Squashová a badmintonová akademie

Nevíte jak sportovně zabavit své děti?

Chci vědět více

REPORT BADMINTON – Závěrečný turnaj 16.6.2018

Foto z turnaje ZDE

Video z finálového zápasu ZDE

V sobotu 16.6. proběhl závěrečný turnaj akademie, 5.společná akce a šance získat poslední náramek a za všech pět pak sportovní vak. Součástí bylo i vyhlášení celkových vítězů turnaje Ostravský kanár junior a rozdávání absolventského vysvědčení a medailí za jejich celoroční účast na trénincích, akcích a turnajích.

A jak to všechno probíhalo?

Turnaje čtyřher se zúčastnilo 40 hráčů od 6 po 17 let. Hráči byli rozděleni do 2 skupin – Mladší (8 párů) a Starší (12 párů).

U kategorie starších se hrálo systémem ,,švýcar,, do 15 bodů, mladší hráči hráli v rámci skupiny ,,každý s každým,, do 11 bodů na 2 hrané sety.

Turnaj jsme si užili v plném proudu, nechyběla radost, emoce, napětí, zajímavé i vtipné momenty.

Skupina mladších:

Raritou turnaje byl náš nejmladší účastník Adam Augustin (6let) s Markem Gajdečkou(15let). Marek neměl parťáka a Adam také ne, takže po domluvě hráli spolu v kategorii mladších. Pro Adama první momenty na kurtě, opravdový badminton a první báječné zážitky. Jeho hra byla vzhledem k věku a délce trénování úžasná, mnohdy překvapivá. Marek mu pomáhal a vše trpělivě vysvětloval, za což mu patří obrovský dík ????

Křetinský Tomáš a Lokaj Martin hned v prvním kole zahráli strhující zápas, kdy při matchballu vypadl proud a míč se musel opakovat. Naštěstí pro Tomáše s Martinem Helenka při opakovaném míči zkazila podání, tak jim to stačilo na remízu. Kluci hráli obětavě a s ničím si nedělali hlavu, však co, nehrálo se o zlaté trenky ????, celkově skončili na 4. místě, tak to stačilo aspoň na bombošku.

Bráchové Kňazovčíci ???? Respekt z rozhodčího moc nemají, ale zase větší sranda byla pískat jejich duely. Plno připomínek k zápasu, o to méně soustředění, přesto si to užili. Když se trenér jednou spletl při počítání stavu a bráchové čirou náhodou věděli, kolik to je, stav hned opravili a rozhodčímu řekli, že je „ťula“ ????. Sem tam si po míčku museli mezi sebou vysvětlit, kde kdo měl být, většinou ale byli oba všude. Kdyby se hrálo dalších 20 zápasů, energie by jim stačila a určitě by bylo i plno dalších vtipných komentářů.

Chovanec Patrik a Aust David odehráli skvělý turnaj, za což jasně hovoří jejich výsledky, neztratili ani set a s přehledem vyhráli. Ledový klid Patrika, úsměv Davida, a všechno padalo do kurtu.

Laura Mikulajčíková a Natálka Štěpničková sice skončily poslední, ale přesto zahrály plno skvělých zápasů, o lepší umístění přišly díky infarktové remízové koncovce proti Markovi a Nikole, tenhle zápas skončil na body 19 : 19 a na sety 1 : 1. I přes umístění turnajem prošly s optimismem, Laura mezi výměnami tancovala a Natálka se pokaždé pro jistotu vesele zeptala, ze které strany má podávat.

Mark Šuška a Nikola Džugová – na místě sestavený pár, když se Markovi nedostavil jeho spoluhráč. Nikol jsme požádali, zda by nehrála a než si to stihla pořádně rozmyslet, už stála na kurtě ????. Ujala se toho velmi statečně. Mark bojoval, uměl dávat pořádné rány a umísťovat míče až k zadní lajně.

Vann Jacob a Ondra Koloničný – tito parťáci si z ničeho hlavu nedělali, zvládli dva těsné zápasy, což jim nakonec zajistilo druhé místo v turnaji. Kluci byli v klídku, dobře naladění a z jediné prohry s vítězi turnaje si vůbec nic nedělali.

Bára Pavlištiková a Helen Stará se opravdu dobře doplňovaly. Klidná, přesná a výborně hrající Bára, která v pohodě zahrála i do zadní části kurtu, k tomu energií sršící, diskutující a obětavá Helen, ta se nebojí skočit po míčku a s rozhodčím podiskutovat o výměně a sporném míčku. Holky hrály moc pěkně a kdyby neztratily body za dvě remízy, určitě by byly výše.

 

Skupina starších:

  1. kolo

Nejzajímavějším zápasem byl duel mezi favorizovaným párem Zuzka Stolarová a Dorka Šamánková a narychlo sestaveným párem Jiří Kňazovčík a Martin Brantal. Jirka s Martinem na nic nečekali a pustili se do děvčat hned od prvního míčku. Jirka tvrdil muziku silným smečem a Martin se, jako vždy, velmi dobře pohyboval a téměř nic nezkazil. Podařilo se jim tak překvapit a první set urvat pro sebe – 15:12. Druhý set se už Zuzka s Dorkou dostaly do závodního tempa a potvrdily svoji kvalitu vítězstvím – 15:6.

  1. kolo

Ve 2.kole se utkaly Dorka se ZuzkouNatálii Lazarovou a Sabinou Čechákovou se zcela jasným výsledkem – 15:4, 15:5. Ale ,,švýcar,, je nevypočitatelný a Natálka se Sabčou nakonec obsadily 6. místo před soupeřkami, které skončily až sedmé, zejména díky silným soupeřům v dalších kolech.

  1. kolo

Nejzajímavějším zápasem bylo určitě předčasné finále mezi nakonec nejlepšími dvěma páry Markéta Rozprýmová, Ondřej Demel proti Magdaléna Máchová, Jáchym Šimko – 15:13, 14:15. Tady už byl vidět opravdový badminton s pěknými údery, výbornou taktikou i maximálním pohybem. Oba sety byly velmi vyrovnané a strhly na sebe i zaslouženě velkou pozornost diváků. Na obou párech je vidět jejich příkladný zápal pro maximální využití tréninku jak v individuálním přístupu, tak v posledních dvou týdnech ve snaze sehrát se co nejvíce se svým partnerem.

  1. kolo

Ve čtvrtém kole bylo zajímavé sledovat, jak si poradí první dva páry na sousedních hřištích s opravdu těžkými soupeři, kteří svou výkonnosti určitě patří na přední příčky. A poradili si zase shodně, ziskem všech 6 bodů. O celkovém vítězství pak musely rozhodnout jednotlivé body. Vydělali na tom nakonec třetí pár Adéla Bystroňová s Gabrielou Šebestovou a čtvrtý pár sourozenci Kateřina a Vojtěch Klimešovi, kteří ve 4.kole získali také po 6 bodech. Upřímně jim to přeji, protože opět všichni čtyři jsou velmi zapálení pro badminton a na tréninku chtějí makat. Vojta Klimeš se navíc v sobotu dopoledne ještě stihnul umístit na třetím místě na Opavském Borečkovi.

Ostatní páry se musely prát se zařazením do kategorie starších, ale jinak to nešlo vzhledem k jejich věku a systému švýcar. Věřím, že se s tím skvěle poprali a posbírali cenné zkušenosti a motivaci pro další hru.

Celkové pořadí – mladší
1.Chovanec Patrik, Aust David
2. Vann Jacob, Koloničný Ondřej
3. Augustin Adam, Gajdečka Marek
4. Křetinský Tomáš, Lokaj Martin
5. Pavlištíková Barbora, Stará Helen
6.  Kňazovčík Albert, Kňazovčík Johan
7. Šuška Mark, Džugová Nikol
8. Mikulajčíková Laura, Štěpničková Natálie


 

Celkové pořadí – starší
Výsledky kategorie JUNIOR

1. Rozprýmová Markéta, Demel Ondřej
2. Machová Magdaléna, Šimko Jáchym
3. Bystroňová Adéla, Šebestová Gabriela
4. Klimešová Kateřina, Klimeš Vojtěch
5. Brantal Martin, Kňazovčík Jiří
6. Čecháková Sabina, Lazarová Natálie
7. Šamánková Dorka, Stolarová Zuzana
8. Budaiová Lucie, Kozubek Matěj
9. Stachelová Michaela, Slívová Adéla
10. Kozelková Lucie, Zabek Matyáš
11. Liberda Martin, Bilovský Luboš
12. Bedrlíková Adéla, Kunčická Zuzana

Vítězové celoroční série turnajů JUNIORŮ Ostravský kanár JUNIOR
1. místo     mladší     Matyáš Zabek
1. místo     starší       Markéta Rozprýmová

 

Díky všem za pořádnou porci zábavy, díky přítomným trenérům a beďasu ve FAJNE zdar!!

Kača, Pavel, David, Terka, Honza

FAJNE
FAJNE
Ostrava
Ostrava
Moravskoslezský kraj
Moravskoslezský kraj

Kreativní vouchery OSTRAVA SQUASH KLUB z.s. reg. c. 038000219
Kreativní vouchery OSTRAVA BADMINTON KLUB z.s. reg c. 0380000739