Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Oblastní přebor smíšených družstev žáků – 1.kolo 22.2.2020 – Vendryně

Video sestřih ZDE

Tak a je to tady. Nový ročník Oblastního přeboru smíšených družstev žáků v badmintonu je zahájen.
Přihlásilo se letos celkem 11 družstev z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Také my v SC Fajne jsme letos postavili z našich nejlepších hráčů věkové kategorie U15 družstvo „žáků“ a přispěli jsme tak k obrovskému nárůstu popularity této soutěže.

Pod názvem OSTRAVA BADMINTON KLUB budou letos startovat všechno naši odchovanci Brantal Martin, Česlík František, Koloničný Ondřej, Mihula Matěj, Lazarová Natálie, Langová Lucie, Šušková Sára, Pavlištíková Barbora, Kobolková Beáta a Trnková Barbora. Pro všechny naše hráče to bylo něco nového. Poprvé nehráli na turnaji, jen sami za sebe, ale byli součástí kolektivu, družstva, které reprezentuje náš klub.

Do Vendryně jsme vyrazili v základní sestavě čtyři chlapci a čtyři dívky. Čekalo nás celkem 5 družstev Badm. Akad. Olomouc „A“, Sokol Klimkovice „B“, BK Kopřivnice , SK Vitality , TJ Sokol Plesná.

Soutěž družstev má svá pevná pravidla. Každé utkání se hraje na 7 zápasů a každý hráč může startovat v jednom utkání ve dvou zápasech v různých disciplínách.

Pořadí zápasů je stanoveno takto:

1. Smíšená čtyřhra
2. čtyřhra chlapci
3. čtyřhra dívek
4. druhá dvouhra chlapců
5. druhá dvouhra dívek
6. první dvouhra chlapců
7. první dvouhra dívek

 

 OSTRAVA BADMINTON KLUB – BK Kopřivnice 2:5
V prvním kole jsme měli jednoho z největších favoritů soutěže, tým BK Kopřivnice. Postavili jsme tu nejsilnější sestavu a měli k dobru bod za skrečovanou smíšenou čtyřhru. František dokonce porazil ve druhé dvouhře jejich hráče, ale bohužel tím to skončilo. Jejich dívky nás postavily zpět na pevnou zem. Poměrně snadno si poradily s našimi hráčkami ve všech disciplínách. Trochu jsem spoléhal na Martina, ale tomu se nedařilo dostát do zápasu a poměrně snadno také prohrál. Nevadí. S tímto bodem jsme stejně nepočítali. Jdeme dál.

 


OSTRAVA BADMINTON KLUB – SK Vitality       2:5
Proti domácímu soupeři jsme trochu pozměnili sestavu, mohli jsme již postavit i naši nejlepší hráčku, Natalii Lazarovou. A skutečně, v prvním setu to byl nádherný boj. Naty hrála celodvorcový badminton, přesně to, co po ní neustále chci a co trénujeme. Bohužel v koncovce ji nepřálo štěstí, a to se projevilo na jejím herním nasazení ve druhém setu, který vyzněl jednoznačně pro soupeřku. Martin na pozici chlapecké jedničky tentokrát nezklamal, zabojoval, jak on to umí, ale soupeř byl nad jeho síly. Chuť si spolu s Natálkou spravili v dramatickém třísetovém zápase smíšené čtyřhry, který ve třetím setu dotáhli do vítězné koncovky 24:22.

 

OSTRAVA BADMINTON KLUB – Sokol Klimkovice „B“ 7:0
Soupeřovy hráče jsem neznal, ovšem Klimkovice mají v poslední době dobrý zvuk. Tak jsme byli trochu zvědavi, s čím vyrukují. Tentokrát jsem postavil skutečně tu nejsilnější možnou sestavu a vyplatilo se. Všichni soupeři byli hratelní a naši tentokrát předvedli své nejlepší výkony. Vítězství vypadá hladké, ale vyplynulo z velkého bojového nasazení a soustředění se na každý míč.

 

OSTRAVA BADMINTON KLUB – Badm. Akad. Olomouc „A“   1 : 6
Ve čtvrtém kole jsme nastoupili proti olomouckému áčku. Olomouc letos aspiruje na ty nejvyšší příčky jak v dospělých, tak v žákovských družstvech. Rozhodl jsem se proto opět zamíchat sestavou, dát příležitost dalším hráčům a vyzkoušet nové dvojice. Myslím, že to byl dobrý tah. Nové páry Brantal-Česlík a Lazarová-Kobolková se osvědčily. Chlapecký pár zvítězil po velmi dobrém výkonu a dívčí pár jen těsně prohrál s velmi kvalitními soupeřkami.

 

 

OSTRAVA BADMINTON KLUB – TJ Sokol Plesná           3 : 4
Náš, dnes poslední soupeř, TJ Sokol Plesná, je pro nás emotivní soupeř. Jejich síla je založena na dvou velmi dobrých hráčích, sourozencích Klimešových, kteří pocházejí z naší líhně. S Vojtou Klimešem jsem do těchto zápasů dokonce počítal ještě před půl rokem. A tak jsme jim nechtěli dát nic zdarma. Jejich slabší posty jsme bez problémů překonali (vítězné zápasy Ondry, Beaty a páru Martina s Ondrou). Kde však získat ten vítězný bod. Naše první dvouhry chlapců i dívek neměly šanci, to jsme věděli a také to tak dopadlo. Tak jsme to zkusili v párových disciplínách. Za mě, nejblíže k tomu měl mix Franty s Bárou, kteří favorizovaným sourozencům Klimešovým pěkně pocuchal nervy, zvláště ve druhém setu, který nakonec těsně prohráli 18:21. Najednou viděli, že při dodržování zvolené taktiky, se dá hrát i s mnohem těžšími soupeři. A musím tady pochválit i nově sestavený pár Báry s Natálkou, které také nedaly svoji kůži zdarma.

 

 

Závěrem bych rád sdělil, že přes čtyři prohry a jednu výhru při našem prvním startu v této kolektivní soutěži, jsem viděl radost ze hry našich hráčů, kolektivní cítění i otevřené oči při sledování lepších a zkušenějších soupeřů. Za měsíc je druhé kolo a všichni se už těšíme.

Badmintonu zdar !!!

Pavel Česlík

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739