Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – GPC U17 a vyvolený Jáchym Šimko!

V sobotu 5.5. proběhl v Orlové turnaj GP C  U17.
Jediným naším hráčem, který se zúčastnil, byl Jáchym Šimko, pro něj teprve druhá zkušenost s turnajem této úrovně, kde byli hráči Moravskoslezského a částečně Olomouckého kraje.

Hrály se všechny tři herní disciplíny – smíšená čtyřhra, dvouhra a čtyřhra herním systémem do 21 bodů na dva vítězné sety. Jáchym nastoupil do dvouhry a čtyřhry, mix nehrál z důvodu nedostatku dívek.

 

1.kolo dvouhra

Jáchym Šimko vs. Vojtěch Minář           21:14, 21:9

 

2. kolo dvouhra

Jáchym Šimko vs. Jan Buček                  14:21, 16:21

V prvním kole se dařilo Jáchymovi soupeře přehrávat, dostávat ho ze středového postavení a do returnů, ze kterých mohl Jáchym pak útočit nebo dávat krátký míč za síť. Dokázál toho dobře využívat. Až na mírnou nervozitu, která ho chytla v prvním setu, proběhl zápas v poklidu a v jeho prospěch. Druhé kolo bylo po celou dobu obou setů poměrně vyrovnané, Jáchymovi se dařilo získávat body naprosto přesnými kraťasy, občasnou hrou do protipohybu a zatlačením soupeře do zadní části kurtu. Hra Honzy Bučka byla ale přesná a míče padaly k lajnám a tak byly obě koncovky v soupeřově režii.

 

1. kolo čtyřhra

Šimko, Oswald M. vs. Kozielek, Štěpánek       21:15, 13:21, 21:15

2.kolo čtyřhra

Šimko, Oswald M. vs. Breznen, Buček              2:21, 21:15, 15:21

 Do debla šel Jáchym s volným hráčem – Michalem Oswaldem. Hráli spolu poprvé. Obě čtyřhry měly velmi střídavý průběh. Kdykoli začal Jáchym s Michalem míče zvedat, dostávali se soupeři do útoku a do výhody. Když vzápětí pochopili a začali hrát více útočnou a rychlejší hru, byli zase ,,na koni,, oni. První kolo se jim podařilo na tři sety vyhrát, ve druhém kole už v třísetové bitvě na soupeře nestačili.

 

S výsledky turnaje jsme spokojení, Jáchym má stále rezervy a velký prostor pro rozvíjení se. Vše chce svůj čas a za každou zkušenost jsme vděční????

 


Díky za to a beďasu zdar
????

Katka Šmídová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739