REPORT BADMINTON – Vánoční turnaj GP C, 24.11.2018

Výsledky turnaje ZDE

Foto z turnaje ZDE

T.J. Sokol Klimkovice, oddíl badmintonu pořádal tuto sobotu a neděli již 17. ročník  Vánočního turnaje pro kategorie U17 – GPC, U15 – GPC, U13 – GPC a U11 – GPE/50. V sobotu 24. listopadu 2018 to byly kategorie U17 a U13, v neděli 25.11.2018 kategorie U15 a U11. Místem konání byla tentokrát jedna z největších sportovních hal v našem kraji a sice hala VŠB-TU Ostrava, kde bylo k dispozici 8 kurtů. Měli jsme to blízko a tak jsme se zúčastnili v docela slušném počtu:

1. kolo – volný los
  2. kolo – Vojtěch Klimeš vs. Ondřej Kupec (21:9, 21:14) – po volném losu ve druhém kole doslova vletěl na svého soupeře a nedal mu sebemenší šanci.
  3. kolo – Vojtěch Klimeš vs. Samuel Stebel (16:21, 16:21) – ve třetím kole Vojta narazil na zkušeného soupeře, svedl s ním vyrovnanou bitvu, kterou v obou setech prohrál až v koncovce

čtyřhra chlapců U13   (5. – 8. místo)

Škoda, že Martin Brantal onemocněl, byli z Vojtou už docela sehraným párem. Na Vojtu tak zůstal méně zdatný Štěpán Hajdík, který také neměl partnera

1. kolo – Vojtěch Klimeš, Štěpán Hajdík vs. Marek Sedláček, Boris Mařák (21:12, 21:11) – naši kluci se teprve sehrávali, měli však přijatelného soupeře a obzvlášť Vojta potvrdil svoji formu a pestrou hrou často ukončoval výměny ve svůj prospěch.
  2. kolo – Vojtěch Klimeš, Štěpán Hajdík vs Samuel Stebel, Tobias Stebel (16:21, 11:21) – v boji o semifinále narazili kluci na hratelného soupeře a je jen škoda, že Vojta nemohl hrát s Martinem. Ve druhém setu jsme dokonce zkusili variantu Vojta vzadu, Štěpán vpředu, ale jak výsledek napovídá, nevedlo to k úspěchu.

smíšená čtyřhra U13   (3. – 4. místo)

Sourozenecký mix se svou sestrou Kateřinou.

2. kolo – Vojtěch Klimeš, Kateřina Klimešová vs Jaromír Kostka, Veronika Čížová (21:14, 21:13) – náš sehraný pár splnil beze zbytku roli favorita.
  3. kolo – Vojtěch Klimeš, Kateřina Klimešová vs Maxmilián Horák, Markéta Dobešová (21:12, 21:18) – skvělý výkon, Vojta vzadu tvrdil muzika, Katku mu to vepředu výborně pohlídala, v závěru druhého setu si lehce pohráli s našimi nervy, ale dopadlo to dobře
  4. kolo – Vojtěch Klimeš, Kateřina Klimešová vs Ondřej Durčák, Tereza Czajová (14:21, 18:21) – v prvním kole tohoto semifinále si teprve zvykali na kvalitního soupeře, ve druhém setu to už byla pravá bitva o postup do finále, výborný výkon se soupeři, kteří pak ve finále prohráli oba sety jen o 2 míčky

dvouhra dívek U13   (5. – 8. místo)

1. kolo – Kateřina Klimešová vs. Tereza Zvěřinská (21:8, 21:8) – zápas dvou našich bývalých hráček, Terezka již v Klímkovicích, Katka v Plesné
  2. kolo – Kateřina Klimešová vs. Nikola Zbořilová (21:12, 21:13) – Katka je ve všech úderech lepší a nedává Nicole šanci
  3. kolo – Kateřina Klimešová vs. Petra Říhovská (11:21, 24:22, 18:21) – drama až do konce se šťastnou koncovkou pro soupeřku

čtyřhra dívek U13   (3. – 4. místo)

1. kolo – Kateřina Klimešová, Kateřina Horkelová vs. Bára Holá, Tereza Zvěřinská (21:6, 21:15)
  2. kolo – Kateřina Klimešová, Kateřina Horkelová vs. Veronika Čížová, Marie Sogelová (21:16, 21:10) – oba pěkné zápasy s vítězným koncem, druhé semifinále pro Katku
  3. kolo – Kateřina Klimešová, Kateřina Horkelová vs. Barbora Baranová, Petra Říhovská (21:14, 12:21, 10:21) – v posledním zápase dnešního dne bylo vidět, zvláště ve třetím setu, že síly přece jen už chyběly

Kategorie U17

dvouhra chlapců U17   (17. – 32. místo)

1. kolo – Jáchym Šimko vs. Jan Ptáček (22:20, 19:21, 10:21) – dle mého názoru nejlepší zápas dnešního dne našich hráčů, navíc soupeřem Jáchyma byl můj bývalý svěřenec, který nyní hraje za Klímkovice, první dva sety krásný vyrovnaný boj se spoustou nádherných výměn, ve třetím setu se již projevila větší Honzova vyhranost oproti začínajícímu Jáchymovi, škoda, bylo tam hodně slabších soupeřů

čtyřhra chlapců U17   (9. – 16. místo)

1. kolo – Jáchym Šimko, Vojtěch Kubala vs. Jan Láznička, Michal Oswald (15:21, 21:18, 17:21) – krásná čtyřhra s neznámým deblovým partnerem proti Klímkovickým sehraným hráčům, první i druhý set rozhodla lepší orientace na kurtu díky lepší straně, ve třetím setu Klímkovice „utekly“ ve skóre a už se je nepodařilo dotáhnout.

smíšená čtyřhra  U17   (9. – 16. místo)

1. kolo – Jáchym Šimko, Zuzana Stolárová vs. Tomáš Dostál, Lucie Mezová (7:21, 13:21) – těžký los na první kolo, tento pár ještě stále hledá, jestli hrát klasický mix nebo čtyřhru.

dvouhra dívek U17   (5. – 8. místo)

1. kolo – Markéta Rozprýmová vs. Lucie Dubská (21:2, 21:7) – dobrý los na první kolo a snadné vítězství díky přesným úderům
  2. kolo – Markéta Rozprýmová vs. Denisa Granátová (19:21, 21:17, 15:21) – další velmi kvalitní výkon Markéty, tentokrát proti nepříjemné levačce, hodně náročných kvalitních výměn nakonec stálo Market více sil, které ji v závěru chyběly, bravo

čtyřhra dívek U17   (5. – 8. místo)

1. kolo – Markéta Rozprýmová, Zuzana Stolárová vs. Lucie Metzová, Valerie Žurková (2:21, 9:21) – obě finalistky dvouhry žen prokázaly svou úderovou techniku a razanci, proti které nenašly naše hráčky zbraň

smíšená čtyřhra  U17   (5. – 8. místo)

1. kolo – Markéta Rozprýmová, Jan Láznička vs. Adam Pospíšek, Marta Larischová (21:12, 17:21, 21:15) – pěkný zápas, Market už přece jen vstřebala taktiku mixu a tak brácha našeho trenéra Honza si mohl dovolit hrát to svoje
  2. kolo – Markéta Rozprýmová, Jan Láznička vs. Tomáš Matula, Valerie Žurková (21:13, 21:14) – statečný boj proti nasazeným jedničkám, které to i dnes potvrdily, jen více tak těžkých zápasů

dvouhra dívek U17   (9. – 16. místo)

1. kolo – Markéta Rozprýmová vs. Kateřina Osladilová (12:21, 7:21) – Zuzka se tentokrát nestačila dostát do své hry, soupeřka měla přesnější údery a eliminovala Zuzčinou velkou zbraň, smeče

Kategorie U15

dvouhra dívek U15   (9 – 16. místo)

2. kolo – Gabriela Šebestová vs. Ela Klačanská (10:21, 16:21)

čtyřhra dívek U15   (3.– 4. místo)

2. kolo – Gabriela Šebestová, Ela Klačanská vs. Klára Cekotová, Tereza Šimonová (21:14, 20:22, 21:16)
  3. kolo – Gabriela Šebestová, Ela Klačanská vs. Barbora Helešicová, Kateřina Osladilová (4:21, 7:21)

smíšená čtyřhra U15   (9. – 16. místo)

2. kolo – Gabriela Šebestová, Martin Minář vs Marek Waliszewski, Lucie Skařupová (13:21,,14:21)

S výkony našich hráčů jsem spokojen. Vnímám značný pokrok jak v sebevědomém chování po celou dobu turnaje, tak také v samotném badmintonovém umění. Určitě jsme si to všichni užili, ukázali, že máme na těchto turnajích místo a opět posbírali další cenné zkušenosti.