevila větší sehranost a zkušenost soupeře. Jejich první společný mix však hodnotím velice kladně. Škoda, že nemohl přijet Natčin stálý partner Martin Brantal.

Ve čtyřhře se Sárou rovněž potvrdila své kvality a podržela Sáru hlavně v prvním zápase. Škoda druhého utkání, kdy jim semifinále uniklo až v dramatických koncovkách obou setů.

Ve dvouhře už Naty budí respekt u soupeřek a probojovala se až do třetího kola, kde ji stopku vystavila první nasazená hráčka.

 

Sára Šušková
Dvouhra                  9.-16.místo
Šušková Sára            vs.   Bardoňová Eliška        2:0  (21:12, 21:18)
Šušková Sára            vs.   Hanzlová V.                0:2  (10:21, 10:21)

Čtyřhra                    5.-8. místo
Lazarová/Śušková    vs.   Bulínová/Sogelová     2:0  (21:12, 21:16)
Lazarová/Śušková    vs.   Krajčí/Wojewodová    0:2  (17:21, 21:23)

Mix                           9.-16. místo
Šušková/Koloničný   vs.   Oswald/Čižová           0:2  (21:15, 12:21, 15:21)

Sára s Ondrou dnes předvedli co umí. Už dávno to není takový ten začátečnický beďas. I se silnějším soupeřem dokázali hrát vyrovnanou hru, rvali se o každý bod, nic nenechali náhodě. Svou hru dotáhli až do koncovky 3. setu, kde bohužel prohráli s pozdějšími semifinalisty.

Ve dvouhře a čtyřhře si hrála svou hru. Zpočátku sice trochu nervózní, ale když se rozehrála, rozmisťovala do 4 rohů, bylo vidět, že si tvoří situaci, kdy svého soupeře dostane do obranné pozice a začít útočit. Párkrát se sice nepodařily kraťasy na síti, chvílemi se mi trochu tajil dech, ovšem kraťasy byly tak přesně zahrané, že nešly odvrátit… 🙂

 

Lucie Langová
Dvouhra                  17.-32. místo
Lucie Langová          vs.   Klimešová Kateřina    0:2  (19:21, 17:21)

Čtyřhra                    9.-16. místo
Langová/Bardoňová vs.   Baranová/Holá           0:2  (9:21, 7:21)

 Pro Lucku to byl první turnaj této úrovně. Ve čtyřhře ji zbyla neznámá mladičká (U13) z domácího oddílu a než se stačily rozkoukat, prohrály první zápas. V mixu jsme nesehnali žádného kluka, a tak všechnu svoji chuť a sílu vrhla do dvouhry. Čekala na ni naše stará známá Kateřina Klimešová. A musím říct, že mě Lucka velmi příjemně překvapila. Nedala Katce nic zadarmo a mnohdy ji přehrávala. Oba sety dotáhla až do vyrovnané koncovky, kde se však vždy projevila větší turnajová zkušenost Kateřiny. Lucčin první zápas v této kategorii však nebyl vůbec špatný.

 

Kategorie U15 – hoši

František Česlík
Dvouhra                  5.-8. místo
František Česlík        vs.   Adam Hučík                2:0  (21:18, 21:13)
František Česlík        vs.   Petr Bojda                  0:2  (17:21, 15:21)

Čtyřhra                    5.-8.místo
Česlík/Koloničný       vs.   Hučík/Krawiec            0:2  (14:21, 9:21)

Mix                           9.-16.místo
Lazarová/Česlík        vs.   Klimešová/Holec        1:2  (21:23, 21:15, 13:21)

Franta šel dnes na turnaj s velkou chutí a obrovským očekáváním, kam se posunul přes léto po kempu s Tomášem Mendrekem. Začínal mixem, kde zastoupil Martina Brantala u Natky Lazarové. Viděl jsem krásný třísetový zápas s prohranou koncovkou a myslím, že rozhodla jen nesehranost našeho páru. V následující dvouhře měl František za soupeře těžkého domácího soupeře Adama Hučíka. A bylo se na co koukat. Konečně jsem již viděl badminton. V prvním setu se oba přetahovali až do koncovky s dobrým koncem pro Františka. Ve druhém setu již František soupeře zlomil a nepřipustil žádné drama. Další zápas čekala na Frantu nasazená trojka. Co k tomu dodat. Soupeř evidentně technicky i fyzicky lépe vybavený. Ještě loni by František dostal pořádný klepec. Ale, světe div se, tentokrát to byl boj, až do posledního míče. A některé údery nebo výměny už snesly i přísnější měřítko. Bravo. František ukázal, že i on už umí zahrát proti silnějšímu soupeři. 🙂 

 

U15     Ondřej Koloničný
Dvouhra                  9.-16. místo
Ondřej Koloničný     vs.   Tadeáš Holec              0:2  (12:21, 21:19, 17:21)

Čtyřhra                    5.-8. místo
Česlík/Koloničný       vs.   Hučík/Krawiec            0:2  (14:21, 9:21)

Mix                           9.-16. místo
Šušková/Koloničný   vs.   Oswald/Čižová           0:2  (21:15, 12:21, 15:21)

Ondra přes prázdniny výrazně porostl a drží se jej pořád nějaká drobná zranění, která dnes ovlivnila jeho závěrečnou čtyřhru. Začal se Sárou na mixu, který prohráli, až po velkém třísetovém boji, o kterém sem se již zmínil. Krásný výkon. Bohužel měl potom delší pauzu, čekal na soupeře, který se dostával do dalších kol v mixu i ve čtyřhře. Takže úspěšně vychladl. To se projevilo v průběhu prvního setu. Ovšem druhý set, to už byl Ondra takový, jakého znám. Žádný míč nebyl ztracený, obrovská bojovnost, obrovská radost z každého vítězného míče a vyhraný druhý set. Třetí set byl sice opět vyrovnaný, ale Ondra přece jen tahal za kratší konec. Celkově dobrý výkon, vysoká bojovnost, na technice máme ještě co zlepšovat. Bohužel, pro Ondru to byla zase prohra v prvním kole.

Závěrečná čtyřhra už proběhla ve znamení útlumu pod vlivem zdravotních problémů i nezdaru v předchozím zápase. Tady se Ondra bohužel ukázal v pravém opaku proti předchozí dvouhře. Nevadí, jedeme dále.

 

Kategorie U17 – dívky

U17     Gabriela Šebestová
Dvouhra                  3. místo
Šebestová Gabriela  vs.   Klimešová Kateřina    2:0  (21:16, 21:14)
Šebestová Gabriela  vs.   Larischová Marta       2:0  (21:10, 21:7)
Šebestová Gabriela  vs.   Skařupová Lucie         0:2  (21:5, 21:8)

Mix                           3. místo
Šebestová G./Ptáček J.    vs.   Kozielek K./Kozielková A.     2:0         (21:15, 21:12)
Šebestová G./Ptáček J.    vs.   Pospíšek A./Larischová M.   2:0         (21:8, 21:16)
Šebestová G./Ptáček J.    vs.   Dostál T./Slívová A.              0:2         (17:21, 20:22)

Gábi dnes otestovala svoje síly a hlavně to, co jsme trénovali celé prázdniny. Ve dvouhrách působila více sebejistě, ač sice více kazila v první polovině setu, snažila se využívat celého kurtu soupeřky a hlavně hru více kombinovat. Hru začala kombinovat už od prvního podání nebo příjmu podání. Každá výměna začínala jinak a končila jinak, vzhledem k tomu, že Gabka měla ve zvyku začínat výměnu vždy stejně (první 3 údery byly stejné), bylo mi až divné, že si to Gabka tak rychle vzala za své. Bylo vidět, že prázdninovou přípravu jsme nepodcenily a využili dost dobře…. 🙂

V mixu byl její parťák Honza Ptáček (TJ Sokol Klimkovice), 1. hráč v žebříčku ČBaS v kategorii U15 a 27. hráč v žebříčku ČBaS v kategorii U17. Nebyla jsem si jista, jestli to nebude na Gabku příliš velký tlak a pocit zodpovědnosti, když bude mít vedle sebe hráče takové úrovně. Nic méně s Gabkou jsme to probrali na začátku turnaje, probrali jsme i taktiku a celkové využití kurtu. Musím říct, že Gabka šla do toho na plno, celkově si myslím, že ji to nakoplo víc než jsem čekala. Během hry měla Gabka za úkol co nejvíce si hlídat síť, a stabilizovat dlouhé a vysilující výměny kraťasem na síti nebo drajvem. Pokud toto Gabka splnila, pak už vlastně Honza ze zadní části kurtu jen dokončil výměnu smečem. V prvních dvou zápasech se to dařilo více, ve třetím zápase už méně. Tím jak byl zápas ještě více rychlejší, už se nestíhala vracet k síti, z toho pramenily chyby a body pro soupeře. Honza se už méně dostával do útočné pozice, soupeři hodně drželi hru po lajnách a v útoku. Nakonec to ale byl celou dobu neustále vyrovnaný zápas, od začátku až do konce. Opravdu chyběl kousek, vítězství bylo na dosah! I když to nakonec nevyšlo, myslím si, že to byly pro Gabku hodně důležité zápasy, co se týče získání cenných zkušeností do budoucna.

Sportu zdar, badmintonu zvláště 🙂

Lenka Zbončáková & Pavel Česlík

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739