Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U17 a vyvolený Jáchym Šimko!

V sobotu 5.5. proběhl v Orlové turnaj GP C  U17.
Jediným naším hráčem, který se zúčastnil, byl Jáchym Šimko, pro něj teprve druhá zkušenost s turnajem této úrovně, kde byli hráči Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.

Hrály se všechny tři herní disciplíny – smíšená čtyřhra, dvouhra a čtyřhra herním systémem do 21 bodů na dva vítězné sety. Jáchym nastoupil do dvouhry a čtyřhry, mix nehrál z důvodu nedostatku dívek.

 

1.kolo dvouhra

Jáchym Šimko vs. Vojtěch Minář           21:14, 21:9

 

2. kolo dvouhra

Jáchym Šimko vs. Jan Buček                  14:21, 16:21

V prvním kole se dařilo Jáchymovi soupeře přehrávat, dostávat ho ze středového postavení a do returnů, ze kterých mohl Jáchym pak útočit nebo dávat krátký míč za síť. Dokázál toho dobře využívat. Až na mírnou nervozitu, která ho chytla v prvním setu, proběhl zápas v poklidu a v jeho prospěch. Druhé kolo bylo po celou dobu obou setů poměrně vyrovnané, Jáchymovi se dařilo získávat body naprosto přesnými kraťasy, občasnou hrou do protipohybu a zatlačením soupeře do zadní části kurtu. Hra Honzy Bučka byla ale přesná a míče padaly k lajnám a tak byly obě koncovky v soupeřově režii.

 

1. kolo čtyřhra

Šimko, Oswald M. vs. Kozielek, Štěpánek       21:15, 13:21, 21:15

2.kolo čtyřhra

Šimko, Oswald M. vs. Breznen, Buček              2:21, 21:15, 15:21

 Do debla šel Jáchym s volným hráčem – Michalem Oswaldem. Hráli spolu poprvé. Obě čtyřhry měly velmi střídavý průběh. Kdykoli začal Jáchym s Michalem míče zvedat, dostávali se soupeři do útoku a do výhody. Když vzápětí pochopili a začali hrát více útočnou a rychlejší hru, byli zase ,,na koni,, oni. První kolo se jim podařilo na tři sety vyhrát, ve druhém kole už v třísetové bitvě na soupeře nestačili.

 

S výsledky turnaje jsme spokojení, Jáchym má stále rezervy a velký prostor pro rozvíjení se. Vše chce svůj čas a za každou zkušenost jsme vděční????

 


Díky za to a beďasu zdar
????

Katka Šmídová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj
Financováno EU
Financováno EU
Národní plán obnovy
Národní plán obnovy
Ministerstvo kultury
Ministerstvo kultury