REPORT BADMINTON – Ostravský KANÁR JUNIOR 2.3.2019

Foto z turnaje ZDE
Rozhovor s finalisty ZDE

První Ostravský Kanár Junior v letošním roce, 23 hráčů, švýcarský systém na 6.kol, to vše čekalo na naše natěšené sportovce.
Hrálo se na dva sety do 15 bodů, kdy hráči mohli ulovit celkem 6 bodů za zápas (11. bod v prohraném setu byl pro hráče ziskem 1 bodu).

1. KOLO

Adam Augustin          vs.       Natálie Štěpničková               (14:15, 7:15)
Adam, náš nejmladší hráč turnaje, který se ničeho nebojí 🙂 První set byl víceméně nakloněn v jeho prospěch, dobře rozmísťoval míče a trefoval, co se dalo, jen byla škoda ztráty bodů z podání. Druhý set začala Natálka hrát daleko lépe a Adamovi se i přes jeho neúnavný pohyb nepodařilo bodově udržet. Celkově však ukázal na turnaji svou bojovnost a schopnost konkurovat daleko starším a déle hrajícím hráčům. Má velmi dobře našlápnuto do budoucích vítězství.

Gabriela Šebestová     vs.       Jan Hlaváček              (15:14, 15:4)
Gabka měla jasnou převahu až ve druhém setu. Honza překvapil zlepšením techniky, opět ovšem zvítězila Gabčina dravost a nasazení do hry. Byl to krásný zápas plný zvratů, zejména první set ukázal spoustu krásných výměn.

První kolo skončilo stejně rychle, jako zmizela veškerá čokoláda ze stolku s občerstvením. Pozitivní je, že misky s ovocem zůstávaly poloplné 🙂

1. KOLO

Sára Šušková  vs.       Ondřej Koloničný                              (6:15, 10:15)

První set byl evidentně v réžii Ondry. Čím to bylo? Sára na tuto otázku odpověděla ,,raketa mě neposlouchala,, :-). Druhý set byl daleko vyrovnanější, bojovnější z obou stran. Sára dokonce vedla 10:8, ale Ondra se zvedl a začal makat. Tento stav neuvěřitelně dotáhl až do vítězného stavu 15:10 a měl tak zaslouženou radost z tohoto zápasu. Musím ocenit jeho bojovnost, která se neztrácela ani v dalších kolech s tak těžkými soupeři, jako byl Vojta Klimeš a Gabka Šebestová.

Johan Kňazovčík                    vs.       Lucie Langová                       (12:15, 9:15)

Johanek opět nezklamal a ukázal, že dokáže hrát i se staršími hráči. Je to taková ,,motorová myš,, a hlavně neúnavná.. 🙂 Dopoledne hrál jeden turnaj, kde se mu podařilo zvítězit, odpoledne si hodil druhý stejně jako jeho bratr Bertík, prostě u obou pohoda :-). Je třeba vyzdvihnout i Lucku, která hraje celkem krátce a přesto nakonec skončila na krásném sedmém mezi staršími hráči. Johanek jí ale nic neulehčil a rozhazoval míče po celém kurtu, podařilo se mu tak ulovit alespoň 1 bod z tohoto zápasu.

1. KOLO

Michaela Liberdová   vs.       Lucie Langová                       (3:15, 1:15)

Přestože nastupovala Lucka do zápasu jako favoritka, už jen svou výškou i rozdílem věku, Míša jí nic nechtěla dát zadarmo. Holky bojovaly o každý míč. I když tomu výsledné skóre úplně neodpovídá, byla vidět nasazenost obou hráček. Bohužel Míšina dravost a snaha nestačila, a tak si zkušenější Lucka vývoj zápasu pohlídala a mladší soupeřce moc šancí nedala. Přesto to byl pro Míšu zlomový turnaj, protože se jí podařilo vyhrát svůj první zápas v 1.kole!!

1. KOLO

Vojtěch Klimeš           vs.       Gabriela Šebestová                (15:11, 9:15)

Dva největší favorité dnešního turnaje se utkali spolu už ve 4.kole. A bylo na co koukat. Vojtova lepší technika proti Gabčině již známé maximální zarputilosti. První set byl naprosto vyrovnaný, až v koncovce Vojta rozhodl. Ve druhém setu se ovšem podařilo eliminovat Vojtovu největší zbraň – smeč. Gabka mu téměř vše vychytala a bezradnému Vojtovi najednou došly síly. Skóre 15:9 vypovídá za vše a Gabka si tak ze zápasu odnesla celkový počet 4 bodů. Tento zápas tak víceméně rozhodl o celkovém vítězství v turnaji.

1. KOLO

Tomáš Škubala           vs.       Jakub Slavík                           (8:15, 7:15)

Technicky a takticky lépe vybavený Kuba měl očividnou převahu, nicméně Tomáš ukázal, jak se dá hrát proti o hlavu většímu hráči. Přestože Kuba rozhazoval míče do všech rohů, Tomáš se snažil vyběhat každý z nich. Krásný zápas s bojovným duchem na obou stranách. Tomáš nehraje příliš dlouho, přesto si odnesl krásné 10. místo v kategorii starších, Kuba, který trénuje necelou sezónu, pak o 1 místo výše.

1. KOLO

Mark Šuška                 vs.       Martin Lokaj                                      (15:13, 15:13)

V prvním setu měl Mark bodový náskok, rozmísťuje míče a  vrací se na pokaždé střed. Ale ve chvílích, kdy se mu nedařil příjem podání, mu Martin šlape na paty. Přesto si Mark tento set udržel ve svůj prospěch. Ve druhém setu Martin zabral, soustředil se a po celou dobu táhl vyrovnaný stav. Koncovka však padla ve prospěch Marka, kterému se turnaj povedl na jedničku a v konečném bodování tak skončil na druhém místě v kategorii benjamínů, a to pouze o množství uhraných bodů v daných setech!!

Turnaj byl plný zvratů a překvapení, občas kouzlili hráči samotní, občas tak trochu švýcarský systém hry, jak se třeba stalo u vítězky benjamínů Marušky Česlíkové. Snaživá hráčka, plná pozitivního nastavení odehrála krásný turnaj, k vítězství jí pomohl 1 volný los a také švýcar samotný, kdy si v prvních kolech odbyla těžší soupeře a pak už na ni čekali hráči slabšího charakteru, kde dokázala úspěšně většinou beze ztráty bodovat.

Obrovským překvapením byl také výsledek Františka Česlíka, který skončil na celkovém 4. místě v kategorii starších, přestože se ve svých losech potkal jak s Gabkou, tak s Vojtou, dvěma nejsilnějšímu hráči!!

Bylo příjemné vidět, že i někteří benjamíni jsou schopni konkurovat starším hráčům, neztrácí bojovnost ani víru a hrají jako o život.

Občasné slzy nechyběly, ale věřím, že si všichni užili parádní den plný zábavy a radosti.